Vilnius, Klaipėda, Druskininkai ieškojo investuotojų Kanuose, Palanga - ne

Linas JEGELEVIČIUS, Livija GRAJAUSKIENĖ, 2013-03-25
Peržiūrėta
2
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Vilnius, Klaipėda, Druskininkai ieškojo investuotojų Kanuose, Palanga - ne

Kovo 12-25 dienomis nekilnojamojo turto ir investicijų plėtotojai iš Lietuvos bei trys šalies miestai – Vilnius, Klaipėda ir Druskininkai – Kanuose, Prancūzijoje, pristatė savo projektus vienoje didžiausių tarptautinių nekilnojamojo turto ir investicijų parodų Europoje „MIPIM 2013“. Palanga šioje parodoje nedalyvavo. Kai kurių pašnekovų nuomone, Palanga iki šiol neturi Palangos pristatymo užsienyje strategijos, ir vyksta tik į tradicines parodas ir renginius užsienyje.

Svarbu pritraukti investicijas
Lietuva parodoje pristatyta kaip tvarus miestų tinklas – į Lietuvos regionus investuoti kvies tiek savivaldos, tiek ir privačių investuotojų plėtojami projektai.
„Investicijos labai svarbios atsigaunant tiek NT rinkai, tiek visai ekonomikai. O dalyvavimas MIPIM parodoje, kuri yra svarbiausias investicijų ir NT metinis įvykis, padeda atkreipti investuotojų dėmesį, kurie gali padėti įgyvendinti svarbiausius projektus. Šiemet Kanų parodoje lankosi per 20 tūkstančių dalyvių, dalyvauja visi didieji miestai. Todėl labai svarbu, kad po trejų metų pertraukos Lietuva čia sugrįžo ir Baltijos regionui atstovauja ne tik Ryga ir Talinas“, – žiniasklaidai sakė Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos (LNTPA) direktorius Mindaugas Statulevičius.
Vilnius Kanuose pristatė viešojo transporto Vilniuje galimybes, Architektūros parką, automobilių parkavimo galimybes miesto centre, Vilniaus viešąjį logistikos parką ir „Air Lituanica“.
Druskininkai pristatė „Nemuno“ komplekso rekonstrukcijos viziją, buvusios miesto ligoninės pastato rekonstrukciją ir gamykloms skirto sklypo projektą.
Klaipėda pristatė numatytų teritorijų (Taikos pr., Bangų g., Šilutės pl. ir Kauno g.) vystymo galimybes, Klaipėdos baseino ir sveikatingumo centro projektą bei Klaipėdos pilies ir bastiono komplekso statymo, rekonstravimo ir pritaikymo galimybes.
Taip pat parodoje buvo pristatomi dešimt šalies įmonių komercinių projektų.

Klaipėda: dalyvauti tikrai verta
Pasak Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktorės pavaduotojos Alinos Velykienės, Lietuva šioje parodoje dalyvauja nuo 2005 metų. Lietuvos miestai prie šios parodos prisideda ir savo dalyvio mokesčiu ir stendo įrengimu. Pati paroda yra pasaulinė, kurioje valstybės pristato savo miestų vystymo plėtros projektus. Klaipėdos miesto savivaldybė keletą metų dalyvavo kaip stendo dalyvis, pristatydama nekilnojamojo turto vystymo ar socialinius projektus, buvo vežtas Klaipėdos piliavietės projektas – maketas, miesto maketas.
„Ši paroda yra svarbi ne tik politiniu požiūriu, labai svarbus ir šalių patrauklumo investuotojams siekimas, – sakė A.Velykienė. – Miestai suinteresuoti vystyti ir plėsti teritorijas, kurios sukuria pridėtinę vertę, didinant gyventojų skaičių, plečiant gyvenamąjį plotą, įgyvendinant infrastruktūros susisiekimo projektus. Lietuva, valdydama daug sovietinės statybos pastatų, orientuojasi į jų modernizavimą, komercinių paslaugų plėtrą. Ši paroda svarbi valstybei, kuri gali pristatyti naujus iššūkius ir galimybes investuotojams“.
Klaipėda šiais metais parodoje dalyvavo kaip partnerė, nors Lietuvos stende kartu su Vilniaus ir Druskininkų savivaldybėmis pristatė socialinius projektus.

Ieškojo kitų miestų patirčių
„Mes ieškojome kitų miestų patirčių, kaip jie vystė teritorijas, siekdami regeneruoti. Daugelis savivaldybių pristatydami savo patirtį įvardijo, kad ne savivaldybė, o būtent parodose sutikti konsultantai padėjo jiems pritraukti investicijas, t.y. lėšas į miestus. Parodoje Klaipėdos miesto savivaldybė dalyvavo vykdydama bendradarbiavimo tarp Latvijos ir Lietuvos programos projektą „Invest to grow“, – sakė A.Velykienė.
Paliestas buvo ir finansinis aspektas: parodos dalyvio mokestis 1500 eurų.
„Buvome suplanavę, kad šioje parodoje kartu su partneriais siųsime po 2 savivaldybių atstovus, tad biudžetams tai kainavo tik prisidėjimo prie ES dalis, po 3 000 Lt. Dviejų žmonių bendras kelionės biudžetas siekė 16 000 Lt”, – sakė Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktorės pavaduotoja, akcentavusi, kad dalyvauti parodoje tikrai verta, ypač miestams kurortams, kurie gali prisistatyti save, taip pat pamatyti, kaip kitose valstybėse įgyvendinami projektai sukuria pridėtines vertes net ir mažiems miestams.

Kodėl nebuvo Palangos?
Kodėl į parodą Kanuose nevyko Palangos miesto savivaldybės atstovai? Ar mūsų miestui nebuvo siūlyta tapti parodos partneriu, ar mes neturime ko į Kanus atvykstantiems potencialiems investuotojams parodyti?
Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorės pavaduotojas Bronius Martinkus atsakė labai lakoniškai: „Negaliu komentuoti. Nežinau, ar apskritai tokia galimybė – pristatyti Palangą Kanuose – buvo svarstyta“.
Laisvą dieną pirmadienį turėjęs kurorto meras Šarūnas Vaitkus į skambučius mobiliuoju telefonu neatsiliepė.
Ekonominės plėtros skyriaus vedėja Irena Šatkauskienė, per mero patarėją Jurgita Vanagę gavusi „Palangos tilto“ klausimus raštu ir perspėjusi, kad vargu spėsianti į juos atsakyti, iki laikraščio numeris būsiąs sumaketuotas, trumpai pasakė tik tiek, kad minėtoji paroda Kanuose esanti vienas ne tik iš pačių didžiausių tarptautinių nekilnojamo turto ir investicijų parodų Europoje, bet ir vienas iš pačių brangiausių tokio pobūdžio renginių.

Palanga neturi strategijos
„Man atrodo, kad Palanga neturi aiškesnės savęs pristatymo užsienyje strategijos. Vykstama tradiciniais maršrutais, teisinantis, kad naujiems nėra finansinių galimybių. Per du darbo metus Taryboje nesu girdėjęs, kad kas nors savivaldybėje kada nors būtų užsiminęs apie dalyvavimą didelėse investicijų parodose, tokiose kaip Kanuose,“ – „Palangos tiltui“ sakė Tarybos narys E. Židanavičius.
Jis įsitikinęs, kad Palangai, siekiančiai konkuruoti su Druskininkais, derėtų aktyviau dalyvauti parodose užsienyje.
„Gal net kartu, pristatant save kaip didžiausius šalies kurortus,“ – sakė E. Židanavičius.

Reikia daugiau skrydžių
Palangos turizmo informacijos centro (TIC) direktorė Alla Valužienė „Palangos tiltui“ sakė, kad „derėtų“ Palangą „visais lygiais“ aktyviau užsienyje pristatyti.
„Žinoma, viskas „atsiremia“ į biudžetą ir susisiekimą. Mes šiems metams gavome apie 100 tūkstančių litų dalyvauti parodose. Kaip ir kiekvienais metais, dalyvavome ar dalyvausime jau tradicinėmis tapusiose parodose Skandinavijoje, Latvijoje, Maskvoje. Bet šiais metais pirmąkart Palangą pristatėme Hamburge ir Kopenhagoje. Sakau atvirai: kol nėra daugiau tiesioginių skrydžių iš Palangos, tol sunku įsivaizduoti, kad kas nors važiuos mašina specialiai į Palangą iš Vilniaus ar Kauno. Reikia skrydžių!”- sakė A. Valužienė.
Ji teigė, kad Palangos TIC dažnai „kooperuojasi“ su kolegomis Druskininkuose.
„Mes tikrai ta prasme su Druskininkais nekonkuruojame,“ – sakė PTIC direktorė.

Jūsų komentaras:

2013-04-05 14:34 (IP: 88.119.253.63)
Idėja tai graži, tik mūsų didiesiems genijams iki to toli, kai iki mėnulio...

jonas 2013-04-04 00:21 ([email protected],com / IP: 78.61.224.151)
a ka apie tai masto meras?

PATARIMAS 2013-03-31 08:26 (IP: 78.61.224.151)
tik nesugalwokit statyt restorano TILTO GALE. statant ten sukalti poliai, atatinkamoms apkrovoms

.p.MARTINKUI 2013-03-31 08:09 (IP: 78.61.224.151)
daugiau dirbkit su arch. skyrium.Ju SPECIALYBEJE uzprogramuota i ateiti ziuret. Galima gyventojams paskelbt IDEJU konkursa. statistiskai is100 vienna tinkama.

jonas 2013-03-30 07:50 (IP: 78.61.224.151)
neapgalwotas ir besaikis visuomeniniu objektu priwatizawimas dawe rezultata, kad SAVUVALDYBE neteko teises ka nors siulyti INWESTUOTOJAMS ,nebent tilta, pliaza ir jura jecainems statyti

p.A.WALUZIENEI 2013-03-29 07:50 (IP: 78.61.224.151)
rimti inwestuotojai NUSAVAIS, o ne reisiniais lektuvais atvyksta.pinigu, jei yra vertingu minciu, atsiras

jonas 2013-03-29 07:38 (IP: 78.61.224.151)
Ne stoveti reikia ,,ATSIREMUS I BIUDZETA,, o kvalifikuotai DIRBTI. pirmi barbo rezultatai igauna realius metmenis po 2 ,3metu. matyt prasta sav. su idejom, strategija/kasdinis skyliu kamsymas SKIERAUS darbas, su kuriuo jis puikiai tvarkosi/ KLAUSIMAS: ka veikia taryba??? adm.??? Kazkas negerai DANU karalystej...

bokso kriaušė 2013-03-28 18:00 (IP: 78.61.80.56)
Kaži kodėl Simė nevažiavo?

Konservams NE 2013-03-28 09:50 (IP: 86.38.205.54)
Antras pliusas PT redakcijai. Priminsiu skaitytojmas, viešą informaciją, kad ponas pomidoras ŠV turi rekreacijos ir turizmo vadybos magistrą, bei pasikartosiu, kad būtent šioje srityje jis labiausiai ir šlubuoja. Tai kaip ten ŠV ištikro yra, ar Jums pakankla savaitgalinių turistų (vasaros sezonu, ir ar kada nors turėsime turistų srautus ištisus metus, nepaisant oro ir sezono??? Bandysiu atsakyti už jį, prekybos centrai, nauja autobusų stotis už miesto taps turistų traukos centrais. Pas mus vyks rusai, lenkai, latviai ir visas likęs pasaulis, pažiūrėti kaip į pavyzdy, kaip kurortas neturėtų tvarkytis... Gėda, kad pas Mus tokia siaurai mąstanti valdžia...

SAVIVALDYBĖS STRATEGUI 2013-03-26 19:57 (IP: 78.61.214.75)
Židanavičius visažinis strategas ir veikėjas.Susiskaičiuok bulves ir raugintus kopūstus turguj, o po to apie Kanus plepėk. Strategas - ufonautas aplipęs visokio plauko zonose praleidusiu kropstuoliu burio. Žmonės KALBA IR BIJO net pasakyti, kad mokesčiai skaičiuojami ir žiemą nors prekybos TURGUJE nėra. IR APLAMAI KAS TOKĮ RENKA Į MIESTO TARYBĄ ?

to turgaus vizija 2013-03-26 15:58 (IP: 78.61.104.50)
Jei ne Zidanavicius , tai turgus dar tebebutu apsiures tarybinis reliktas , pasmirdes prasalaiciu ir taksistu sysalais . O tamstytei galetu sukalti kokia prasmatnia buda , kad nebutu salta loti ...

Turgaus vizija 2013-03-26 13:58 (gh / IP: 195.182.88.82)
Židanavičius galėjo pristatyti turgaus strategija. Kodel nepristate. Juk ir sventojoje turgaus pletra numatyta. Anciukas jau matuoja teritorija. Kodel pas turgaus vyr. finansininka nera vizijos? A kodel? Gal butu sudomines koki Arabu Seiha i turgu investuoti ? O gal Italijos Alkapone ka ? Nu ir siaip Zidanavicius megsta pakeliauti.

O Kanai, 2013-03-25 23:15 (IP: 78.61.220.203)
palangiškiams smagu būtų pabūti ir pasižvalgyti net be idėjų ...

Taip pat skaitykite

Žmogus net ir su mažu kompiuteriniu raštingumu pasakys, kad atnaujinta Palangos miesto savivaldybės svetainė www.palanga.lt atrodo, švelniai tariant, neįspūdingai, net primityviai. Kaimyninių savivaldybių interneto svetainės yra žymiai labiau vizualiai patrauklesnės, jose lengviau ir mieliau naršyti. Palangos miesto savivaldybė tokią kuklią miesto interneto svetainę...


Pasikeitė Savivaldybės internetinės svetainės adresas. Naujasis yra toks - www.naujas.palanga.lt


Praėjusią savaitę Klaipėdos apygardos administracijos teismas, išnagrinėjęs UAB „Palink“ skundą dėl Palangos miesto savivaldybės Tarybos sprendimo padidinti turto mokesčio tarifą 2014-iesiems metams, nusprendė, jog Tarybos sprendimas padidinti tarifą nuo 0,5 iki 3 proc. buvo teisėtas.


Šiuo metu nemažai daliai moksleivių yra iškilusi sudėtinga apsisprendimo dilema: kur rinktis studijas – Lietuvoje ar užsienyje? Ir kur užtarnautas diplomas reikš daugiau?


Vakar įvykusiame Palangos miesto savivaldybės Tarybos posėdyje pirmiausia tylos minute buvo pagerbtas netikėtai į Anapus išėjusio Tarybos nario Giedriaus Šatkausko atminimas. Dėl jo mirties buvo nuspręsta nagrinėti tik tris darbotvarkės klausimus, kurių nebuvo galima atidėti dėl įsipareigojimų.


Kovo 12-25 dienomis nekilnojamojo turto ir investicijų plėtotojai iš Lietuvos bei trys šalies miestai – Vilnius, Klaipėda ir Druskininkai – Kanuose, Prancūzijoje, pristatė savo projektus vienoje didžiausių tarptautinių nekilnojamojo turto ir investicijų parodų Europoje „MIPIM 2013“. Palanga šioje parodoje nedalyvavo. Kai kurių pašnekovų...


Savivaldybei nekilnojamojo turto verslas nesiseka

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2012 10 25 | Rubrika: Miestas

Savivaldybės administracija jau kelintą kartą skelbia du viešuosius aukcionus, kurių metu jau ne pirmą kartą bando parduoti jai nuosavybės teise priklausančius objektus J. Basanavičiaus g. 36 ir Gintaro g. 13. Tačiau „biznis“ su nekilnojamuoju turtu nesiseka – spalio septynioliktąją eilinio aukciono rengėjai vėl nesulaukė nei vieno pirkėjo.


Neprižiūrintiems turimo turto – didesni mokesčiai

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 03 22 | Rubrika: Miestas

Apleistų ir neprižiūrimų pastatų savininkai Palangoje sulaukė pirmojo rimto vietos politikų bei Valstybinės mokesčių inspekcijos atsako – kurorto Savivaldybės tarybai apsisprendus nesirūpinantiems savo pastatais taikyti maksimalų 1 proc. nekilnojamojo turto mokesčio tarifą, ne vienam asmeniui šiemet teks gerokai labiau, nei iki šiol, paploninti piniginę.


Apie nuosavą būstą svajoja kone kiekvienas lietuvis. Ko gero, norą turėti savo būstą būtų galima pavadinti nacionaliniu lietuvių tautos bruožu. Mes nesinuomojame būsto – mes jį perkame. „Palangos tiltas“ pasidomėjo kaip sekasi nekilnojamojo turto agentūroms pardavinėti butus, nuosavus namus bei žemės sklypus Palangoje – kokia nekilnojamojo turto Palangoje paklausa ir...


Vakar įvyko Palangos savivaldybės Tarybos posėdis, kuriame dalyvavo 19 Tarybos narių. Mero Šarūno Vaitkaus siūlymu, darbotvarkė buvo papildyta dviem klausimais – dėl Kelių direkcijos skirto 1, 67 milijono litų miesto keliams ir gatvėms paskirstymo ir  administracinės komisijos prie miesto savivaldybės sudarymo.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas