Vietoje valdžios pagalbos – grasinimai bauda teisybės ieškotojai

Linas JEGELEVIČIUS, 2012-02-27
Peržiūrėta
1420
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Vietoje valdžios pagalbos – grasinimai bauda teisybės ieškotojai

Kokios pagalbos galima susilaukti iš valdžios, jeigu į socialinį būstą prie 50 metų naudojamo šulinio įsikraustęs kaimynas šalia išrausia kanalizacijos duobę, iš kurios fekalijos sruvena į šulinį? Palangos savivaldybėje – jokios. Į tokią bėdą pakliuvusi Vilimiškės kelyje 42-6 gyvenanti Rita Staniuvienė, vietoje pagalbos iš savivaldybės Sanitarijos inspekcijos klerko susilaukė grasinimo, kad jai bus paskirta 4000 litų bauda už naudojimąsi neįteisintu šuliniu. Kitaip tariant, gyvenk suglaudęs ausis ir nesiskųsk!

 

Kaimynas nesileido į kalbas

Palangiškės bėdos prasidėjo, kai prieš tris metus į šešiabutį įsikraustė Zigmas Kubilius. Jis prisiglaudė name esančiame socialiniame būste.

Užuot, kaip visi namo gyventojai, naudojęsis lauko tualetu, Z. Kubilius be leidimų įsirengė nuotekų šalinimo tinklą – lauke, dešimt metrų nuo R. Staniuvienės šulinio, pastatė kanalizacijos nuotekų surinkimo šulinį-rezervuarą. Taip pat, anot moters, be leidimų surentė ūkinį pastatą ir priestatą šalia namo.

Kitos daugiabutyje gyvenančios šeimos naudojasi bendru gyvenvietės šuliniu, maždaug dvidešimt metrų nuo namo.

Kaimynas nuolat socialiniame būste negyveno, bet praėjusią vasarą, moteris sako, nuo kaimyno nuotekų vietos itin ėmė sklisti smarvė, padvokė vanduo, jis tapo drumzlinas.

Staniuviai bandė kalbėtis su naujuoju kaimynu, kad jis naudotųsi lauko tualetu, pastatytu atokiau  ir naudojamo visų daugiabučio gyventojų, bet, anot moters, Z. Kubilius nesileido į kalbas.

„Ne tavo žemė, ne tu ir rūpinkis“, – išgirdo iš kaimyno moteris, gyvenanti Vilimiškėse jau 30 metų. Žemė, beje, yra valstybinė.

Moters prašymai savivaldybės sutramdyti naująjį kaimyną, atsimušė kaip į sieną.

„Ką jis daro prie savo socialinio būsto, mums neįdomu. Svarbiausia, kad jis laiku sumoka mokesčius už jį“, – išgirdo iš savivaldybės  Ūkio ir turto skyriaus vienos specialistės. Iš kitų savivaldybės klerkų ji išgirdo, kad jie esą negalį kišti nagų prie privačios nuosavybės.

Pradėjus dvokti šulinio vandeniui, moteris išsikvietė Palangos savivaldybės gydytoją Liną Riaubaitę ir miesto valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vyriausiąją specialistę-maisto produktų inspektorę Birutę Simutienę ir vyriausiąjį veterinarijos gydytoją inspektorių Valdį Flaksą.

 

Nustatė, kad vanduo netinkamas vartoti

Komisija, sudaryta iš šių asmenų, patikrinimo akte, surašytame praėjusių metų rugpjūčio 25-ąją, nustatė, kad šulinio teritorija nėra apsaugota nuo potencialios mikrobinės ir cheminės taršos.

Akte rašoma: „Šulinio teritorija yra švari ir tvarkinga, tačiau šulinyje vanduo yra nešvarus ir drumzlinas. Be to, sklinda fekalijų kvapas“.

Komisija akte taip pat pažymėjo, kad R. Staniuvienės kaimynas Z. Kubilius dešimties metrų atstumu nuo R. Staniuvienės šulinio yra įsirengęs nuotekų surinkimo talpą, kuri „patikrinimo metu rasta pilna“.

Komisijai nepavyko pakalbėti su talpos šeimininku, nes Z. Kubilius buvo išvykęs į Vokietiją.

Surašytame akte užfiksuota komisijos išvada: „Šachtinio šulinio vanduo yra netinkamas naudoti kaip geriamasis vanduo, nes galimai yra užterštas. Pažeidžiami geriamojo vandens saugos ir kokybės reikalavimai“.

Specialistai vieningai uždraudė naudoti vandenį namų ūkio reikmėms.

Dabar moteriai tenka neštis vandenį kibirais iš gyvenvietės šulinio, esančio tolėliau nuo namų.

 

Atvyko ir savivaldybės sanitarijos inspektorius

Po R. Staniuvienės skundo Palangos savivaldybės administracijai, į Vilimiškes nuvyko ir savivaldybės administracijos Sanitarijos inspekcijos inspektorius Rolandas Martinkus ir Klaipėdos regiono apsaugos departamento Palangos miesto agentūros vyresnioji valstybinės aplinkos apsaugos inspektorė Ramunė Lukaševičienė, kurie praėjusių metų rugsėjo 5 dieną patikrino Z. Kubiliaus ir R. Staniuvienės žemės sklypus.

„Nustatyta, kad žemės sklypo Vilimiškės 42-4 teritorijoje įrengta nuotekų surinkimo talpa, kuri tikrinimo metu buvo tuščia. Pabendrauti su Z. Kubiliumi nepavyko, nes savininkas yra išvykęs dirbti į Vokietiją“, – rašo tikrintojai.

Tačiau čia prasideda įdomiausi dalykai. Palangos savivaldybė, užuot įpareigojusi Z. Kubilių išardyti neteisėtai pastatytą kanalizacijos įrenginį, teršiantį daugiau kaip prieš 50 metų iškasto šulinio vandenį, strėles nukreipė prieš skundų rašytoją R. Staniuvienę.

„R. Staniuvienės teritorijoje yra įrengtas vandens šulinys, kuris juridiškai neįteisintas ir neišlaiko atstumų nuo kaimyno įrengtos nuotekų surinkimo talpos. Patikrinimo metu nustatyta, kad esančio šulinio vanduo yra švarus, šviesios spalvos“, – atsakyme R. Staniuvienei rašo savivaldybės administracijos direktorė A. Kilijonienė.

 

Sulaukė grasinimo bauda

R. Staniuvienė negali atsistebėti, kad įstaiga, kurioje ji tikėjosi pagalbos, užuot padėjusi, ją pačią stumia į kampą.

„Neseniai nuėjusi į savivaldybę buvau nukreipta kalbėtis su Sanitarijos inspekcijos inspektoriumi Rolandu Martinkumi. Užuot nurodęs, kokių veiksmų savivaldybė gali imtis prieš neteisėtus statinius ir kanalizacijos tašką pastačiusį mano kaimyną, jis pagrasino, kad skirsiąs man 4 000 litų baudą už naudojimąsi, anot jo, be leidimų iškastu šuliniu. Jis net girdėti manęs nenorėjo, kad šulinys, kuriuo naudojamės, yra iškastas prieš 50 metų, kai niekam nešovė į galvą reikalauti, kad išsikasti šuliniui reikalingas koks nors leidimas“, – moteriai svyra rankos.

„Jeigu skirsime baudą jūsų kaimynui, teks ir jums ją skirti už  šulinio neįteisinimą“, – pasakė palangiškei R. Martinkus.

Tokiu R. Martinkaus grasinimu, anot moters, stebėjosi ir kiti savivaldybės darbuotojai, su kuriais moteris šnekėjosi. Jie tvirtino, kad šulinių įteisinti nereikia.

R. Staniuvienė taip pat stebisi, kad R. Martinkus ir R. Lukaševičienė, apsilankę jos namuose ir konstatavę, kad šulinyje vanduo yra švarus, kažkodėl „užmiršo“ pastebėti, kad po apsilankymo komisijos iš maisto ir veterinarijos specialistų bei savivaldybės gydytojos prieš dvi savaites, vanduo  iš šulinio buvo išleistas, o dugne likęs vanduo dezinfekuotas.

 

Klauso savivaldybės teisininko patarimo

Po M. Martinkaus ir R. Lukaševičienės vizito direktorė A. Kilijonienė atsakyme Vilimiškės tako gyventojai taip pat nurodo, kad „higienos normos reikalavimai netaikomi geriamajam vandeniui, kuriuo pasirūpinama individualiai, kai per dieną tiekiama ne daugiau kaip 10 kubinių metrų vandens, arba vandeniu aprūpinama ne daugiau kaip 50 asmenų, jei vandens tiekimas nėra komercinės arba viešosios veiklos dalis“.

Patarta savivaldybės teisininko V. Korsako, R. Staniuvienė sausio mėnesio pabaigoje dėl savavališkų statybų surašė pareiškimą Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos Klaipėdos skyriui.

Moteris nurodo, kad kaimynas Z. Kubilius, neturėdamas statybos leidimo, įrengė savavališkus statinius: įrengė nuotekų šalinimo tinklus, pastatė nuotekų surinkimo talpą, pasistatė ūkinį pastatą ir priestatą šalia namo.

Gyventoja prašo inspekcijos kaimynui surašyti savavališkos statybos aktą, administracinių teisės pažeidimo protokolą ir kreiptis į teismą dėl statinių nugriovimo bei išardymo.

Iki šiol ji iš inspekcijos dar negavo atsakymo.

V. Korsakas, paprašytas pakomentuoti savivaldybės Sanitarijos inspekcijos inspektoriaus R. Martinkaus grasinimą nubausti R. Staniuvienę dėl to, kad jos senas šulinys nėra įteisintas, stebėjosi: „Pirmąsyk girdžiu, kad reikia įteisinti prieš 50 metų suręstą šulinį. Sekant tokia logika, reikėtų kalbėti ir apie Tiškevičių rūmų ar Gedimino pilies įteisinimą. Teisės aktai nėra taikomi atgaline data“.

Jūsų komentaras:

jonas 2012-11-14 13:36 (IP: 62.212.207.124)
savivaldybes klerkai paima gerus pinigus uz socialynius butus,kas neduoda gyvena siukslyn.is kur diksta pajury vilos,tuscia kisene pas ju neik.

tomas] 2012-03-06 16:00 (IP: 87.247.108.73)
jei tas velnias dirba vokietijoje , tai kodel is jo neatima socialinio busto?

pashka 2012-03-06 15:58 (IP: 87.247.108.73)
uzuojauta kaimynams, tas kubilius tai tikras velnias

AGNE 2012-02-28 14:22 ([email protected] / IP: 78.61.104.50)
nET JUOKAS IMA IS KAI KURIU SAVIVALDYBES KLERKU.PAKLIUVE I SILTAS VIETELES PER DRAUGUS IR PAZYSTAMUS JAUCIASI DIEVAIS,NESVARBU,KAD NIEKO NEISMANO,O NESISKATYTI SU PAPRASTU ZMOGUM JIEMS TIESIOG MALONUMAS

Taip pat skaitykite

Gerbiami policijos pareigūnai, esate tikri Angelai sargai – tarsi nematomi, tačiau visuomet būnantys šalia ir prireikus ištiesiantys tvirtą pagalbos ranką.


Ikiteisminį tyrimą atliekantys Palangos miesto PK pareigūnai prašo visuomenės pagalbos – padėti nustatyti mirusios, iki šiol neatpažintos apie 70 metų moters tapatybę.


Daugiau kaip 2 000 eurų prieš Kalėdas pagalbos reikalingiems palangiškiams išdalinęs Paulius Rojus, verslininkas, įmonės „Pajūrio šaltinis“ direktorius,  prašė „Palangos tilto“ neskelbti apie jo geradarystes: „Man nereikia to, bet suprantu, kad jums, žiniasklaidai, to reikia, tad tebūnie... Tai padariau pirmiausia dėl savęs...


Savanorių, norinčių padėti sunkumų dėl koronaviruso pandemijos patiriantiems palangiškiams, sąrašas sparčiai didėja – jų praėjusios savaitės viduryje buvo vos 13, o šio trečiadienio popietę – jau per 30. Tačiau koronaviruso pandemijos sukeltos krizės pabaigos dar nematyti, o tai reiškia, kad Palangai reikės dar daugiau pagalbos rankų.


Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT), išnagrinėjęs AB „Kauno būstai“ apeliacinį skundą, konstatavo, jog pareiškėjo skelbimai dėl parduodamų būstų Palangoje pagrįstai buvo pripažinti prieštaraujantys Reklamos įstatymo reikalavimams, o už padarytus pažeidimus 6 300 Eur bauda buvo paskirta teisėtai.


Palangos švietimo pagalbos tarnyboje prasidėjo prevencinė programa „Būk pastebėtas“  1

Vilma Varpiotienė Palangos švietimo pagalbos tarnybos metodininkė, 2013 09 19 | Rubrika: Jūros vaikai

Palangos švietimo pagalbos tarnyboje prasidėjo prevencinė programa „Būk pastebėtas“. Trečiadienį mokytojai, Palangos miesto savivaldybės atstovai, mokiniai buvo pakviesti į susitikimą su G/G Sindikato vokalistu, socialinių projektų dalyviu, lektoriumi Gabrieliumi Liaudansku – Svaru. Jie išklausė paskaitas „Subkultūros ir bendravimo ypatumai...


„Palangos tiltas“ prieš mėnesį paskelbė straipsnį „Vietoje valdžios pagalbos –grasinimai bauda“, kuriame rašėme apie Vilimiškės kelyje gyvenančios Ritos Staniuvienės bėdas. Moteris skundėsi, kad į tą patį namą atsikėlęs kaimynas Zigmas Kubilius per kelis metrus nuo moters šulinio įsirengė kanalizacijos duobę, iš kurios...


Kokios pagalbos galima susilaukti iš valdžios, jeigu į socialinį būstą prie 50 metų naudojamo šulinio įsikraustęs kaimynas šalia išrausia kanalizacijos duobę, iš kurios fekalijos sruvena į šulinį? Palangos savivaldybėje – jokios. Į tokią bėdą pakliuvusi Vilimiškės kelyje 42-6 gyvenanti Rita Staniuvienė, vietoje pagalbos iš...


Šiemet į Palangą pasitikti Naujųjų metų atvyko neįprastai daug žmonių. O kur daug žmonių – ten ir triukšmas bei dažnai agresija. Kokie buvo pirmieji skambučiai pagrindinėse Palangos pirmosios pagalbos įstaigose – greitojoje pagalboje, policijoje, gaisrinėje ar Palangos komunaliniame ūkyje?


Palangos krepšinio komanda „Naglis-Adakris“ šį sezoną pradės kitaip nei visuomet – šie metai ypatingi tuo, jog komanda žaidžia aukščiausioje LKL lygoje ir jiems teks nemaži išbandymai žaisti su kitomis tokio lygio komandomis. „Kai kurie žaidėjai mūsų komandoje yra tik dvi savaites, pavyzdžiui Lukas Joseph Zeller iš JAV. Todėl visiems yra labai sunku susižaisti tarpusavyje, nes nėra...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius