Žiemos atsikratanti Palanga kviečia kartu švęsti šv. Velykas

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2015-04-02
Peržiūrėta
397
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Žiemos atsikratanti Palanga kviečia kartu švęsti šv. Velykas

Palangoje jau tapo tradicija, kad pirmieji rengtis artėjančioms šv. Velykoms kviečiami aktyviausi ir nekantriausi kurorto gyventojai – vaikai. Tad kasmet, artėjant šiai pavasario šventei, Birutės parke įsikūrusiame Sodininko namelyje duris atveria Velykų Bobutės trobelė, kur visi besidomintieji gali pasigėrėti šventinėmis puokštėmis, pasimokyti gražinti margučius, o mažieji – ir pasigrožėti velykinių triušių šeimyna, kuri prieš šv. Velykas kasmet įsikuria Velykų Bobutės trobelėje.
Pasak Palangos kultūros centro renginių režisierės bei Velykų Bobutės trobelės renginių sumanytojos Aušros Latonienės, šiemetiniai edukaciniai renginiai sulaukė ne tik vaikų, bet ir vyresnio amžiaus palangiškių dėmesio. „Šiais metais, besirengdami šv. Velykoms, daugiau dėmesio nei anksčiau skyrėme edukacijai – besidomintieji mokomi gaminti velykines dekoracijas, rišti verbas, marginti kiaušinius, trečiadienį lipdysime sviestinius avinėlius“, – kalbėjo A Latonienė. Kad šie užsiėmimai būtų ne tik jaukūs, bet ir praturtintų naujomis žiniomis, velykines tradicijas susirinkusiesiems pristato etnologės Valerija Jankūnaitė bei Zita Baniulaitytė, su margučių drožinėjimo bei sviestinio avinėlio gaminimo subtilybėmis supažindina Palangos botanikos parko darbuotoja Ingrida Paulauskienė.
Apsilankiusieji Velykų Bobutės trobelėje ne tik susipažįsta su pasirengimo Velykoms subtilybėmis, bet ir turi galimybę pasigrožėti Palangos botanikos parko floristės Daivos Galdikienės parengta velykinių kiškių paroda.
„Šiandieninė situacija daugumą žmonių verčia nuolat skubėti, tad ne nuostabu, kad šie velykiniai užsiėmimai, pakviečiantys kiek sulėtinti tempą, prisiminti senąsias tradicijas bei išmokti ko nors nauja, yra labai populiarūs – juk daugelis svajoja apie galimybę kažkiek laiko praleisti tyliai, be skubos. Atvykusieji į edukacinius užsiėmimus susėda prie bendro stalo, jie susipažįsta ir maloniai praleidžia laiką“, – sakė A. Latonienė.
Tiek palangiškių, tiek poilsiautojų pamėgta J. Basanavičiaus gatvė taip pat jau netrukus pasidabins velykiniais atributais – bus įrengta tradicija tapusi Margučių alėja. Dešimt įspūdingo dydžio margučių, kurių kiekvieno jų aukštis – 2 metrai, o skersmuo – 1,4 metro, bus padabinti pajūrio regionui būdingais velykiniais raštais. Alėjos priekyje bus pastatytas ir vienuoliktasis, Palangos pasididžiavimu tapęs gintarinis margutis.
Margučių alėja bus atidaryta antrąją Velykų dieną, pirmadienį. Šią dieną J. Basanavičiaus gatvėje netrūks atrakcijų – čia skambės liaudiška muzika, bus organizuojami įvairūs liaudiški žaidimai, o didžiausio pramogautojų dėmesio, be abejo, sulauks tradicinis Margučių ridenimo čempionatas ilgiausiu šalyje margučių ridenimo taku, įrengtu jūros tilto prieigose.
 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Pasikeitė Savivaldybės internetinės svetainės adresas. Naujasis yra toks - www.naujas.palanga.lt


Palanga kviečia vieną iš gražiausių pavasario švenčių – Šv. Velykas – pasitikti didžiausiame šalies kurorte bei žada pažerti smagių atrakcijų. Jau šeštadienį populiariausia kurorte J. Basanavičiaus gatvė pasidabino įspūdinga Margučių alėja. Tradicine tapusi alėja šiais metais iki pat Atvelykio kviečia susipažinti su Žemaitijos...


Savaitgalį Palanga kviečia švęsti – kurorte šurmuliuos tarptautinis šokių festivalis „Palangos miestely“, į kūrybines dirbtuves, edukacinius užsiėmimus bei seminarus kvies „Meistrų kalvė“, o Šventojoje pramogauti kvies Jūros diena bei dainų, šokių ir muzikos festivalis „Nepalikit su negalia vienų“.


Šventoji šį savaitgalį tradiciškai visus kviečia švęsti Jonines. Ne tik Joninių laužais mėgausimės, bet ir „Vikingų“ laivų varžybomis bei Rasos švente ant Žemaičių Alkos, siekiant paminėti Žemaičių Alkos 20-metį. Palangoje taip pat netrūks veiksmo – čia vyks tradicinis Pirties ir SPA festivalis. 


Palangos lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ bendruomenė įvairiais būdais siekia, kad judėjimas ir sportas taptų kiekvieno vaiko kasdienine veikla bei įpročiu.


Šventoji kasmet kviečia linksmai ir įsimintinai švęsti Jonines. Šiemet šventėje taip pat netrūks įvairių pramogų – veiklos atras įvairaus amžiaus žmonės. Joninės dvi dienas bus švenčiamos smagiai ir ne visai tradiciškai, žinoma, nepamirštant svarbiausių šventės dalyvių – Jonų ir Janinų.


Šeštadienį Palangoje jau tradiciškai bus švenčiamos Jurginės – dvi dienas šurmuliuos folkloro festivalis „Jurgi, paimk raktus“, įprastai sukviečiantis gausų būrį dalyvių. Festivalio organizatorė Zita Baniulaitytė pripažino, jog norinčių atvykti į Palangą švęsti Jurginių yra labai daug, nes šventės dalyviai jau neįsivaizduoja...


Kitą savaitę švęsime Jonines – jau tapo tradicija, kad į šios šventės sūkurį įsisukti vėl kviečia Šventoji. Nuobodžiauti tikrai neteks – minint trumpiausią metų naktį bus siūloma daug įvairių pramogų, netgi siekiama rekordo atliekant jogos saulės pasveikinimus. O štai Palangos paplūdimyje ilgąjį savaitgalį vyks jau ketvirtasis pirties-SPA...


Palanga kviečia švęsti – gegužės 20-22 dienomis mieste šurmuliuos Kurorto šventė, skelbianti aktyviojo poilsio sezono pradžią.


Žiemos atsikratanti Palanga kviečia kartu švęsti šv. Velykas

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2015 04 02 | Rubrika: Miestas

Palangoje jau tapo tradicija, kad pirmieji rengtis artėjančioms šv. Velykoms kviečiami aktyviausi ir nekantriausi kurorto gyventojai – vaikai. Tad kasmet, artėjant šiai pavasario šventei, Birutės parke įsikūrusiame Sodininko namelyje duris atveria Velykų Bobutės trobelė, kur visi besidomintieji gali pasigėrėti šventinėmis puokštėmis, pasimokyti...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius