Žiema negąsdins – šildymas Palangoje atpigs beveik 8 procentais

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014-10-09
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin

Delfi nuotr.

Delfi nuotr.

Artėjantis šildymo sezonas palangiškių smarkiai gąsdinti neturėtų: prieš keletą dienų Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK) pateikė duomenis apie prognozuojamas ateinančio sezono kainas ir skelbia, jog Palangoje šildymas atpigs beveik 8 proc. Mūsų miestas patenka tarp 42 šalies savivaldybių iš 60, kuriose prognozuojamas šilumos kainos mažėjimas. O pradėjus veikti naujai biokuro katilinei, šilumos energijos kainos Palangoje dar sumažės.

 

Statistinė kaina mažėja

2014–2015 metų šildymo sezono kainų prognozę VKEKK paskelbė, įvertinusi šilumos tiekimo bendrovių iki ateinančio šildymo sezono numatytų atlikti investicinių projektų efektą, taip pat – skirtingų kuro rūšių kainų kaitos tendencijas.

Šilumos kainos mažės vietovėse, kuriose daugiau šilumos planuojama pagaminti iš atsinaujinančių energijos išteklių, taip pat ten, kur nustatytos naujos mažesnės bazinės (ilgalaikės) šilumos kainos.

Pigimą lems ir gamtinių dujų kainos mažėjimas.

Lietuvoje, palyginti su 2013–2014 metų šildymo sezonu, laukiamas vidutiniškai 7,1 proc.  statistinės kainos mažėjimas. Palangoje numatomas 7,7 proc. mažėjimas – nuo 26,92 iki 24,84 cento už kilovatvalandę be pridėtinės vertės mokesčio.

 

Pinga ne visur

Šilumos kaina didės šešiose savivaldybėse. Didžiausias šilumos kainų augimas prognozuojamas „Panevėžio energijai“, kur kaina kils 8 proc., ir „Plungės šilumos tinklams“, kurių šilumos kaina didės 7,4 proc.

Šilumos kainos mažėjimas prognozuojamas 42 savivaldybėse, žymiausiai – Druskininkuose, Šiauliuose ir Jonavoje (daugiau nei 20 proc.). Kaune šildymas turėtų pigti 17,3 proc., Pakruojyje – 14,8 proc., Šilalėje – 14,4 proc.

Taip pat santykinai mažas šilumos kainas (iki 20 ct/kWh be PVM) ateinantį sezoną turės Molėtų, Jonavos, Šiaulių, Tauragės, Birštono, Ignalinos, Šilutės, Radviliškio, Kaišiadorių ir Raseinių vartotojai.

 

Palangoje kaina dar kris

Šilumos kainos mažėjimą šalyje lemia keletas veiksnių: gamtinių dujų kainos kritimas, dalyje savivaldybių, vadovaujantis naujomis veiklos sąnaudų mažinimo užduotimis bazinių kainų galiojimo laikotarpiui 3-5 metams, nustatytos naujos, mažesnės bazinės (ilgalaikės) šilumos kainos, taip pat – Savivaldybėse keičiama kuro struktūra, t.y., kai daugiau šilumos planuojama pagaminti iš atsinaujinančių energijos išteklių.

Planuojama, kad Palangoje šilumos kaina turėtų dar labiau nukristi, kai mieste pradės veikti naujoji biokuro katilinė.

Naudojantis kitų šalies savivaldybių patirtimi prognozuojama, kad, Palangoje pastačius naują 5 megavatų biokuru kūrenamą katilinę, apie 20-30 procentų turėtų sumažėti dujomis kūrenamo katilo sunaudojimas. Tai neabejotinai atpigins šilumą gyventojams.

 

Pigesnė šiluma – iki Naujųjų metų

Priminsime, jog rugpjūčio 11 d. konkursą laimėjusi bendrovė „Irdaiva“ pradėjo naujos biokuro katilinės Klaipėdos pl. 63 rekonstrukcijos, priestato, kuro sandėlio su transporterio patalpa ir kamino naujos statybos darbus. Biokuro katilinės statybos projektas finansuojamas UAB „Palangos šilumos tinklai“ bei Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondo lėšomis.

„Palangos šilumos tinklų“ direktorius Tomas Jurgutis yra sakęs, kad pačios katilinės statybos darbai pagal sutartį turi būti baigti iki lapkričio pirmosios.

Pastačius katilinę su kuro sandėliu, vėliau bus atliekami katilinės paleidimo derinimo darbai, kuriuos planuojama baigti iki gruodžio 31-osios, nors veikti ji pradėtų jau lapkričio pabaigoje ar gruodžio pradžioje. Tada palangiškius jau ir pasieks naujojoje katilinėje pagaminta šilumos energija.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Labiausiai oras šiandien įkaito pajūryje: Klaipėdoje ir Palangoje nustatyta 32,3 ir 32,2 laipsnio temperatūra, rekordai pagerinti beveik 6 laipsniais, rašo sinoptikai.


Šalyje jau yra gausu pavyzdžių, kuomet vietos politikai per karantiną atsisako jiems skirtų kanceliarinių išmokų. Taip 1996 metų Atlantos olimpinių žaidynių bronzos medalininkas, frakcijos „Už Alytų“ pirmininkas Tomas Pačėsas ir jo bendražygiai šiuo laikotarpiu atsisakė išmokų, o už jas alytiškiams nupirko būtiniausių apsaugos priemonių...


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Palangos miesto biudžetas 2018 m. įvykdytas 102,3 proc. – gauta 628,5 tūkst. eurų viršplaninių pajamų. Pasak Palangos miesto savivaldybės administracijos Biudžeto skyriaus vedėjos Reginos Garadauskienės, palyginti su 2017 m., praėjusiųjų metų pajamos buvo penktadaliu, arba 4,8 mln. eurų, didesnės.


Palangos miesto savivaldybės biudžeto planas 2014 m. buvo įvykdytas 102 procentais – viršplaninių pajamų praėjusiais metais gauta 1,6 mln. litų. Šios lėšos pateko į 2015 m. miesto biudžetą bei bus panaudotos Savivaldybės paimtų paskolų investiciniams projektams finansuoti grąžinimui.    


Artėjantis šildymo sezonas palangiškių smarkiai gąsdinti neturėtų: prieš keletą dienų Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK) pateikė duomenis apie prognozuojamas ateinančio sezono kainas ir skelbia, jog Palangoje šildymas atpigs beveik 8 proc. Mūsų miestas patenka tarp 42 šalies savivaldybių iš 60, kuriose prognozuojamas...


Nemokamai grynuosius litus į eurus bus galima išsikeisti beveik 700 vietų visoje šalyje, jas rasite interaktyviajame žemėlapyje.


Nuo praėjusių metų rudens „Omnitel“ pasiūlymais lojaliems klientams jau pasinaudojo daugiau negu pusė klientų, kurių numeris „Omnitel“ tinkle veikia 5 metus ir ilgiau. Auksiniai ir sidabriniai „Omnitel“ klientai dovanų jau gavo beveik 9 milijonus nemokamų minučių pokalbių ir 2 milijonų litų vertės nuolaidų naujiems telefonams. Tai reiškia, kad...


Artėjant vasaros sezonui Palangos kurortas vėl „atgyja“. Palangos verslininkai vėl ieško savo kavinei, restoranui ar viešbučiui barmenų, padavėjų, virėjų vasaros sezono metui, o beveik visas Lietuvos jaunimas bando užsidirbti vasarai, įsidarbinant kurorte. „Palangos tiltas“ atliko eksperimentą -  bandžiau skambinti pagal visus skelbimus ir teirautis atlyginimo, darbo grafiko, ar...


Rinkliava už atliekas atpigs dar negreit

Alvydas Ziabkus, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2010 11 27 | Rubrika: Miestas

Vos keliais mėnesiais ilgiau, nuo 2009 metų rugpjūčio, rinkliavą už atliekas renkanti Kretingos rajono komunalinio ūkio įmonė surenka apie 90 procentų mokesčių ir spalio mėnesį rajono gyventojams jau sumažino rinkliavos tarifus.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas