Ilgasis šv. Kalėdų savaitgalis praėjo ramiai

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014 12 29
Ilgojo savaitgalio metu palangiškiai ir miesto svečiai šventė ramiai.

Ilgojo savaitgalio metu palangiškiai ir miesto svečiai šventė ramiai.

Šių metų šv. Kalėdų šventės padovanojo kaip reta ilgą savaitgalį – net penkias išeigines dienas. Kol visa Lietuva ir, žinoma, Palanga šventė, specialiosios tarnybos dirbo. Tačiau mūsų mieste palangiškių saugumu ir sveikata besirūpinančių tarnybų atstovai minėjo, jog nors ir ilgos, šventės buvo gana ramios.

Rimtų incidentų nebūta
Palangos policijos pareigūnams ilgasis savaitgalis didelių rūpesčių nesukėlė. Pasak Viešosios policijos skyriaus Organizacinio poskyrio specialistės Jurgitos Rinkevičienės, visos penkios švenčių dienos praėjo gana ramiai.
Kiek daugiau darbo turėjo Kelių policijos grupės pareigūnai. Jie per laisvadienius nubaudė 40 Kelių eismo taisyklių pažeidėjų. Būta vieno įskaitinio ir vieno techninio įvykio Palangos keliuose ir gatvėse, pagauti trys neblaivūs vairuotojai bei vienas kauštelėjęs dviratininkas.
Kiek daugiau įvykių būta prieš šventes ir šventinę Kūčių naktį. Dėl jų pradėti trys ikiteisminiai tyrimai.
Gruodžio 22-ąją gautas pranešimas, jog įsilaužta į vieną namelį Būtingėje esančioje sodų bendrijoje. Šeimininkai aptiko išdaužtą langą, pro kurį į namelio vidų patekę įsilaužėliai išardė koklių krosnį bei pavogė koklius. Daugiau niekas nepavogta. Namelio šeimininkai patirtą žalą įvertino 3 tūkst. 30 Lt.
Gruodžio 23 d. policijos pareigūnai gavo prekybos centro „Rimi“ pareiškimą. Čia pora pirkėjų išėjo nesusimokėję už alkoholinius gėrimus ir maisto prekes už 285 Lt sumą. Du įtariamieji nustatyti ir sulaikyti.
Liūdnas Kalėdų rytas išaušo Kopų g. gyvenančiam palangiškiui. Išėjęs į kiemą jis pamatė, jog vagišiai nusivarė jo automobilį „Audi A3“, pagamintą 1997 m. Žala – 3 tūkst. 700 Lt.

Gesino šiukšlių konteinerius
Išties ramios šventės buvo ir Palangos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiams gelbėtojams. Kaip sakė Palangos PGT specialistė Sandra Vasiliauskaitė, nei didelių gaisrų, nei kitų įvykių, kur būtų reikėję ugniagesių gelbėtojų pagalbos, nebūta.
„Vienintelis incidentas, į kurį vyko mūsų tarnyba, buvo gruodžio 27-ąją. Vasario 16-osios ir Aukštaičių gatvių sankryžoje degė trys komunalininkams priklausantys šiukšlių konteineriai. Du iš jų sudegė visiškai, vienas smarkiai apsilydė“, – sakė S. Vasiliauskaitė.
Kokia galėjo būti gaisro priežastis, specialistai nustatyti negalėjo – ugnis nuo vieno plastikinio konteinerio greitai peršoko prie kitų. Gali būti, jog kas nors eidamas pro šalį tiesiog įmetė smilkstančią nuorūką, o gali būti, kad papokštavo kokie fejerverkų mėgėjai, nusprendę paeksperimentuoti, kokį efektą sukels konteineryje sprogstanti petarda.

Grūmėsi su sniegu
Patys gi komunalininkai švenčių beveik neturėjo: jau Kalėdų dieną į Palangos gatves išvažiavo sniego valymo technika.
Pasak UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktoriaus Konstantino Skieraus, nors žiema palangiškių komunalininkų, skirtingai nei kolegas kituose miestuose, neužklupo nepasirengusių, sekmadienis buvo sunkoka diena.
„Visomis švenčių ir savaitgalio dienomis nuo pat ryto valydavome ir gatves, ir šaligatvius. „Pokštą“ gamta iškrėtė sekmadienį: tik nuvalius ir pabarsčius gatves, iškart vėl gan smarkiai užsnigo. O kadangi mieste automobilių buvo daug, nebuvo kaip dienos metu gerai iš naujo nuvalyti gatvių“, – sakė K. Skierus.
Komunalininkų vadovas patikino, jog tiek žmonių, tiek technikos, tiek barstymui reikalingų priemonių esama užtektinai, tad palangiškiai ir miesto svečiai neturėtų skųstis, kad tenka važiuoti ir bristi per pusnis.

Ligoninėje – kaip ir kasdien
Klaipėdos jūrininkų ligoninės Palangos departamento medikai sakė didelės įtampos per ilgąjį savaitgalį nepajutę – į juos kreipėsi praktiškai tiek pat pagalbos prašančių pacientų, pasiekiančių ligoninę tiek savo kojomis, tiek greitosios medicinos pagalbos ekipažais, kaip ir paprastomis darbo dienomis. Nebūta nei smarkiai persivalgiusių, nei stipriai švenčių proga susimušusių, nei atšalus orams nuo šalčio nukentėjusių pacientų. Tiesa, dera prisiminti, jog Greitosios medicinos pagalbos ekipažai, vietoje diagnozavę rimtas ligas ar sužeidimus, pacientus veža iškart į Klaipėdą.
Kaip sakė departamento vedėjas Remigijus Alvydas Kirstukas, gruodžio 23 d. į Palangos medikus kreipėsi 16 pacientų – šeši vadinamieji chirurginiai ir dešimt terapinių. Trys iš jų perduoti Klaipėdos medikams. Kūčių ir Kalėdų dienomis Palangos departamento priėmimo skyriuje pabuvojo 28 pacientai: gruodžio 24-ąją – šešiolika (5 chirurginiai, 11 terapinių), gruodžio 25 d. – dvylika (2 chirurginiai ir 10 terapinių).

Rado komos būklės paauglį
Rami buvo ir gruodžio 27-oji – 19 pacientų (9 chirurginiai, 10 terapinių), tiesa, vienas ligonis dėl žastikaulio lūžio perduotas Klaipėdos medikams, ir gruodžio 28-oji, nors tądien sulaukta daugiausiai – net 20 – pacientų, iš kurių 5 chirurginiai ir 15 terapinių.
Sudėtingesnė Palangos medikams buvo antroji Kalėdų diena – gruodžio 26-oji. Priėmimo skyriuje sulaukta 15 pacientų, 6 iš jų buvo reikalinga chirurgų, 9 – terapeutų pagalba. Vienas pacientas kreipėsi dėl rankos traumos – paaiškėjo, jog lūžęs stipinkaulis. Kitas gi, matyt, sugebėjo susipešti – jam sumuštas veidas, galva bei dešinysis petys.
„Tądien pas mus atvežė ir itin sunkios būklės, komos būsenoje esantį 2001 metų gimimo paauglį, – sakė R. A. Kirstukas. – Jis buvo rastas be sąmonės gulintis prie stadiono. Paauglys skubiai išgabentas į Klaipėdos vaikų ligoninę“.
 

Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

Šis savaitgalis mieste pasižymės įvairių, didelio dėmesio vertų renginių gausa: rytoj, šeštadienį, kurorte jau ketvirtąjį kartą vyks socialinė akcija „Pasveikink jūrą Palangoje“, mieste šurmuliuos ir tradicinio festivalio „Laumės juosta“ dalyviai, miesto stadione Lietuvos lengvosios atletikos čempionate varžysis geriausi šalies...


Prieš metus laiko amžinybėn iškeliavo Palangos turizmo informacijos centro direktorė Alla Valužienė. Nustojus tiksėti gyvenimo laikrodžiui, žmogaus ateitis,pasislėpusi už horizonto, suspindi kitoje – sakralinėje šviesoje. Jos paslapčių mes neįminsime. Tai – ne žmogaus prerogatyva. Tačiau,kalbėdami apie didžio žmogaus gyvenimą,mes galime didžiuotis tomis...


Prieš šventes visi puošia ne tik savo namus, bet nori, jog švenčių nuotaika vyrautų ir jų darbo vietose, tad įstaigų darbuotojai belaukdami švenčių neretai parodo neeilinį savo kūrybiškumą. Belaukdami artėjančių švenčių aplankėme keletą įstaigų, kurios, beje, dalyvavo ir Palangos miesto savivaldybės paskelbtame gražiausio šventinio...
Nors nuo kovo 1-osios vykusių tiesioginių mero rinkimų bei rinkimų į savivaldybės Tarybą praėjo jau daugiau nei 10 dienų ir nugalėtojai jau seniai visiems aiškūs, nuo kai kurių politinei agitacijai numatytų stendų į palangiškius dar tebežvelgia kai kurių partijų plakatuose atspausti veidai, kviečiantys atiduoti už juos balsus. Kas tai – nepagarba rinkėjams ar patiems sau...


Ilgasis šv. Kalėdų savaitgalis praėjo ramiai

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014 12 29 | Rubrika: Miestas

Šių metų šv. Kalėdų šventės padovanojo kaip reta ilgą savaitgalį – net penkias išeigines dienas. Kol visa Lietuva ir, žinoma, Palanga šventė, specialiosios tarnybos dirbo. Tačiau mūsų mieste palangiškių saugumu ir sveikata besirūpinančių tarnybų atstovai minėjo, jog nors ir ilgos, šventės buvo gana ramios.


Šiemet penkiasdešimties metų jubiliejų profesionalioje scenoje minintis maestro Stasys Povilaitis į jubiliejinį koncertą Vasaros estradoje kviečia palangiškius ir miesto svečius. Palangoje, kurioje ir prasidėjo jo, kaip dainininko karjera, per 50 metų pakylėjusi S. Povilaitį iki vienų mylimiausių ir populiariausių Lietuvoje lengvosios muzikos žanro atlikėjų, kurį myli, į...


Palangoje savaitgalis tapo gintariniu

Rasa GEDVILAITĖ, 2010 04 21 | Rubrika: Miestas

Praėjusį savaitgalį J.Basanavičiaus gatvė ir jūros tiltas bei pakrantė spindėjo nuo išbarstytų Neptūno gintarų, o žmonių minia skubėjo įsimesti vieną kitą į kišenę, juk buvo švenčiamas „Gintarinis savaitgalis“, po kurio nevalia namo grįžti be gintarėlio. Gausiausiai surinkę gavo ir dovanų, dėl kurių varžėsi ir maži, ir dideli.


Ilgasis savaitgalis – su kriminaliniu prieskoniu

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 04 15 | Rubrika: Miestas

Kone pirmasis saule ir šiluma palepinęs ilgasis savaitgalis Palangoje buvo ganėtinai ramus. Sugužėję atvykėliai bei vietiniai gyventojai mėgavosi saulėtu pajūriu ir pušyno kvapu ir, palyginus su kitais metų ilgaisiais savaitgaliais, neprikrėtė tunto eibių, išskyrus ilgapirščius, uoliai darbavusiuosius visomis, net šventinėmis dienomis.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas