Žemė atiduodama... veltui

Aistas MENDEIKA, 2009-11-16
Peržiūrėta
1292
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Niekas nenustebtų išgirdęs, kad Palangoje kur nors parduodamas ar perkamas žemės sklypas. Taip pat niekas nenustebtų sužinojęs, kad tokia prekė kurorte kainuoja daug brangiau nei kuriame nors kitame nedideliame mieste. Tačiau ne kiekvienas patikės, ypač šiais laikais, išgirdęs, kad galima šiaip sau padovanoti nemažą žemės lopinėlį naujų statomų gyvenamųjų namų kvartale.

 

Pasirodo, tokių stebuklų kurorte būna. Praėjusį ketvirtadienį posėdžiavę Palangos miesto savivaldybės tarybos nariai nusprendė sutikti priimti kaip dovaną Islandijos gatvėje esančio sklypo 6 tūkst. 790 kvadratinių metrų ploto dalį. Jame ketinama įrengti gatvę.

Pasak sprendimo projektą pristačiusio savivaldybės Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjo pavaduotojo Svajūno Bradūno, tokios dovanos priėmimas jokių galiojančių įstatymų nepažeidžia, atitinka visus teisės aktų reikalavimus, tačiau negalėjo opozicijos Taryboje nariams paaiškinti, kodėl sklypo savininkas Romualdas Smalstys nusprendė būti toks malonus ir dosnus. Negi žemės plotas atiduodamas šiaip sau?

Į pagalbą S.Bradūnui atskubėjo Palangos miesto savivaldybės Administracijos direktorius Valerijus Kuznecovas. Paaiškėjo, kad dovanėlė Savivaldybei atnešama ne šiaip sau. Pasak direktoriaus, R.Smalstys kalbėjęs, kad galbūt kada nors vėliau Savivaldybė bus jam nuolaidesnė tvarkant kitų sklypų reikalus, atsižvelgs į jo dosnumą ir suteiks kai kurių lengvatų.

Opozicijai suabejojus, ar tikrai šis reikalas nekvepia korupcijos požymiais, kaip teigiama teikime, meras V.Stalmokas irgi nusprendė tarti paaiškinamąjį žodį. Pasak jo, Taryba tik turinti nuspręsti, kad sutinkanti priimti dovaną arba ne, ir tai dar nebūsiantis pats priėmimas. Todėl bet kada bus galima šios dovanos atsisakyti, jei tik iškils kokios nors problemos.

Apie dovanotojo R.Smalsčio ketinimus kada nors paprašyti paslaugos iš Savivaldybės neužsimenama nei žodeliu, todėl V.Kuznecovo pasakojimas apie įvykusias lyg ir derybas nustebino. Direktorius neneigė, kad apie ateitį kalbėta, tačiau, anot jo, nesiderėta.

Įdomu, kuo pakvips šis Tarybos sprendimas, kai „dovanų karalius“ vieną dieną paprašys paslaugos iš savivaldybės?

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kurorte intensyviai gražinama daugiabučių gyvenamųjų namų aplinka – tvarkomi dalies namų kiemai, įvažiavimai į juos, dalyje iki šiol neapšviestų kiemų įrengiamas apšvietimas. 


Privačių žemės sklypų savininkai raginami tinkamai rūpintis savo nuosavybe ir, esant poreikiui, kuo skubiau susitvarkyti jiems priklausančius žemės sklypus, antraip sklypas gali būti įtrauktas į nenaudojamų, apleistų sklypų sąrašą. Tai grėstų didesniais – 4 procentų – žemės mokesčio ar žemės nuomos mokesčio tarifais. 


Reikalaujant Nacionalinei žemės tarnybai (NŽT) ir Palangos miesto savivaldybei, Palangos teismo rūmai 2020 m. lapkričio 11 dienos sprendimu prieš terminą nutraukė Nacionalinės žemės tarnybos 2012 metų gegužės 29 dieną su UAB „Serenitė“ sudarytą 1,06 ha valstybinės žemės, esančios Šventojoje, nuomos sutartį, nes sklypas yra neprižiūrėtas, o sklype stovi...


Palangos miesto savivaldybė purtosi minties leisti jūroje ar Botanikos parke barstyti mirusio žmogaus kremuotų palaikų pelenus, tačiau Valdas Pakusas sakė „Palangos tiltui“: „„O kas gali užtikrinti, kad ir dabar kur nors parke nėra išbarstyti kieno nors pelenai?“ Skaitykite visą straipsnį penktadienį „Palangos tilte“.


Nors ruduo jau įsibėgėjo, galima sakyti, kad vasara Palangoje baigiasi tik dabar – kurortas iki šiol savaitgaliais sulaukia gausaus būrio svečių, tad atokvėpio po įtemptos darbų kurorte nematyti. Mieste virte verda ir infrastruktūros tvarkymo darbai, įgyvendinami didelės apimties projektai, ir panašu, kad tempų mažinti neketinama. Apie tai, kokiomis nuotaikomis įsibėgėjus...


Apleistas žemės sklypas akis bado jau ne vienerius metus, aplinkinių namų gyventojai kantriai tylėjo, kol vieną dieną daug metų nešienauti žolynai užsidegė. Kilus grėsmei, palangiškė Eglė Miceikienė socialiniame tinkle „Facebook“ paprašė pagalbos: kaip išsiaiškinti, kam priklauso išdegusio ploto žemė? Atsakymą rasti pabandė ir...


Jau aštuntąjį kartą skelbiamas viešas aukcionas dėl buvusio Palangos miesto savivaldybės administracijos pastato Vytauto g. 73 bei jam priklausančių garažų, žemės sklypo pardavimo. Kol kas pirkėjo nepavyksta rasti, nors nekart buvo mažinama kaina. „Palangos tiltas“ domėjosi, kokios priežastys slypi, kad pastatas iki šiol neturi naujojo šeimininko....


Įsibėgėjus žiemai ir įsivyravus šaltiems orams pagausėjo darbo Jūrininkų ligoninės Palangos departamente dirbantiems medikams, priglaudžiantiems nuo šalčio besislepiančius nuolatinės gyvenamosios vietos neturinčius žmones. Tuo tarpu kitos tarnybos – ugniagesiai, policija, „Palangos vandenys“ ir „Palangos šiluma“ – teigia, jog ši...


Koks transportas vasarą pats populiariausias? Taip. Dviračiai. Ne kiekvienas poilsiautojas, atvykęs į Palangą, turi galimybę atsivežti dviratę transporto priemonę.  Vienintelė išeitis - jį išsinuomoti. „Liepos mėnesį dviračių čia nebūna, visi kažkur važinėja, o mes dviračių nuomos punkte dirbame dviese. Viena pildo popierius, kita nuomoja dviračius, kitaip spėti ...


Žemė atiduodama... veltui

Aistas MENDEIKA, 2009 11 16 | Rubrika: Miestas

Niekas nenustebtų išgirdęs, kad Palangoje kur nors parduodamas ar perkamas žemės sklypas. Taip pat niekas nenustebtų sužinojęs, kad tokia prekė kurorte kainuoja daug brangiau nei kuriame nors kitame nedideliame mieste. Tačiau ne kiekvienas patikės, ypač šiais laikais, išgirdęs, kad galima šiaip sau padovanoti nemažą žemės lopinėlį naujų statomų gyvenamųjų namų kvartale.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius