Tarybos narė Elena Kuznecova pažeidė įstatymą  (E. Kuznecovos asm. arch. nuotr.)

Tarybos narė Elena Kuznecova pažeidė įstatymą (E. Kuznecovos asm. arch. nuotr.)

Savivaldybės Tarybos narė Elena Kuznecova pažeidė įstatymą

2018 08 09

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) trečiadienį vienbalsiai nusprendė, kad Palangos miesto savivaldybės tarybos narė Elena Kuznecova pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo (VPIDVTĮ) reikalavimus vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti.

VTEK nustatė, kad E.Kuznecova nenusišalino 2015 metų rugsėjį vykusiame savivaldybės tarybos Ekonomikos ir finansų komiteto posėdyje svarstant sprendimo projektą, kuriuo siūlyta patvirtinti naujas šalto geriamojo vandens suvartojimo normas vienam gyventojui per parą litrais.

„Šiuo atveju E.Kuznecovos privatus interesas sietinas su aplinkybe, kad ji ir jos sutuoktinis yra UAB „Palangos vandenys“ akcininkai. VTEK vertinimu, UAB „Palangos vandenys“ yra suinteresuota jiems palankaus ir jų lūkesčius atitinkančio sprendimo priėmimu, kadangi minėtasis sprendimo projektas parengtas atsižvelgiant į šios bendrovės pateiktą prašymą, o jį svarstant savivaldybės tarybos komiteto posėdyje dalyvavo ir bendrovės direktorius. Šioje situacijoje E.Kuznecova privalėjo imtis aktyvių veiksmų ir pareikšti nusišalinimą,“ VTEK sako pranešime.

VPIDVTĮ nustato nusišalinimo tvarką ir draudimą valstybinėje tarnyboje dirbančiam asmeniui dalyvauti rengiant, svarstant ar priimant sprendimus, kurie kelia interesų konfliktą. Prieš pradedant spręsti tokį klausimą arba pačios procedūros metu valstybinėje tarnyboje dirbantis asmuo privalo apie esamą interesų konfliktą informuoti savo institucijos vadovą, jo įgaliotą atstovą arba kolegialią valstybės ar savivaldybės instituciją bei kartu procedūroje dalyvaujančius asmenis, pareikšti apie nusišalinimą ir jokia forma nedalyvauti toliau rengiant, svarstant ar priimant sprendimą.

Posėdžio, kuriame buvo svartsomos naujos šalto geriamojo vandens suvartojimo normos, protokole užfiksuota, kad vicemeras Rimantas Antanas Mikalkėnas, kurio žmona taip pat turi akcijų „Palangos vandenyse“, nusišalino nuo sprendimo projekto svarstymo ir balsavimo.

Kad E. Kuznecova net nebandė nusišalinti, patvirtina ir šio posėdžio garso įrašas. Jis liudija, kad Tarybos nariui R. A. Mikalkėnui pareiškus apie jo nusišalinimą nuo sprendimo projekto svarstymo, E. Kuznecova jo pasiteiravo, kodėl jis taip darąs. Tačiau net ir jam paaiškinus, ji ir toliau dalyvavo klausimo svarstyme ir balsavime.

Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymas (toliau – įstatymas) aiškiai pasako, kad valstybinėje tarnyboje dirbančiam asmeniui (cituoju) „draudžiama dalyvauti rengiant, svarstant ar priimant sprendimus arba kitaip paveikti sprendimus, kurie sukelia interesų konfliktą.“

Taigi pagal įstatymą, E. Kuznecova kuriai „Palangos vandenyse“ priklauso  17 (septyniolika) akcijų, kurios sudaro 0,00038 procentų nuo visų įmonės akcijų sumos, privalėjo tai padaryti.

Jos sutuoktiniui Andrejui Kuznecovui priklauso 15 (penkiolika) akcijų, kurios sudaro 0,00034 procentų nuo visų akcijų sumos. Bendras UAB „Palangos vandenys“ akcijų skaičius 4466834 vienetai.

 „Savo interesus „Palangos vandenyse“ esu deklaravusi, ir kasmet deklaruoju privalomojoje politikų ir tarnautojų turto deklaracijoje. Po minėto balsavimo komitete dėl vandens normų aš turėjau tam tikrų abejonių (dėl savo balsavimo), todėl paskambinau į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją ir paprašiau jos išaiškinimo. Man buvo išaiškinta, kad tokiais atvejais ateityje turėčiau nusišalinti. Tai ir padariau vėliau įvykusiame Tarybos posėdyje“,-  „Palangos tiltui“ kovo pabaigoje sakė E. Kuznecova.

Ją Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai (VTEK) apskundė Danas Paluckas, šiais metais atsisakęs miesto savivaldybės Tarybos nario mandato. E. Kuznecova tam tikrą laiką buvo Lietuvos Socialdemokratų partijos Palangos skyriaus, kuriam vadovauja Danas Paluckas, narė.

 D. Paluckas paklaustas, kodėl jis savo buvusią bendrapartietę ir kolegę miesto Taryboje apskundė politikų etikos sargams, yra sakęs, kad tai padaręs, nes „kai kurie“ žmonės save vaizduoja šventesniais už patį popiežių.

„Mes ją (E. Kuznecovą) kažkada kėlė į merus,  o paskui ji „nelabai“ gražiai ir teisingai „atsidėkojo“ už jai parodytą pasitikėjimą. Jokio čia keršto nėra. Tik priminimas, kad nesame nei vienas šventesnis už popiežių. Apie tokį faktą seniai žinojau, tačiau tik dabar jį prisiminiau,“- sakė D. Paluckas. 


Jūsų komentaras:

CAPTCHALinksma bus 2018-08-11 11:45 (IP: 78.57.230.163)
Daug tu meru ivairiomis pavardemis ruosiasi buti nuo Armenijos zemes iki Rusijos platybiu, Grigorian, Arkelijan, Kuznecova, bus linksma, Vaitkus surinks 90 balsu.

rinkėjas 2018-08-11 08:54 (IP: 78.58.48.24)
ruošiasi rinkimams į mero postą....

Buvusi jūsų darbuotoja R 2018-08-10 20:34 (IP: 90.131.39.225)
Visada neklystanti ir švenćiausia, visi kiti blogi. Elena, nieko čia nuostabaus ir keisto, lazda visada turi du galus. Prisiminkit kiek skundų esate parašę ant kitų žmonių ir suprasite, kad gyvenime visada blogis atsisuka prieš patį blogio kitiems linkinti žmogų. Bet aš jums atleidžiu ir visai nepykstu. Tegu jums tik sekasi, žmonės taisosi, svarbu, kad tas gėris ateitų kuo greičiau į jūsų širdį ir sielą.

vilma 2018-08-10 08:31 (IP: 90.131.43.207)
kokia grazi moteris, daug fotoshopo ar po plastines operacijos?

Janina 2018-08-09 17:40 (IP: 90.131.37.124)
Hitras Seimo narys Vinkus, matyt jausdamas, kad Kuznecova Vtek nubaus, atsisveikino su ja anksčiau laiko, ji nebėra Vinkaus patarėja, vaidyba vyksta cirkas dar neisvaziavo !

Lina 2018-08-09 17:34 (IP: 90.131.37.124)
Kur dirbo ten pri..........

Palangiske 2018-08-09 11:08 (IP: 90.131.41.185)
Kur dirbo ten ir paliko savo pėdsaką, šių įstaigų darbuotojai, kolejtyvai dar ilgai prisimins šios ponios darbelius, VMI, Auskos viešbutis, savivaldybė, trumpa draugystė su Vinkum, kur dabar pona trauksit !

Geda 2018-08-09 09:42 (IP: 90.131.41.185)
TAi vat kodel PalAngoje toks brangus vanduo, kai tarybos nare Kuznecova ir jos vyras yra sios imones akcininkai o tokia skaidruole ir sventuole save vadina, geda

Taip pat skaitykite

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) trečiadienį vienbalsiai nusprendė, kad Palangos miesto savivaldybės tarybos narė Elena Kuznecova pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo (VPIDVTĮ) reikalavimus vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti.


Palangos miesto savivaldybės Etikos komisija, įvertinusi tyrimo dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos nario Eimučio Židanavičiaus elgesio atitikties Lietuvos Respublikos valstybės politikų elgesio kodekso


Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vienbalsiai nusprendė, kad buvusi Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos (VTPSI) vadovė Laura Nalivaikienė pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatyme numatytą draudimą atstovauti fiziniams ar juridiniams asmenims kitose valstybės ar savivaldybių institucijose vienerius metus po to, kai...


Trečiadienį ir penktadienį posėdžiavusi Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) iš rinkimų sąrašų išbraukė 280 kandidatų į savivaldybių tarybų narius, nuslėpusius, kad buvo teisti. Penki kandidatai – trys iškelti Darbo partijos ir po vieną partijos Tvarka ir teisingumas bei Visuomeninio rinkimų komiteto „Nepartinių palangiškių sąjūdis”...


Miestui pradėta kenkti stabdant tarybos darbą

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2014 03 20 | Rubrika: Savaitės komentaras

Ar palangiškių išrinkti politikai dar benori būti miesto tarybos nariais? Ar tarybos posėdžiai jiems nevirto nepakeliama našta? Tokie klausimai iškilo praėjusį ketvirtadienį, kai į iš anksto paskelbtą tarybos posėdį iš 21 tarybos nario tesusirinko vos 10 politikų.


Tarybos narys Danas Paluckas, kuris yra ir Kontrolės komiteto pirmininkas, mėgsta viešai paverkšlenti, kad valdžia ignoruoja komitetą ir jo veiklą, bet, pasirodo, D. Paluckas pats jau trečius metus iš eilės grubiai pažeidžia Savivaldos įstatymą, kuris numato, kad Kontrolės komiteto pirmininkas kiekvienų metų pabaigoje už savo veiklą atsiskaito savivaldybės Tarybai.


Paskutiniąją lapkričio dieną vykęs Palangos miesto savivaldybės tarybos 36-asis posėdis, kurio darbotvarkėje buvo 27 klausimai, ko gero, būtų pasibaigęs dar iki pirmosios kavos pertraukėlės ryte, jei ne arši diskusija, įsiplieskusi svarstant dešimtąjį  klausimą – dėl Palangos miesto savivaldybės bendruomenės sveikatos tarybos sudėties. Diskutuota aistringai, bet...


Kreipimasis į Palangos miesto savivaldybės tarybos narius  9

Rimantas Germanas UAB „Litesko“ komercijos direktorius, 2013 06 06 | Rubrika: Miestas

Situacija Palangos šilumos ūkyje, o taip pat miesto savivaldybės ir „Litesko“ santykiai pasiekė ribą, kuomet nebeužtenka pasisiuntinėti raštais vieni kitiems. Turime labai rimtą situaciją, didžiulę problemą, kuri kaupėsi ne vieną mėnesį ir pasiekė kulminaciją. Apie tai ir noriu pasisakyti.


Tarybos narė prašovė pro šalį

Aistas MENDEIKA, 2009 11 01 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto savivaldybės tarybos narė Sondra Kulikauskienė ryžosi apskųsti Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) šių metų gegužės 11 dienos sprendimą, kuriame teigiama, jog ji nevykdė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatos vengti interesų konflikto, ir... prašovė pro šalį. Spalio 19-ąją Vilniaus apygardos administracinis teismas...


Palangos miesto savivaldybės tarybos narys, neseniai vadovavęs Liberalų ir centro sąjungos Palangos skyriui Remigijus Alvydas Kirstukas nesilaiko kai kurių mūsų šalyje galiojančių įstatymų. Taip gegužės 11 dieną nusprendė Vyriausioji tarnybinės etikos komisija, kuriai laikinai vadovauja Vytautas Andriulis.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius