Vasara Palangos Kurhauze – pasaulinio lygio žvaigždės ir muzikos žanrų įvairovė

"Palangos tilto" informacija, 2020-07-03
Peržiūrėta
420
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Į visos Lietuvos žmonių pamėgtą istorinę Kurhauzo koncertų salę sugrįžta profesionalios muzikos renginiai. Per metus ši salė transformuojasi įvairiausiais pavidalais – tai klasikinės muzikos menė, konferencijų holas ar paslaptinga šiuolaikinio šokio erdvė...
Išsiilgusiems profesionalios muzikos, jau liepos 10 d. įvyks išskirtinis koncertas su žymiais atlikėjais - Kristian Benedikt (tenoras), Vaida Genyte (sopranas), Povilu Jaraminu ir Zbignevu Levickiu. Šie scenos meistrai sukurs dar vieną muzikinį šedevrą. Tai lietuvių liaudies dainų, romansų, populiarių kūrinių bei nuostabių duetų muzikiniai ornamentai.
Liepos antrąjį savaitgalį publiką į skambančias jūros bangas ves vienas ryškiausių lietuvių jaunosios kartos akordeonistų – Augustinas Rakauskas, o meilės istorijas pasakos Gražinos Skinderytės - Kurnickienės (sopranas) ir Vytauto Kurnicko (tenoras) atliekamos gražiausios I.Kalman, J. Strauss, F. Lehar bei kitų operečių arijos bei scenos ir duetai.
Nuo liepos 17 d. penktadieniais į sceną sugrįžta legendinis aktoriaus Mariaus Jampolskio ir dainininkės Irūnos Puzaraitės-Čepononienės duetas, šiemet minintis savo 10-metį scenoje. Jų koncertinė programa „Švieski man vėl“ bus dedikuota Stasio Povilaičio atminimui.
Šiemet Palangos kurhauzas atsidūrė ir vieno ryškiausio Pamario krašte organizuojamo Kintų muzikos festivalio rėmuose. Liepos 18 d. energija pulsuojantį koncertą „Garso gyvybė“ kurhauzo koncertų salėje surengs tarptautinis Kintų festivalio orkestras kartu su Naujų idėjų kamerinio orkestro NIKO atlikėjais.
Liepos 25 d. salėje vyks iškilmingas Nomedos Kazlaus vokalo vasaros akademijos baigiamasis koncertas. Akademijoje, vykstančioje visą savaitę, dalyvauja įvairaus žanro vokalistai, vokalo besimokantys moksleiviai ir studentai, profesionalūs dainininkai, vokalo pedagogai bei muzikos mokytojai, norintys kelti savo kvalifikaciją. Akademija Palangoje vyksta nuo 2015 metų ir jau tapo neatskiriama vasaros koncertų dalimi.
Rugpjūčio mėnuo - tarptautinių festivalių bangose
Rugpjūčio mėnuo taip pat žada nepamirštamus vakarus. Į Palangą šiemet dalį programų atveš muzikos gurmanų liaupsinamas tarptautinis operos ir simfoninės muzikos festivalis „Muzikinis rugpjūtis pajūryje“. Vienas iš teatralizuotų koncertų „Vivat kava!“ rugpjūčio 8 d. skambės kurhauzo koncertų salėje.
„Su muzika gyvenimas yra tiesiog geresnis“ – tokiam šūkiui ištikimas muzikos festivalis „Pasaulio balsai“, šiemet vėl skatins išgirsti skirtingų epochų kūrinius naujai ir skleisti muzikos magiją.
Kaip ir kasmet akordeono muzikos mylėtojus rugpjūčio 8-12 dienomis džiugins nuo 1995 metų Palangoje organizuojamas tarptautinis akordeono festivalis-praktikumas.
Rugpjūčio antra pusė vasarotojus Palangoje iškilmingai pasitiks su VIII tarptautiniu M. K. Čiurlionio muzikos festivaliu. Kurhauzo koncertų salėje pasirodys pasaulinio lygio žvaigždės - pianistai Marta Czech (Lenkija), Petras Geniušas ir Paulius Andersson (Lietuva-Danija), operos solistai Kristian Benedikt (Vaidas Vyšniauskas) ir Vilija Kuprevičienė, saksofonininkas Petras Vyšniauskas su pianiste Aleksandra Žvirblyte ir kt.

Indrė Žvikaitė

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Koncertų ciklas „Muzikos vakarai Palangos kurhauze“ keliasi į virtualią erdvę. Gruodžio 11 d. 18 val. kviečiame nemokamai stebėti tiesioginę koncerto „Tapatybės jungtys“ transliaciją Palangos kultūros ir jaunimo centro Facebook paskyroje – Facebook.com/Palangoskjc


Į visos Lietuvos žmonių pamėgtą istorinę Kurhauzo koncertų salę sugrįžta profesionalios muzikos renginiai. Per metus ši salė transformuojasi įvairiausiais pavidalais – tai klasikinės muzikos menė, konferencijų holas ar paslaptinga šiuolaikinio šokio erdvė...


Pažinodamas tiek didžiųjų Lietuvos pop scenos žvaigždžių, Romas Kisielis, Palangos muzikinio klubo „Vandenis“ vadovas, galėtų kiekvieną savaitgalį leisti „tūsuose“ ir pristatymuose, tačiau senas muzikos industrijos vilkas mieliau renkasi ramų poilsį savo sodyboje Kretingoje. „Nebijau ir ant žirgo užlipti (juos du laiko – L. J.), nors jojimas didesnį malonumą...


Likus kiek mažiau nei mėnesiui iki vieno didžiausių šių metų sporto įvykių – Europos futbolo čempionato – pradžios, Lietuvos pramogų ir sporto pasaulio žvaigždės dalinasi savo prognozėmis, kas, jų manymu, turėtų triumfuoti šiose pirmenybėse. Prizas už teisingą spėjimą, daugiau nei įspūdingas – vienas milijonas eurų.


Pučiamųjų muzikos koncertų ciklas   „Dūdų vasara“


Pirmajame šių metų Savivaldybės tarybos posėdyje pristatytas šių metų Palangos biudžeto projektas. Nors miesto piniginė pilnesnė nei pernai – šiemet planuojama į ją surinkti 60 su puse milijono litų, pernai gi planuota milijonu litų mažiau, – ikikrizinio lygio dar nepasiekta: 2009-ųjų pradžioje į kurorto biudžetą tikėtasi surinkti kiek per 70 mln. Lt....


Trečiadienį Palangoje prasidės tradicinis, jau devintasis tarptautinis festivalis „Palangos vasara“, dovanosiantis nepamirštamas akimirkas tiek teatro meno, tiek klasikinės muzikos gerbėjams. Festivalis vyks rugpjūčio 7-11 dienomis.


  Lietuvos kultūros sostinė Palanga kurorto gyventojus ir svečius šiemet žada pamaloninti rekordine aukšto lygio renginių gausa. Visus metus didžiausias šalies kurortas savo svečius kvies dalyvauti įvairiose šventėse, festivaliuose, koncertuose, įvertinti Palangoje vyksiančias parodas bei meno projektus.  


Liepos 31-rugpjūčio 5 d. vyksiantis festivalis „Palangos vasara“ kurorto gyventojus ir svečius kaip ir kasmet kviečia į jaukius poezijos bei muzikos vakarus Gintaro muziejaus Židinio menėje.


Ne tik klaipėdiečiai, tačiau ir aplinkinių miestų bei kaimų gyventojai galės lengviau pasitikėti VšĮ Respublikine Klaipėdos ligonine, nes čia vyksta itin didelės permainos ES struktūrinių fondų lėšomis. Ypatingai atsinaujins Respublikinės Klaipėdos ligoninės psichiatrijos filialas. „Šiuo metu yra vykdomi penki ES lėšomis vykdomi projektai, susiję su psichiatrijos filialu. Viskas bus...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius