Uždarbis už reklamą byra ne į miesto kišenę

Šarūnas Vaitkus, Palangos miesto savivaldybės meras, 2010-06-12
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin

Vasarai įsibėgėjant visomis išgalėmis poilsiautojus viliojančiame Palangos kurorte poilsiautojai kviečiami mėgautis švelniausiu Rygos paplūdimių smėliu. Kitame prie paplūdimio pastatytame reklaminiame stende – kvietimas nudžiuginti savo širdį ypatinga senosios Rygos virtuve.

 

Tokį akibrokštą išvydau Palangos dviračių alėjoje įrengtuose reklaminiuose stenduose. Užuot pas mus atvykusį poilsiautoją informavus apie mieste vykstančius kultūros ir pramoginius renginius, teikiamas sveikatingumo paslaugas, iš reklamų jam šnabždama – spjauk tu į tą Palangą ir lėk pas mus į Rygą, kur paplūdimiuose yra švelniausias smėlis ir ypatinga virtuvė.

Ar galėtumėme įsivaizduoti tokio pobūdžio reklamą Druskininkų kurorte, kuriam vadovauja už savo miestą galvą dedantis meras Ričardas Malinauskas?

Palangoje į Rygą atostogauti kviečia mūsų kurorto reklamos įmonei „R-90“ priklausančiuose reklamos stenduose patalpinti reklaminiai plakatai. Iki 2010 metų spalio mėnesio sutartį su šia įmone savivaldybė pratęsė 2006 metais. Tuomet man dar dirbant savivaldybės administracijos direktoriumi į kabinetą atėjęs vicemeras R.Garolis įkalbinėjo mane ruošti Tarybai dokumentus sutarties pratęsimui su „R-90“ pasirašytai 2004 metais. Pagal ją ši įmonė pagamino reklaminius stendus ir juos naudojo savivaldybei mokėdama po vieną arba du litus už kvadratinį metrą parai. R.Garoliui pasakiau, kad reklaminių stendų gamybai ir jų nuomai reikėtų organizuoti konkursą, po kurio savivaldybės biudžetas gautų daugiau pajamų. Po to, kai savivaldybės administracijos poste mane pakeitė tas pats R.Garolis, liberalų koalicijos vadovaujama miesto Taryba nusprendė sutartį su „R-90“ pratęsti dar ketveriems metams.

Direktoriaus įsakymu šiai įmonei kasmet buvo išduodami leidimai įrengti išorinę reklamą.  Pernai „R-90“, už 26 kv.m reklaminio ploto mokėdama po 2 litus, o už 17 kv.m. plotą – po vieną litą už parą, savivaldybei iš viso sumokėjo 6912 litų. Tačiau pati įmonė paplūdimio prieigose esančio reklaminio ploto kvadratinį metrą perpardavinėja po 28-29 litus už parą. Keturiolika kartų brangiau. Vien Rygos paplūdimių reklama per vasarą įmonei „R-90“ atneš daugiau nei 10 tūkstančių litų pelną. Be to, paskambinus į Turto ir Verslo skyrių paaiškėjo, kad „R-90“ įmonės kabinama reklama yra nelegali, nes šiai bendrovei šiemet nėra išduotas leidimas įrengti išorinę reklamą. Komercinės reklamos plakatai eksponuojami jų nesuderinus su savivaldybe. Vien pagal šį sutarties pažeidimo punktą galima nutraukti sutartį su išimtinę teisę kurorte pelnytis iš komercinės reklamos gavusia įmone.

Belieka apgailestauti, kad kabindama Palangos kurortui kenkiančią reklamą, „R-90“ miestui moka tik grašius o pati skaičiuoja keliolika kartų didesnes pajamas.

Šiuos pinigus tiesiogiai galėtų užsidirbti mūsų miesto komunalininkai, kurie galėtų dar labiau papuošti mūsų miestą gėlėmis.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Nors karantinas šalyje tęsiasi, pasirengimo artėjančiai vasarai darbai Palangoje nestoja – kurorto komunalininkai, kaip ir kiekvieną pavasarį, aktyviai triūsia gražindami viešąsias erdves bei tvarkydami paplūdimius.


Asmenukės, kelionių įspūdžiai, kavos pertraukėlių nuotraukos ir gėlės partijos vedliui – taip Palangos tarybos narė Svetlana Grigorian prisistato rinkėjams feisbuke. Ne tik prisistato, bet ir prašo, kad už šį triūsą internete jai būtų sumokėta mokesčių mokėtojų pinigais.


Pasibaigus aktyviajam kurortiniam sezonui Palangos komunalininkų darbymetis tęsiasi – miesto tvarkytojai intensyviai darbuojasi daugiabučių gyvenamųjų namų kiemuose. Darbo netrūksta ir paplūdimiuose, kitose miesto viešosiose erdvėse.  


Palangos miesto savivaldybės specialistai ragina poilsiautojus paplūdimiuose elgtis atsakingai ir galvoti ne tik apie savo poilsį, bet ir apie mus supančius žmones bei aplinką. „Džiaugiamės, kad kurorte poilsiaujantys mūsų tautiečiai bei svečiai iš užsienio paplūdimiuose elgiasi kultūringai, tačiau smulkių atliekų, tarp jų – ir plastiko bei nuorūkų smėlyje vis dar pasitaiko....


Šią vasarąPalangos gyventojai kviečiami dalyvauti didžiausiame Baltijos šalyse dviračių renginyje „Velomaratonas 2018“ ir laimėtisavo miesto bendruomenei specialų prizą – riedlenčių rampą.Daugiausiai dalyvių renginio dieną subūrusiai komandaišios idėjos iniciatoriai –amerikiečių kompanija „Amway“– suteiks 5000 JAV dolerių paramą...


Vasarą visi tik ir laukia, kada saulutė daugiau palepins. Juk taip norisi išlėkti prie vandens telkinių. Atostogos be tokių pramogų retam kuriam įsivaizduojamos. Planuojant atostogas ne vienas žvilgteli į orų prognozes, kurios įprastai pasufleruoja, kokia veikla bus galima daugiausiai užsiimti – atvirame lauke ar uždaroje patalpoje. Apie tai, kokie orai nusimato liepą...


Baltijos pajūryje oficialiai įregistruoti trys nudistų paplūdimiai Nidoje ir Klaipėdoje – Giruliuose bei Smiltynėje, o neoficialių ir seniai pamėgtų bei lankomų nudistų pliažų ar zonų yra Juodkrantėje, Šventojoje ties Jūros gatve, Palangoje ties Birutės parku ir netoli Nemirsetos bei kitų mažiau žinomų vietų. Šventojoje šią vasarą intensyviai pradėti iš...


Palangos miesto savivaldybės Taryba jau įpusėjo kadenciją. Jau mažiau kaip po dvejų metų įvyks kiti savivaldos rinkimai. Kokia Tarybos pusiaukelė yra jos lyderiui, merui Šarūnui Vaitkui? Kokias naujas, kurortą galinčias garsinti idėjas brandina miesto vadovas? Ar pavyks jam išlaikyti didelį palangiškių pasitikėjimą iki kitų rinkimų?


Prisidėti prie Palangos Kurhauzo mūrinės dalies restauracijos gali kiekvienas šalies pilietis, apsisprendęs šioms reikmėms skirti 2 proc. savo sumokėto pajamų mokesčio.


Uždarbis už reklamą byra ne į miesto kišenę

Šarūnas Vaitkus, Palangos miesto savivaldybės meras, 2010 06 12 | Rubrika: Miestas

Vasarai įsibėgėjant visomis išgalėmis poilsiautojus viliojančiame Palangos kurorte poilsiautojai kviečiami mėgautis švelniausiu Rygos paplūdimių smėliu. Kitame prie paplūdimio pastatytame reklaminiame stende – kvietimas nudžiuginti savo širdį ypatinga senosios Rygos virtuve.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas