Žibininkuose pagerbti žemaičių protėviai

Aistas MENDEIKA, 2009-10-28
Peržiūrėta
801
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Praėjusį šeštadienį Žibininkuose, šalia HBH „Juozo alaus bravoras“ esančioje alkoje susirinkę žemaičiai iš Palangos, Skuodo, Plungės, Telšių, Klaipėdos, Kelmės, Skaudvilės pagarbino ugnį, senuosius dievus, taip paminėdami XIII amžiuje vykusias kovas su galingais priešais bei Skuodo mūšio 750 metų sukaktį.

 

Palangos žemaičių draugijos pakviesti Žemaitijos krašto žmonės seniesiems dievams aukojo gintaro dulkeles, duoną, alų, giedojo senovines giesmes, prisiminė kažkada gyvavusius papročius. Tautinėmis dainomis bei muzika susirinkusiuosius džiugino folkloro ansambliai iš Vydmantų, Kartenos, Ansamblis iš Barstyčių „Barstytee“, kamiškos muzikos kapela iš Rūdaičių bei Būtingės muzikantai. Susirinkime ypatingai puoselėjantiems žemaitiškas tradicijas žemaičiams įteikti padėkos raštai.

Apie XIII amžiuje vykusias žemaičių kovas su kryžiuočiais ir Livonijos ordino riteriais papasakojo Klaipėdos universiteto dėstytojas, humanitarinių mokslų daktaras, docentas Vacys Vaivada.

Palangos žemaičių draugijos iniciatyva sudaryta darbo grupė Durbės mūšio, įvykusio 1260 metais, paminėjimui organizuoti. Pasak draugijos pirmininko pavaduotojo Augusto Normanto, Durbės mūšyje, kuriam kitąmet sukanka 750 metų, žemaičiai bei kuršiai prie Durbės ežero (dab. Liepojos rajonas, Latvija) sumušė Livonijos ordino kariuomenę, todėl būtinai reikia šią sukaktį paminėti. Tikimasi sulaukti paramos ir iš šalies Vyriausybės, ir iš Palangos miesto savivaldybės.

Į Skuodo mūšio 750 metų sukakties paminėjimą susirinkusius žemaičius įvairiais užkandžiais bei gėrimais pavaišino HBH „Juozo alaus bravoras“ šeimininkas Juozas Matulevičius.Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Investicinis objektas šalia Palangos!!! Parduodama Virkštininkų dvaro užeiga viešbutis, restoranas, alaus darykla. Viešbutyje yra 11 kambarių svečiams ir 150 m² apartamentai. Restoranas su lauko terasa, taip pat 4 atskiros banketinės salės. Yra veikianti alaus darykla kurioje per parą galima išvirti 2 tonas alaus.


Ekonomikos ir inovacijų ministerijai skyrus milijonus eurų smulkiojo ir vidutinio verslo atstovams testuoti dėl koronaviruso, Palangos smulkieji verslininkai kol kas neskuba pasinaudoti tokia galimybe. Kaip „Palangos tiltą“ pirmadienio popietę informavo Jūratė Mikutienė, Palangos poliklinikos (Palangos asmens sveikatos priežiūros centro – aut.) direktorė, praėjusį penktadienį...


Sekmadienį Palangos švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje bus aukojamos išskirtinės šv. Mišios – maldos namai mini 110 metų sukaktį. Ta proga palangiškiams ir kurorto svečiams bus atvertas ir bažnyčios bokštas, kuriame jau įrengta apžvalgos aikštelė.


Praėjusią savaitę Palangos lopšelis-darželis „Gintarėlis“ šventė 35-ių metų sukaktį. Su gražia švente darželio kolektyvą ir vadovę Iloną Milkontę sveikino Palangos miesto savivaldybės mero patarėja Jurgita Vanagė, kuri perdavė mero Šarūno Vaitkaus padėkas ilgametę patirtį turinčioms pedagogėms, jų padėjėjoms ir kitiems kolektyvo nariams.


Žemaičių krikšto 600 metų jubiliejaus proga nukeliauti į Romą ir susitikti su popiežiumi Benediktu XVI planavo daugiau kaip 600 žemaičių, tarp kurių – per 30 palangiškių. Tačiau tam nelemta išsipildyti: krikščioniškasis pasaulis tuo metu gyvens be popiežiaus, nes netikėtai apie savo atsistatydinimą pranešęs pontifikas vasario 27 dieną...


Paminėjo Durbės mūšio metines

Jurgita Vanagė, Palangos savivaldybės mero patarėja, 2011 07 15 | Rubrika: Miestas

Trečiadienį Palangos Žemaičių draugijos nariai bei miesto Savivaldybės vadovai paminėjo Durbės mūšio metines. Ta proga prie Savivaldybės suplevėsavo žemaičių vėliava.


Spalio 22-ąją mokykla-darželis „Pasaka“ subūrė gausų būrį palangiškių, kurie sveikino mokymo įstaigą 25 metų sukakties proga. „Paskendę“ gėlių jūroje, apsupti vaikų krykštavimo susirinkusieji itin išradingai ir linksmai atšventė gimtadienį.


Žibininkuose pagerbti žemaičių protėviai

Aistas MENDEIKA, 2009 10 28 | Rubrika: Sveikata

Praėjusį šeštadienį Žibininkuose, šalia HBH „Juozo alaus bravoras“ esančioje alkoje susirinkę žemaičiai iš Palangos, Skuodo, Plungės, Telšių, Klaipėdos, Kelmės, Skaudvilės pagarbino ugnį, senuosius dievus, taip paminėdami XIII amžiuje vykusias kovas su galingais priešais bei Skuodo mūšio 750 metų sukaktį.


Žemaičiai Žibininkuose

„Palangos tilto“ informacija, 2009 10 21 | Rubrika: Kultūra

13 omžius žemaitiu dėdėliu pergalių omžius.


Patriotus suvienijusios iškilmės Žibininkuose

Gediminas GRIŠKEVIČIUS, 2009 09 19 | Rubrika: Miestas

Žibininkų miško gelmėse esantis Vilimo kalnas vakar suvienijo politinius kalinius ir tremtinius, šaulius, visus patriotiškai nusiteikusius lietuvius ne tik iš Palangos, Kretingos, Rūdaičių, Lazdininkų, bet ir iš Klaipėdos, net Vilniaus.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius