Vilionės turistams – viliojant žurnalistus

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009-05-30

Ketvirtadienį ir penktadienį Palangoje lankėsi latvių žurnalistai. Jiems buvo parodytos gražiausios kurorto vietos, papasakotos optimistiškiausios istorijos. Tikimąsi, jog grįžę namo jie apie Lietuvos pajūrį rašys kaip apie nepaprastą vietą atostogoms.

 

Kelių skirtingų latviškų leidinių žurnalistai Palangoje viešėjo pakviesti į „infoturą“. Palangos Turizmo informacijos centras jau ne pirmą kartą kviečia žurnalistus susipažinti su kurortu – savo akimis išvydus Palangą apie ją rašyti žymiai paprasčiau ir įtikinamiau. 

Svečius iš Latvijos penktadienio rytą pasveikino Palangos savivaldybės vicemeras Edmundas Krasauskas, mero patarėja Nijolė Steponavičiūtė, Ekonominės plėtros skyriaus vedėja Irena Šatkauskienė, Kultūros centro vadovas Nerijus Stasiulis ir Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentas Gintaras Sičiūnas, Palangos TIC direktorė Alla Valužienė ir vadybininkė Alma Galbuogienė.

Palangos pozicija tvirta: turime ir gausybę įspūdingų renginių, įdomių vietų, ištaigingų viešbučių ir SPA paslaugas teikiančių įstaigų, turime aibes malonumų, leisiančių puikiai atostogauti. Nors Lietuvos skaičiavimais, per pirmą metų ketvirtį, palyginus su praėjusiais metais, gerokai sumažėjo turistų, tačiau Palangoje viliamasi, jog turistų srautas nesumažės taip drastiškai.

Latvių žurnalistai domėjosi renginiais, pramogomis, verslo sąlygomis, sporto komplekso realumu, užsienio kapitalo galimybėmis bei Palangos biudžetu.

Vienas ryškus skirtumas: žurnalistai iš Jurmalos tikino, jog ten gausu pramogų vaikams, populiarios ir vaikų poilsio stovyklos. Neseniai per Europą kaip virusas pasklido žinios apie „Hario Poterio“ tematika įkurtą stovyklą – ji tapo tokia populiari, jog stovykla priima ir vaikus iš užsienio, renkamos tarptautinės grupės. Tačiau Palangoje, anot TIC vadovės, ši niša nėra užpildyta. Niša Palangoje – ir kemperiai, stovyklavietės su nameliais ant ratų atvažiuojantiems keliautojams.Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Ketvirtadienį, 15 val., Palangos miesto savivaldybės Tarybos posėdžių salėje įvyko Savivaldybės Švietimo skyriaus Laimos Valužienės susitikimas su kurorto švietimo ir ugdymo įstaigų vadovais. Nuspręsta dviem savaitėms - nuo kovo 13 d. iki kovo 27 d. - dėl koronaviruso grėsmės uždaryti Palangos lopšelius-darželius ir mokyklas. Tačiau jau po valandos jos kolegė iš...


Vasaros sezonas jau prasidėjo, o su juo ir poilsiautojų vilionės atvykti ilsėtis būtent į Palangą. Tad ir siūlančiųjų nuomotis jau galima pastebėti. Tiesa, atsikratyti „močiučių Palangos“ įvaizdžio vis dar sunku, nes viena kita palangiškė dar stoviniuoja įvažiavimo į miestą pakelėse, nors jau trečius metus veikia tokioms paslaugoms skirta aikštelė.


Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos fizikos mokytojai Saulei Paulikienei, neseniai besistažavusiai Šveicarijoje, Ženevoje įsikūrusiame Europos branduolinių mokslinių tyrimų organizacijoje (CERN), iki šiol nedyla patirti įspūdžiai – juk apsilankyta mokslo įstaigoje, visame pasaulyje žinomoje dėl to, kad centro mokslininkai daugiau kaip po pusę amžiaus trukusių...


Diskusijai apie kurorto ateitį dar nesubrendome

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2014 09 04 | Rubrika: Savaitės komentaras

Šią vasarą gamta Palangai iškrėtė piktą pokštą: nuo rugpjūčio vidurio, kai dar nebuvo pasibaigęs kurortinis sezonas, tropinius karščius pakeitė rudeniui būdingas oras. Gausūs lietūs gal ir pamalonino grybautojus, tačiau prie jūros vasarojusius žmones beregint parginė namo.


Valstybinio turizmo departamento kvietimu trečiadienį Palangoje lankėsi 26 žiniasklaidos atstovai iš Baltarusijos. Žurnalistams buvo surengta ekskursija po kurortą, jie taip pat pakviesti susitikti su Palangos miesto savivaldybės administracijos bei Turizmo informacijos centro atstovais.


Valstybinio turizmo departamento kvietimu trečiadienį Palangoje lankėsi 18 Sankt Peterburgo (Rusija) žurnalistų. Žiniasklaidos atstovai Palangoje ne tik susipažino su turizmo infrastruktūra bei lankytinais objektais, bet ir susitiko su miesto meru Šarūnu Vaitkumi, Savivaldybės administracijos direktore Akvile Kilijoniene, Savivaldybės administracijos specialistais.


„Ramybėje“ papasakotos G. Skudžinsko „Baltijos istorijos“

„Palangos tilto” informacija, 2013 07 22 | Rubrika: Kultūra

„Jūra yra čia ir dabar – tik imk“, – šie menotyrininkės Agnės Narušytės parašyti žodžiai apie palangiškio, dabar jau dažniau klaipėdiečiu vadinamo fotomenininko Gyčio Skudžinsko darbus bene geriausiai atspindi praėjusį ketvirtadienį galerijoje „Ramybė“ pristatytą parodą „Baltijos istorijos“.


Ar Palanga, sprendžiant pagal vyresnio amžiaus moteriškių ir vyriokų skaičių pakelėse link Palangos, yra „Palanga močiučių“? Ko gero, ne visiškai, nes ne tik pensininkai, bet ir lengvų pinigų „ištroškę“ jaunesni palangiškiai, siūlantys apgyvendinimo paslaugas, iš pakelių nesitraukia - „suka“ versliuką, dažnai...


Vilionės turistams – viliojant žurnalistus

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 05 30 | Rubrika: Miestas

Ketvirtadienį ir penktadienį Palangoje lankėsi latvių žurnalistai. Jiems buvo parodytos gražiausios kurorto vietos, papasakotos optimistiškiausios istorijos. Tikimąsi, jog grįžę namo jie apie Lietuvos pajūrį rašys kaip apie nepaprastą vietą atostogoms.


Didelė buriuotojų komanda, dar pernai užsibrėžusi tikslą su žinia apie Lietuvos vardo paminėjimo tūkstantmetį apiplaukti visą pasaulį, jau kirto finišo tiesiąją. Liepos 6-ąją į Klaipėdą grįš paskutinė komanda. Du komandos nariai, jau sudalyvavę plaukime ketvirtadienį apsilankė Palangoje, „Baltijos“ vidurinėje mokykloje.  


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas