Į Kurorto šventę kviečianti Palanga pasirengusi pasitikti vasarą

Į Kurorto šventę kviečianti Palanga pasirengusi pasitikti vasarą

„Palangos tilto” informacija, 2013 05 16

Savaitgalį, gegužės 17-19 dienomis, į Kurorto šventę pakviesianti Palanga jau pasirengusi priimti poilsiautojus. Sutvarkytas miestas, išvalyti ir vasarai parengti paplūdimiai bei kultūrinių renginių gausa – taip savo svečius pasitinka Lietuvos kultūros sostinė.
Pasak Palangos turizmo informacijos centro (TIC) direktoriaus pavaduotojos Egidijos Smilingienės, tai, jog kurortinis sezonas prasideda, akivaizdžiai matyti pagal į TIC-ą užsukančių poilsiautojų skaičių. „Paskutinius du savaitgalius interesantų sulaukėme akivaizdžiai daugiau nei įprastai“, – sakė E. Smilingienė.

TIC atstovės teigimu, šį savaitgalį, per Kurorto šventę, Palangos viešbučiuose neturėtų pritrūkti laisvų vietų. Tačiau vasaros atostogas Lietuvos pajūryje planuojantys užsieniečiai viešbučius Palangoje rezervuoti pradėjo jau vasarį.
Išaugusį kurorto svečių skaičių junta ne tik vietos turizmo atstovai, bet ir miesto tvarkytojai. „Praėjusią savaitę paplūdimiuose jau pasirodė pirmieji vandens mėgėjai, tad komunalininkams darbo padaugėjo. Kasdien iš paplūdimių tenka išvežti daugiau šiukšlių, tarp kurių daugiausia – maisto, gaiviųjų gėrimų pakuotės. Tad valytojų paskutiniu metu pajūryje darbuojasi trigubai daugiau nei įprastai“, – sakė miestą tvarkančios bendrovės „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius Konstantinas Skierus.
Praėjusiais metais pajūrį pamaitinus smėliu, šią vasarą Palanga svečius pasitinka itin plačiais ir išvalytais paplūdimiais. Jie sutvarkyti atsižvelgiant į krantotvarkos specialistų rekomendacijas. Šiais metais Palangoje nutiesta apie 900 metrų, Šventojoje – 540 metrų naujų medinių takų per kopas.
Ir nors maudynių sezonas dar neprasidėjo, suolai ir šiukšlių dėžės centriniuose paplūdimiuose jau įrengtos, persirengimo kabinos taip pat parengtos ir dalis jų sustatyta pajūryje. Vasarą jų Palangos paplūdimiuose bus pastatyta 80, Šventojoje – 30. Beje, pirmieji pramogautojai juos jau išbandė – įsivyravus saulėtiems orams, vis daugiau poilsiautojų su šeimomis mėgaujasi šiluma pajūryje.
Nuo trečiadienio pajūryje budėti pradėjo ir gelbėtojai.
Miestas taip pat parengtas vasarai – turistų labiausiai lankomoje J. Basanavičiaus gatvėje, kaip ir kitose miesto dalyse, perdažyti suolai, šiukšlių dėžės, nupjauta žolė. Palangos gatves komunalininkai kol kas valo įprastu režimu, tačiau jau netrukus, prasidėjus atostogų sezonui, šie darbai suintensyvės. Atšilus orams, mažųjų pramogautojų bei jų tėvų patogumui jau atidarytas ir visai šalia jūros įsikūręs Vaikų parkas.
Palangos komunalininkai prieš vasarą pasirūpino ir kurorto želdiniais – mieste atnaujinti daugiamečiai gėlynai, pražydo vasariniai žiedai.
Kitą savaitę miestą papuoš ir įjungti fontanai Jūratės ir Kastyčio skvere bei centrinėje miesto aikštėje. Šviečiantys fontanai Rąžėje bus įjungti birželį, kai tik bus baigti upės valymo darbai.
Šiuo metu mieste intensyviai vykdomi gatvių remonto darbai – rekonstruojamos Jūratės g., Žvejų g. atkarpos, tvarkoma Kastyčio g. rekonstrukcija. Dalis šių darbų bus baigta iki savaitgalį šurmuliuosiančios Kurorto šventės. Tačiau nemažai šiuo metu „verdančių“ darbų Palangoje bus vykdomi visą vasarą. „Tvarkomos ne tik miesto gatvės – Palangoje sparčiai kyla universalus sporto kompleksas, Nemirsetoje vyksta modernaus, europinius standartus atitiksiančio kempingo statybos, pasibaigus vasarai pradėsime Koncertų salės rekonstrukciją“, – sakė Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus.
Š. Vaitkus pabrėžė, jog savaitgalį, gegužės 17-19 dienomis, Palanga visus kviečia į Kurorto šventę, kurioje bus itin gausu renginių, pritaikytų įvairaus skonio ir amžiaus svečiams. „Todėl nuoširdžiai kviečiu visus atvykti į Lietuvos kultūros sostinę su šeimomis ir puikiai praleisti laiką. O mes, palangiškiai, dėsime visas pastangas, kad jūsų poilsis Palangoje būtų turiningas bei įsimintinas“, – kalbėjo Palangos meras.

 


Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

Pasikeitė Savivaldybės internetinės svetainės adresas. Naujasis yra toks - www.naujas.palanga.lt


Palanga pasirengusi kitąmet kurorte vyksiančiam Europos varinių pučiamųjų orkestrų čempionatui – konstatuota birželio 26 d. vykusio susitikimo su Europos varinių pučiamųjų orkestrų asociacijos (EBBA) prezidentu Ulfu Rozenbergu ir generaliniu sekretoriumi Koru Niehofu metu. EBBA atstovai Palangoje lankėsi norėdami su organizatoriais – „Palangos orkestro“ atstovais...


Palanga kviečia į Kurorto šventę gegužės 31 d. – birželio 2 d. Pirmąjį vasaros savaitgalį visi keliai veda į vasaros sostinę – Palangą. Jaunos šeimos, senjorai, vaikai, studentai ir verslininkai, čiupkite ekologiškas transporto priemones ir visais įmanomais vandens, oro ir žemės keliais keliaukite pas mus.  


Palanga – tai kurortas, kurį vasarą aplanko dešimtis kartų daugiau žmonių nei gyvena pačiame mieste. Bet šis miestas nėra tik laikinoji vasaros sostinė – jame gyvena daugiau nei 15 tūkstančių žmonių. Nemaža dalis jų yra augantis bei veiklus jaunimas. Dauguma jų jau paaugliai, todėl suprantama – vasarą, kai miestą apspinta tokia minia vasaroti mėgstančių žmonių...


  Jau šiandien Palanga kviečia į Kurorto šventę. Tris dienas miesto gyventojus ir svečius džiugins gausūs įvairaus pobūdžio renginiai, parodos, koncertai. Dauguma jų bus nemokami, tad visi kviečiami pasirūpinti tik gera nuotaika, o visu kitu, kaip sako šventės rengėjai, bus pasirūpinta. Džiugins pučiamųjų muzika Visą savaitgalį įvairiose miesto erdvėse...


Palangiškiai ir kurorto svečiai, savaitgalį planuojantys apsilankyti kultūriniuose renginiuose, turės gerokai pasukti galvą, kaip suspėti pamatyti viską, ką įdomaus šį savaitgalį siūlys Palanga – duris žiūrovams atvers naujoji Koncertų salė, istorija dvelkiantis Kurhauzas, į koncertą kvies ir atsinaujinęs Gintaro muziejus. Vilios ir šeštadienį J....


Lietuvos kultūros sostinė Palanga žada įspūdingą, kultūrinių renginių turtingą rugsėjį. Pirmasis rudens renginys kurortą papuoš jau pirmąjį rudens savaitgalį – rugsėjo 7 d. bus minima Birutės parko diena.


Palangoje vasara prasideda itin kūrybingai – linksmai ir garsiai paskelbusi apie kurortinio sezono pradžią, Lietuvos kultūros sostinėje išlaiko tempą ir palangiškius bei svečius džiugina kultūrinių pramogų gausa.


Į Kurorto šventę kviečianti Palanga pasirengusi pasitikti vasarą

„Palangos tilto” informacija, 2013 05 16 | Rubrika: Miestas

Savaitgalį, gegužės 17-19 dienomis, į Kurorto šventę pakviesianti Palanga jau pasirengusi priimti poilsiautojus. Sutvarkytas miestas, išvalyti ir vasarai parengti paplūdimiai bei kultūrinių renginių gausa – taip savo svečius pasitinka Lietuvos kultūros sostinė. Pasak Palangos turizmo informacijos centro (TIC) direktoriaus pavaduotojos Egidijos Smilingienės, tai, jog...


Ministras Š. Birutis: „Palanga pasirengusi tinkamai atstovauti Lietuvos kultūrai“

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 01 31 | Rubrika: Kultūra

Vakar Palangoje lankęsis bei su kurorto meru Šarūnu Vaitkumi susitikęs kultūros ministras Šarūnas Birutis pripažino, jog Palanga pasirengusi įgyvendinti Lietuvos kultūros sostinės renginius, o kurorte įgyvendinami kultūros projektai svarbūs ne tik miestui, bet ir visai Lietuvai. Į Palangą atvykęs Š. Birutis su kurorto meru Š. Vaitkumi susitiko prie restauruojamo...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas