Ugniagesių akcija – „Kūrenkime saugiai“

Palangos tiltas, 2014-10-13
Peržiūrėta
1875
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Ugniagesių akcija – „Kūrenkime saugiai“

Visoje šalyje ugniagesiai gelbėtojai nuo spalio mėnesio rengia akciją „Kūrenkime saugiai“. Akcijos tikslas – padėti apsisaugoti nuo gaisrų, kylančių dėl krosnių įrengimo ir jų eksploatavimo taisyklių pažeidimų, labiausiai pažeidžiamai mūsų visuomenės daliai – socialiai remtinoms šeimoms ir piliečiams.

Per šiuos metus dėl krosnių įrengimų ir eksploatavimo taisyklių pažeidimų Lietuvoje jau kilo apie 600 gaisrų, Palangos miesto savivaldybės teritorijoje praėjusio šildymo sezono metu dėl šios priežasties degė 4 gyvenamieji namai.

Vykdant akciją „Kūrenkime saugiai“ siekiama įgyvendinti gaisrų prevenciją socialiai remtinų šeimų būstuose, tačiau valstybinės priešgaisrinės priežiūros pareigūnai pataria visiems miesto gyventojams atkreipti dėmesį, ar jų namuose naudojamos krosnys įrengtos tinkamai ir eksploatuojamos saugiai. Primename bendrosiose gaisrinės saugos taisyklėse nustatytus reikalavimus, kurių laikantis kūrenama krosnis netaps gaisro priežastimi:

privalome valyti suodžius iš dūmtakių ir krosnių prieš šildymo sezoną, o jo metu – ne rečiau kaip kartą per tris mėnesius. Palėpėse mūriniai dūmtraukiai ir mūrinės sienos su dūmų kanalais turi būti išbaltinti;

pradedant šildymo sezoną krosnis ir dūmtraukius būtina pataisyti, atidžiai apžiūrėti ar prie krosnies nesiliečia degios medžiagos, ar tvarkingos pakuros durelės;

degios arba sunkiai degios grindys po krosnies pakuros durelėmis turi būti uždengtos metaliniu 700 x 500 mm lakštu, saugančiu nuo iškritusių žarijų;

eksploatuojant krosnis svarbu nepalikti atvirų pakuros durelių, nelaikyti kuro prie pakuros. Pavojinga šalia krosnies statyti baldus, laikyti bet kokius daiktus. Arčiau negu 1 metro atstumu nuo krosnies esantys daiktai gali įkaisti ir suliepsnoti;

nepatikėkime šildymo įrenginių priežiūros mažamečiams vaikams, net ir trumpam laikui. Nedidelis gaisro židinys jau per 30 sekundžių gali tapti nekontroliuojamas, po 2 minučių kyla pavojus gyvybei, o per 5 minutes ugnis gali apimti visą namą.

Jeigu gaisro nepavyko išvengti, svarbiausia prisiminti Bendrojo pagalbos centro telefono numerį 112, kuriuo galima iškviesti pagalbą nelaimės atveju.

Palangos PGT VPP poskyris

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kovo 17-18 d. parduotuvėse vyks pavasarinė „Maisto banko“ akcija, kuri Lietuvoje organizuojama jau 34-ąjį kartą. 


Birželio 21 d. nuo 10 val. iki 12 val. Palangos savivaldybės teritorijoje, jūros priekrantėje bei adresu Kontininkų g. 26, Palangoje, bus organizuojamos funkcinės ugniagesių pratybos.


Vasara daugeliui neatsiejama nuo maudynių ir poilsio gamtoje. Klaipėdos apskrities pareigūnai ragina prie vandens pramogauti saugiai ir atsakingai.


Vasario 1 d.  prasidėjo tradicinė kasmetinė akcija „Lydeka“. Kadangi nuo vasario 1 d. iki balandžio 30 d. galioja draudimas gaudyti lydekas, šia akcija norima užtikrinti lydekų apsaugą prieš nerštą ir neršto laikotarpiu.


Kaip ir kiekvienais metais, Palangos miesto savivaldybė, rūpindamasi savo miesto gyventojų saugumu, prisidėjo prie Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos organizuojamos akcijos „Gyvenkime saugiai“. Nuo vasario mėnesio Palangos miesto savivaldybės teritorijoje pradėta prevencinė akcija „Gyvenkime saugiai“, kuri bus vykdoma iki 2018 metų pabaigos. Palangos ugniagesiai siekia aplankyti ne mažiau 800 gyvenamųjų būstų, ypatingą dėmesį skiriant mediniams pastatams.


Spalio 26 d. Šventosios pagrindinės mokyklos pirmos ir ketvirtos klasės mokiniai lankėsi Palangos priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje, kur vyko prevencinė akcija „Moksleivi, būk saugus!”. Pagrindinis šios išvykos tikslas – supažindinti mokinius su ugniagesių profesijos specifika ir darbo sąlygomis.


Visoje šalyje ugniagesiai gelbėtojai nuo spalio mėnesio rengia akciją „Kūrenkime saugiai“. Akcijos tikslas – padėti apsisaugoti nuo gaisrų, kylančių dėl krosnių įrengimo ir jų eksploatavimo taisyklių pažeidimų, labiausiai pažeidžiamai mūsų visuomenės daliai – socialiai remtinoms šeimoms ir piliečiams.


Prenumeratos akcija

Redakcija, 2010 12 14 | Rubrika: Miestas

Prenumeratos akcija, Akcija+Loterija,


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius