V. Šimaitis: „Mocas“ man padėjo nepalūžti, kai buvo labai sunku“

Linas JEGELEVIČIUS, 2015-02-26
Peržiūrėta
1212
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

V. Šimaitis: „Mocas“ man padėjo nepalūžti, kai buvo labai sunku“

Šiandien šventojiškis Vaidas Šimaitis galėtų kaboti ant šakos ar slapstytis nuo kreditorių, bet vyro visos negandos dėl Šventosios „Elijos“ ne tik kad nepalaužė, bet ir užgrūdino. Paprašęs asmeninio bankroto, buvęs vienas didžiausių pajūrio verslininkų tikisi nors šiek tiek nusipurtyti skolų naštą ir... nesėdi sudėję vietoje rankų. Savo seną pomėgį – „riaumoti“ apžergus galingą motociklą (V. Šimaitis turi „Harley Davidson“) vyras pavertė savo naujuoju verslu – plukdo galingus motociklus iš Jungtinių Amerikos Valstijų, nupučia nuo jų dulkes – ir ne tik – ceche Šventojoje, kad naujam gyvenimui prikeltas plieninis „žirgas“ toliau keltų vėją magistralėje.

„Mocas“ padėjo nepalūžti, kai buvo sunku
„Už vairo sėdžiu nuo 2008-ųjų. Juokauju, kad jeigu būčiau „mocą“ nusipirkęs keletą metų anksčiau, „Elijos“ niekada nebūčiau pastatęs,“- šypsosi V. Šimaitis.
Jau po pirmų pasivažinėjimų motociklu verslininkas-politikas pajuto jo psichoterapinę naudą.
„Nulipus nuo „moco“ nelieka jokios įtampos, jokių neigiamų minčių. Visame kūne – tik lengvumas ir malonumas“, – pasakojo šventojiškis.
Jaunystėje jis važinėjo sovietiniu motociklu „Minsk“, vėliau, jau tapęs verslininku, persėdo ant „Harley Davidson“.
„Atvirai sakau, kol vyko teismai dėl „Elijos“, be mano šeimos ir artimiausių draugų, būtent mano „mocas“ buvo mano didžiausias vaistas, – sakė V. Šimaitis. – Kitaip būtų man „nuvažiavęs“ stogas“.
Kol vyko teismai, žinomam vyrui šovė į galvą atidaryti cechą Šventojoje – atvežtus iš užjūrio motociklus jame prikelti naujajam gyvenimui.
„Mano tokį sumanymą labai palaikė ir sūnus, ir pusbrolis, ir keletas su „mocais“ draugų. Juolab, kad jau buvome užmezgę ryšį su motociklų klubu „Chimera“ Klaipėdoje“, – pasakojo V. Šimaitis.
Vyras kukliai sako, kad iš tokio verslo jis toli gražu negaunąs didelio uždarbio, bet prisidurti prie „Palangos ūkio“ algos galįs. „Šiek tiek“, – sako geros nuotaikos niekada neprarandantis Vaidas.
Savo įsteigtą motociklininkų klubą Šventojoje V. Šimaitis pavadino „Saulės klubu“.
Jis jungia šventojiškius ir palangiškius motociklininkus.
„Esu ir klubo prezidentas, ir kelionių organizatorius, ir mielai galiu vakare pasikrapštyti prie motociklo pats. Manau, kad kiekvienas vadovas turi žinoti viską nuo A iki Z apie savo įmonę. Jeigu būčiau tik baltarankis, tai nuvažiavus kelis tūkstančius kilometrų ir motociklui sugedus, nežinia ką daryčiau, jei nežinočiau kiekvienos detalės paskirties ir vietos“, – šypsojosi V. Šimaitis.

Svajoja apie didelį baikerių suvažiavimą Palangoje ir Šventojoje
Kaip nenupirkti katės maiše, kai verslininkas motociklą išsirenka kokiame nors Amerikos specializuotame motociklų puslapyje, net jo nepačiupinėjęs?
„Žinoma, visada yra rizika, kad gali apsigauti. Prieš sumokėdamas, stengiuosi kuo daugiau sužinoti apie pirkinį. Neslėpsiu, kartais nuo vieno motociklo galiu uždirbti vos apie šimtą eurų, ir tik nuo geriausių pirkinių investicinė grąža yra didesnė“, – neslėpė vyras.
UAB „Palangos ūkis“, kuri teikia daugiabučių administravimo ir aplinkos priežiūros, nekilnojamo turto ir konsultacines paslaugas, žiemą dirba apie 15 žmonių, sezono metu jų įdarbina daugiau.
„Įmonė dirba pelningai“, – sakė pašnekovas.
Nors teismai dėl „Elijos“ pasibaigė palankiai V. Šimaičiui, „Elijos“ turtas yra perimtas bankų, spaudžia kreditoriai, verslininkas tiki, kad vienu ar kitu būdu projektas gali būti atgaivintas.
„Man klausimus užduoda bankai, bet sakau atvirai, noriu padaryti metus ar du pertrauką: permąstyti savo gyvenimą ir galbūt po to panirti į kitą veiklą. Turiu nemažai idėjų, – sako V. Šimaitis. – Šiandien noriu važinėtis savo „mocu“.
Vyras svajoja, kad vieną dieną, jo iniciatyva, Palangoje ir Šventojoje įvyks milžiniška baikerių stovykla. Tokias Vaidas yra aplankęs Austrijoje ir jos jam paliko didelį įspūdį.
„Prireiks penkių ar šešių metų, kol toks renginys galėtų įvykti pas mus, bet aš ta linkme dirbu“, – sako V. Šimaitis.

Siekia Šventosios atgimimo
Bet kad toks renginys įvyktų Palangoje, turės padėti ir pats miestas: parengti tinkamas eismo organizavimo schemas, tinkamai numatyti komunalinio darbą, žinoma, matyt, reikėtų, kad savivaldybė nebijotų prisidėti apie 30,000-40,000 eurų prie tokio renginio.
„Kalbėjausi su meru Š. Vaitkumi ir kitais Tarybos nariais, jiems patinka tokia idėja. Neabejoju, kad toks renginys galėtų atnešti daug pajamų miestui“, – įsitikinęs pašnekovas.
Kalbant apie Šventąją, V. Šimaitis sako esąs už ją visa širdimi ir, jeigu būsiąs išrinktas į Tarybą, sieksiąs, kad Šventoji ūgteltų.
„Tikiu, kad Šventoji turi potencialą tapti labai unikaliu, vienu gražiausių regiono kurortų“, – sako V. Šimaitis, siekiantis, kad jau kitais metais miestelio aikštė būtų sutvarkyta – su gėlynais, fontanu.
„Ir ne tik. Aikštė – ne tik suoliukai ir gražios trinkelės. Svarbu, kad ji būtų savita, kad čia atsirastų erdvė vaikams, šeimoms, sporto mėgėjams, knygos mylėtojams“, – dėstė V. Šimaitis.
Būtent jo iniciatyva yra rengiamas centrinės aikštės projektas.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Žinomas pajūrio verslininkas Vaidas Šimaitis džiūgauja – jo ilgai brandinta Šventosios jūrų uosto atstatymo vizija yra įgyvendinama su trenksmu. Kalbėdamas su „Lietuvos pajūriu“,  laikraščio „Palangos tiltas“ turinio partneriu, jis juokavo, kad, projektą pabaigus, galbūt Šventoji – nors laikinai – užgoš Palangą.


Prabangius motociklus pardavinėjusių dviejų Palangos įmonių atstovai kaltinami išvengę per 60 tūkst. eurų mokesčių ir pasisavinę ketvirtį milijono eurų. Vienas įtariamųjų yra Šventosios verslininkas, Palangos miesto Tarybos narys Vaidas Šimaitis. Tačiau jis kaltinimus „Palangos tiltui" vadina „nesąmone."


Klaipėdos „Neptūno“ komandoje sezoną pradėjusi Justė Jocytė pasitinka etapo Moterų lygoje pabaigą. Penktadienio mūšis uostamiestyje su Kauno „Aistėmis-LSMU“ 14-metei merginai taps atsisveikinimo rungtynėmis, mat jau lapkričio 27-ąją ji pakels sparnus į Prancūziją, kur karjerą tęs Tony Parkerio valdomoje Vilerbano ASVEL krepšinio akademijoje. „Bus...


Man šiandien nelengva: sunkios ligos prispaustas, privalau nepalūžti, nes turiu dar daug nebaigtų darbų... Nežinau, ką man žada rytojus, tačiau gyvenu šia diena – esu laimingas, kad turiu puikią šeimą, anūkus ir dėl to jaučiuosi laimingas. Pragyvenau jau 78 metus, ir jie nebuvo betiksliai.


Palangos verslininkas, miesto Tarybos narys, motociklininkų klubo „Saulės klubas“ steigėjas Vaidas Šimaitis per paplūdimio baikerių festivalį Šventojoje birželio viduryje jautėsi kaip žuvis vandenyje: spaudė letenas čia iš visos Lietuvos ir tuzino užsienio šalių sulėkusiems plieninių žirgų šeimininkams, žvalgėsi į kitus „mocus“, bet...


„Palangos tiltas“ tęsia straipsnių ciklą apie renovuojamus Palangos daugiabučius. Šį kartą buvo pakalbinti Žvejų, Druskininkų bei Ganyklų gatvės renovuojamųjų namų gyventojai. Bronius Pipiras: „Sudefektuotas“ visas namas“ Žvejų gatvėje gyvenančio ir už teisybę kovojančio palangiškio Broniaus Pipiro teigimu, name palikta aibė brokų ir...


Šiandien šventojiškis Vaidas Šimaitis galėtų kaboti ant šakos ar slapstytis nuo kreditorių, bet vyro visos negandos dėl Šventosios „Elijos“ ne tik kad nepalaužė, bet ir užgrūdino. Paprašęs asmeninio bankroto, buvęs vienas didžiausių pajūrio verslininkų tikisi nors šiek tiek nusipurtyti skolų naštą ir... nesėdi sudėję...


„Mes, bendruomenės, dar naujas darinys po Palangos saule. Tad gal todėl mums kol kas sunku prasibrauti pro Savivaldybės valdininkų biurokratines raizgalynes ir pasiekti, kad mūsų balsas būtų išgirstas, kad su mumis būtų skaitomasi taip, kaip derėtų“, – antradienį susirinkę į „Palangos tilto“ redakciją prie tradicinio puodelio kavos kalbėjo miesto...


Jaunimas iš visuomenės išsiskiria ne tik savo beribe drąsa, noru imtis pačių netikėčiausių idėjų ar šokiruojančiu aprangos stiliumi, bet ir kalba, kuri dažnai susilaukia aplinkinių nepasitenkinimo. Tačiau, labai sunku paaiškinti, kodėl jauni žmonės net nesistengia kalbėti taisyklinga kalba ir į jų kalbą toliau veržiasi įvairūs posakiai, žodžiai, vadinami...


„Man gydytojas sakė, jog mano ligų užtektų penkiems žmonėms“, - ištarė žodžius guvi palangiškė Irena Jankauskienė, visiškai neatitinkančius jos išorės – itin nuoširdžios šypsenos ir švytinčių akių. Vakar buvo minima Tarptautinė neįgaliųjų žmonių diena, I.Jankauskienė taip pat priklauso neįgaliųjų draugijai, nors ir sunku tuo patikėti. Miestelėnė neslepia, jog jai teko patirti ypatingai...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius