Vasarą pradedanti Palanga svečiams siūlo ne vieną naujovę

"Palangos tilto" informacija, 2014-05-19
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin

Vasarą pradedanti Palanga svečiams siūlo ne vieną naujovę

Palanga, praėjusį savaitgalį paskelbusi aktyviojo kurortinio sezono pradžią, pasirengusi priimti gausų būrį svečių bei žada jiems įspūdingas atostogas ir malonų poilsį visą vasarą.

Sutvarkytos viešosios erdvės, dviračių takai, atnaujinti bei naujai įrengti gėlynai. Šiandien pėstiesiems atverta ir naujai rekonstruota viena iš populiariausių kurorte link jūros vedanti Jūratės gatvė. Sporto mėgėjų laukia ir lauko treniruokliais praturtintas per pušynus besidriekiantis sveikatingumo takas „Labrytys“, kitos atrakcijos. Taip Palanga pasitiko miesto svečius.

Kurorto paplūdimiai taip pat visiškai parengti vasarai – išpurentas smėlis, išvalytos bei sutvirtintos kopos, atnaujinti mediniai takai, sustatytos persirengimo kabinos, suolai, šiukšlių dėžės. Pasak paplūdimius prižiūrinčios UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktoriaus Konstantino Skieraus, pajūryje kasdien darbuojasi ir šiukšles išveža po 4 darbuotojus, kopas valo 8 miesto tvarkytojai. „Vasarai įsibėgėjus, kaip paplūdimiuose ims lankytis daugiau žmonių, tvarkytojų skaičius išaugs iki 24“, – sakė K. Skierus.

Poilsiautojų saugumu taip pat pasirūpinta – jau nuo savaitės vidurio centrinėje gelbėjimo stotyje budi gelbėtojai. „Tiesa, jūra kol kas rami, besimaudančiųjų nėra“, – pripažino gelbėjimo paslaugą kurorto paplūdimyje teikiančio Vandens motociklų klubo prezidentas Jonas Pirožnikas.

Prasidėjus vasarai gelbėjimo postuose budės 30 gelbėtojų, o birželio pabaigoje šis skaičius išaugs dar labiau. Taip pat jūroje pradės patruliuoti vandens patruliai, paplūdimiuose – gelbėtojai su keturračiais motociklais. Kaip ir kasmet, didelis dėmesys bus skiriamas ne tik poilsiautojų saugumui vandenyje, bet ir prevencijai.

Beje, jau vykstantieji į Palangą pamato pirmuosius pokyčius – kurorto prieigose intensyviai vyksta Palangos aplinkkelio statybos darbai. Tačiau vairuotojams didelių nepatogumų tai nesukelia – eismas organizuojamas taip, kad nekiltų spūsčių.

„Palangoje šiuo metu vyksta daug statybos, rekonstrukcijos darbų, vis dėlto galiu užtikrinti, kad dėl įgyvendinamų projektų miesto gyventojai ir svečiai nepatogumų nepatirs“, – kalbėjo Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus.

Pasak Š. Vaitkaus, šiemet poilsiautojams Palanga pasiūlys ne vieną naujovę – be jau minėtos naujai rekonstruotos Jūratės gatvės, atnaujinamas Birutės parkas, renovuojamas Gintaro muziejus. Prieš pusmetį duris atvėrė nauja kultūrinė erdvė – restauruotas Kurhauzas, sporto mėgėjams balandį pristatytas naujasis universalus sporto kompleksas.

„Statybos darbai bus tęsiami ir vasarą – be jau minėtų tvarkomų objektų, mieste didinamas automobilių stovėjimo vietų skaičius, rengiamos naujos vaikų žaidimų aikštelės, Palangos centre kyla naujasis policijos komisariato pastatas, dar šiemet bus baigti ir moderniuos autobusų stoties su prekybos centru komplekso statybos darbai. Intensyviai vyksta ir buvusios Vasaros estrados rekonstrukcija – jau kitų metų pabaigoje visuomenei duris atvers moderni, visus metus veiksianti Koncertų salė. Darbai vyksta ir Nemirsetoje, kur dar šią vasarą bus baigtas įgyvendinti pirmasis europinius standartus atitinkančio kempingo statybos darbų etapas. Taigi vykstantieji į Palangą kemperiais naujajame kempinge galės apsistoti jau šią vasarą“, – sakė Palangos meras.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Žmogus net ir su mažu kompiuteriniu raštingumu pasakys, kad atnaujinta Palangos miesto savivaldybės svetainė www.palanga.lt atrodo, švelniai tariant, neįspūdingai, net primityviai. Kaimyninių savivaldybių interneto svetainės yra žymiai labiau vizualiai patrauklesnės, jose lengviau ir mieliau naršyti. Palangos miesto savivaldybė tokią kuklią miesto interneto svetainę...


Pasikeitė Savivaldybės internetinės svetainės adresas. Naujasis yra toks - www.naujas.palanga.lt


Kretingoje veikianti spaustuvė – UAB „Vakarų spaustuvė“ – daugeliui galbūt iki šiol žinoma kaip laikraščių spausdintoja, tačiau į tradicinę „popierinę“ žiniasklaidą vis labiau skverbiantis skaitmenizacijai, kretingiškiai sėkmingai prisitaikė prie laiko iššūkių ir šiandien siūlo atspausdinti ne tik lankstinukus...


Nuo Naujųjų metų įsigalios Mokėjimų įstatymų naujovės, kurių bene pagrindinis dalykas – vadinamasis mokėjimo paslaugų krepšelis. Kas tai yra? Kas žinotina bankininkystės paslaugomis besinaudojantiems palangiškiams? Apie naujoves „Palangos tiltas“ kalbėjosi su Kretingos ir Palangos klientų aptarnavimo centrų valdytoja Renata Mickūniene.


Palangos Birutės parko Sodininko namelyje (ties centriniu įėjimu į parką, Vytauto g. 19) duris atvėrė unikali paroda, skirta šio parko istorijai. Pasak parodos koordinatorės Aušros Latonienės, parko istorija besidominčiųjų šią vasarą lauks ne vienas renginys, o jų ciklas.


Vasarą pradedanti Palanga svečiams siūlo ne vieną naujovę

"Palangos tilto" informacija, 2014 05 19 | Rubrika: Miestas

Palanga, praėjusį savaitgalį paskelbusi aktyviojo kurortinio sezono pradžią, pasirengusi priimti gausų būrį svečių bei žada jiems įspūdingas atostogas ir malonų poilsį visą vasarą.


„Neįtikėtina. Tiesiog pasaka. Nesuprantu, kaip iš paprasčiausių siūlų virbalais galima sukurti tokį grožį“, – penktadienio vakarą kalbėjo į A. Mončio namus-muziejų susirinkusios palangiškės ir palangiškiai, su nuoširdžia nuostaba ir susižavėjimu apžiūrinėdami Riho Toomra parodą „Nuo siūlo iki meno“.


„Dūdų vasarą“ pradedanti Palanga užburs pučiamųjų garsais  1

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 06 13 | Rubrika: Miestas

Palangos Birutės parke nuo šiol plazdens pučiamųjų melodijos – Lietuvos kultūros sostinė pradeda jubiliejinį, jau 110-ąjį koncertų ciklą „Dūdų vasara“. Kiekvieną ketvirtadienį, penktadienį ir šeštadienį Birutės parko rotondoje Palangos orkestras klausytojams dovanos nemokamus pučiamųjų muzikos koncertus.


Palangos gelbėtojai siūlo naujovę – maudynes... siaučiant jūrai

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 05 17 | Rubrika: Miestas

Nors orai kol kas nelepina, kurortinį sezoną atidariusios Palangos pajūryje nuo praėjusio antradienio jau budi gelbėtojai. Pramogautojų saugumą vandenyje visą parą užtikrins po tris centrinėje gelbėjimo stotyje besidarbuojančius profesionalus. Nuo birželio jų skaičius gerokai išaugs – 24 kilometrų paplūdimio atkarpoje įrengtuose vienuolikoje postų nuolat dirbs 24 gelbėtojai....


Ne viename susitikime su valdžia gyventojų konstatuota, jog  valdantieji liberalcentristai sugebėjo padidinti visų įmokamų mokesčių naštą, kuri daugumai palangiškių tapo nebepakeliama. Miestelėnų įsitikinimu, paisoma tik verslininkų pageidavimų, neatsižvelgiant į gyventojus, kurių problemos ir bėdos valdantiesiems nerūpi. Miesto savivaldybės taryboje opozicijai atstovaujantys...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas