Vicemero E.Krasausko kėdė susvyravo

Dalia JURGAITYTĖ, 2009-11-01
Peržiūrėta
57
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kurorto valdantieji iš posto verčia vicemerą Edmundą Krasauską. Artimiausiame miesto savivaldybės Tarybos posėdyje ketinama jam pareikšti nepasitikėjimą. Buvęs Palangos policijos komisariato vadovas E.Krasauskas į Tarybą pateko deleguotas šiuo metu politiniame užribyje esančios Naujosios sąjungos (socialliberalų). Palangos miesto savivaldybės Tarybos rinkimuose  minėta politinė jėga iškovojo vieną mandatą. Pasirašant koalicinę sutartį, E.Krasauskas pareiškė norą  dirbti valdančiojoje daugumoje. Tokiu būdu jam pavyko išsikovoti vicemero postą.

 

Neatlieka pareigų

Laikraščio „Palangos tiltas“ žiniomis, prieš keletą dienų meras Vytautas Stalmokas pasiūlė pavaduotojui E.Krasauskui savo noru atsistatydinti iš pareigų. Kai kurių šaltinių teigimu, esmė buvo ta, kad vicemeras dėl kai kurių asmeninių silpnybių, nesiderinančių su politiko veikla, tinkamai neatlieka pareigų. Vicemeras, parašęs atsistatydinimo pareiškimą, vėliau jį atsiėmė.

 

Siūlyta išeiti savo noru

Savivaldybės meras V.Stalmokas patvirtino, kad buvo pasiūlyta E.Krasauskui savo noru palikti postą. Tačiau pavaduotojas nesutiko. Paprašius pakomentuoti priežastis, savivaldybės vadovas trumpai paaiškino, kad artėja kitų metų biudžeto formavimas ir todėl esą reikalingas specialistas,  išmanantis švietimo klausimus. Pasak V.Stalmoko, vicemeras E.Krasauskas šioje srityje turi mažai patirties, todėl ir buvo pasiūlyta atsistatydinti. Meras taip pat sakė, kad šis postas numatomas partijai „Tvarka ir teisingumas“ atstovaujančiai savivaldybės Tarybos narei Marytei Vačerskienei.

 

Nereikia antro vicemero

Opozicijos nuomone, jei šis scenarijus būtų įgyvendintas, tai verta pagalvoti, ar tokiai mažai savivaldybei reikia antro vicemero. Pasak Mindaugo Skritulsko, kitąmet planuojama, jog antrojo vicemero posto atsiradimas priklausys nuo savivaldybės teritorijoje gyvenančiųjų skaičiaus. Jei, anot jo, Druskininkų, Mažeikių, Marijampolės, Kretingos savivaldybėse jau šiuo metu merai turi tik po vieną pavaduotoją, tai tuo turėtų pasekti ir Palanga. Be to, išlaikyti vicemerą biudžetui per metus kainuoja apie 60 tūkst. litų, tad sudėtinga ekonominė padėtis įpareigoja mažinti išlaidas.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) trečiadienį, rugsėjo 16 dieną, pradėjo tyrimą dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos narės Svetlanos Grigorian elgesio. Bus aiškinamasi, ar valstybės politikė nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo reikalavimų vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti.


Vakar, rugsėjo 10-ąją, mirė Rolandas Rumšas, žinomas pajūrio visuomenininkas, politikas, buvęs Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorius, UAB „Solvitera“ direktorius. Jis buvo Lietuvos Socialdemokratinės Darbo partijos rinkimų į Seimą daugiamandatėje apygardoje sąraše.


Gegužės 8 d. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija vienbalsiai nusprendė, kad atstovaudamas fiziniam asmeniui savivaldybės taryboje, buvęs Palangos miesto savivaldybės tarybos narys A. Jokūbauskas pažeidė įstatymą - iki 2019-12-31 galiojusio Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimą atstovauti (20 straipsnio 1 dalis).  


Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pradėjo tyrimą dėl buvusio Palangos miesto savivaldybės tarybos nario Aleksandro Jokūbausko elgesį. Bus aiškinamasi, ar jis, nustojęs eiti minėtąsias pareigas, nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimo atstovauti.  


Trečiadienį, balandžio 24 d., vykusio Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdžio metu paskirta savivaldybės administracijos direktorė. Ja tapo Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partijos atstovė Akvilė Kilijonienė. Slapto balsavimo metu A. Kilijonienės kandidatūra palaikyta vienbalsiai.


Trečiadienį ir penktadienį posėdžiavusi Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) iš rinkimų sąrašų išbraukė 280 kandidatų į savivaldybių tarybų narius, nuslėpusius, kad buvo teisti. Penki kandidatai – trys iškelti Darbo partijos ir po vieną partijos Tvarka ir teisingumas bei Visuomeninio rinkimų komiteto „Nepartinių palangiškių sąjūdis”...


Nors iki rinkimų į savivaldybių tarybas dar daugiau nei pusmetis, ketvirtadienį Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdžių salėje klausantis kai kurių tarybos narių pasisakymų galėjo susidaryti įspūdis, jog jie jau rengiasi būsimoms rinkiminėms batalijoms. Pasisakymų, replikų ir šiaip pasikandžiojimų buvo tiek, kad net pasėdy dalyvavę visuomenės atstovai pastebėjo, jog sulig...


Kreipimasis į Palangos miesto savivaldybės tarybos narius  9

Rimantas Germanas UAB „Litesko“ komercijos direktorius, 2013 06 06 | Rubrika: Miestas

Situacija Palangos šilumos ūkyje, o taip pat miesto savivaldybės ir „Litesko“ santykiai pasiekė ribą, kuomet nebeužtenka pasisiuntinėti raštais vieni kitiems. Turime labai rimtą situaciją, didžiulę problemą, kuri kaupėsi ne vieną mėnesį ir pasiekė kulminaciją. Apie tai ir noriu pasisakyti.


Liberalcentristo, Palangos miesto savivaldybės tarybos nario Remigijaus Alvydo Kirstuko pavardė vėl linksniuojama Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) kabinetuose. Šįsyk jam kompaniją palaiko dar du Tarybos nariai – partijos „Tvarka ir teisingumas“ atstovė, pretendentė į vicemero postą Marytė Vačerskienė bei Liberalų ir centro sąjungos Palangos skyriaus pirmininkas Saulius...


Vicemero E.Krasausko kėdė susvyravo

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 11 01 | Rubrika: Miestas

Kurorto valdantieji iš posto verčia vicemerą Edmundą Krasauską. Artimiausiame miesto savivaldybės Tarybos posėdyje ketinama jam pareikšti nepasitikėjimą. Buvęs Palangos policijos komisariato vadovas E.Krasauskas į Tarybą pateko deleguotas šiuo metu politiniame užribyje esančios Naujosios sąjungos (socialliberalų). Palangos miesto savivaldybės Tarybos rinkimuose  minėta politinė jėga...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas