Vienpusis eismas Vytauto gatvėje: vieniems – patogumas, kiti pranašauja katastrofą

Palangos tiltas, 2017-06-05
Peržiūrėta
2519
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Vienpusis eismas Vytauto gatvėje: vieniems – patogumas, kiti pranašauja katastrofą

Diana JOMANTAITĖ

Šį vasaros sezoną Palanga pasitiko keliomis didelėmis naujovėmis, o beje, daugiausiai diskusijų kelianti – vienpusis automobilių eismas Vytauto gatvėje, kitą pusę atiduodant dviratininkams.Jau mėnesį viena pagrindinių kurorto gatvių – Vytauto – automobiliai gali važiuoti tik viena kryptimi: nuo Šventosios pusės Klaipėdos link. Šis Palangos miesto savivaldybės kartu su eismo specialistais priimtas sprendimas nudžiugino dviratininkus, abejingais paliko pėsčiuosius ir papiktino ne vieną vairuotoją.

Vienpusiam eismui – 2,1 kilometro
Vytauto gatvę Palangoje drąsiai galima vadinti pagrindine – ja važiuojant galima pasiekti visus svarbiausius kurorto objektus ar į jas vedančias šalutines gatves. Iki šiol judėjimas šia gatve buvo dvipusis. Tačiau nuo šiol Vytauto gatve automobiliai jau privalo važiuoti tik viena kryptimi. Tai reiškia, kad, pavyzdžiui, atvažiavus į Palangą nuo Kretingos pusės ir privažiavus susikirtimą su Vytauto gatve, sukti galima tik į kairę. Vienpusis eismas Vytauto gatve prasideda nuo Druskininkų gatvės ir tęsiasi iki S.Dariaus ir S.Girėno gatvės. Vadinasi, turint reikalų šiaurinėje miesto dalyje, į Šventosios pusę, sukti reikia į Ganyklų gatvę ir tuomet rinktis pasisukimą į vieną iš šalutinių gatvių, vedančių Vytauto gatvės link.
Į vienos krypties eismą pertvarkyta 2,1 kilometro ilgio Vytauto gatvės dalis nuo posūkio į Druskininkų gatvę šiaurinėje kurorto dalyje iki S.Dariaus ir S.Girėno gatvės prie Birutės parko pietuose.

Pokyčiai – dėl saugumo
Tokių eismo pakeitimų Palangos miesto savivaldybė ėmėsi norėdama sukurti saugias eismo sąlygas dviratininkams. Dėl šios priežasties Vytauto gatvė jau yra padalinta į tris juostas.
Vakarinė, tai yra į jūros pusę, gatvės dalis yra pažymėta kaip automobilių stovėjimui skirta juosta. Automobilių parkavimui „atriekti“ du metrai Vytauto gatvės. Vidurinė, kiek daugiau negu 3 metrų pločio, Vytauto gatvės dalis palikta kaip važiuojamoji. Likę trys metrai gatvės atiduoti dviratininkams. Jų kelio dalis, priešingai negu automobilių, skirta dviem priešpriešinėm kryptim.
Manoma, kad tokia nauja judėjimo tvarka padės sumažinti avarinių situacijų.
Palangos miesto policijos komisariato Veiklos skyriaus viršininkas Kęstutis Bončkus „Palangos tiltui“ teigė Vytauto gatvėje iki pokyčių padidinto avaringumo nepastebėjęs. Vis dėlto, pareigūno pastebėjimu, problemų būdavę ir šį sprendimą jis vertinąs teigiamai.
„Sprendimą Vytauto gatvėje įvesti vienpusį eismą priėmė ne policijos komisariatas, bet Palangos miesto savivaldybė. Aš asmeniškai šį sprendimą vertinu gerai. Problemų Vytauto gatvėje tikrai būdavo, kadangi šios gatvės judėjimas yra tikrai intensyvus. Todėl labai gerai, kad dviratininkai dabar turės savo važiuojamąją dalį. Mano nuomone, kuo automobilių judėjimas kurorte mažesnis, tuo geriau“, – neabejoja K. Bončkus.

Vairuotojams – perspėjimas
Jis vairuotojus perspėjo, kad nuo šiol judėjimas Vytauto gatve nuo Druskininkų iki S. Dariaus ir S.Girėno gatvės galimas tik viena puse. Atvykus į Palangą iki Vytauto gatvės ties bažnyčia, galimas posūkis tik į kairę.
„Norintiems sukti į dešinę, tai padaryti reikės anksčiau. Pasukti reikės Ganyklų gatvėje. O iš ganyklų gatvės Vytauto gatvės link sukasi daugybė šalutinių gatvių. Todėl susisiekimo problemų eismo pokyčiai neturėtų sukelti. Tai sumažins automobilių srautą Vytauto gatvėje, ir tai yra teigiamas dalykas. Nemanau, kad dėl to kils didelių nesusipratimų. Įrengta daug kelio ženklų, kurie padės susigaudyti. Iš pradžių, be jokios abejonės, kiek intensyviau stebėsime situaciją, bet tikrai nepulsime iš karto bausti, jei vairuotojas kažką ne taip supratęs, įsuks ne ten kur reikia. Nemanau, kad vairuotojai važiuos iš atminties ir nepažiūrėję ženklų pasuks, kur negalima. Poilsiautojai, kadangi nėra vietiniai, atvykę visada stebi ženklus. Vietiniai pokyčius taip pat žino, buvo puikiai informuoti per žiniasklaidą ir kitaip, todėl nesusipratimų turėtume išvengti“, – tikisi K. Bončkus.

Vairuotojams tvarka nepatinka
Vieninteliai judėjimo Vytauto gatvėje dalyviai, kurių naujovė nepalietė, yra pėstieji. Jiems, kaip ir iki šiol, yra skirti šaligatviai abejose Vytauto gatvės pusėse. Todėl eismo naujovę pagrindinėje kurorto gatvėje pėsčiomis vaikštantys vietiniai vertina neutraliai. Vienintelis skirtumas, kuriuo jie džiaugiasi, yra tai, jog įrengus dviejų krypčių dviračių taką važiuojamojoje gatvės dalyje, dviratininkai nebesivažinės šaligatviais. Bent jau to tikisi pėstieji.
Naujovė, be abejonės, džiugina dviratininkus, kadangi jiems sudarytos visos sąlygos Vytauto gatve važiuoti patogiai ir saugiai. Tačiau šią naujovę itin neigiamai priima vairuojantys automobilius.
„Nieko gero iš to savivaldybės sprendimo. Pamatysite, netrukus Palangoje prasidės didžiuliai automobilių kamščiai. Nepatogu apvažiuoti aplinkui. Reikėjo palikti taip, kaip yra. Dviratininkai turi pajūrį, parkus ir gerą orą ten. Nebuvo reikalo dalies Vytauto gatvės atiduoti dviračių takui. Pamatysite, vasarą, kai jau bus geri orai, nespės poilsiautojai greitosios medicinos pagalbos kviesti. Bus susidūrimų, nelaimingų atsitikimų. Gatvės užsikimš ir iš vienpusio eismo nebus jokios naudos“, – kalbėjo Palangoje taksi automobilį vairuojantis Gintas.
Pasak jo, naujovės minusus kurortas netruks pajausti. Esą tereikia tik gero oro ir artimiausio savaitgalio, kuomet į Palangą atvyksta daug žmonių. Tuomet, vairuotojo spėjimu, ir pamatysime, jog eismo sąlygų Vytauto gatvėje keisti nereikėję.

Prieš važiuojant pasidomės
Vienpusiu eismu Vytauto gatvėje skundžiasi ir autobusų vairuotojai. Pavardės viešinti nenorėję ir su turistais dirbantys vairuotojai atskleidė, kad eismo naujovė Palangoje apsunkins poilsiautojų pristatymą.
Tačiau oficialių skundų iš turizmo įmonių kol kas nesulaukta.
„Kol kas niekas nieko nesakė, skundų Palangos turizmo informacijos centre dar nesulaukėme. Mano nuomone, kiekvienas vairuotojas, prieš važiuodamas į Palangą, pasidomės, kur jam važiuoti ir kaip. Pokyčiai Vytauto gatvėje padaryti dėl visų mūsų saugumo ir norint sumažinti mašinų srautą pačiame kurorto centre. Pokyčius vertinu teigiamai, nes bus saugiau ir oras bus švaresnis“, – sakė Palangos turizmo informacijos centro vadovė Egidija Smilingienė.
Eismo schemai Vytauto gatvėje pakeisit prireikė apie 700 naujų kelio ženklų. Ženklai ir kelio ženklinimo darbai savivaldybei kainavo 54 tūkstančius eurų.
Eismo pakeitimai Vytauto gatvėje startavo šią vasarą, tačiau greičiausiai vienpusis eismas pagrindinėje kurorto gatvėje išliks visus metus, ne tik vasaros sezonu.Sprendimas bus priimtas atlikus stebėjimą šią vasarą. Jeigu vienpusis eismas Vytauto gatvėje pasiteisins, toks išliks ir pasibaigus vasarai.
Dėl pokyčių Vytauto gatvėje keitėsi eismo tvarka ir Plytų gatvėje (nuo S. Dariaus ir S. Girėno iki Ronžės gatvių). Čia važiuojamosios dalies plotis – per mažas, jog būtų galima leisti dvipusį eismą ir automobilių stovėjimą šalikelėse, todėl nuo šios vasaros minėtoje Plytų gatvės atkarpoje statyti automobilių nebebus galima.

Jūsų komentaras:

Nemira Schoofs 2021-07-17 12:21 ([email protected] / IP: 162.158.88.173)
Plytu gatve tapo lenktyniu gatve , nakti be perstojo "laksto" automobiliai, miegoti nakti nebepavyksta. ACIU didelis yz toki "protinga" sprendima! Nezinau kam dekoti, bet linkiu jam ar jai daug bemiegiu naktu.

po barabanu 2017-06-08 06:18 ([email protected] / IP: 78.61.64.33)
Iliustruojanti nuotrauka akivaizdžiai atspindi situaciją Vytauto gatvėje.

Taip pat skaitykite

Atsižvelgiant į tai, jog Vėlinių savaitgalį smarkiai suintensyvėja automobilių eismas prie kapinių, bei siekiant užtikrinti visų eismo dalyvių saugumą, nuo spalio 31 d. 15 val. iki lapkričio 2 d. 20 val. laikinai keičiama eismo schema prie Palangos miesto kapinių.


Nuo birželio 1 d. iki rugsėjo 1 d. J. Basanavičiaus gatvėje draudžiama važiuoti elektriniais paspirtukais, dviračiais bei velomobiliais. Analogiškas ribojimas visus metus galioja ant jūros tilto bei Birutės parke. 


Nuo birželio 1 d. iki rugsėjo 1 d. J. Basanavičiaus gatvėje yra draudžiamas dviračių ir elektrinių transporto priemonių, kurios priskiriamos dviračiams, t. y. elektrinių dviračių, elektrinių paspirtukų, riedžių, elektrinių riedlenčių, eismas. Analogiškas ribojimas visus metus galioja ant jūros tilto bei Birutės parke. Nurodyti draudimai negalioja vedantis (varantis) dviratį


Nuo birželio 1 d. iki rugsėjo 1 d. J. Basanavičiaus gatvėje draudžiama važiuoti elektriniais paspirtukais, dviračiais bei velomobiliais. Analogiškas ribojimas visus metus galioja ant jūros tilto bei Birutės parke.


Palangos J. Basanavičiaus gatvėje vasarą, kaip ir praėjusiais metais, bus draudžiama važiuoti elektriniais paspirtukais, dviračiais bei velomobiliais. Analogiškas ribojimas, priimtas siekiant užtikrinti pėsčiųjų saugumą, visus metus galioja ant jūros tilto bei Birutės parke.


Vytauto gatvėje jau metus visi važinėja viena eismo kryptimi. Ir, atrodo, visi jau įprato, netgi ir miesto svečiai, kad taip ir reikia važiuoti. Kai kurie skeptikai prognozavo, jog toks eismas nesibaigs geruoju. Pirmus metus didelių nelaimių buvo išvengta ir prognozės nepasitvirtino. Keletas nelaimių įvyko šios vasaros pradžioje ir tai, galima sakyti, ne dėl eismo, o dėl to, kad...


Diana JOMANTAITĖ Šį vasaros sezoną Palanga pasitiko keliomis didelėmis naujovėmis, o beje, daugiausiai diskusijų kelianti – vienpusis automobilių eismas Vytauto gatvėje, kitą pusę atiduodant dviratininkams.Jau mėnesį viena pagrindinių kurorto gatvių – Vytauto – automobiliai gali važiuoti tik viena kryptimi: nuo Šventosios pusės Klaipėdos link. Šis...


Jau netrukus Vytauto gatve automobiliai važiuos tik viena kryptimi – iš šiaurės į pietus. Dalis gatvės (dvipusiam eismui skirta juosta) bus atiduota dviratininkams. Neabejojama, jog įsigaliojus naujajai eismo tvarkai miesto centrinėje gatvėje, kurortas taps ekologiškesnis, o eismas vienoje iš pagrindinių Palangos gatvių – saugesnis ir patogesnis....


Ar tikrai visi suvešėję, nuo vasaros žaros praeivius šešėliu apsaugantys medžiai Žvejų gatvėje yra sukirmiję ir ligoti? Nors gatvės rekonstrukcijoje medžių iškirtimas nėra numatytas, pakako medžiais nepatekintų šios gatvės kelių dešimčių gyventojų prašymų savivaldybei, kad miesto komunalininkai trečiadienį pradėtų mosuoti pjūklais ir versti...


„Maisto prekės“, „Gėrimai“ ir panašūs pavadinimai dažnai puošia daugiabučių namų sienas. Juose įrengtos parduotuvės dažnai erzina ir piktina šalia gyvenančius žmones. Mat tokias parduotuves ypač mėgsta nepilnamečiai, stikliuko mėgėjai ir benamiai. Ar Palanga – išimtis?


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius