Aistros dėl Kunigiškių seniūnaičių rinkimų tęsiasi

Aistros dėl Kunigiškių seniūnaičių rinkimų tęsiasi

2017 03 30

Perskaitę Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorės Akvilės Kilijonienės atsakymą į atvirą Ramutės Kubilienės laišką, likome nesupratę, kokiais įstatymais vadovaujasi Vyriausybės atstovė Daiva Kerekeš ir direktorė A. Kilijonienė, spręsdamos Kunigiškių seniūnaitijos seniūnaičio rinkimų teisėtumo klausimą.
Ieškodami atsakymo nuvykome į Klaipėdą pas Vyriausybės atstovę D. Kerekeš. Mums valdininkė paaiškino, kad gavusi prašymą iš Kunigiškių gyventojų bendruomenės, tą raštą išnagrinėjo ir nutarė, jog dėl skaidrumo ir teisėtumo tikslinga būtų organizuoti naujus Kunigiškių seniūnaičių rinkimus.
Tada Vyriausybės atstovės paklausėme, o kodėl seniūnaičių rinkimai, įvykę 2017 m. sausio 26 d. kaip pakartotiniai, buvo pripažinti teisėtais ir skaidriais, bet jų negalima patvirtinti teisėtais, vadovaujantis ankstesniu įstatymu. Ji vietoj prieš akis padėjo ankstesnį įstatymą ir, įteikusi kaip prisiminimą, pasakė, kad perskaitykite, nerasite jokio straipsnio apie pakartotinius rinkimus.
Kitas klausimas D. Kerekeš: tai kodėl Savivaldybės administracijos direktorė A. Kilijonienė organizavo pakartotinį apklausos būdą ir net paskelbė vietinėje spaudoje, įrašydama žodį „pakartotiniai“?
Konstatuojame, kad net Vyriausybės atstovė savo rašte 2017 m. vasario 10 d., kurį adresavo Palangos miesto savivaldybei, rašo: „Darytina pagrįsta išvada, jog Savivaldybės administracijos direktoriaus 2010-11-24 įsakymas Nr. A1-898 (įskaitant vėlesnį jo pakeitimą) pažeidžia Vietos savivaldos įstatymo 33 str. 2, 9 ir 10 dalių nuostatas bei prieštarauja LR Viešojo administravimo įstatymo 3 str. 1 ir 4 punktuose įtvirtintiems įstatymo viršenybės bei nepiktnaudžiavimo valdžia principams.
Tai kokią turime susidaryti nuomonę, perskaitę Vyriausybės atstovės raštą? Palangos savivaldybės administracija nesusivokia įstatymuose?
Kyla pagrįstas kitas klausimas, gal toks įstatymų nesuvokimas atneša apčiuopiamos naudos?
Tai ką daryti Kunigiškių seniūnaitijos gyventojams, jei Savivaldybės administracija vadovaujasi „ponu Dievu“, o ne įstatymu, ir skelbia pakartotinius rinkimus? Kaip elgtis Kunigiškių seniūnaitijos gyventojams, kai įstatymuose nesusigaudo pati Savivaldybė? Gal gali Kunigiškių bendruomenę nuo „valdininkų-nežiniukų“ apginti Palangos miesto taryba? Jei jau daugiau kaip tris mėnesius tyli, tai gal Taryba taip pat nesupranta įstatymų? Tai gal bendruomenę nuo įstatymų interpretatorių gali apginti meras? Jis rinktas tiesioginiu būdu. Tad klausiame mero, kiek kartų dar būsime šokdinami kaip per virvutę (I rinkimai – teisėti – anuliuoti; II rinkimai – teisėti – anuliuoti).
Manome, kad negalima bendruomenės narius vaikyti kaip beverčius, nieko nereiškiančius rinkėjus. Vadovaujantis Vyriausybės atstovės D. Kerekeš raštu 2017-02-10 Nr. (5.1.) TR-13, peršasi išvada, kad visoje įstatyminės bazės betvarkėje visi įvykę seniūnaičių rinkimai yra neteisėti.
Siūlome rinkimų rezultatus laikyti galiojančiais ir tai padaryti vadovaujantis įstatymo viršenybės principu (CPK; Konstitucija).

Viola Leščinskienė, Virginija Jurgilevičienė


Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

Kokia žūtbūtinė kova laukia abejų kandidatų, Ingridos Šimonytės ir Gitano Nausėdos, į šalies prezidento postą antrame rinkimų ture kitą sekmadienį, rodo pirmojo turo rinkimų rezultatai Palangoje, kur trijų rinkimų apylinkių (Kaštonų, Vilniaus ir Kauno) gyventojai palaikė I. Šimonytę, o keturių (Ateities, Saulės, Aikštės ir Jūros) – G. Nausėdą.


Perskaitę Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorės Akvilės Kilijonienės atsakymą į atvirą Ramutės Kubilienės laišką, likome nesupratę, kokiais įstatymais vadovaujasi Vyriausybės atstovė Daiva Kerekeš ir direktorė A. Kilijonienė, spręsdamos Kunigiškių seniūnaitijos seniūnaičio rinkimų teisėtumo klausimą.


Daugiausiai aistrų kėlę Kunigiškių seniūnaičių rinkimai, panašu, dar nesulaukė atomazgos. Dėl pakitusio Vietos įstatymo nuo šių metų pradžios ir varžovo iškeltų prieštaravimų, Kunigiškiųseniūnaičio rinkimai bus organizuojami iš naujo. Apie tai nežinojęs Kunigiškių seniūnaičiu išrinktas Jonas Skirpstas sužinojo tik tuomet, kai...


Atidarytas Antano Vinkaus rinkimų štabas

"Palangos tilto" informacija, 2016 08 22 | Rubrika: Miestas

Vakar Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) Palangos skyriuje (Ganyklų g. 18) buvo atidarytas LSDP kandidato Kretingos-Palangos rinkimų apygardoje Antano Vinkaus rinkimų štabas.


Liepos 2 dieną Palangos senosios gimnazijos stadione vyko ekstremalaus sporto festivalis „Katilas“. Jau antrus metus vykstantis renginys pritraukė daug Palangos ir kitų miestų jaunimo ir paskatino turiningai praleisti savaitgalį. Dalyviai galėjo varžytis trijose sporto šakose: buvo organizuojamos tinklinio, krepšinio ir ekstremalaus sporto rungtys. Be abejo...


Kam palankios, o kam pragaištingos siūlomos naujos rinkimų apygardų ribos? Kokia bus apygarda, į kurią įeis ir Palanga? Su Kretinga ir Neringa ar be pastarosios? Tai jau paaiškės kitą savaitę. „Perbraižytoje“ rinkimų apygardoje besiruošiantys susikauti politikai įtariai žvelgia į Vyriausios rinkimų komisijos (VRK) ketinimus. Savo kandidatus dalyvauti kitų...


Praėjusį penktadienį Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) patvirtino Seimo rinkimų rezultatus. Palangiškiams labiausiai rūpėjo komisijos sprendimas dėl Pajūrio rinkimų apygardos, kurioje konservatoriaus Prano Žeimio pergalę vos 39 balsais „darbietė“ Genoveita Krasauskienė užginčijo, reikalaudama panaikinti rinkimų rezultatus ir skelbti naujus rinkimus.


Darbo partijos kandidatė Pajūrio rinkimų apygardoje Genoveita Krasauskienė nepraranda vilties patekti į Seimą, kai, regis, jau visi šaukštai po pietų.


Partijos įvairiai laukė rinkimų rezultatų. Dauguma partijų – Liberalcentristai, Liberalų Sąjūdis, Centristai, Tvarka ir teisingumas rinkimų rezultatų paskelbimo laukė prie daugiau ar kukliau nukrautų valgiais ir gėrimais stalų tai progai išnuomotose kavinėse. Palangos socialdemokratai ir konservatoriai nusprendė rinkimų naktį rezultatų laukti savo būstinėse. O štai „darbiečių“, iš anksto...


Kol statybos dviejose statybvietėse Kęstučio gatvėje ir buvusiame „Jūratės“ baseine sustabdytos, kol prokuratūra narplioja jų dokumentų atitikimą paminklosauginės teritorijos reikalavimams, pačioje kurorto šerdyje, Vytauto g. 80, šalia kino teatro „Naglis“, kaip ir minėti objektai, griežtoje paminklosauginėje teritorijoje, statybos vyksta visu spartumu. Palangos politikos senbuviai mena...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius