Verslininkai kviečiami varžytis dėl verslo vietų, kurios pernai dėmesio nesulaukė

Eglė PALUBINSKAITĖ, 2016-04-18
Peržiūrėta
2038
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Verslininkai kviečiami varžytis dėl verslo vietų, kurios pernai dėmesio nesulaukė

Visi norintys prekiauti ar teikti paslaugas kurorte vasarą savivaldybės tarybos nustatytose viešosiose vietose, miesto savivaldybei turi pateikti reikiamus dokumentus iki balandžio 21 dienos 16 valandos. O jau kitądien, penktadienį, konkursantai dėl pasiūlytų beveik 50 verslo veiklų susirungs atrankoje. Miestas ieško, kas ne tik norėtų prekiauti kava ar arbata, bet ir dirbiniais iš odos ar gintaro, ar teikti Palangos apžvalgos iš paukščio skrydžio – apžvalgos rato – paslaugą. Atrankoje bus varžomasi dėl prekybos vietų, kurios pernai nesulaukė verslininkų dėmesio.

Kainos nuo praėjusių metų konkurso nepakito
Kainos už leidimą prekiauti ar teikti paslaugas tam tikroje kurorto vietoje negali keistis be naujo Tarybos sprendimo, tad ir šiemet jos išliko tos pačios.
„Tarybos sprendimu kainos yra patvirtintos vietinės rinkliavos nuostatose „Už leidimą prekiauti ir teikti paslaugas išdavimą“, – priminė Palangos miesto savivaldybės Rinkliavų skyriaus vyresnioji specialistė Aušra Dangėlaitienė.
Anot jos, labai svarbu pabrėžti, kad ši šiuo metu vykstanti atranka organizuojama toms viešosioms vietoms užimti, į kurias praėjusiais metais nesulaukta nė vieno pretendento, norinčio gauti leidimą vykdyti veiklą. Labiausiai, pasak specialistės, „plėšomasi“ dėl vietų teikti maitinimo paslaugas paplūdimiuose ir J. Basanavičiaus g., dėl prekybos ledais. „Būtent čia sulaukiame daugiausiai verslininkų, pretenduojančių į tą pačią vietą. Tad didžiąją dalį lemia didžiausia pasiūlyta pinigų suma pagal paramos sutartį“, – sakė specialistė. Tad nenuostabu, jog šių vietų atrankos skelbiamame sąraše ir nėra.
Tie, kurie laimėjo atrankas, vykdytas 2014 ir 2015 metais trijų metų laikotarpiui, šiemet privalės sumokėti tik Tarybos nustatytą vietinę rinkliavą už naujo leidimo išdavimą. Jis galioja nuo birželio 1 ik gegužės 31 d. imtinai.
Prekybos vieta laimima trejiems metams, tačiau už kasmetinį galiojantį leidimą reikia mokėti kasmet. O jei verslininkas per pirmuosius metus pamato, kad jo veikla nuostolinga – kitąmet gali nebemokėti mokesčio naujam leidimui gauti. Būtent dėl šios priežasties, anot specialistės, nėra imamas mokestis už visus trejus metus.

Kas pasiūlys daugiau, tas ir laimės
Specialistė su šypsena veide prisimena, kad yra buvę atvejų, jog į vieną vietą buvo pasiūlyta nulis eurų ir verslininkas laimėjo. „Žmogui pasisekė, kad niekas daugiau į tą vietą nepretendavo. Tad jis ir vietą laimėjo, ir pinigų sutaupė, bet, antra vertus, prie kurorto gerinimo kaip ir neprisidėjo“, – pasakojo pašnekovė.
Paklausus, ar šiuo atveju negalėjo nesąžiningai nutekėti informacija, jog verslininkas galimai žinojo, kad niekas daugiau nepretenduos ir tokiu būdu siūlė nulį eurų, valdininkė purtė galvą: „Šis atvejis niekaip negalimas. Atrankos dalyviai siunčia mums voką voke. Ant išorinio voko rašoma tik data, o ant vidinio voko tik norima laimėti vieta. Visa kita informacija pačiam voke“.
Už kasmetinį galiojantį prekybos leidimą 2015 metais į Palangos biudžetą buvo surinkta 389 900 eurų. Kainos už norimą laimėti vietą iš tiesų nemažos, pavyzdžiui, už dviračių nuomos 9 kv. m vietą Jūratės ar S. Dariaus ir S. Girėno g. – 4344 eurai, tad kaip ir nereikėtų stebėtis, kodėl už teikiamas paslaugas, maistą ar suvenyrus pajūrio verslininkai ima tiek daug.
Vietinės rinkliavos dydį savo sprendimu nustato Taryba. Nustatant vietinės rinkliavos dydį pagrindimo nėra. Labiausiai atsižvelgiama į ankstesnes vykdytas veiklas ar didžiausią pasiūlytą vienkartinę rinkliavą. Tačiau į tai, kad šiuo metu siūlomos vietos pernai nesulaukė nė vieno pretendento, kainų prasme nebuvo atsižvelgta – jas Taryba paliko tokias pat, kaip ir praėjusiais metais.

Ne pačios paklausiausios viešosios vietos
Šiemet atranka, pernai nesulaukusi nė vieno pretendento, skelbiama dviračių ir vaikiškų elektromobilių nuomai Jūratės, S. Dariaus ir S. Girėno gatvėse, dirbinių iš gintaro ir odos prekybos vietoms Vytauto g., Kopų g., Prieplaukos g., piešimo – Naglio alėjoje, prie moterų paplūdimio, laikinų prekybos įrenginių Senojo Turgaus, Gedimino g., judančių vaikų žaislų nuomos – centrinėje aikštėje, fotografavimo – Šermukšnių g., vandens ir paplūdimio pramogų paslaugų – Palangos bei Šventosios tam tikruose ruožuose, paslaugų teikimas pagal savivaldybės nustatytą maršrutą Šventojoje (karietos, elektromobiliai).
Šis sąrašas, anot Rinkliavų skyriaus specialistės, tik dar kartą parodo, koks yra mūsų kurorto turistas ir kas jam patraukliau: „Puikiai matome, kad nėra nė vienos vietos dėl ledų prekybos, maitinimo paslaugos, o vietų dėl prekybos gintaru ar paveikslais – ne viena ir ne dvi“.
Į tai orientuojasi ir vietos verslininkai. Vietos populiarumą lemia norinčių dalyvauti atrankoje dalyvių skaičius. „Pernai šios vietos verslininkams nebuvo patrauklios, šiemet gal bus kitaip, gal vietomis šiose gatvėse susidomės nauji verslininkai, atvykstantys į mūsų miestą“, – svarstė A. Dangėlaitienė.
Kol nesibaigė atrankos konkursas, dar labai sunku, pasak specialistės, ką nors spręsti: „Pasibaigus konkursui galėsime plačiau diskutuoti apie verslininkų konkurenciją ir sumas, kiek pretendentų buvo į vieną vietą. Tikimės, kad šios vietos neliks tuščios antrus metus iš eilės“.
Bet A. Dangėlaitienė su Rinkliavų skyriaus specialistais kasmet pastebi, kad varžosi ne tik senieji kurorto verslininkai: „Palangą pastebi ir nauji, jauni verslininkai. Ir nesvarbu, kad tik naujai pradedantys – įsitvirtina puikiai ir tampa lyderiais. Daug kas priklauso nuo paslaugos patrauklumo, tikrai ne tik nuo strateginės vietos. Jei turėsi ką pasiūlyti, poilsiautojas tikrai nepatingės paėjėti ir šiek tiek į šoną nuo J. Basanavičiaus gatvės“.

Konkurencija tarp kurorto verslininkų – milžiniška
Paramos sutarties mokestis konkurenciją didina dar labiau. Ypač gali pasirodyti sudėtinga naujai verslą pradedančiam verslininkui, kuris dar neturi didelio įdirbio ir pajamų, tad kokį derėtų pasiūlyti vienkartinį paramos mokestį, kad laimėtum prieš seną kurorto vilką? Kitas dalykas, ir naujai teikiama paslauga turi būti itin perspektyvi ir žadanti didelius pinigus.
Ilgametis kurorto verslininkas Edgaras Donskovas teigia, kad ši naujoji sistema kur kas efektyvesnė už oranžinių kamuoliukų traukimą, kuomet verslas buvo paverčiamas loterija: „Tai buvo pati didžiausia nesąmonė. Verslas nėra žaidimas ar tuo labiau loterija. Ir tas rutuliukų traukimas tikrai atrodė juokingai ir nesolidžiai, nors buvo tokių, kurie tai vadino skaidriausia sistema“.
Pasak E. Donskovo, svarbiausia, kad viskas būtų sąžininga, o verslininkams svarbu pateikti patrauklią idėją.
„Jei nepavyksta laimėti atrankos konkurse, visada galima kreiptis į privačių valdų savininkus, o gal net kurti naują verslą, jei pateikta idėja dėl kurių nors priežasčių vis nelaimi leidimo“, – sakė verslininkas.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija primena, kad pajamas iki liepos 1 d. privalo deklaruoti gyventojai, pernai vykdę individualią veiklą – pagal pažymą ar su verslo liudijimu. Pasyviausiai deklaracijas teikia smulkieji verslininkai iš Palangos, Klaipėdos m. bei Klaipėdos raj. ir Rietavo raj. savivaldybių.


Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) pastebi augančią verslo liudijimų apgyvendinimo paslaugoms paklausą: verslo liudijimų patalpų nuomos ir apgyvendinimo paslaugoms teikti pajūrio kurortuose šiemet įsigyta 10 proc. daugiau nei pernai tuo pačiu metu. Verslo liudijimus „Gyvenamosios paskirties patalpų nuoma, neteikiant apgyvendinimo paslaugų“...


Visi norintys prekiauti ar teikti paslaugas kurorte vasarą savivaldybės tarybos nustatytose viešosiose vietose, miesto savivaldybei turi pateikti reikiamus dokumentus iki balandžio 21 dienos 16 valandos. O jau kitądien, penktadienį, konkursantai dėl pasiūlytų beveik 50 verslo veiklų susirungs atrankoje. Miestas ieško, kas ne tik norėtų prekiauti kava ar arbata, bet ir...


Artėjant euro įvedimui „Palangos tiltas“ pasidomėjo, kaip kurorto verslininkai ruošiasi šiai permainai: kokios nuotaikos dėl euro įvedimo? Kaip tam ruošiasi kavinės, restoranai, viešbučiai? Kaip keitėsi kainos? Ar verslininkai jas kėlė? Kiek kainuos kasos aparatų pertvarkymas? Kokias klientų nuotaikas verslininkai jaučia?


Nuo sausio pirmosios dirbantiesiems su verslo liudijimais vėl kyla mokesčiai, nes įsigaliojo lapkričio 29 d. Palangos miesto tarybos priimtas sprendimas, kuriuo nustatyti nauji fiksuoti gyventojų pajamų mokesčio dydžiai, taikomi įsigyjant verslo liudijimus 2013 metams vykdomai veiklai. Tiesa, tokio šoko, kurį vadinamiesiems patentininkams teko patirti pernai, kai Vyriausybės...


Jeigu imčiausi Palangoje verslo....

Vytenis MIŠKINIS, 2012 08 20 | Rubrika: Jūros vaikai

Palangos kavinių, viešbučių savininkai ir verslininkai jau tradiciškai keiksnojasi dėl mažo poilsiautojų skaičiaus pajūryje ir nedidelio pelno. Tačiau ar ne patys verslininkai kalti, nesugebantys pritraukti ir sudominti žmonių? Galbūt reikia ne verkšlenti dėl mažo pelno, o sugalvoti geresnių verslo idėjų? Ir kas, jei ne jaunimas, gali jas subrandinti?


Vakar Palangos miesto savivaldybės posėdžių salėje įvyko pirmasis konkursas dėl savivaldybės Tarybos nustatytų viešųjų prekybos ir paslaugų teikimo vietų. Dėl 32 vietų miesto gatvėse užsiregistravo 29 verslininkai, nors ne visi atskubėjo sužinoti rezultatų. Šįkart siūlomos sumos siekė bemaž 4 tūkstančius litų. Tačiau dėl keletos vietų, tokių kaip Jūratės gatvėje, nei menkiausio...


Joninės – ant Alkos kalno, verslininkai pyksta

Linas JEGELEVIČIUS, 2010 06 22 | Rubrika: Kultūra

Švęsdama Jonines Šventoji niekada nestokojo kūrybiškumo – šventės dažniausiai vykdavo skverelyje ties Prieplaukos ir Jūros gatvių sankryža, uoste. Šventes paįvairindavo baikerių motociklų riaumojimai, galiūnų pūškavimai ir juos raginančių žiūrovų šūksniai. Šiemet, taupant lėšas, Šventojoje buvo nuspręsta Jonines švęsti kartu su Rasų šventėmis. Kai kurie verslininkai dėl tokio sprendimo...


Konkurse dėl vietų verslininkai nebekonkuravo

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 04 13 | Rubrika: Miestas

Savivaldybės skelbtuose konkursuose prekiauti ir paslaugas teikti paklausiausios vietos Palangos, Šventosios paplūdimiuose bei miesto centrinėje dalyje buvo išgraibstytos. Dėl likusių, daugiau kaip per šešias dešimtis vietų, vakar organizuotame konkurse sulaukta tik dvylikos pasiūlymų. Tad iš esmės paskutiniajame konkurse konkurencijos dėl vietų nebeliko, nes į pageidaujamą vietą...


Prasidėjo grumtynės dėl prekybos vietų

„Palangos tilto“ informacija, 2010 03 16 | Rubrika: Miestas

Praėjusį antradienį Palangos miesto savivaldybėje įvyko pirmasis konkursas dėl savivaldybės Tarybos nustatytų viešųjų prekybos ir paslaugų teikimo vietų. Pirmajame konkurse dėl 87 vietų užsiregistravo per 130  verslininkų.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius