Valdančiųjų siekis susidoroti su poliklinikos vadovu patyrė fiasko

Dalia JURGAITYTĖ, 2010-12-29
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin

Po Šv.Kalėdų posėdžiavusi  miesto valdžia buvo priversta grįžti prie klausimo dėl kurorto poliklinikos veiklos ir finansinės ataskaitos už 2009 metus ir panaikinti anksčiau priimtą sprendimą. Rugsėjį skubotai priimtą sprendimą netvirtinti įstaigos ataskaitos pareikalavo panaikinti Vyriausybės atstovo tarnyba Klaipėdos apskrityje. Nurodytas ir terminas, jog sprendimą prieštaraujantį teisės aktams, privalu panaikinti iki š.m.gruodžio 31 dienos. Tad valdančiųjų siekis susidoroti su kurorto poliklinikos vadovu Egidijumi Rimkumi eilinį kartą patyrė fiasko.

 

Įstatymas įpareigoja tvirtinti

Kaip teikime nurodo Vyriausybės atstovė Klaipėdos apskrityje, Vietos savivaldos įstatyme yra įtvirtinta nuostata, jog savivaldybės viešųjų įstaigų finansinių atskaitomybių tvirtinimas yra savivaldybių tarybų paprastoji kompetencija. Taigi, įstatymas įpareigoja tvirtinti ataskaitas ir nesuteikia galimybės pasirinkti kitą sprendimo būdą. Šiuo atveju ataskaita buvo nepatvirtinta. Analogiška nuostata įtvirtinta ir Lietuvos Respublikos viešųjų įstaigų įstatyme, kuriame nustatyta viešosios įstaigos visuotinio dalininkų susirinkimo pareiga tvirtinti metinę finansinę atskaitomybę.

 

Nenurodyti motyvai

Be to, Vyriausybės atstovo tarnyba nurodo, kad administracinis aktas turi būti pagrįstas objektyviais duomenimis ir teisės aktų normomis, o taikomos priemonės turi būti motyvuotos. Tačiau motyvų, kodėl buvo priimtas toks sprendimas bei kokiomis teisės normomis vadovautasi, nėra.

Vyriausybės atstovo tarnyba atkreipė dėmesį, kad priimto sprendimo aiškinamajame rašte kalbama, jog UAB „Rimess“, atlikusi centro auditą už 2006, 2007, 2008 metus, pernai spalį pateiktoje išvadoje konstatavo, kad kai kurie duomenys neteisingi ir turi būti ištaisyti. Be to, argumentas, kad trūkumai neištaisyti ir neatsispindi 2009 metų finansinėje ataskaitoje, nepagrįstas, nes auditoriai turėjo pastabų tik dėl minėtų trejų metų finansinės veiklos.

 

Klaidinančios aplinkybės

Taip pat sprendimas nepagrįstas objektyviais faktais, nes svarstant sprendimo klausimą, nebuvo jokios informacijos apie tai, kad poliklinikos 2009 metų veikloje nustatyti trūkumai. Be to, neįvertinta ta aplinkybė, kad Pirminės asmens sveikatos priežiūros centro 2009 metų finansinė ataskaita yra audituota, o auditorių išvada pateikta šių metų rugsėjo 23 dieną miesto merui Vytautui Stalmokui. Tačiau šie dokumentai nepateikti miesto savivaldybės tarybos nariams. Kaip konstatavo Vyriausybės atstovo tarnyba, tokiu būdu sprendimas buvo grindžiamas klaidingomis faktinėmis aplinkybės, kad poliklinikoje 2009 metais auditas neatliktas ir šis teiginys neatitinka tikrovės.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Ketvirtadienį, rugpjūčio 29 d., įvykusiame Palangos miesto savivaldybės Tarybos posėdyje dalyvavo 17 Tarybos narių. Salėje buvo karšta tarsi šią savaitę paplūdimyje – neveikė kondicionavimo sistema. Meras Šarūnas Vaitkus su šeima šią savaitę atostogauja, todėl posėdžiui vadovavo vicemeras Rimantas Antanas Mikalkėnas. Miesto politikams buvo pateikti...


Žengtas pirmas žingsnis link Palangos asmens sveikatos priežiūros centro modernizacijos – ketvirtadienį pasirašyta miesto poliklinikos rekonstrukcijos techninio projekto parengimo sutartis. Sutartį su UAB „Statybų inžinerinė strategija“, atstovaujama direktorės Reginos Girdžiuvienės, pasirašė Palangos savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė....


Nuo šių metų sausio 1-osios atstatomi politikų – Seimo narių, ministrų, merų ir jų pavaduotojų atlyginimai. Dėl Konstitucinio teismo sprendimo daugiau pinigų gaus ir Palangos miesto vadovai bei Seimo narys Pranas Žeimys. Kaip aiškino Vyriausybės atstovė Klaipėdos apskrityje Daiva Kerekeš, vykdant Konstitucinio teismo valią, atkurti atlyginimus yra privalu, ir kito...


Darbą baigianti Vyriausybė apsispręsti, ar toliau turės būti vykdomas Palangos aplinkkelio projektas, kurio vertė nuo projekto vykdymo pradžios išaugo beveik 40 mln. litų, palieka naujajai Vyriausybei, sako laikinai einantis pareigas susisiekimo ministras Eligijus Masiulis.


Lygiai prieš metus, rytą po rinkimų į savivaldybes, Šarūnas Vaitkus, Tėvynės Sąjungos ir Lietuvos krikščionių demokratų partijos Palangos skyriaus pirmininkas dėkojo palangiškiams už parodytą pasitikėjimą ir dėliojo planus, kaip suburti tokią naujosios Tarybos valdančiąją koaliciją, kuri dirbtų kartu miestui. Praėjus metams, akivaizdu, kad energingajam merui taip...


Po Šv.Kalėdų posėdžiavusi  miesto valdžia buvo priversta grįžti prie klausimo dėl kurorto poliklinikos veiklos ir finansinės ataskaitos už 2009 metus ir panaikinti anksčiau priimtą sprendimą. Rugsėjį skubotai priimtą sprendimą netvirtinti įstaigos ataskaitos pareikalavo panaikinti Vyriausybės atstovo tarnyba Klaipėdos apskrityje. Nurodytas ir terminas, jog sprendimą prieštaraujantį...


Modernaus kurorto siekis suerzino valdžios trubadūrus

Irena Švanienė, asociacijos „Svetingas šeimininkas“ pirmininkė, 2010 11 24 | Rubrika: Miestas

Kuo toliau, tuo „Vakarinės Palangos“ laikraštis stebina labiau.  Užuot buvęs objektyviu miesto laikraščiu, atspindinčiu visų kurorto gyventojų mintis, jis jau seniai tapo Palangos valdžios ir miestą valdančios liberalcentristų partijos organu, savotišku jų dvaro trubadūru.


Palangos miesto apylinkės teismas, išnagrinėjęs VšĮ „Palangos pirminės asmens sveikatos priežiūros centras“ stebėtojų tarybos praėjusių metų gruodžio 11 dienos sprendimą, pripažino jį negaliojančiu.


Teismas stabdo valdančiųjų buldozerį

Linas JEGELEVIČIUS, 2010 10 27 | Rubrika: Miestas

Valdžioje esantys liberalcentristai, susidoroję su poliklinikos vadovu Egidijumi Rimkumi – nepritarę praėjusiame Tarybos posėdyje Palangos Pirminės asmens sveikatos priežiūros centro  (PASPC) vadovo veiklos ir finansinės atskaitomybės ataskaitai už 2009 metus, galanda peilius dar vienam puolimui – atleisti poliklinikos vadovą (beje, jis ir Krikščionių partijos Palangos skyriaus...


Liberalcentristai susidorojo su poliklinikos vadovu

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 10 04 | Rubrika: Miestas

Posėdžiavusi miesto valdžia, apsvarsčiusi Palangos Pirminės asmens sveikatos priežiūros centro vadovo veiklos ir finansinės atskaitomybės ataskaitą už 2009 metus, jai nepritarė. Redakcijos žiniomis, po šių valdančiųjų sprendimo,  numatomas kitas žingsnis – poliklinikos vadovo Egidijaus Rimkaus atleidimas iš pareigų. Beje, dėl ligos E.Rimkus posėdyje nedalyvavo.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas