Apie mus, moteris

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2012 01 30
Apie mus, moteris

Apie ką dažniausiai kalba susitikusios moterys? Gražios ir ne itin patraukios, protingos ir kvailutės, blondinės ir brunetės – visos tokios skirtingos aptarinėja aktualiausias ir skaudžiausias gyvenimo temas. Kas kuriai skauda. Tačiau ar ne vienodi tie moteriški skauduliai?

Savo problemas moterys svarsto su draugėmis, kolegėmis, giminaitėmis. Atlikus „išpažintį“, ne retai tenka išgirsti ne ką mažiau širdį draskančią istoriją ta pačia tema – nė vienas su savo problemomis ir rūpesčiais nėra unikalus. Jūsų kaimynų šeimoje, už sienos „verda“ ta pati košė, tik su kitu pažadu. Santykiai su vyru, vaikų auklėjimas, materialinė padėtis – trys pagrindinės problemos, su kuriomis susiduria kiekviena moteris. Žinoma, čia kaip ir medicinoje – sudėtingumo laipsnis, pasekmės, aplinkybės, sprendimo būdai gali būti įvairūs. Tačiau, dažniausiai, „ligos eigą“ dar apsprendžia visoms būdingas bruožas – nepasitikėjimas. Jis giliai pasislėpęs moterų širdyse ir neduoda joms ramybės. Galvoje nuolat sukasi mintis – o kaip kitoms? Kitoms viskas kitaip, tikriausiai žymiai geriau, sėkmingiau, sklandžiau. Moterys nuolat lygina tai ką turi su tuo, ką turi kitos. Dažniausia – ne savo naudai. Galimas dalykas, jog čia ir slypi visa problema.

 

Apie vyrus

Dviejų draugių, susėdusių prie tradicinio kavos ar arbatos puodelio, dažniausia pokalbių tema „apie vyrus“. Kiekvieną kartą kartojamos vis tos pačios frazės. „Tau gerai, jis valgį gali pagaminti ir su vaikais pabūti“, – sako viena. „Kas iš to, – antrina kita. – Užtat mažai uždirba, ne kaip tavasis“. „O kam man tie pinigai, jei aš kaip voverė per dienas rate sukuosi, geriau jis namie ką nors nuveiktų“, – atrėžia pirmoji. „Tai tu dabar taip kalbi, – atsakoma jai. – Būtum su mūsų pajamomis, kitaip pačiulbėtum“. Ir prasideda... Rutuliojamos problemos apie vyrus panašėja į ritualą ir galop padaroma vienintelė išvada, jog kiekvienai – savo.

Moterų nepasitenkinimo vyrais priežasčių gali būti nesuskaičiuojama galybė. Negvildenant neištikimybės atvejų, moralinių ar fizinių įžeidinėjimų, ligų ir viso to, ką vadiname tragedija, skausmu, o ne problema, tai vis tiek lieka begalė situacijų, kai moteris mano, jog santykiai su vyru ne tokie, kokie turėtų būti. Kitas dalykas, jog kiekviena mato šį trūkumą savaip. Ir pradeda savo santykius šeimoje lyginti su kitų pažįstamų porų santykiais.

Egzistuoja sąvoka: „Svetimam vyrui Dievas šaukšto medaus nepagailėjo“. Tačiau yra ir kita tiesa. Neverta lyginti ir pavydėti. Sveikiau raminti save tuo, jog kiekvienas geras daiktas turi savo „bet“.

„Mama, ką reiškia būti ištekėjusiai? Tai maišyti tešlą, siūti, gimdyti vaikus, ir verkti“. Kuomet merginai, išskyrus tą „nelaimingąją“, suteikiamas koks nors mažytis džiaugsmas, teigiama, jog jai pasisekė ir nuodėmė yra skųstis likimu. Kita mergina tekėjo, kad galėtų prie veidrodžio, o ne staklėse sėdėti. Greičiausiai, jos laukia nusivylimas.

 

Vaikai

Ar teko kada sutikti šeimą, kurioje nebūtų problemų su vaikais? Greičiausiai ne. Jeigu taip, tai galima sakyti, jog šie „laimingieji“ paprasčiausiai nemato reikalo gvildenti šių problemų. „Maži vaikai – maži vargai, dideli vaikai – dideli vargai“, kiekviena šeima susiduria su augančios kartos auklėjimo problemomis. Vis rimtesnės ir svaresnės svetimų vaikų pergalės pradeda jus erzinti. Jų fone jūsų „bedantis“, lankantis paprastą mokyklą ir nerodantis itin didelio noro mokytis vaikas, atrodo kaip viena didžiulė problema. Tačiau yra ne taip, ir širdies gilumoje jūs tai suprantate.

 

Finansai

Jei bet kurios moters paprašytumėte išvardinti, kas ją slegia, tai pirmoji problema, kurią ji išsakys – materialiniai sunkumai. Niekas nenuginčys, jog laimė – ne piniguose. Tačiau jie – svarbi sudedamoji šeimyninės laimės dalis.

Moterys puikai supranta daugelį patarlių ir priežodžių, kaip: „Vargšas ne tas, kuris turi mažai, o tas, kuriam maža“, „Turtingesnis tas, kurio džiaugsmai mažai kainuoja“. Tai žinodami vyrai, kasdien stengiasi įtikinti savo antrąsias puses tokiais posakiais: „Tau visada mažai“, „Tu per daug reikalauji!”

Moterys išties – keisti sutvėrimai. Kiek jas beįtikinėtum, vis tiek neatsisakys minties, jog pilnas krepšys sunkus, bet lengvas dar sunkesnis. Visais laikais moterims būti laimingomis dažniausiai trukdo „finansai“.

 

Atskirkite grūdus nuo pelų

Moterims – ir galva, ir širdis. Jei turi širdį, tai vietos atsiras ir liūdesiui. Nekurkite problemų, o visus reiškinius apmąstykite blaiviai ir filosofiškai. Reikalauti iš artimųjų neįmanomo – reiškia pačiai sau daug ko atsisakyti. Laiku atsikratykite iliuzijų, vertinkite tai, ką turite. Jei nenorite amžinai būti nelaiminga, niekam nepavydėkite. Ramiai reaguokite į šeimos finansinius sunkumus. Kiekvienas blogis kažkokiu būdu yra kompensuojamas. Mažiau pinigų – mažiau rūpesčių. Kai tik vyras įsigyja dvejas poras kelnių, jis iškart pradeda galvoti apie naują žmoną.

Mylėkite ir rūpesčiu apgaubkite vaikus, net jei jie – jūsų problemų priežastis. Imkite pavyzdį iš ežienės, kuri glosto savo ežiukus ir sako: „Tesaugo Dievas jūsų šilkinius kailiukus“.

Mažiau skųskitės ir pasakokite apie savo problemas. Geriau tegul jums pavydi, bet neužjaučia. Jei ilgai gyvenate slegiančių problemų sūkuryje, tai galimas dalykas – būtinos permainos. Kantrybė – puiki savybė, tačiau gyvenimas labai trumpas ir ilgai kentėti neverta.

Gyvenimo sumaištyje reikia atsirinkti reikšmingus dalykus nuo nereikšmingų, laikinus nuo pastovių, pagrindinius nuo šalutinių.

Gamta moteriai nurodė: jei gali, būk nuostabi, išmintinga – jei nori, tačiau protinga tu privalai būti. 

Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

Daugiabučių namų gyventojai, kurių laiptinės nėra periodiškai valomos šlapiuoju būdu, turėtų sunerimti. Atlikę mikrobiologinius ir parazitologinius tyrimus specialistai nešvariose Klaipėdos daugiabučių namų laiptinėse aptiko žmogaus sveikatai itin pavojingų užkratų – parazitų ir bakterijų. Neabejojama, kad situacija yra panaši ir kitų miestų daugiabučių...


Visai Lietuvai kalbant apie Saulių Skvernelį užklupusią sunkią ligą – premjeras serga pirmos stadijos limfoma, vėžiu, Palangos politikai, vaizdžiai tariant, noriai kalba apie gyvybę Marse ir gėjų teises, tik ne apie savo sveikatą. „Palangos tilto“ šaltiniai kurorto sveikatos įstaigose teigė, kad miesto politiką jose išvysti galima išvysti nebent su sloga....


Aleksandras Jokūbauskas, naujasis miesto savivaldybės Tarybos narys, gavęs mandatą iš jos pasitraukus socialdemokratui Danui Paluckui, žodžio kišenėje neieško. Dar daugiau: praėjusioje Tarybos kadencijoje pliekė valdančiąją koaliciją ir nestokojo kritikos strėlių merui. Tačiau išskirtiniame interviu „Palangos tiltui“ žinomas miesto advokatas buvo...


Nors už lango – gan niūru, ir, regis, jokių didelių darbų savivaldybės įmonės nevykdo, tačiau miesto vandens įmonė – UAB „Palangos vandenys“ – pluša iš peties: Būtingėje vykdo valymo įrenginių rekonstrukciją. UAB „Palangos vandenys“ direktorius Virgilijus Beržanskis savo kompiuterio ekrane rodė vykstančių darbų nuotraukas. Vykdomų darbų...


Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos fizikos mokytojai Saulei Paulikienei, neseniai besistažavusiai Šveicarijoje, Ženevoje įsikūrusiame Europos branduolinių mokslinių tyrimų organizacijoje (CERN), iki šiol nedyla patirti įspūdžiai – juk apsilankyta mokslo įstaigoje, visame pasaulyje žinomoje dėl to, kad centro mokslininkai daugiau kaip po pusę amžiaus trukusių...


„Man teko nemažai su specialiomis šalies tarnybomis pakovoti, kad informacija apie asmenų pokalbių pasiklausymą, asmenų skaičių, kuriems taikomos tokios operatyvinės priemonės, taptų vieša, – sako Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) narys ir Operatyvinės veiklos parlamentinės kontrolės komisijos (OVPKK) pirmininkas Darius Petrošius. –...


Visos moterys – skirtingos, ir visos savotiškai žavios, puikios, nuostabios. Ne išimtis ir šiandieninė „Smiltės“ pašnekovė. Palangiškė Angelė Skurdauskienė – Nacionalinio dailyraščio konkurso „Rašom!” finalininkė. Iš 8 tūkst. konkurse dalyvavusių žmonių, sukūrusi vieną iš trijų, konkursų...


Apie mus, moteris

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2012 01 30 | Rubrika: Miestas

Apie ką dažniausiai kalba susitikusios moterys? Gražios ir ne itin patraukios, protingos ir kvailutės, blondinės ir brunetės – visos tokios skirtingos aptarinėja aktualiausias ir skaudžiausias gyvenimo temas. Kas kuriai skauda. Tačiau ar ne vienodi tie moteriški skauduliai?


Palangiškė Vanda Degimienė kovo mėnesį minės savo 73 gimtadienį. Sveika, energinga, veikli, Palangos miesto globos namuose virėja dirbanti moteris turi savo sveikatos filosofiją: „Pas daktarus lankausi retai. Turiu savitą požiūrį į sveikatą ir darbą. Kol dar dirbu, galvoju, kad esu stipri, nepasenusi bei turinti gerą atmintį“.


Kad eilinių žmonių žinios apie Europos Sąjungos paramą dažniausiai apsiriboja trafaretiniu pasakymu „pinigų davė Europos Sąjunga“, nieko nuostabaus –dauguma žmonių apie Sąjungos paramą sprendžia pagal renovuojamas mokyklas ar rekonstruojamas gatves. Tačiau iš politikų, juolab savivaldybės Tarybos narių, suprantama tikėtis gilesnių žinių apie ES paramos panaudojimą, projektus, jų „virtuvės“...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas