Viešosios tvarkos skyriaus kasdienybė: sužėlę sklypai, apleisti pastatai, reklamos tvarkos pažeidimai

Linas JEGELEVIČIUS, 2017-07-13
Peržiūrėta
2199
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Į Viešosios tvarkos skyrių paskambinęs UAB „Palangos komunalinis ūkis“ vadybininkas Redas Skudikis pranešė apie neteisėtai prie atliekų konteinerio maišuose sukrautą statybinį laužą.
Į Viešosios tvarkos skyrių paskambinęs UAB „Palangos komunalinis ūkis“ vadybininkas Redas Skudikis pranešė apie neteisėtai prie atliekų konteinerio maišuose sukrautą statybinį laužą.

Miesto savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus (VTS) darbuotojams vasara – darbymečio karštymetis. Kiekvieną dieną skyriaus specialistai pėstute ar automobiliu pagal iš anksto numatytą planą ar signalus leidžiasi į miesto žvalgytuves. Kaip įsitikino „Palangos tilto“ žurnalistas, dalyvavęs su VTS vyr. specialistu Karoliu Gailiumi tokiame reide po Palangą, pažeidimų – apstu. Nors jis pastebėjo, kad bendrąja prasme, miesto nustatytų tvarkos ir švaros taisyklių laikomasi pastaruoju metu griežčiau, bet piktina piktybiniai pažeidėjai, kurių įspėjimai ar baudos – pirmąkart jos juokingai mažos, vos 8 eurai – negąsdina.
Pirmas mūsų sustojimas Birutės g. 38, kur valstybės saugomoje paveldo teritorojoje vykdomi kasimo darbai. „Pagal mūsų informaciją, žmonės turi statybos leidimą, o leidimo kasimo darbams pas mus nėra išsiėmę“, – sakė K. Gailius. Bet pasirodė, kad tai netiesa: vėliau paskambinęs VTS darbuotojas pranešė, kad kasimos darbams Birutės gatvėje leidimas buvo išduotas.
Dar viena miesto piktžaizdė – taip pat Birutės gatvėje, 18 numeriu pažymėtas namas – visai šalia J. Basanavičiaus promenados, akivaizdžiai neprižiūrėtas.
„Namo savininkas – užsienietis. Sklypas neprižiūrimas, namas ir tvora – apgriuvę. Savininko įgaliotą asmenį kviečiamės pas save keliskart per metus – esame jau ir įspėję, nubaudę, pirmiausia, 8 eurų bauda – tokią baudą pirmąkart numato administracinių nusižengimų kodeksas (ANK) , o gegužę įgaliotą asmenį nubaudėme ir antrąkart, šįkart jam teko sumokėti 140 eurų. Bet atrodo, kad jiems patogiau mokėti baudas nei tvarkytis, – sakė K. Gailius. – Įgaliotinis teisinasi, kad jie namą parduoda“.
Dar vienas sustojimas Žveju gatvėje, gatvelėje vedančioje prie vaikų žaidimo parko. Šįkart dėmesio centre – nelegali reklama ant sienos.
„Pirmiausia pažeidimą užfiksuosime, paskui ieškosime atsakingo asmens. Bauda už nelegalią reklamą – gerokai didesnė nei už pastato ar sklypo nepriežiūrą. Tenka pripažinti, kad mieste vasarą nelegalių reklamų – daug“, – sakė savivaldybės darbuotojas.
Dar vienas sustojimas – Sodų g. 10. Į Viešosios tvarkos skyrių paskambinęs UAB „Palangos komunalinis ūkis“ vadybininkas Redas Skudikis pranešė apie neteisėtai prie atliekų konteinerio maišuose sukrautą statybinį laužą.
„Žmonės elgiasi piktybiškai. Kai pamatė mano automobilį, vyras, nešęs maišą link atliekų konteinerio, apsisuko ir įėjo į namo (Sodų g. 10) laiptinę”, – sake komunalinio ūkio vadybininkas.
Jam, VTS darbuotojui ir šių eilučių autoriui teko būti pažeidimo tyrėjais – daugiabutyje beldėmės į duris, ieškodami remonto vykdytojo, deja, veltui.
Anot K. Gailiaus, vasarą jam tenka į miestą pagal signalus apie pažeidimus ar pagal iš anksto suplanuotą grafiką išvykti beveik kiekvieną dieną, neretai – po keliskart.
„Darbas – nelengvas. Vieni padėkoja už nurodytus pažeidimus, kiti nesiginčydami sumoka baudą, bet yra nemažai tokių, kurie kimba į atlapus. Neseniai Šiauliuose vienas VTS darbuotojas net buvo sužalotas. Mūsų skyrius yra inicijavęs ne vieną protokolą ir perdavęs ji teismui dėl nepaklusnių pažeidėjų nubaudimo administracine tvarka“, – pasakojo K. Gailius.
Anot jo, itin piktybiški atvykėliai, kurie Palangoje yra įsigiję būstą ar sklypą.
„Toks įspūdis, kad jie nori diktuoti mums savo sąlygas, bet prieš miesto potvarkius ir administracinių nusižengimų kodeksą – visi lygūs“, – sakė VTS vyr. specialistas.
Anot jo, kiekvieną savaitę kiekvienas VTS darbuotojas surašo apie 50 ANK protokolų, neretai – ir daugiau.
Skyrius itin daug skambučių sulaukia dėl triukšmo kavinėje „Laukinių vakarų salūnas“. Šįkart VTS darbuotojas žvalgosi dėl signalo, kad ant kavinės stogo vykdomi statybos darbai. Apžiūra tokios informacijos nepatvirtino.
Dar vienas stabtelėjimas – Vytauto g. 176. Namas žinomas kaip kurorto benamių viena landynių. Nors lankymosi metu langai buvo apkalti, tačiau vienas buvo išdaužytas, o aplink namą sužėlusi žolė.
Gatvelėje link viešbučio „Vanagupė“ – du skirtingi kaip diena ir naktis žemės sklypai. Viename žolė nuskusta tarsi skustuvu, o prie jo veši iki kelių sužėlusi žolė.
„Deja, savininko įspėjimai kol kas neveikia“, – apgailestavo K. Gailius.

Jūsų komentaras:

Yeapy 2017-07-22 19:35 (hsh@bs / IP: 188.69.210.49)
Viesoji tvarka??? Tai daugiau parodija!

Ole 2017-07-14 20:08 (zbs / IP: 188.69.195.36)
Man geda uz Palangos miesto mera. Tai pigus rusiskas budas "rodytis geresniu".

emigrantad 2017-07-14 09:53 (london [email protected] / IP: 88.119.39.72)
Visiskai nereikalinga tarnyba, o kam tada islaikyti policija.

Taip pat skaitykite

„Palangos tilto“ šaltinis, sutikęs kalbėtis anonimiškai, abejojo, ar neatsitiks taip, kad iš tyrimo, anot jo, „didelio debesio“ bus „maža lietaus.“


Artėjant Pasaulinei žemės dienai (kovo 20 d.) Palangos miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus specialistai surengė inkilų kėlimo akciją.


Palangos miesto savivaldybė kartu su Klaipėdos apskrities vyriausiuoju policijos komisariatu, Liepojos miesto policija bei Latvijos Respublikos vidaus reikalų ministerijos valstybine policija 2020 m. birželio 1 d. – 2022 m. gegužės 31 d. vykdo 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos finansuojamą projektą „Modernių viešųjų...


Kol palangiškiai dėl koronaviruso baidosi arčiau prieiti prie kito žmogaus, Palangos benamiai, kurių kurorte sezone susirenka iki 75 – tiksinčios vaikščiojančios bombos. „Ne vienas jų serga tuberkulioze, vienas, išleistas iš kalėjimo, mūsų skyriaus darbuotojams taip ir prisistato: „ Aš esu Aidas – sergu AIDS. O kur visos kitos jų...Miesto savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus (VTS) darbuotojams vasara – darbymečio karštymetis. Kiekvieną dieną skyriaus specialistai pėstute ar automobiliu pagal iš anksto numatytą planą ar signalus leidžiasi į miesto žvalgytuves. Kaip įsitikino „Palangos tilto“ žurnalistas, dalyvavęs su VTS vyr. specialistu Karoliu Gailiumi tokiame reide po Palangą...


Ar kavinės „Armėniški šašlykai“ savininkas ir Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentas Darius Miklovas trenkė mobiliu telefonu į veidą savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vedėjui Petrui Keiniui? O gal pastarasis, kaip teigia verslininkas, jį apstumdęs ir iškoliojęs? Tai bando išsiaiškinti policijos...


Nuo 2012 metų vasario Palangos miesto savivaldybės administracijoje įsteigto Viešosios tvarkos skyriaus darbo rezultatai stebina net kitų miestų vadovus bei viešąja tvarka besirūpinančių institucijų atstovus. Taip trečiadienį žurnalistams sakė Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus, perdavęs Lietuvos kurortų vadovų vertinimus. O Viešosios tvarkos skyriaus...


Benamių džiaugsmas – apleisti pastatai

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2012 02 27 | Rubrika: Miestas

Daugelį metų palangiškių bei miesto svečių akis badantys pastatai-vaiduokliai „nekaltai“ atrodo tik iš išorės. Į niekieno neprižiūrimus ar apleistus namus neretai įsisuka benamiai, kurie po savęs palieka tonas šiukšlių, keliančių grėsmę aplinkinių namų gyventojams. Apie sąvartynu tapusį buvusį skalbyklos pastatą Ganyklų g. 8 „Palangos...


Vakar įvykusiame Tarybos posėdyje dalyvavo visi Tarybos nariai, išskyrus Giedrių Šatkauską, kuris atostogauja. Posėdis buvo pradėtas maloniomis akimirkomis – meras Š. Vaitkus pasveikino liberalsąjūdietį   Arvydą Dočkų su 60-uoju jubiliejumi.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius