Palangos sezono atidarymo šventę jaukia žvarbus vėjas

"Palangos tilto" informacija, 2019-05-31
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin

Visą savaitgalį, gegužės 31 d. – birželio 2 d., Palanga švenčia– minima Kurorto šventė „Myliu Palangą“. Jos metu renginių bei pramogų nestigo ir nestinga šį sekmadienį nei mažiems, nei jauniems, nei pagyvenusiems – buvo daug muzikos, sportinių ir kultūrinių veiklų, šurmuliuos kermošius, į dangų kilo rekordiškai daug pašto karvelių, laukė ir daugiau atrakcijų. Penktadienio vidurdienį visus pakvietė kermošius „Palangos Juzė“, kuriame savo gaminius siūlė apie pustrečio šimto prekiautojų. „Kurorto šventės metu didelis dėmesys buvo skiriamas žmonėms, kurie renkasi kiek sveikesnį gyvenimo būdą, ieško sveikesnio gyvenimo receptų. Buvo šią dieną ir daugiau veiklų: skambėjo koncertai, kvietė meno parodos, paplūdimyje vyko aktyvios sporto pramogos, o išalkusieji yra laukiami Jūratės gatvėje, kur įsikūrė gatvės maisto festivalio „Street food fest“ dalyviai. Pavakare Jūratės ir Kastyčio skveras virto stipriosios lyties atstovų traukos centru – čia nuo 19 val. vyko radijo stoties „M-1“ organizuojamas Nacionalinės vyrų dienos renginys, kurio metu Jūratės ir Kastyčio skverą papuošė ledinių moterų skulptūros, o šventės dalyviai bandė rankomis ištirpdyti šių ledinių damų širdis.
Šeštadienį kurorto svečiai ilgai miegoti negalėjo – jau 8 val., žadindamas miestą, kurorto gatvėmis pražygiavo Palangos orkestras. Aktyviausi Kurorto šventės dalyviai 9 val. rinkosi paplūdimyje prie jūros tilto, kur visų laukė mankšta bei jogos užsiėmimai. O 14.30 val. palangiškiai atidavė pagarbą žymiajam šviesios atminties maestro Stasiui Povilaičiui – vyko S. Povilaičio autografo ant Koncertų salės fasado atidengimo ceremonija. Po šio renginio visi Kurorto šventės svečiai  buvo kviečiami prie jūros tilto – 15.30 val. čia į dangų buvo paleistas rekordinis skaičius – 2019 – pašto karvelių. 23.30 val. dangų ties jūros tiltu nušvietė įspūdingas fejerverkas.
Sekmadienį Kurorto šventės svečius organizatoriai pakvietė pajudėti – nuo ryto paplūdimyje bei Jūratės ir Kastyčio skvere vyko įvairios mankštos bei treniruotės. Mieste šią dieną taip pat šurmuliavo kermošius, vidurdienį vėl pakvietė gatvės maisto festivalis. Mažuosius neabejotinai sudomino 13 val. Jūratės ir Kastyčio skvere vykęs pasieniečių profesijos pristatymas bei kinologų pasirodymas, o 14 val. visus šventės svečius į šį skverą sukvietė Evelinos ir Gyčio Šimelionių koncertas. Sekmadienį ne vieną trikdė gan žvarbokas oras, tačiau nuotaiką skaidrino šventinė Palangos atmosfera.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Penktadienį Palangoje pakvipo stintomis – prasidėjo tris dienas (vasario 7-9 d.) truksianti ilgai laukta žvejiška žiemos šventė – „Palangos stinta“.Palangoje, pradedančioje aktyvųjį kurortinį sezoną, renginys veja renginį – jau rytoj pasimėgauti gintariniu lietumi pakvies Gintarinis savaitgalis, o pajudėti ragins asociacijos „Sportas visiems“ organizuojamas to paties pavadinimo festivalis. O štai kitą savaitgalį, gegužės 31 d. – birželio 2 d., į Palangą pakvies Kurorto šventė „Myliu...


Baltasis Čekiškės bokštas, link kurio veda mano širdis

Gediminas GRIŠKEVIČIUS, 2017 08 24 | Rubrika: Nuomonės

Valstybė yra ta, kurią ir sapnuose glostysi, kurios Upę ir pievas mintimis braidysi, kurios žodžių, tradicijų, skanių sriubų ir kepinių, turgaus bruko akmenų, žmonių vaivorykštinių nuotaikų, vestuvinių saldainių, laukiant kelyje ant šventoriaus „zomato“ kiekvieno namo langų, vaikų susitarimų ir kai kada apsigavimų, net ištikimo, ševlniaširdžio...


Palangos senojoje gimnazijoje nuskambėjęs paskutinis skambutis 145 kurorto abiturientams priminė, kad laikas išeiti į kitą mokyklą – padiktuotą gyvenimo. Daugelis dvyliktokų jau žino kur studijuos, tačiau kiti vis dar svarsto ar to net nežino. Šnektelėjus su keturiais abiturientais paaiškėjo, jog du iš jų studijuos užsienyje.


Tai – Tremtis, Emigracija, Okupacija. Mes visi – viename, XX -ajame amžiuje. Vienoje, bendroje Kančioje vienas vasariškai viltingas Gyvenimas, užklotas lietuviško Žodyno – Dainyno ir ... samanų skara.


Priejūrių dievai ir Baltijos Neptūnas šypsosi: „Tikro poeto, tikro menininko, asmenybės gyvenimas tik ir prasideda dialogais su duobkasiais. Baltieji sielos kūrybos šaltiniai į gyvuosius atiteka ir iš karsto“. Kad poetas Vytautas Brencius ruošiasi „išplaukti“ į Amžinąjį Vandenyną, ne tik aš savo „žuviška...


Rodos nė vienas miesto tarybos priimtas įstatymas nesulaukė tokio žmonių pasipiktinimo, kaip antrus metus galiojantis vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą iš gyventojų. Miestiečius labiausiai klaidina jo spragos: „Gyvenu miesto centre, čia esu deklaravęs savo gyvenamąją vietą ir moku metinį atliekų išvežimo mokestį, tačiau kodėl jį privalau mokėti ir už...


Savaitgalį praūžė Palangos kurorto sezono atidarymo šventė „Myliu Palangą!“, kurios kurorto verslininkai labai laukia – miesto svečiai paprastai plačiai atveria savo pinigines. Kokia miesto kavinėms, restoranams ir viešbučiams buvo ši šventė? Ar buvo susilaukta daug svečių? Ar turistai nepabūgo lietaus šventės metu?


„Gal kam nors mano istorija padės? Juk ne aš viena esu turėjusi problemų su savo vaiku“, - teigė palangiškė mama, nuoširdžiai ir atvirai papasakojusi istoriją apie savo dukros paaugliškas bėdas, ieškojimus ir motinišką nerimą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas