Vietos didžiausioms metų šventėms tirpsta – lietuviai už Naujųjų metų vakarienę Palangoje negaili stulbinančių sumų

„Palangos tilto“, l.rytas.lt inf., 2019-11-25
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin

Iki didžiųjų metų švenčių liko mėnuo. Tačiau dažnas jau suka galvą, kur sutikti Kalėdas ir Naujuosius metus. Šalies kurortų viešbučiai jau beveik rezervuoti, o kelionės į užsienio šalis graibstomos kaip niekad aktyviai. Verslininkai sako, kad tam įtakos turėjo šiemet palankiai kalendoriuje išsidėsčiusios šventinės dienos – vos keli laisvadieniai, o atostogų – daugiau nei savaitė: pasiėmę kelis laisvadienius žmonės atostogaus 10 dienų, rašo lrytas.lt

Kaip praneša „Lietuvos ryto“ televizija, Palangoje pagrindinė J.Basanavičiaus gatvė jau papuošta didžiosioms metų šventėms. Likus mėnesiui iki Kalėdų ir Naujųjų metų, kurorto viešbučiai džiūgauja. Vietos šventėms sparčiai nyksta – kai kuriuose viešbučiuose Naujųjų nakčiai jų užimta apie 80 procentų.

„Iš pradžių į tą savaitę žiūrėjome skeptiškai, galvojome, kad negalės žmonės, Nauji metai – antradienis. Nuliūdom. Bet laikui bėgant, pasižiūrėjus į naujas rezervacijas, supratome, kad žmonės susiplanuos pasiėmę vieną ar kitą laisvadienį. Tiesiog pasidarys ilgesnes atostogas“, – „Lietuvos ryto“ televizijai sakė Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Ingrida Valaitienė. 

Norintieji sutikti Naujuosius metus Palangoje, turės gerokai praverti piniginę. Anot verslininkų, šventinė vakarienė su naujametine vakariene restorane vienam asmeniui kainuos apie 120 eurų. Dar tiek pat atsieis nakvynė viešbutyje. Pajūryje poilsiaujantys žmonės sako, kad ištrūkti iš namų planuoja ir per artėjančias šventes. „Visiškai nebesinori namuose kažką ruošti, gaminti, geriau išeiti pailsėti“, – kalbėjo Palangoje sutikta moteris. 

„Atvažiavom į Palangą. Žiūrime – gal ką surasime, užsisakysime ir atvažiuosime švęsti“, – sakė praeivis. „Mes dar galvojame apie Klaipėdą. Esam ne vieną kartą čia sutikę Naujuosius metus – labai gera euforiška nuotaika“, – kalbėjo kita praeivė.

Kurortuose sparčiai rezervuojamos vietos artėjančioms šventėms. Vietos artėjančioms šventėms sparčiai rezervuojamos ir kituose kurortuose – Birštone, Druskininkuose, Anykščiuose. Čia kainos Naujųjų išvakarėse panašios kaip ir Palangoje – apie 200 eurų žmogui.

„Mūsų kurortų viešbučiai – Druskininkai, Anykščiai, Birštonas – pildosi 60-70 procentų. Žmonės renkasi įvairias vietas. Grįžta daug emigrantų – jie pasirenka vietas, kur galėtų ilgiau pabūti. Manau, kad paskui visi desperatiškai ieškos vietų, nes lietuviai yra tie, kurie užsisako paskutinę minutę“, – komentavo Viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Evalda Šiškauskienė.

Kurortuose sparčiai rezervuojamos vietos artėjančioms šventėms. Anot Palangos turizmo informacijos centro direktorės Rasos Kmitienės, paklausesnis tampa kalėdinis laikotarpis. Net Kūčių vakarienę daugelis svečių užsisako restoranuose, kavinėse. O štai kelionių agentūros sako, kad lietuviai šventes sutinka ne tik savo šalies kurortuose, bet ir graibsto kelionių pasiūlymus. Susiplanavusieji ilgesnes atostogas vyksta į šiltus kraštus, o Naujiesiems sutikti itin paklausios netolimos kelių dienų kelionės.

„Šiais metais išskirčiau didelę trumpų kelionių savaitgalio, šventinio periodo išvykų paklausą. Jų ir biudžetas kitoks – praktiškai už 100 eurų žmogui galima svetur sutikti Naujųjų metų naktį“, – atkreipė dėmesį kelionių agentūros generalinė direktorė Audronė Keinytė. Anot kelionių organizatorių, nors iki švenčių dar mėnuo, šventiniu laikotarpiu kelionių jau beveik nebelikę.

lrytas.lt

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Iki didžiųjų metų švenčių liko mėnuo. Tačiau dažnas jau suka galvą, kur sutikti Kalėdas ir Naujuosius metus. Šalies kurortų viešbučiai jau beveik rezervuoti, o kelionės į užsienio šalis graibstomos kaip niekad aktyviai. Verslininkai sako, kad tam įtakos turėjo šiemet palankiai kalendoriuje išsidėsčiusios šventinės dienos – vos keli...


Artėjant didžiosioms metų šventėms vėl, kaip ir vasarą, visų akys nukrypsta į Palangą. Kalėdų švęsti čia retas kuris pageidauja, visgi tai šeimos šventė, švenčiama šeimos rateliuose jaukiuose namuose, tačiau Naujuosius metus dažnas kuris nusprendžia švęsti kurorte. Pasidomėjus, ar jau rezervuoja žmonės kambarius kurorto viešbučiuose ir...


2015 metų sausio 20 dieną sukanka 130 metų, kai gimė vienas garsiausių pajūrio fotografų Ignas Stropus. Iki šiol žinoma I. Stropaus biografija buvo gana skurdi ir dalinai klaidinga. Pagerbdama fotografo kūrybinį palikimą, daugelį metų archyvuose, muziejuose, privačiose kolekcijose, šeimos albumuose kruopščiai rinkau smulkiausias detales ir bandžiau lipdyti vientisą...


Jau seniai tapo gera ir gražia tradicija, kad Palanga metų pabaigoje pagerbia geriausius besibaigiančių metų sportininkus. Ir šiemet Kūčių išvakarėse į Kurhauzą gausiai rinkosi ir nebe pirmus metus aukštų rezultatų pasiekiantys sporto bendruomenės atstovai, ir augančios miesto sporto viltys, ir juos į aukštumas vedantys bei atvedę treneriai. Ir, žinoma, tie, kurie...


Palangos policijos komisariate dirbantys pareigūnai turėjo vilties iškart po 2013-ųjų metų sutiktuvių persikelti į rekonstruotą pastatą Ganyklų g. 30. Tačiau įkurtuvių, kurių laukė ne tik jie, bet ir į miesto pakraštį pavargstantys važinėti kurorto gyventojai, teks palaukti iki šių metų pabaigos. Nutraukus sutartį su savo įsipareigojimų neįvykdžiusia bendrove ir...


Penktadienį Palangos moksleiviai, mokytojai ir visi, kurie domisi šiuolaikinio meno kūrybos praktikomis bei nori jas išbandyti, tuėjo galimybę tai padaryti naujųjų medijų meno kūrybinės stovyklos užsiėmimuose.


Nepaliaujanti stebinti šiltais žiemos orais sausio pirmoji savaitė atnešė daugiau siurprizų – antradienį Palangoje griaudėjo perkūnija, sužaibavo, o ketvirtadienį pajūryje siautė iki 30 metrų per sekundę vėtra. 


Nuo alinančio karščio iki pliaupiančio lietaus, nuo įspūdingų lenkimų iki skausmingų avarijų... Šiais metais, jau dvyliktose „Omnitel 1000 km” lenktynėse netrūko nieko. Visų lenktynių metu nuolat keičiantis pirmaujančiai komandai, pergalę sugebėjo išplėšti greičiausiai nuvažiavęs 334 ratus  „Neiluva – Martin Sport“ komandos...


Ledo skulptūros tirpsta

„Palangos tilto“ informacija, 2010 03 03 | Rubrika: Miestas

Didesnė nei penkių metrų ledo skulptūra negailestingai tirpsta. Temperatūrai šoktelėjus aukščiau nulio orai tapo permainingi – lietus ėmė niokoti ilgai kurtą ir džiuginusią ne tik palangiškius, bet ir svečius skulptūrą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas