Viešnagė Vokietijoje
Šiemet sukanka 5 metai, kaip Palangos Vlado Jurgučio pagrindinė mokykla vykdo mokinių saviraiškos programą „Matematika ekstremaliai“ kartu su Vokietijos Bergeno Riugene „Am GrünenBerg” regionine mokykla. Šios programos iniciatorė ir autorė – matematikos mokytoja metodininkė Ingrida Šleinienė.
Penktoji kartu su Vokietijos Bergeno Riugene „Am GrünenBerg” regioninės mokyklos moksleiviais vykdomos mokinių saviraiškos programos „Matematika ekstremaliai” sukaktis
šiemet buvo paminėta ypatingai. Vokietijos Bergeno Riugene „Am GrünenBerg” regioninė mokykla pakvietė Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos mokinių ir mokytojų delegaciją atvykti į Bergeną kartu paminėti šios programos vykdymo penkių metų sukaktį.
Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos mokiniai Justė Dumčiūtė(7c klasės mokinė), Auksė Keciorytė(6aklasės mokinė), JorisLisas(7c klasės mokinys), Danielius Sauseris(7c klasės mokinys) ir Gabija Vaitkutė(6a klasės mokinė), vadovaujami mokyklos bendradarbiavimo su Bergeno miesto mokykla„Am GrünenBerg” projekto koordinatorės, vokiečių kalbos mokytojos metodininkėsEditos Petrušonytės ir matematikos mokytojos metodininkėsIngridos Šleinienės, šioje programoje dalyvavo kaip „InternationalTeamAlpha” komandos nariai. Jungtinė bendradarbiaujančių miestų Palangos ir Bergeno Riugene komanda pasirodė puikiai.
Tačiau mokiniai ne tik dalyvavo varžybose. Jie Vokietijos moksleiviams parengė ir parodė koncertinę programą. Koncerto metu jie pasirodė kartu su Bergeno mokyklos muzikos grupe ir choru. Koncertas jį stebėjusiems visos mokyklos mokiniams, mokytojams ir svečiams padarė didžiulį įspūdį. Mūsų mokyklos mokiniai sulaukė daugybės komplimentų ir plojimų. Koncertą stebėjo ir Bergeno Riugene savivaldybės atstovai. Mokinius koncertui ruošė mokytojos ekspertės Birutė Gikarienė ir Diana Beržanskienė.
Mokiniai taip pat turėjo galimybę pabendrauti su vokiečių moksleiviais ir mokytojais, pamatyti, kaip vyksta pamokos Vokietijoje, apžiūrėti naują „Am GrünenBerg” mokyklos pastatą. Taip pat jie susipažino su Bergenu, lankėsi Proros medžių lajų take ir gamtos paveldo muziejuje.
Bergeno Riugene miesto savivaldybės atstovai nuoširdžiai džiaugėsi tokiu glaudžiu dviejų miestų mokyklų bendradarbiavimu ir pabrėžė, kad bendra mokinių ir mokyklų veikla įneša daug gyvybės į miestų partnerystę. Visi – tiek savivaldybės atstovai, tiek mokiniai ir mokytojai tikisi, kad ši graži draugystė tęsis dar ilgai.Mokyklų partneryste sudaromos sąlygos jaunimui įgyti ir lavinti pagrindinius gyvenimo įgūdžius ir gebėjimus, būtinus jų asmeniniam tobulėjimui, užimtumui ateityje ir aktyviam pilietiškumui.
Šis gražus bendradarbiavimas būtų neįmanomas be Palangos miesto savivaldybės geranoriškumo ir paramos. Džiugu, kad prie dviejų miestų partnerystės gali prisidėti ir mūsų mokyklos mokiniai.
Edita PETRUŠONYTĖ, Ingrida ŠLEINIENĖ
„Palangos tilto“ redakcija
Jūsų komentaras:
Taip pat skaitykite
Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną – dėmesys kurorto senjorams
2020 09 26 | Rubrika: Miestas
Spalio 1 d., ketvirtadienį, minima Tarptautinė pagyvenusių žmonių diena. Palangoje yra susiklosčiusi graži tradicija šią dieną senjorus pakviesti į nemokamas jiems skirtas veiklas, kultūrinius renginius, o verslo atstovai senjorus kviečia pasivaišinti puodeliu kavos, arbatos ar desertu bei pasimėgauti įvairiomis procedūromis.
Tarp geriausių Lietuvos virėjų - net du iš Palangos
"Palangos tilto" informacija, 2018 11 16 | Rubrika: O man ne dzin
Lietuvos restoranų vyriausiųjų virėjų ir konditerių asociacija (LRVVKA) tarptautinės svetingumo parodos „BaltShop. BaltHotel. BaltGastro 2018“ metu išrinko geriausią Lietuvos virėją. Juo tapo restorano „Sweet Root“ vyriausiasis šefas Justinas Misius
Popiežiaus Pranciškaus viešnagė nepaliko abejingų
Rasa GEDVILAITĖ, 2018 09 27 | Rubrika: Miestas
Praėjęs savaitgalis Lietuvai buvo ypatingas – tomis dienomis lietuviai sulaukė paties Popiežiaus Pranciškaus palaiminimo. Pasimelsti kartu su Popiežiumi plūdo minios žmonių, tarp jų buvo ir palangiškių, kurie turėjo galimybę taip pat gauti Šventojo Tėvo palaiminimą.
Grupė „Latvian Blues Band“
2016 10 01 | Rubrika: Ką ir kur veikti Palangoje
Vasaros parodų paviljone – užburiantys „Fotografiniai pasakojimai“
Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014 08 04 | Rubrika: Kultūra
Penktadienį Vasaros parodų paviljone atidaryta pirmoji asociacijos Fotobienalė.LT surengta ciklo „Fotografiniai pasakojimai“ paroda, skirta analoginei fotografijai. Jos metu pristatyta pirmoji Lietuvos analogines fotografijos asociacijos (LAFA) fotoparoda bei senų fotoaparatų ekspozicija. O kad parodos lankytojai patys pamatytų, kaip gimsta ne skaitmeniniais fotoaparatais...
Kalėdų senio ir Snieguolės viešnagė pradžiugino 126 šeimas
"Palangos tilto" informacija, 2012 12 27 | Rubrika: Miestas
Gruodžio 20-ąją šventinei popietei „Snieguolės ir Kalėdų senio viešnagė“ į kavinę „Luiza“ susirinko vaikučiai iš mažas pajamas gaunančių palangiškių šeimų.
Jubiliejinis LKL čempionatas: „Žalgiris“ egzaminavo „Palangą“
"Palangos tilto" informacija, 2012 09 27 | Rubrika: Sportas
Trečiadienį Klaipėdoje startavo jubiliejinis – dvidešimtasis – Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionatas. Pirmosiose rungtynėse susitiko LKL čempionai Kauno „Žalgiris“ ir mūsų miesto komanda „Palanga“. Pergalę rezultatu 101:59 šventė tituluotasis palangiškių varžovas.
„Mėguvos“ viešnagė Belgijoje
Rasa GEDVILAITĖ, 2010 04 09 | Rubrika: Miestas
Palangos etnoklubas „Mėguva“ balandžio 1-ąją vyko į Belgiją, kur dalyvavo tarptautiniame velykiniame folkloro festivalyje. Penkias dienas viešėję ir puikių akimirkų patyrę palangiškiai iki šiol gyvena kelionės įspūdžiais. Nei minutės nepraleidę be veiklos jie dalyvavo įvairiuose paruoštuose vakarėliuose, žaidimuose, praturtėjo išmokę naujų šokių bei susidraugavę su kitais atvykusiais...
Kovo 11-oji – lemtinga Lietuvai diena
Dalia JURGAITYTĖ, 2010 03 09 | Rubrika: Miestas
Kovo 11-ąją Lietuva minės nepriklausomybės atkūrimo dvidešimtmetį. Šią lemtingo apsisprendimo dieną 1990-aisiais atkurta Lietuvos valstybė bei pradėtas naujas mūsų šalies istorijos tarpsnis. Nepriklausomybę Lietuva pasirinko 1918-aisiais, o po 72 metų dar kartą patvirtino savo pasirinkimą.
Kaliningrado valdžios viešnagė
Dalia JURGAITYTĖ, 2009 12 08 | Rubrika: Miestas
Praėjusį šeštadienį Palangos miesto savivaldybėje buvo priimta Kaliningrado miesto savivaldybės oficiali delegacija, vadovaujama Vladimiro Kuzino. Susitikime su kaimyninės šalies savivaldos institucijų atstovais dalyvavo ir Lietuvos respublikos generalinis konsulas Vaclavas Stankevičius.
