Valdžios rūpestis gyventojais abejotinas

Šarūnas Vaitkus, Palangos miesto gyventojas, 2010-10-18

Palangiškių raginama atsisakyti miesto šilumos ūkio nuomos sutarties su „Litesko“ bendrove, kurorto savivaldybė ruošiasi žengti pirmą teisingą žingsnį.

Nutraukti miesto gyventojams nenaudingos sutarties valdžia dar nesiryžta.  Tačiau artimiausiame tarybos posėdyje meras V.Stalmokas žada pateikti sprendimo projektą, kuriuo ketinama atsisakyti su „Litesko“  pratęsti sutartį po 2015 metų.

 

Tai nors ir mažytė, tačiau gyventojų pasiekta pergalė.  Iki šiol virš palangiškių kabojo grėsmė, kad liberalų valdoma taryba iki savo kadencijos pabaigos gali įsipareigoti tą sutartį pratęsti dar kokiai dešimčiai metų.  Už sutarties nutraukimą Palangos miesto gyventojų apklausoje pasisakiusių daugiau nei 2 tūkstančių žmonių spaudžiama savivaldybė dabar apie sutarties pratęsimą nebegalvoja.

 Tačiau ir valdžios ruošiamas tarybos sprendimas dėl sutarties  nepratęsimo po 2015 metų kelia daug klausimų. Visų pirma, kokia prasmė tai daryti dabar, kai pratęsti sutartį, ar ne spręs kitos kadencijos taryba? Juk ateinančiuose rinkimuose išrinkti miesto politikai teoriškai bet kada gali dabartinio mero V.Stalmoko sumanytą tarybos sprendimą atšaukti.

Abejones kelia ir dabar savivaldybės ketinama užsakyti studija dėl tolimesnio šilumos ūkio valdymo po 2015 metų.  Kodėl tokią studiją skubama ruošti dabar, kai jos rezultatų prireiks tik po ketverių metų?  Ar už miesto biudžeto pinigus šią studiją rengti nebus pasamdyti kokie nors su „Litesko“ susiję „Rubikono“ bendrovės ekspertai, kurie nuspręs, kad po 2015 metų efektyviausiai miesto šilumos ūkį gali valdyti tik „Litesko“?  Juo labiau, kad kiti studijai parinkti ekspertai iš „Litesko“ greičiausiai nesulauktų objektyvių duomenų.

Juoką kelia mero argumentas, kad atlikta tokia studija savivaldybės sudarytai darbo grupei padės su „Litesko“ derėtis dėl esamos sutarties peržiūrėjimo, kuriuo ketinama siekti sumažinti šilumos kainas mieste. Ar realu, kad pelno siekianti privati bendrovė likusiems ketveriems metams sutiktų sumažinti šilumos kainas žinodama, kad savivaldybė po 2015 metų nusiteikusi nebepratęsti šios sutarties?

V.Stalmokas lapkričio pabaigai atideda net pačios derybinės darbo grupės tvirtinimą taryboje.  Iki šiol savivaldybė neskuba įvertinti ir „Litesko“ atliktų investicijų.  Būtent nuo šito įvertinimo paaiškėtų, ar savo nuožiūra miesto šilumos ūkį modernizavusi bendrovė nėra pažeidusi sutarties su savivaldybe sąlygų.

Jei ir reikalinga dabar kokia nors studija, tai ji turėtų atsakyti į vienintelį klausimą - kokios būtų vienašališko sutarties nutraukimo pasekmės Palangai.  Tik tokia grėsmė „Litesko“ priverstų mažinti grobuoniškas šilumos kainas.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Jubiliejinis 50-asis savivaldybės Tarybos posėdis praėjusį ketvirtadienį, kovo 28 d. buvo paskutinis – 2015–2019 metų Taryba baigė savo kadenciją. Prieš posėdį miesto politikai rinkosi iškilmingai fotosesijai, todėl Tarybos posėdis prasidėjo valanda vėliau, 10 valandą.


Penktadienį, kovo 24 dieną, Seimo narys Antanas Vinkus lankėsi Palangoje, Šventojoje ir Kretingoje. Palangoje, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Elgesio medicinos instituto klinikoje, kur sergantiems širdies ir kraujagyslių ligomis atliekama reabilitacija, veikia streso ligų dienos stacionaras ir konsultuoja specialistai, vyko susitikimas su įstaigos darbuotojais, čia...


Kaip tėvai skaičiuoja kiekvieną naujagimio dieną, taip jas kalendoriuje pažymi ką tik iš „Litesko“ miesto šilumos tinklus į savo rankas perėmusi UAB „Palangos šilumos tinklai“. Į susitikimą su miesto vadovais – meru Šarūnu Vaitkumi ir vicemeru Rimantu Antanu Mikalkėnu – atvykę įmonės darbuotojai sulaukė patikinimo, kad miestas...


Palangos miesto savivaldybės biudžeto planas 2014 m. buvo įvykdytas 102 procentais – viršplaninių pajamų praėjusiais metais gauta 1,6 mln. litų. Šios lėšos pateko į 2015 m. miesto biudžetą bei bus panaudotos Savivaldybės paimtų paskolų investiciniams projektams finansuoti grąžinimui.    


Likus vos šiek tiek daugiau nei metams iki savivaldybės sutarties su UAB „Litesko“ galiojimo pabaigos, miesto Taryba sutvirtino savo apsisprendimą nepratęsti po 2016-ųjų sutarties dėl miesto šildymo su privačia bendrove. Nors miesto politikai perša mintį, kad „Litesko“ kaišioja pagalius į miesto „ratus“, bendrovė turi savo...


Seimo rinkimai – jau praeityje, bet žvelgiant, kaip kai kurie miesto politikai vakar įvykusiame posėdyje „laužė ietis“, galima pagalvoti, kad rinkimai – šį savaitgalį. Nenustygstant kurorto socialdemokratų vedliui Danui Paluckui, kantrybe apsišarvojusiam merui Šarūnui Vaitkui net išsprūdo: „Danai, jūs šiandien esate ypatingai...


Palangos miesto savivaldybės Peticijų komisijoje pripažinta, jog šį rudenį mitingavusių palangiškių parengtoje peticijoje reikalavimas  nutraukti sutartį  su UAB „Litesko“, pagrįstas. Regis, turi būti startas nutraukti neskaidriai ir netinkamai vykdomą sutartį, tačiau aktyvioji bendruomenės dalis pradėjo pagrįstai nuogąstauti, kad valdžia vilkina priimti sprendimą.


Valdžios rūpestis gyventojais abejotinas

Šarūnas Vaitkus, Palangos miesto gyventojas, 2010 10 18 | Rubrika: Miestas

Palangiškių raginama atsisakyti miesto šilumos ūkio nuomos sutarties su „Litesko“ bendrove, kurorto savivaldybė ruošiasi žengti pirmą teisingą žingsnį. Nutraukti miesto gyventojams nenaudingos sutarties valdžia dar nesiryžta.  Tačiau artimiausiame tarybos posėdyje meras V.Stalmokas žada pateikti sprendimo projektą, kuriuo ketinama atsisakyti su „Litesko“  pratęsti sutartį po...


Ketvirtadienį įvykusiame miesto valdžios posėdyje aktyvioji kurorto bendruomenės dalis iš tribūnos pažėrė valdančiųjų ir mero adresu kaltinimus dėl mitingo, dėl sąmoningai sugalvotų kliūčių vykdant gyventojų apklausą, dėl  šilumos tiekėjo UAB „Litesko“ savivalės bei dėl miestiečių ignoravimo.


Šią savaitę miesto valdžia svarstys sprendimo projektą dėl bendrovės „Litesko“ investicijų pritarimo į šilumos ūkį. Kaip paaiškėjo, tai būsiąs tik formalumas, nes pagal įmonės pristatytą grafiką jos jau pradėtos pernai lapkritį ir joms pritarė Investicijų priežiūros komisijos pirmininkas vicemeras Rimantas Garolis. Tiesa, šįkart bendrovė „Litesko“ ketina į šilumos trasas investuoti per...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas