Grupė VTV.

Grupė VTV.

Gatvės muzikantai – diagnozė ar... sielos būklė?

Viktorija CIPLAKOVA, 2013 07 08

Einant Palangos gatvėmis bet kuriuo paros metu galima išgirsti įvairių žanrų muzikos, pamatyti skirtingus žmonės, grojančius visokiais instrumentais – nuo būgnų iki dūdelių, pavieniui, grupėmis, vyresnio amžiaus ir jaunimą. Kiekvienas iš jų groja dėl savų priežasčių, tačiau visus juos vienija milžiniškas noras parodyti savo kūrybą kitiems.

Galima išskirti į du tipus
Gerai įsižiūrėjus, visus gatvės muzikantus galima išskirti į du tipus. Pirmieji – tie, kurie galbūt neturi ko išgerti, ieško pinigų lengviausiu būdu ir mano, kad jų muzikai nėra jokios konkurencijos. Jų rankose nepamatysi geros gitaros ar kito geresnio instrumento ir vargu ar išgirsi daugiau nei tris akordus.
Kiti – tie, kurie tokiu būdu daro sau reklamą ir tuo užsidirba pinigų.
Dar vienas tipas – tie, kas be muzikos negali gyventi. Žiūrint į juos drąsiai galima teigti, jog gatvės muzika jiems - diagnozė arba sielos būklė.
Jie groja ne tik dėl pinigų, bet pirmiausia dėl savęs, iš visos širdies. Visą savo gyvenimą jie skiria muzikai, neieško kitų užsiėmimų ir nenori daryti nieko, išskyrus groti. Nesvarbu, ar jų rankose gitaros ar fleitos, ar jie sėdi prie būgnų – tie instrumentai įkvėpimo ir kūrybos įrankiai, kurie padeda realizuoti jų fantazijas ir mintis.  
Jie gyvena tuo, ką groja. Aišku,  neatsisako pinigų, nes mūsų pasaulis taip sukurtas, kad be jų neišgyvensi. Tačiau būtent šio tipo gatvės muzikantų kūryba geriausia, joje kiekvienas atranda kažką savo, todėl aplink juos dažniausiai daug įdėmiai klausančių žmonių. Tokiems artistams jūsų pinigai ne tik uždarbis, bet ir paprasčiausias „ačiū“, neištartas garsiai.

Tautvydas Tomkus (17m., Klaipėda), roko grupės Fans Of The Sky (FOTS) būgnininkas: „Grojimas yra mūsų darbas. Grojame, kad užsidirbtumėme.“

- Ar seniai grojate, kaip sekėsi iš pat pradžių ir kaip sekasi dabar?
- Grojame nuo 2012 metų. Nuo pat pradžių sekėsi gerai, nes visų grupės narių gabumai ir požiūriai į tai, ką jie daro buvo labai brandūs ir rimti. Šiuo momentu esame įrašę savo albumą, ir jis bus išleistas rudenį. Su Luku P. iš Kastanedos esame įrašę serialo ‘K11’ “soundtrack’ą”, kurį pradės rodyti šių metų rudens pradžioje. Taip pat keleto savaičių laikotarpiu pradėsime leisti savo dainas per radiją LRT Opus ir kitose stotyse bei rugpjūtį dalyvausime muzikos festivaliuose Granatos Live, Karklė ir t.t.
- Grojate dėl  savo malonumo ar dėl pinigų?
- Grojimas yra mūsų darbas. Grojame, kad užsidirbtumėme.
- Jūsų manymu, teigiamos ir neigiamos šio darbo (užsiėmimo) pusės.
- Teigiamos pusės - galimybė pragyventi ir užsidirbti iš savo mėgstamiausios veiklos, taip pat grojimas bei keliavimas su savo draugais, kurie visi tapę kaip šeima. Nepaisant to, tiesiog labai smagus ir spontaniškas gyvenimo būdas. Neigiamos pusės - kadangi visi prisiekėme visą gyvenimą groti ir kurti kaip grupė FOTS, kitokios ateities jau nebeturėsime. Mes pasiryžę atiduoti viską, kad mūsų grupė taptų pripažinta ir žinoma.

Ovidijus Petrauskas (20 m., Skuodo raj.): „Gatvės muzika tiesiog mūsų hobis.“
- Kokiu muzikos stiliumi grojate ir kodėl?
- Grojame liaudišką muziką, nes žmonės visada priima ją su šypsena, džiaugsmu ir mums tai taip pat sukelia didelį malonumą.
- Grojate dėl savo malonumo ar tam, kad užsidirbtumėte?
- Mes tiesiog smagiai leidžiame laiką Palangoje, bendraujame su pažįstamais muzikantais ir gauname pinigų už mėgstamą darbą.
- Kaip matote savo ateitį, ar ji bus susijusi su gatvės muzika?
- Su muzika ji tikrai bus susijusi, bet neaišku, ar su gatvės. Ar mes grosim, ar negrosim - viską parodys laikas ir aplinkybės.
 

Pavel Lyskovec (21m., Klaipėda), VTV grupės solistas: „Stengiamės derinti malonumą  su pelnu.“
- Kokiu stiliumi groja jūsų grupė?
- Soft-rock, pop-rock, rock, taip pat perdainuojame įvairių įžymių rusų, lietuvių ir anglų muzikantų dainas.
- Kaip viskas prasidėjo ir kaip sekasi dabar?
- Grupė susikūrė prieš 5 metus, didelių sėkmių neturime, dalyvavome konkursuose ir turėjome keletą nominacijų. Dabar renkamės ekspromtu ir grojame Palangos bei Klaipėdos gatvėse. Stengiamės derinti malonumą su pelnu – kartais sekasi, kartais nelabai.
- Kokie pagrindiniai sunkumai, su kuriais teko susidurti?
- Kartais atsiranda piktų ir nemandagių žmonių aplink, darbas labai priklauso nuo oro sąlygų, nuo įvairiausių taisyklių: pavyzdžiui, yra vietų, kuriose negalima groti ar kur po nustatyto laiko (maždaug 23:00) privaloma groti tyliau. Kartais liūdina tai, kad į koncertą įdedame daugiau pinigų, nei paskui uždirbame. Bet visi tie sunkumai ir neigiamos pusės niekas palyginus su tuo, kokį malonumą gauname grodami.

Taigi, koks sunku bebūtų gatvės muzikantų darbas, visi jie daro tai nuoširdžiai, į savo mėgstamą veiklą įdeda visą savo sielą ir iš klausytojų laukia šiltų šypsenų kaip paties didžiausio atlygio. Jų diagnozė ar sielos būklė – pamišę dėl muzikos ir dėl to laimingi. Jie dovanoja aplinkiniams gerą nuotaiką, keliauja po pasaulį linksmai ir, svarbiausia, nesustodami ieško naujų nuotykių.


Jūsų komentaras:

CAPTCHADėkojam, 2013-07-13 17:05 (IP: 86.100.60.112)
šios, puikios išvaizdos ir grojimu, pamaloninančias poilsiautojų dūšias, labai priimtinos atvykėliams, kuriems nelabai kur yra parleisti laisvą laiką! Sėkmės Jums, puikiai, įsiterpiantys į nykų kurorto gyvenimą...

Taip pat skaitykite

Vytauto gatvėje jau metus visi važinėja viena eismo kryptimi. Ir, atrodo, visi jau įprato, netgi ir miesto svečiai, kad taip ir reikia važiuoti. Kai kurie skeptikai prognozavo, jog toks eismas nesibaigs geruoju. Pirmus metus didelių nelaimių buvo išvengta ir prognozės nepasitvirtino. Keletas nelaimių įvyko šios vasaros pradžioje ir tai, galima sakyti, ne dėl eismo, o dėl to, kad...


„Palangos tiltas“ tęsia straipsnių ciklą-apžvalgą apie vasaros sezoną. Palangos turizmo informacijos centro darbuotojai tikriausiai susiduria su didžiausia turistų įvairove Palangoje vasaros metu. Centro vadovė Rasa Kmitienė „Palangos tiltui“, tęsiančiam apžvalgą apie praėjusios vasaros sezoną, pasakojo, jog turistų sulaukta iš įvairiausių pasaulio...


Ilgą laiką miesto centrinėje dalyje esančios Bartų ir Suvalkiečių gatvės pagaliau pakeitė savo veidą. Daugelį metų buvusios žvyruotos, šios dvi gatvės tapo modernios – su asfalto danga, šaligatviais, naujais buitinių ir lietaus nuotekų tinklais bei apšvietimu.


Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) specialistai gauna nemažai gyventojų klausimų dėl galimybės tiesiogiai konsultuotis pas gydytojus specialistus. VLK pranešime spaudai primena, kad daugeliu atvejų reikia kreiptis į šeimos gydytoją, tačiau kai kada apdraustieji privalomuoju sveikatos draudimu turi galimybę pas gydytoją specialistą patekti ir be...


„Palangos tiltas“ tęsia straipsnių ciklą apie renovuojamus Palangos daugiabučius. Šį kartą buvo pakalbinti Žvejų, Druskininkų bei Ganyklų gatvės renovuojamųjų namų gyventojai. Bronius Pipiras: „Sudefektuotas“ visas namas“ Žvejų gatvėje gyvenančio ir už teisybę kovojančio palangiškio Broniaus Pipiro teigimu, name palikta aibė brokų ir...


Stintų šventei besirengianti Palanga vienija jėgas su neringiškiais – ketvirtadienį penki Stintų ordino riteriai atvyko į Nidą, kur, susitikimo su šio kurorto vadovais metu, į Stintų ordino riterius buvo inauguruoti Neringos meras Darius Jasaitis bei Neringos savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėja Natalija Lisovskienė.


Einant Palangos gatvėmis bet kuriuo paros metu galima išgirsti įvairių žanrų muzikos, pamatyti skirtingus žmonės, grojančius visokiais instrumentais – nuo būgnų iki dūdelių, pavieniui, grupėmis, vyresnio amžiaus ir jaunimą. Kiekvienas iš jų groja dėl savų priežasčių, tačiau visus juos vienija milžiniškas noras parodyti savo kūrybą kitiems.


Palangos valdžia, iš oponentų sulaukianti priekaištų, kad kurortas neturi didelių traukos objektų, jau greitai savo rankose prieš juos galbūt turės tris stiprias kortas – kiekvieną vertą daugiau kaip 100 milijonų litų: poilsio ir rekreacijos centro su olimpinio baseinu ir žirgynu statybas dabartinėje žirgyno teritorijoje (tiesa, galvos skausmą kelia...


Lapkričio 14-ąją buvo minima pasaulinė diabeto diena. Cukrinis diabetas – viena grėsmingiausių šio amžiaus ligų, kuria suserga ne tik suaugę žmonės, bet ir vaikai. „Paskutiniųjų trijų metų statistika verčia nerimauti“, – sako Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro specialistės Aiva Dabašinskienė ir Dainora Bielskytė. Anot jų, sulig kiekvienais metais...


Praėjusią savaitę, trečiadienį Palangos viešojoje bibliotekoje buvo pristatyta dailininkės, poetės Daivos Molytės-Lukauskienės kūryba bei paroda „Pasivaikščiojimai...“. Atvykusiai menininkei draugiją palaikė Lietuvos rašytojų sąjungos Klaipėdos skyriaus pirmininkas Rimantas Černiauskas, o gyvąja muzika suteikė galimybę pasidžiaugti saksofonininkas Juozas Strupinskas.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius