Vasara – darželių ir mokyklų tvarkymo metas

Vytenis MIŠKINIS, 2012-08-06
Peržiūrėta
0
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Vasara – darželių ir mokyklų tvarkymo metas

Tėvai dažniausiai rytais vasarą nebeveda vaikučių į darželius, tačiau jie nelieka apleisti – intensyviai vykdomi renovacijos darbai.

 

 

Darželiai seka mokyklų pavyzdžiu

Už Europos Sąjungos finansuojamas lėšas buvo atnaujintas lopšelis-darželis „Gintarėlis“. Kaip ir mokyklose, jame apšiltintos sienos, sudėti plastikiniai langai, taip pat pakeistos grindys ir vaikų žaidimų vietos.

„Renovacija vyko pagal planus, bet darbo dar liko. Reikia atnaujinti senąjį ir administracijos korpusą, tačiau tą galėsime padaryti tik kai gausim europinius pinigus“, – sakė „Gintarėlio“ direktorės pavaduotoja ugdymui  Milda Kucevičienė.

Darbuotojų iniciatyva buvo gražiai sutvarkytas ir darželio kiemas, perdažytos beveik visos supynės, taip pat vaikai, padedami auklėtojų, išdažė pavėsines.

„Tai visiškai nauja idėja, dar niekas Palangoje taip nedarė, – rodydama vaikų išdažytas pavėsines šypsojosi M. Kucevičienė. – Štai, ši pavėsinė nudažyta jūros tema, kita – žemės, o trečiąją dar tik dažysime, ten bus piešiamas oro pasaulis“.

Kiti darželiai kol kas tik pradeda atsinaujinti. Palangos lopšelyje-darželyje „Ažuoliukas“ už 2 mln. litų bus siekiama sumažinti oro infiltraciją į pastatą, bus sukurta estetinė aplinka, išplėtotas ikimokyklinis ugdymas bei sudarytos tinkamos ir saugios sąlygos vaikų ugdymui ir darbuotojams.

Darželyje „Žilvinas“ kol kas įgyvendinti kiek kuklesni planai – siekiant taupyti šilumą sudėti plastikiniai langai bei pakeistos durys. Šis projektas yra bene pigiausias iš visų vykdomų Palangos mokyklose ir darželiuose – iš Briuselio atkeliavo vos 200 tūkst. litų projekto įgyvendinimui.

 

Intensyvi mokyklų modernizacija

Per kelis pastaruosius metus buvo atnaujintos kelios Palangos mokyklos: Vlado Jurgučio, „Baltijos” pagrindinių mokyklų bei Palangos senosios gimnazijos pastatai.

Vienas iš pagrindinių renovacijos uždavinių – optimizuoti šilumos suvartojimą ir apšiltinti pastatus. Vaikai atnaujintose mokyklose šaltomis žiemos dienomis gali jaustis puikiai, o mokyklos vadovybė veltui nebešvaisto daugybės pinigų šildymui, sutaupytą turtą gali investuoti į mokinių gerovę.

Palangos senojoje gimnazijoje taip pat buvo atnaujinti vamzdynai, suremontuoti tualetai, o visa renovacija atsiėjo šiek tiek virš 3 milijonų litų. Beveik visą šią sumą padengė Europos Sąjunga.

Brangiausiai kainavo darbai Vlado Jurgučio pagrindinėje mokykloje, už juos buvo sumokėta beveik 12 milijonų litų, iš kurių tik pusę finansavo Europos Sąjunga. Tačiau mokykla tapo gerokai gražesnė, nors darbai dar visiškai nebaigti.

 

  Straipsnis skelbiamas „Palangos tiltui" vykdant Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo (SRTRF) projektą „Mes-juros vaikai".

 

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

UAB „Palangos šilumos tinklai“ praneša, kad nuo 2020-05-17 iki 2020-05-21 bus vykdomi šilumos tinklų hidrauliniai bandymai ir remonto darbai Šventojoje.


Rudenį Palanga sužimba visai kitomis spalvomis – mieste vyksta intensyvūs gatvių, aplinkos tvarkymo darbai: šiuo metu tvarkomas Tylos takas, S. Daukanto gatvės šaligatvis, naujomis trinkelėmis bus išgrįsta Gėlių aikštė, Ramybės gatvė. Vyksta ir daugiau miesto gatvių ir šaligatvių tvarkymo darbų.


UAB „Palangos šilumos tinklai“ informuoja, kad š. m. rugsėjo 23 – spalio 13 dienomis žemės sklypuose Gintaro g. 34, Vytauto g. 112, 116, Palangoje, bus vykdomi „Centralizuotų šilumos tiekimo tinklų modernizavimo UAB „Palangos šilumos tinklai“ I etapas“ darbai. Atlikus šilumos tinklų rekonstrukciją, visos...


Kurorte intensyviai vyksta miesto tvarkymo darba  1

"Palangos tilto" informacija, 2019 09 23 | Rubrika: Miestas

Kurorte intensyviai vyksta miesto tvarkymo darbai – remontuojami kurorto šaligatviai bei gatvės. Teigiamus pokyčius vairuotojai ir pėstieji pajus dar šiais metais, tačiau kol kas teks susitaikyti su kai kuriais laikinais eismo apribojimais, pavyzdžiui, savaitę dėl remonto darbų laikinai uždaryta Kalgraužių gatvės atkarpa nuo Liepojos pl. iki „Darbos“ sodų, su...


Informuojame, kad UAB „Palangos vandenys“ ne kurortinio sezono metu atlieka vandentiekio tinklų plovimą. Tai yra būtina norint palaikyti gerą jų būklę, kadangi didelė dalis Palangos miesto vandentiekio tinklų eksploatuojama jau daugiau kaip 30-40 metų. Tinklai plaunami visoje Lietuvoje taikomu vandentiekio tinklų plovimo metodu „vanduo-oras“. Atliekant darbus vandens...


Rytų kvartale jau netrukus prasidės Priešaušrio gatvės statybos darbai ¬– šią savaitę bus pradėti kloti lietaus nuotekų tinklai. Šiais metais čia planuojama pakloti lietaus nuotekų tinklus, o visus likusius gatvės įrengimo darbus planuojama užbaigti per 2018 metus. Priešaušrio gatvėje bus pakloti ne tik nuotekų tinklai, bet ir sukabeliuoti...


Palangoje pradedami kasmetinai asfaltbetonio gatvių remonto darbai – šią savaitę pradėtos frezuoti atokesnių miesto gatvių duobės, vėliau palaipsniui darbai kelsis link daugiabučių namų gyvenamųjų rajonų, tuomet – į centrines kurorto gatves bei Šventąją. Savivaldybė atsiprašo gyventojų už keletą savaičių truksiančius nepatogumus. 


Penktadienį Aplinkos ministerijoje pasirašyta rangos darbų sutartis dėl 14 Palangos daugiabučių renovacijos pradžios. Tad jau metų pabaigoje nemaža dalis kurorto gyventojų galės įvertinti namo renovacijos naudą – iki lapkričio dalyje miesto daugiabučių bus baigti modernizavimo darbai.


Daugiabučių namų renovacijos procesas Lietuvoje vis sparčiau įsibėgėja – jau 756 namai pritarė renovacijos projektų įgyvendinimui, 146 daugiabučiuose pradėti atnaujinimo darbai, rangos pirkimai vyksta dėl 100 pastatų atnaujinimo. Šiaulių bankas iš viso pritarė 346 pastatų renovacijos projektams, kurių įgyvendinimo suma siekia 64 mln. eurų.  


Vasara – darželių ir mokyklų tvarkymo metas

Vytenis MIŠKINIS, 2012 08 06 | Rubrika: Miestas

Tėvai dažniausiai rytais vasarą nebeveda vaikučių į darželius, tačiau jie nelieka apleisti – intensyviai vykdomi renovacijos darbai.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas