Viešnagė Vokietijoje

Palangos tiltas, 2016-11-03
Peržiūrėta
235
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Viešnagė Vokietijoje

Šiemet sukanka 5 metai, kaip Palangos Vlado Jurgučio pagrindinė mokykla vykdo mokinių saviraiškos programą „Matematika ekstremaliai“ kartu su Vokietijos Bergeno Riugene „Am GrünenBerg” regionine mokykla. Šios programos iniciatorė ir autorė – matematikos mokytoja metodininkė Ingrida Šleinienė.
Penktoji kartu su Vokietijos Bergeno Riugene „Am GrünenBerg” regioninės mokyklos moksleiviais vykdomos mokinių saviraiškos programos „Matematika ekstremaliai” sukaktis
šiemet buvo paminėta ypatingai. Vokietijos Bergeno Riugene „Am GrünenBerg” regioninė mokykla pakvietė Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos mokinių ir mokytojų delegaciją atvykti į Bergeną kartu paminėti šios programos vykdymo penkių metų sukaktį.
Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos mokiniai Justė Dumčiūtė(7c klasės mokinė), Auksė Keciorytė(6aklasės mokinė), JorisLisas(7c klasės mokinys), Danielius Sauseris(7c klasės mokinys) ir Gabija Vaitkutė(6a klasės mokinė), vadovaujami mokyklos bendradarbiavimo su Bergeno miesto mokykla„Am GrünenBerg” projekto koordinatorės, vokiečių kalbos mokytojos metodininkėsEditos Petrušonytės ir matematikos mokytojos metodininkėsIngridos Šleinienės, šioje programoje dalyvavo kaip „InternationalTeamAlpha” komandos nariai. Jungtinė bendradarbiaujančių miestų Palangos ir Bergeno Riugene komanda pasirodė puikiai.
Tačiau mokiniai ne tik dalyvavo varžybose. Jie Vokietijos moksleiviams parengė ir parodė koncertinę programą. Koncerto metu jie pasirodė kartu su Bergeno mokyklos muzikos grupe ir choru. Koncertas jį stebėjusiems visos mokyklos mokiniams, mokytojams ir svečiams padarė didžiulį įspūdį. Mūsų mokyklos mokiniai sulaukė daugybės komplimentų ir plojimų. Koncertą stebėjo ir Bergeno Riugene savivaldybės atstovai. Mokinius koncertui ruošė mokytojos ekspertės Birutė Gikarienė ir Diana Beržanskienė.
Mokiniai taip pat turėjo galimybę pabendrauti su vokiečių moksleiviais ir mokytojais, pamatyti, kaip vyksta pamokos Vokietijoje, apžiūrėti naują „Am GrünenBerg” mokyklos pastatą. Taip pat jie susipažino su Bergenu, lankėsi Proros medžių lajų take ir gamtos paveldo muziejuje.
Bergeno Riugene miesto savivaldybės atstovai nuoširdžiai džiaugėsi tokiu glaudžiu dviejų miestų mokyklų bendradarbiavimu ir pabrėžė, kad bendra mokinių ir mokyklų veikla įneša daug gyvybės į miestų partnerystę. Visi – tiek savivaldybės atstovai, tiek mokiniai ir mokytojai tikisi, kad ši graži draugystė tęsis dar ilgai.Mokyklų partneryste sudaromos sąlygos jaunimui įgyti ir lavinti pagrindinius gyvenimo įgūdžius ir gebėjimus, būtinus jų asmeniniam tobulėjimui, užimtumui ateityje ir aktyviam pilietiškumui.
Šis gražus bendradarbiavimas būtų neįmanomas be Palangos miesto savivaldybės geranoriškumo ir paramos. Džiugu, kad prie dviejų miestų partnerystės gali prisidėti ir mūsų mokyklos mokiniai.

Edita PETRUŠONYTĖ, Ingrida ŠLEINIENĖ

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Praėjęs savaitgalis Lietuvai buvo ypatingas – tomis dienomis lietuviai sulaukė paties Popiežiaus Pranciškaus palaiminimo. Pasimelsti kartu su Popiežiumi plūdo minios žmonių, tarp jų buvo ir palangiškių, kurie turėjo galimybę taip pat gauti Šventojo Tėvo palaiminimą.


Kalėdų senio ir Snieguolės viešnagė pradžiugino 126 šeimas

"Palangos tilto" informacija, 2012 12 27 | Rubrika: Miestas

Gruodžio 20-ąją šventinei popietei „Snieguolės ir Kalėdų senio viešnagė“ į kavinę „Luiza“ susirinko vaikučiai iš mažas pajamas gaunančių palangiškių šeimų.


„Mėguvos“ viešnagė Belgijoje

Rasa GEDVILAITĖ, 2010 04 10 | Rubrika: Miestas

Palangos etnoklubas „Mėguva“ balandžio 1-ąją vyko į Belgiją, kur dalyvavo tarptautiniame velykiniame folkloro festivalyje. Penkias dienas viešėję ir puikių akimirkų patyrę palangiškiai iki šiol gyvena kelionės įspūdžiais. Nei minutės nepraleidę be veiklos jie dalyvavo įvairiuose paruoštuose vakarėliuose, žaidimuose, praturtėjo išmokę naujų šokių bei susidraugavę su kitais atvykusiais...


Kaliningrado valdžios viešnagė

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 12 09 | Rubrika: Miestas

Praėjusį šeštadienį Palangos miesto savivaldybėje buvo priimta Kaliningrado miesto savivaldybės oficiali delegacija, vadovaujama Vladimiro Kuzino. Susitikime su kaimyninės šalies savivaldos institucijų atstovais dalyvavo ir Lietuvos respublikos  generalinis konsulas Vaclavas Stankevičius.


Sėkmingas palangiškės startas Korėjoje

Romualdas RIMA, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Senosios gimnazijos dešimtokė Emilija Rukšėnaitė vis dar gyvena įspūdžių, kuriuos parsivežė iš Pietų Korėjos, nuotaikomis. Praėjusių metų gruodžio pradžioje mergina dalyvavo  Pietų Korėjoje  Changwon mieste vykusioje 5 – ojoje tarptautinėje jaunimo mokslo olimpiadoje. Palangiškė buvo viena iš šešių šalies moksleivių, atstovavusių Lietuvą.


Kainų spyris keliaujantiems

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Iš po Naujametinių kaukių į dienos šviesą išlindo mūsų naujos valdžios sprendimai. Abejotini ar ne, po sausio pirmosios jie tapo realūs. Kainos kandžiojasi, šokinėja ir gąsdina.


Valdžia pamalonino didžiausias kurorto įmonės

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Paskutiniosiomis praėjusių metų dienomis posėdžiavusi kurorto valdžia, nepaisant sudėtingos ekonominės situacijos, nusprendė suteikti mokesčių lengvatas, kurių prašė savivaldybės teritorijoje registruotos įmonės.


Kasmet  Savivaldybės biudžetinių įstaigų ir organizacijų vadovai skatinami personaliniais priedais prie atlyginimų. 50 proc. dydžio priedai buvo skiriami Palangos ir Šventosios kultūros, Socialinių paslaugų centrų, Sporto mokyklos, Viešosios bibliotekos, Botanikos parko, Globos namų direktoriams, kurių nustatytas tarnybinis atlyginimo koeficientas skirtingas.


Palangiškiai – už santuoką ir lietuviškumą

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Pirmosios Naujų metų dienos – ne tik žvilgsniui į ateitį, bet ir senųjų metų apžvalgai. Palangos miesto savivaldybės Civilinės metrikacijos skyriuje „Palangos tiltas“ kalbėjosi su skyriaus vedėja Vida Buivydiene apie praėjusius metus – vedėja jau kone tris dešimtmečius yra palangiškių gyvenimo pokyčių liudininkė.


Paskutiniajame praėjusių metų miesto Tarybos posėdyje patvirtintas kurorto Savivaldybės trejų metų strateginis veiklos planas. Tai detalus institucijos darbo planavimo dokumentas, kuriame, išanalizavus situaciją, suformuluoti Savivaldybės strateginiai tikslai, uždaviniai ir priemonės bei numatyti vykdomų programų finansavimo šaltiniai.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius