Tvirtėja draugystės tiltas tarp Palangos ir Švėkšnos

Rasa GEDVILAITĖ, 2012-05-24
Peržiūrėta
798
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Tvirtėja draugystės tiltas tarp Palangos ir Švėkšnos

 Užsimezgusi graži draugystė tarp Palangos ir Švėkšnos kultūros skleidėjų tęsiasi iki šiol. Kaip to įrodymas buvo Palangos miesto viešojoje bibliotekoje vykusi Švėkšnos diena, pakvietusi prisijungti ir drauge smagiai praleisti laiką ne tik palangiškius, bet ir švėkšniškius.

Pernai Palangos menininkės Švėkšnoje pristatė savo kūrybą, svarbiausia, kad buvo itin šiltai sutiktos, o taip draugystė ir užsimezgė. Tuomet, švėkšniškių draugijos „Tėviškė“ bičiulei Helenai Švanytei-Černiauskienei tarpininkaujant, buvo pristatytos poetės Elenos Karnauskaitės knygos, menininkių Gražinos Oškinytės-Eimanavičienės ir Miglės Jonaitienės grafikos darbai. Šįkart Palangoje savo kūrybą pristatė švėkšniškė Violeta Astrauskienė, ji pasakojo apie savo fotoparodą „Švėkšnos grafai Pliateriai, taip pat autorinę knygelę „Laiko alsavimas“, kurioje sugulė publicistiniai straipsniai ir prisiminimai apie Švėkšnos istoriją bei čia gyvenusius grafus.

Kaip kad prisiminė pernai Švėkšnoje susitikę menininkai, ir kaip perteikė šių dviejų gyvenviečių panašumus Anapilin prieš metus iškeliavęs rašytojas Rimantas Černiauskas, Palanga ir Švėkšna pasižymėjo čia gyvenusiais grafais, Švėkšnoje – Pliateriai, Palangoje – Tiškevičiai, taip pat abiejuose miestuose stovi K.E.Strandmano projektuotos bažnyčios, o istoriniuose šaltiniuose išlikę prisiminimai, kaip Palanga ir Švėkšna buvusios pasienio teritorijose.

Menininkus atlydėjo švėkšniškių seniūnas Alfonsas Šeputis, jis pristatė šį nedidelį, tačiau itin garsų miestelį. Mindaugas Nogaitis – kolekcionierius, muziejaus įkūrėjas, muzikantas – atskleidė savo pomėgius, papasakojo apie muziejų, taip pat atliko keletą kūrinių su bandonija.

Petras Čeliauskas – gyvoji Švėkšnos enciklopedija. Jis yra mokytojas, esperantininkas, kolekcionierius, knygų autorius, Švėkšnos istorijos žinovas, tad buvo sutiktas šiemet jo išleistas enciklopedinis žinynas apie Švėkšną „Švėkšna: kraštas, įvykiai, žmonės“. Šį žinyną jis rašė netgi 40 metų.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

 Palangos viešosios   bibliotekos parodų salėje spalio mėnesį į pasimatymą kviečia iš Palangos kilusio ir dar paauglystėje su pirmuoju tėvų dovanotu fotoaparatu „Liubitel“ pajūrio apylinkes išbraidžiusio, ilgamečio kino ir televizijos operatoriaus, fotografo Eugenijaus Maciaus paroda „Susitikimai“.


Palangos miesto savivaldybės viešoji biblioteka rugsėjo 11 d. – spalio 3 d. kviečia į projekto „lapo pasakojimai: nuo medžio iki knygos“ renginius.  


Savaitgalį Palangoje vėl buvo jaučiama vasara – puikus oras į didžiausią šalies kurortą švęsti Baltų vienybės dienos sukvietė būrį žmonių ne tik iš visos Lietuvos, bet ir Latvijos. Palanga tapo tiltu, jungiančiu dvi baltų valstybes. Daug garbių svečių Šventės organizatoriai įdėjo daug pastangų, jog Palangoje minėta Baltų vienybės diena suviliotų...


Kai Palangoje per NATO rezervo karių asociacijos renginį prieš savaitę sutiktas 30-metis Igoris, beje, rusakalbis, tikino, kad jis visai nebijo ir yra pasiruošęs kiekvieną akimirką mirti už Ukrainos laisvę, gūžiausi. Ar gali kas nors būti brangiau už savo gyvybę? Bet su Ukrainos Bučia miestu draugystės ir bendradarbiavimo sutartį Ukrainoje pasirašę Palangos miesto...


Praėjusį penktadienį Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje atidaryta paroda „Kristijonas Donelaitis 300“, skirta lietuvių grožinės literatūros pradininko 300 metų jubiliejui. Parodoje eksponuojami 2011-aisiais ir 2012-aisiais Klaipėdos bei Kaliningrado tapytojų ir grafikų bei jų bičiulių iš kitų šalių kūriniai, kurti tiek plenere Tolminkiemyje, tiek kūrybinėse dirbtuvėse....


Startuoja nauja palangos miesto laikraščio "Palangos tiltas" rubrika: Skundų dėžutė.


Startuoja nauja palangos miesto laikraščio "Palangos tiltas" rubrika: Politikų, bendruomenės lyderių žodis.


Užsimezgusi graži draugystė tarp Palangos ir Švėkšnos kultūros skleidėjų tęsiasi iki šiol. Kaip to įrodymas buvo Palangos miesto viešojoje bibliotekoje vykusi Švėkšnos diena, pakvietusi prisijungti ir drauge smagiai praleisti laiką ne tik palangiškius, bet ir švėkšniškius.


Viešbutis – restoranas „Palangos Juzė“ kiekvieną rytą savo svečius pasitinka kvapniu kavos ir arbatos aromatu. Nosį „kutena“ šaltukas, o po sunkios darbo dienos norisi atsipalaiduoti su tauraus gėrimo taure? Restoranas visuomet pasiruošęs Jus sušildyti bei pavalgydinti.


Bibliotekoje - Skuodo rajono kultūros diena

„Palangos tilto“ informacija, 2011 04 13 | Rubrika: Miestas

Vakar Palangos miesto viešojoje bibliotekoje buvo minima Skuodo rajono kultūros diena Palangoje, kuri tikriausiai suvirpino ne vieno skuodiškio, gyvenamąja vieta pasirinkusio kurortą, širdį.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius