Dviračio pavogti nepavyko

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009-06-05
Peržiūrėta
1952
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Visą Lietuvą užliejusi dviračių vagysčių banga ritasi ir per Palangą. Kurortiniame mieste dviratis – puiki transporto priemonė, itin mylima poilsiautojų pramoga. Dviračių takai, besidriekiantys gražiu kraštovaizdžiu, plati nuomojamų dviračių pasiūla – ši transporto priemonė Palangoje iš tiesų populiari.

 

Dviratis – lengvas grobis

Tačiau vagysčių gausa neramina – bet kuriuo paros metu, iš bet kurios vietos vienas po kito lengvai dingsta tiek prabangūs, tiek paprastesni dviračiai. Anot Palangos policijos komisariato Organizacinio poskyrio viršininkės Erikos Kliaugienės, vagysčių akiplėšiškumui nėra ribų. „Dviračiai dingsta net vidury baltos dienos ten, kur daug žmonių. Pramoninėmis žirklėmis nukerpamos spynos, grandinės – dviratis vilioja kaip lengvas grobis. Matyt, jie greitai realizuojami – į juos dažniausiai taikosi narkomanai, ieškantys kaip patenkinti „dozės“ poreikį“, - kalbėjo pareigūnė.

 

Prašo pranešti

Vagišiams dabar įveikiamos net nemažai kainuojančios spynos. Ši priemonė apsaugo tik nuo vagių mėgėjų arba atsitiktinių praeivių. Nuo profesionalų, šios srities „specialistų“, neapsaugos niekas. Bet kokio storio plieninį trosą arba paprastą grandinę su spyna šiais laikais galima perkirpti specialiomis žirklėmis. Net specialias, apie 300 litų kainuojančias spynas, kurios dažniau naudojamos užsienyje, „specialistai“ įveikia papurškę skystu azotu.

Per Klaipėda besiritanti vagysčių gausa jau užliejo ir Palangą – vos per kelias savaites nugvelbtos dvi dešimtys dviračių iš viešų erdvių, balkonų, sandėliukų. Pasitaiko ir žmonių, kurie netekę dviratės transporto priemonės net nesikreipia į policiją – nebeturi vilties jį rasti ar sučiupti vagį. Ir iš tiesų, mikliai besidarbuojančius dviračių vagis sugauti nėra paprasta, tačiau policija ragina nukentėjusius pranešti apie įvykį.

 

Dviračių žymėjimas – naudingas

Diskusijų apie dviračių saugumą padaugėjo po pasipylusių vagysčių. Pareigūnai savininkams siūlo užregistruoti juos policijoje. Nuo potencialių vagių šis žymėjimas vargiai apsaugo – nežinodamas, kad transporto priemonė ar kitas vertingesnis daiktas yra pažymėtas, vagišius jį bandys pavogti. Tačiau jei pavyktų sučiupti vagį, radę pas jį tokių daiktų pareigūnai greitai sužinotų ir tikrąjį savininką, net jei jis – kitame Lietuvos pakraštyje. Žymėjimas – ir puikus įrodymas teisme.

Nustatytoje vietoje pareigūnas žymekliu užrašo policijos komisariato kodą ir eilės numerį, kurį įtraukia į pažymėtų daiktų apskaitos žurnalą. Užrašo plika akimi nematyti. Jis išryškėja tik pašvietus ultravioletiniais spinduliais. Žurnale įrašomas ir savininko vardas, adresas, telefono numeris, pažymėto daikto požymiai, gamyklinis numeris ir pan. Pareigūnų teigimu, įtarę, jog daiktas pažymėtas, vagys gali bandyti ištrinti žymę. Tačiau po tokio veiksmo lieka trynimo žymės. Pasaulyje toks būdas apsaugoti vertingus daiktus taikomas jau seniai. Ateityje tikimąsi panaudoti ir  graviravimo įrangą. Ja būtų galima žymėti dviračius, kitus metalinius daiktus. Palangoje taip pat galima pažymėti dviračius: kreiptis į pareigūnus Palangos policijos komisariate, Vytauto g. 4.  

 

Pastebėti su žirklėmis

Laimingai pasibaigęs incidentas vyko antradienį šalia Plytų gatvėje esančios „Maximos“. Palangoje poilsiaujanti keturiasdešimt devynerių metų Šiaulių miesto gyventoja Danguolė Z., apie 14.00 val. dviračiu „Panther“ atvyko į parduotuvę nusipirkti maisto produktų. Dviratį moteris pasistatė prie parduotuvės ir, kad vagišiai jo nenugvelbtų, užrakino spyna. Nors tokiu metu prie parduotuvės buvo daug žmonių, moteriai apsipirkinėjant, du vyriškiai bandė pavogti jos dviratį – pramoninėmis žirklėmis nukirpti dviračio spyną. Tačiau vagišiams plano įgyvendinti nepavyko: tuo pačiu metu į parduotuvę ėjo du į Palangos miesto policijos komisariatą birželio mėnesiui komandiruoti kriminalistai: Erikas Sokas iš Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato ir Andrejus Jekimovas iš Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato. Kriminalistams sukėlė įtarimą du žirklėmis „besidarbuojantys“ vyriškiai. Pareigūnai juos sulaikė. Paaiškėjo, kad sulaikytieji yra Klaipėdos miesto gyventojai: anksčiau neteistas dvidešimt trejų D. R. ir dvidešimt penkerių M. P. Pastarasis anksčiau teistas jau keturis kartus. Abu asmenys nusikalstamos veikos vykdymo metu buvo blaivūs, jų atžvilgiu pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl pasikėsinimo pagrobti svetimą turtą. Bandyto pavogti dviračio vertė – 1200 litų. 

 

Vienas laimingai pasibaigęs įvykis tėra pavyzdys, jog dviračių savininkai turi būti budrūs bet kuriuo paros metu bet kokiu atveju, o praeiviai bei kiti žmonės – dėmesingi ir pilietiški. Apie įtartinus asmenis ar įvykius galima pranešti visą parą budintiems pareigūnams telefonais Palangoje: (8 460) 490 94; 02; 112.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Klaipėdos apskrities pareigūnai pastebi, kad pastaruoju metu padaugėjo dviračių ir paspirtukų vagysčių.


Pamažėl šylant orams, kretingiškiai dviratininkai vėl prisiminė valdžios pažadą nutiesti dviračių taką į Palangą. Jau daugel metų gyventojams žadama įrengti kone 5 km ilgio dviračių taką iš Kretingos iki Vydmantų, kur jis susijungtų su jau anksčiau palei magistralinį kelią Šiauliai–Palanga įrengtu taku į kurortą. Savivaldybė pernai žadėjo, kad darbai bus pradėti šiemet, tačiau yra aišku, kad...


Klaipėdos apygardos teismas apeliacine tvarka išnagrinėtoje baudžiamojoje byloje dėl transporto eismo tvarkos ir saugumo taisyklių pažeidimo, kai dėl to buvo sunkiai sutrikdyta žmogaus sveikata, pripažino, kad dviračių taku važiavęs vyras yra kaltas dėl moteriai padarytų sužalojimų.


Palangoje visus metus intensyviai vyko miesto gatvių, pėsčiųjų ir dviračių takų remonto bei rekonstrukcijos darbai. Dalis šiais metais vykdytų darbų jau baigti, kai kurie jų bus baigti kitąmet, tad jau dabar arba netolimoje ateityje vairuotojai bei pėstieji eismo dalyviai galės džiaugtis pagražėjusia aplinka ir padidėjusiu eismo dalyvių saugumu.


Nuo birželio 1 d. iki rugsėjo 1 d. J. Basanavičiaus gatvėje yra draudžiamas dviračių ir elektrinių transporto priemonių, kurios priskiriamos dviračiams, t. y. elektrinių dviračių, elektrinių paspirtukų, riedžių, elektrinių riedlenčių, eismas. Analogiškas ribojimas visus metus galioja ant jūros tilto bei Birutės parke. Nurodyti draudimai negalioja vedantis (varantis) dviratį


Evaldas Kavalskis griebėsi Facebook, tikėdamas atgauti savo pavogtą dviratį antradienio naktį.


Palanga vasarą tampa vagių rojumi – vieni jų vagia prabangius automobilius – praėjusį savaitgalį buvo pavogtas daugiau kaip 100 tūkstančių eurų kainuojantis automobilis „BMW“ – jų detales, kiti – dviračius. Kol policija vis dar ieško vagišių, nugvelbusių ne tik minėtąjį „BMW“, bet ir trijų automobilių „Porsche“ žibintus...


Gegužės 19 d. Palangos dviračių takas buvo virtęs dviračių greičio ruožu, pušynas, ties spalvingąja vaikų žaidimų aikštele – dviračių kroso trasa, slalomo taku. Taip prasidėjo Palangos senosios gimnazijos moksleivių tęstinis tradicinis sveikatingumo projektas „Motorizuoti ir nepavojingi“ – dviračių diena. Kad ir ne tokia gausi susirinkusiųjų komanda...


Dviračio pavogti nepavyko

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 06 05 | Rubrika: Kriminalai

Visą Lietuvą užliejusi dviračių vagysčių banga ritasi ir per Palangą. Kurortiniame mieste dviratis – puiki transporto priemonė, itin mylima poilsiautojų pramoga. Dviračių takai, besidriekiantys gražiu kraštovaizdžiu, plati nuomojamų dviračių pasiūla – ši transporto priemonė Palangoje iš tiesų populiari.


Visi ant dviračių!

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 04 21 | Rubrika: Miestas

Sušilę orai daugelį palangiškių pasodino ant dviračių. Pedalus mina nuo jauniausio „triratukininko“ iki senjoro amžiaus žmonių. Visi garsiai deklaruoja, jog palangiškis be dviračio – netikras palangiškis. O kaip, kada ir kodėl gyventojai pasikinko minamą arkliuką, klausėme gyventojų, sutiktų tiesiog gatvėje.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius