Unikalūs gintariniai instrumentai skambės Palangoje

2014-12-18
Unikalūs gintariniai instrumentai skambės Palangoje

Ar girdėjote, kaip skamba gintaras?
Gruodžio 26 d. 19 val. „Ramybės“ kultūros centre (Vytauto g. 35, Palanga) koncertuos „Amber“ kvartetas – vienintelis pasaulio kolektyvas, griežiantis specialiai jiems pagamintais gintariniais instrumentais. Grakščiais gintariniais smuikais gros Vytautas Mikeliūnas ir Tadas Dešukas, altu – Dovilė Juozapaitienė, stulbinančio grožio violončele – Onutė Švabauskaitė.
Pasak muzikantų, neįprasti instrumentai turi savo specifinių savybių, su kuriomis tenka taikytis grojant. Skiriasi parametrai, svoris, o, svarbiausia, gintariniai instrumentai nėra akustiniai – jie įgarsinti, prijungti prie aparatūros. Dėl to tenka keisti ir grojimo techniką, ir gerai apgalvoti programas. Koncerto metu keturi profesionalūs muzikantai išlaisvins milijonų metų gamtos darbą ir styginiai suskambės visiškai naujais tembrais. Muzikos mėgėjams ir gurmanams žadama netikėtų improvizacijų, specialiai gintariniams instrumentams pritaikytų kūrinių aranžuočių ir kalėdinių nuotaikų bangomis vilnijančių muzikos garsų rinkinį – nuo liaudies melodijų iki džiazo, nuo roko iki užburiančių kalniečių melodijų. Programoje Chick Corea, Joe Zavinula, Richard Galliano, George Gershwin ir kitų autorių kūriniai.
Idėja sukurti gintarinius muzikinius instrumentus kilo juvelyrui, verslininkui, bendrovės „Amber“ įkūrėjui Šarūnui Davainiui. Iš pradžių tai buvo keli dekoratyviniai modeliai, o vėliau kilo mintis sukurti grojančius instrumentus. Pirmasis buvo smuikas. Lietuviškas gintarinis kvartetas muzikinę kelionę pradėjo Vilniuje, po karališkais Valdovų rūmų skliautais.
Kalėdų dovana „Ramybės“ žiūrovams – unikaliais, vieninteliais pasaulyje iš gintaro pagamintais styginiais grojančio „Amber“ kvarteto koncertas. Papuoškime Kalėdas gintaru!
 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Ar girdėjote, kaip skamba gintaras? Gruodžio 26 d. 19 val. „Ramybės“ kultūros centre (Vytauto g. 35, Palanga) koncertuos „Amber“ kvartetas – vienintelis pasaulio kolektyvas, griežiantis specialiai jiems pagamintais gintariniais instrumentais. Grakščiais gintariniais smuikais gros Vytautas Mikeliūnas ir Tadas Dešukas, altu – Dovilė...


Šį savaitgalį Palangoje ne tik skambėjo varinių pučiamųjų muzika bei vyko tarptautinė konferencija „Nauji vėjai“, sukvietusi šios srities ekspertus ir muzikantus iš daugybės šalių, bet ir žengtas žingsnis link galimybės didžiausiame šalies kurorte 2019–2020 m. surengti Europos varinių pučiamųjų orkestrų čempionatą – penktadienį tarp...


Draugams nieko negaila ! Aš šiandien labai šiltai, nostalgiškai prisimenu „žaibiškus sambėgius“ „Gintarėlio“ vaikų darželyje prieš 10-12 metų. Ruošiant korespondenciją apie sveiką gyvenseną miesto laikraščiui „Palangos naujienos“, kurį, beje, 2002 metų spalį – 2005-ųjų sausį leido...


Palangos Birutės parką šeštadienį praturtins liaudiškos melodijos. „Gražiausios žemaičių dainos“ – taip vadinasi paskutinysis ciklo „Ant krašto marės, Palangos miestelėj“ koncertas, vyksiantis jau tradicine tapusioje vietoje – ant Žemaičių kalnelio.


Lietuvos kultūros sostinėje Palangoje liepos pabaigą bei rugpjūčio pradžią praturtins įspūdingas klasikinės muzikos festivalis – tradicinės „Nakties serenados“. Be šio koncertų ciklo vasara Palangoje nebeįsivaizduojama jau daugelį metų.


Televizijoje skambės ir naujas 1000 km lenktynių himnas

Viešųjų ryšių agentūra „Visus Bonus“, 2013 07 01 | Rubrika: Miestas

„...tie, kas greičiausi, jums tūkstančiai naujų vilčių šiltai priglausim, laikysim  už pečių!..“


Kempinge netrukus skambės statybų aidai

Gina KUBILIŪTĖ, 2012 07 02 | Rubrika: Miestas

Jau šią savaitę turėtų paaiškėti, kas pradės statyti pirmąjį Palangoje Europos Sąjungos standartus atitinkantį kempingą.   Rengs ir pramogas Pasak savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo Broniaus Martinkaus, jei viskas vyks sklandžiai, nebus jokių konkurso apskundimų, rangovai jau liepą turėtų pradėti pirmojo etapo statybas.


Rugsėjo 1-osios skambutis skambės ne visiems vaikams

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2011 09 01 | Rubrika: Miestas

Šiais mokslo metais į šalies mokyklas susirinks 20 tūkstančių mažiau mokinių nei pernai rugsėjį. Rugsėjo 1-osios skambutis    šiemet nenuskambės kone šimtui   miesto moksleivių. Vieni vaikai, kartu su tėvais, išvyksta į užsienį, kiti dėl susiklosčiusių šeimyninių aplinkybių mokyklos lankyti neišgali.


Vėl skambės mokyklinis skambutis

„Palangos tilto“ redakcija, 2009 08 29 | Rubrika: Miestas

Pirmoji mokslo metų diena įneša džiugią sumaištį į kiekvieną vaikus auginančią šeimą. Šia proga pražysta gražiausios gėlės, apkabinamos vaikų rankomis ir taip paryškinančios plačiausias šypsenas. Gatvės tą dieną pasipuošia ne tik spalvotais gėlių žiedais, bet ir gražiausiais apdarais. Ši ypatinga, pasididžiavimo verta šventė visus sukvies jau ateinantį antradienį, įžiebdama kiekvieno joje...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas