Už valdininkės įžeidimą teismas pensininkei skyrė 100 Lt baudą

„Palangos tilto” informacija, 2013-07-15
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin

Už valdininkės įžeidimą teismas pensininkei skyrė 100 Lt baudą

Kad ir kiek metų jūs mintumėte valdiškų įstaigų slenksčius, kad ir kiek sveikatos bei kantrybės jums būtų „paėdę“ valdininkai, neduokite išsilieti savo pykčiui ir apmaudui, ypač viešose vietose, nes tai gali jums grėsti rimtais nemalonumais. Liepos 4 d. Palangos miesto apylinkės teismas už tokį nesivaldymą palangiškei pensininkei I. Bimbienei, įžeidusiai Nacionalinės žemės tarnybos Palangos skyriui vadovaujančią Nijolę Jonikienę, skyrė 100 Lt baudą.
I. Bimbienė, dar 1992-aisiais metais išsipirkusi prie namo Palangoje priklausančią sklypo dalį, prieš kelerius metus teismo sprendimu privatizuoto žemės sklypo neteko. Žemę valstybė iš jos atėmė todėl, kad matininkas neteisingai buvo pamatavęs sklypą. Po teismų paaiškėjo, jog užduotis nustatyti tikslų namo valdos žemės plotą ir namo bendraturčiams priklausančio sklypo dalis Nacionalinei žemės tarnybai (NŽT) yra neįveikiama. Žemės sklypas prie I. Bimbienės namo buvo matuojamas net keletą kartų, tačiau vis kiti matininkai visą laiką gaudavo skirtingą sklypo dydį.
Kelerius metus pačius įvairiausius valdiškų įstaigų slenksčius – o bene dažniausiai – NŽT Palangos skyriaus – minanti inžinieriaus išsilavinimą turinti pensininkė, kuri pati 16 metų yra dirbusi pastatų ir žemės sklypų projektuotoja, prarado ir sveikatą, ir kantrybę besiaiškindama, kokia žemės sklypo dalis jai priklauso. Gal todėl balandžio devintąją dieną ji nebeišlaikė ir, švelniai tariant, ne pačiais gražiausiais žodžiais rūbų salone „Šeši dvylika“ savo nuomonę apie Nacionalinę žemės tarnybą, jos Palangos skyrių bei jam vadovaujančią Nijolę Jonikienę išsakė pačiai valdininkei.
Kaip teigė balandžio 9 dieną pareiškimą policijos pareigūnams surašiusi N. Jonikienė, tądien, 12 val. 40 min., pietų pertraukos metu. į rūbų saloną „Šeši dvylika“ Vytauto g., kuriame ji tuo metu buvo, įbėgo I. Bimbienė, kuri esą ją apšaukė, pasakė, kad tiek jai – N. Jonikienei, - tiek jos kaimynui bei notarei bus galas, padarys „harakiri“. Moteris esą elgėsi neadekvačiai, kalbėjo necenzūriškai, tai esą girdėjo salono darbuotoja bei pirkėja. N. Jonikienė policijos pareigūnų prašė imtis priemonių, nes I. Bimbienės elgesys neva kelia pavojų, dėl jos grasinimų ir neadekvataus elgesio į NŽT Palangos skyrių policija jau yra buvusi kviesta 2 kartus.
Teisme N. Jonikienė teigė, jog I. Bimbienė taip elgiasi dėl jos atliekamų pareigų bei dėl 2006-aisiais priimto teismo sprendimo. Būtent minėtuoju Palangos miesto apylinkės teismo sprendimu buvo panaikintas namo valdos sklypo dalių dydį nustatęs Klaipėdos apskrities viršininko įsakymas ir 2005 metų valstybinės žemės 3,55 aro sklypo pardavimo I. Bimbienei sutartis.
Salone dirbusi ir konfliktą mačiusi pardavėja teigė, jog minėtą dieną į saloną užėjo klientė, jai iš paskos – I. Bimbienė, kurios iki konflikto pardavėja mačiusi nebuvo. Užėjusi moteris garsiai kreipėsi į klientę, garsiai kalbėjo, teiravosi kažko apie žemę. Įžeidžiamų necenzūrinių žodžių pardavėja negirdėjo. Klientė gi tylėjusi ir nieko garsiai kalbėjusiai moteriai nesakiusi.
Pati I. Bimbienė tiek paaaiškinime pareigūnams, tiek teisme teigė, jog necenzūriniais žodžiais nesikeikė, tačiau apšaukė N. Jonikienę, kadangi, jos manymu, ši blogai atliekanti savo pareigas priimdama sprendimus dėl jos nuosavybės, nereaguoja į teismų sprendimus. Teismo posėdyje moteris sakė esanti šmeižiama, N. Jonikienės ji esą paklaususi: „Kada baigsi vogti?“. O valdininkė nuolat kviečianti policiją, kai moteris užeinanti į NŽT, be to, negerbianti teismo sprendimų bei neva pardavusi pusę jos namo.
Beje, šių metų balandžio 16-osios nutarimu atsisakyta pradėti ikiteisminį tyrimą pagal N. Jonikienės pareiškimą nenustačius nusikalstamos veikos, tačiau nutarta pradėti administracinio teisės pažeidimo bylą pagal ATPK 174 straipsnį, pagal kurį atsakomybę užtraukia nedidelis chuliganizmas, tai yra, necenzūriniai žodžiai ar gestai viešose vietose, įžeidžiamas kibimas prie žmonių ar kiti panašaus pobūdžio veiksmai, pažeidžiantys viešąją tvarką ar žmonių rimtį.
Nors įrodymų, kad I. Bimbienė būtų vartojusi necenzūrinius žodžius, nebuvo, teismas iš apklaustų liudytojų parodymų bei rašytinių paaiškinimų nustatė, jog įrodyta, kad I. Bimbienė viešoje vietoje įžeidžiamai kibo prie N. Jonikienės, tokiais savo veiksmais pažeidė viešąją tvarką ir jos veiksmai atitinka ATPK 174 straipsnio sudėtį. Jai skirta 100 Lt dydžio bauda.

 

Jūsų komentaras:

2013-10-11 21:42 (IP: 78.61.86.212)
nera kakomntouti visus valdininkus tik i silta vieta

visi 2013-07-30 16:12 (IP: 151.231.108.122)
Nei vienam Lietuvos mieste tiek nesitycioja is zmoniu kiek Palangoi ! Reiketu pakeisti visas darbuotojas pradedant nuo darbo birzos ir uzbaigiant iki paciu teismo darbuotoju !!!

ir dar 2013-07-17 10:46 (IP: 78.61.104.50)
o kas nubaus valdininkus uz ju nesiskaityma su zmonemis, istatymu nepaisyma, zmoniu mulkinima, sveikatos gadinima pinigu svaistyma teismams, kurie buna akli pries istatyma ??? Ir kokia tai turetu buti bausme ???

Oi ,kaip šis reikalas dvokia... 2013-07-17 08:21 (. / IP: 86.100.60.112)
Kas dedasi vad. Žemėtvarkos ( betvarkės) sk., komentarai tiesiog nebereikalingi, nes visi choru pasakytų, kad tai žiauri betvarkė, žmonių sveikatos ir išgerto kraujo liūnas..ašaros, skausmas, patirtas sąmoningas!tyčiojimąsis... -Kas per teisėja?, kad "neįžiūrėjo"? - kas yra kas? Beje, Palangos teisme tai labai budinga!...Žmogaus negirdi, nemato, - tik reikalingi žmonių pinigai -tiems patiems išlaikyti!.. -Kuo tai kvepia?-tiksliau dvokia...

vaje vaje 2013-07-16 23:06 (IP: 78.61.104.50)
kad prabiltu visi, kas susidure su ta zemetvarka !!! Ne viena ir i kapus nunese, o nuo valdininku viskas kaip nuo zasies vanduo...Jie karaliauja sau, premijikes zarstosi uz gera darba...

Taip pat skaitykite

Kaip "Palangos tiltą" informavo Klaipėdos policijos atstovė spaudai Andromeda Grauslienė, įsigaliojus naujai tvarkai dėl karantino taisyklių pažeidimų, kai protokolus pagal LR ANK 45,46, 506 str.gali surašyti policijos pareigūnai, iki pirmadienio, balandžio 4 d., Palangos m. pareigūnai surašė 13 protokolų pagal LR ANK 45 str. Visiems pažeidėjams surašyti...


Savanorių, norinčių padėti sunkumų dėl koronaviruso pandemijos patiriantiems palangiškiams, sąrašas sparčiai didėja – jų praėjusios savaitės viduryje buvo vos 13, o šio trečiadienio popietę – jau per 30. Tačiau koronaviruso pandemijos sukeltos krizės pabaigos dar nematyti, o tai reiškia, kad Palangai reikės dar daugiau pagalbos rankų.


Spalio 25 dieną, nuo 9 iki 15 val., duris lankytojams visoje Lietuvoje plačiai atvers per 60 teismų (įskaitant teismo rūmus). Išankstinės registracijos norint gauti konsultaciją neprireiks: kaip ir ankstesniais metais, konsultacijos bus teikiamos „gyvos eilės“ principu. Jūsų laukia ir Plungės apylinkės teismo Palangos rūmai, esantys Vytauto g. 102, Palanga.


Pasaulis kasmet spalio 4-ąją pažymi Pasaulinę gyvūnų dieną. Pasaulinės gyvūnų dienos misija – pagerbti visas gyvūnų gyvybės formas bei žmonijos ir gyvūnijos tamprų ryšį, padėkoti gyvūnams už jų didžiulę svarbą žmonių gyvenime, suteikiant gyvenimui daugiau džiaugsmo ir prasmės.


Pirmadienį, rugsėjo 26 d.,  Palangos miesto apylinkės teismas paskelbė sprendimą Kultūros paveldo departamento (KPD) ieškinyje (Palangos miesto savivaldybė jame yra trečiuoju asmeniu) dėl medinės Kurhauzo dalies, priklausančios Gedimino Jackos šeimai, paėmimo valstybės nuosavybėn. Jackos kol kas gali švęsti mažytę pergalę: teismas netenkino KPD ieškinio, bet...


Kada ir kiek reikia mokėti už sveikatos tyrimus?

Eglė PALUBINSKAITĖ, 2016 04 25 | Rubrika: Sveikata

Palangos gydymo įstaigų pacientai labai dažnai užduoda klausimus, už kokius tyrimus reikės mokėti ir kodėl? Asmenys, drausti privalomuoju sveikatos draudimu (PSD), turėtų gauti nemokamas medicinos paslaugas, apmokamas iš PSD fondo biudžeto. Bet taip kurorte yra ne visada.


Ne tik aš, bet labai daug „senjoriškosios“ Palangos bendruomenės narių, inteligentija, lieratūriniai, politiniai kaliniai, tremtiniai, tarp galimų „kandidatų“ būti TIKRŲ miesto Garbės piliečių „olimpe“ pirmučiausiai minime ateinančią gegužę neeilinio gimtadienio sulauksiančią, pagarbiausių žodžių vertą Stefą Večerskytę-Daukšienę.


Palangos miesto apylinkės teisme – vėl trys teisėjos

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014 04 10 | Rubrika: Miestas

Nuo sausio 26 dienos, pasibaigus teisėjos Liucijos Paulauskaitės kadencijai, visas darbo krūvis teko dviem Palangos miesto apylinkės teismo teisėjoms – laikinai einančiai teismo pirmininkės pareigas Eglei Žakevičiūtei ir Dianai Vercinskei. Nuo šio mėnesio pradžios teisėjos gali kiek lengviau atsikvėpti: balandžio 3 d. Prezidentės dekretu „Dėl apylinkių teismų teisėjų...


Kad ir kiek metų jūs mintumėte valdiškų įstaigų slenksčius, kad ir kiek sveikatos bei kantrybės jums būtų „paėdę“ valdininkai, neduokite išsilieti savo pykčiui ir apmaudui, ypač viešose vietose, nes tai gali jums grėsti rimtais nemalonumais. Liepos 4 d. Palangos miesto apylinkės teismas už tokį nesivaldymą palangiškei pensininkei I. Bimbienei...


Palangiškė Elena Merkelytė, gyvenanti Kastyčio gatvėje, negali sudėti bluosto – užuot laukusi pavasario, moteris yra priversta varstyti įstaigų duris, tikėdamasi, kad jai nereikės kulniuoti į teismą. „Mane labiausiai žeidžia tai, kad už tokią, regis, smulkmeną – savavališkai pastatytą sienelę uždengti sodo rakandams, būsiu „tampoma“ po teismus...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas