Informacijos apie viešų paslaugų teikėjus – daug, bet neaiškumų gyventojams – ne mažiau

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2012-01-16
Peržiūrėta
1960
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Informacijos apie viešų paslaugų teikėjus – daug, bet neaiškumų gyventojams – ne mažiau

 Vartotojų pasitenkinimas ilgą laiką buvo svarbus tik privačiam sektoriui, tačiau visuomenės poreikiai tapo svarbūs ir viešųjų paslaugų sektoriui. Žmonės nori žinoti, kur ir kaip panaudojami jų sumokėti pinigai, kaip nustatomi paslaugų gyventojams tarifai. Mūsų kurorte viešąsias paslaugas teikia penkios uždarosios akcinės bendrovės: „Palangos šiluma“, „Palangos butų ūkis“, „Palangos vandenys“, „Palangos rinkliavų centras“, „UAB „Palangos komunalinis ūkis“. „Palangos tiltas“ domėjosi, ar gyventojai gauna aiškią informaciją apie jų teikiamas paslaugas.

 

Bendruomenė nori žinoti

Aktyvus palangiškis Vitalius Bernardas Litvaitis sako, kad kai kurios šių įmonių – ypač „Palangos šiluma“ ir „Palangos butų ūkis“ – yra mažiausiai atviros gyventojams ir nepasiduoda jokiai kontrolei.

„Jos teikia labai ribotą informaciją apie savo veiklą, ekonomiką ar veiklos rezultatus“, – sako palangiškis.

Anot jo,  „Palangos vandenų“ veikla visiškai kontroliuojama, prognozuojama, nedaug joje „komercinių paslapčių“.

„Palangos vandenys“ duomenis kartais skelbia vietinėje spaudoje, atsako gyventojams be jokių išsisukinėjimų įvairiuose viešuose sambūriuose, tai iš „Palangos šilumos“ ar „Palangos butų ūkio“ vadovų atsakymų ir kuolu neišmuši – viskas komercinė paslaptis“, – sako Palangos gyventojas.

Šventosios aktyvistas Kęstutis Oginskis sako nesidomėjęs šių bendrovių veikla.

„Man, kaip ir daugeliui palangiškių, svarbiau, kad paslaugos pirmiausia būtų kokybiškos. Paslaugų kokybe esu patenkintas“, – sakė K. Oginskis.

 

Skelbia daug, bet neaiškumų gyventojams – nemažai

Vienas iš prieinamiausių būdų vartotojui sužinoti apie įmonės veiklą – jos internetinė svetainė. Bene išsamiausią informaciją internetinėje erdvėje teikia „Palangos vandenys“. Joje yra aprašyta ne tik bendrovės istorija, veikla ar naujienos, yra pateiktos ir geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo, mikrobiologinių tyrimų kainos.

„Gyventojai turi teisę žinoti apie vandens paslaugų kainas, geriamojo vandens, vandentiekio kokybę. Visa tai mes ir talpiname internetinėje svetainėje. Darom moksleivių ekskursijas po mūsų įmonę, kviečiam ir gyventojus susipažinti su vandentiekio struktūra“, – laikraščiui sakė UAB „Palangos vandenys“ direktorius Pranas Madzajus.

Gana išsamią informaciją internete skelbia „Palangos šiluma“. „Pagal Energetikos įstatymą  ir Šilumos ūkio įstatymą įmonės informacija apie sąnaudas, susijusias su teisės aktų nustatyta tvarka licencijuojama veikla, kurios kainos yra reguliuojamos, yra vieša ir skelbiama“, – laikraščiui komentavo komercijos direktorius Jonas Pleškys.

„Litesko“ tinklalapyje nuodytos karšto vandens, šilumos kainos. Yra pateikta informacija kaip už juos mokėti, kaip suprasti gautą sąskaitą, ką daryti įsiskolinus bei daugiabučio namo šilumos energijos suvartojimo palyginimas pagal gatves.

Tačiau palangiškiams kyla daug klausimų dėl bendrovės investicijų, paaiškinimų, kodėl kainos skirtinguose daugiabučiuose skiriasi taip ženkliai.

Gal į šiuos klausimus atsakys įmonės auditas, kurį yra užsakiusi Palangos  miesto savivaldybė?

 

Kitokie reikalavimai

Bendro pobūdžio informaciją internete teikia „Palangos būtų ūkis“.

Kaip laikraščiui aiškino įmonės direktorius Raimondas Juodzevičius, jie nepatenka į viešųjų paslaugų tiekėjų sąrašą: „Mes į jį nepatenkam dėl įstatymų. Vadovaujamės kitais reikalavimais. O mūsų tinklalapyje gausu informacijos ir apie įmonės veiklą, darbus“.

„Vitės valdų“, kurios ir apjungia „Palangos butų ūkį“, internetinėje svetainėje apstu informacijos apie bendrovės veiklą, paslaugas gyventojams ir įmonėms bei teisės aktus.

Viešų paslaugų informacija dalijasi ir „Palangos rinkliavų centras“, taip pat turintis savo tinklalapį. Jame apstu informacijos apie vietinę rinkliavą už komunalinių atliekų, automobilių stovėjimą surinkimą, yra pateikti ir centro nuostatai, darbuotojų darbo užmokesčio dydžiai, finansinės ataskaitos.

„Laikomės įstatymų bei informuojam gyventojus apie rinkliavų centro veiklą. Bet, gaila, kad žmonėms tai nėra labai įdomu. Priekaištų susilauktume mažiau, jeigu žmonės žvilgtelėtų į mūsų viešai skelbiamą informaciją“, – „Palangos tiltui“ sakė „Palangos rinkliavų centro“ direktoriaus pavaduotojas Eugenijus Simutis.

Jūsų komentaras:

Palanga 2012-01-24 13:15 (IP: 78.61.232.81)
-Gyventojai parduoti kaip vergai, net jiems nežinant, kai tik BUVO NUPIRKTAS PLG BUTŲ ŪKIS,Tada šiai grobikiškai VITĖS VALDŲ (RUBIKINO)org, REIKALINGI TIK p i n i g a i!Niekomneklauskit- nieko niekada nesužinosit, -maskuojama, slepiama,meluojama...Vienintelis -kuo greičiau pereiti į Kitą administr. org, kuo dabar rūpinasi ir stengiasi pats Meras bei tarybos nariai, baigia ruošti įstatus, o gyventojai patys pasijudinkite, rūpinkitės savo namais, būstais, o kai esame grobuonių apglėbti, tai jie išsunks paskutinį kraujo lašą ir vis bus žama...

Taip pat skaitykite

Palangos miesto savivaldybės gyventojai, patiriantys socialinių sunkumų, kviečiami kreiptis į Palangos miesto socialinių paslaugų centrą – čia dirbančių specialistų dėka sulauksite reikiamos pagalbos, neabejotinai pagerinsiančios jūsų gyvenimo kokybę.


Palangos poliklinika jau dėliojasi planus, kaip ir kada galėtų atverti duris planiniams pacientams. Net ir tai padarius srautai bus kontroliuojami, ir jos dirbs dar ne visu pajėgumu. Poliklinikos planus dar turės įvertinti Nacionalinis visuomenės sveikatos centras. "Net ir po karantino iki pusės paslaugų bus teikiama tik nuotoliniu būdu," - "Palangos tiltui" sakė Palangos...


UAB „Palangos komunalinis ūkis“ jau pradėjo bendrovės administruojamų daugiabučių gyvenamųjų namų laiptinių dezinfekavimą. Darbų grafikas ir kita aktuali informaciją skelbiamas čia: http://www.palkom.eu/dezinfekcija.html


Visi 60 Lietuvos merų raštu kreipėsi į Lietuvos Respublikos Prezidentą, Seimą ir Vyriausybę, išsakydami poziciją, jog šalies gyventojai privalo turėti galimybę gauti viešąsias paslaugas,nesiekiant pelno.


Palangos miesto socialinių paslaugų centras (Klaipėdos pl. 76, Palanga), įgyvendindamas projektą „Socialinių paslaugų plėtra ir veiklos sąlygų gerinimas Palangos m. socialinių paslaugų tarnyboje“, nuo 2016 m. sausio 4 d. pradėjo teikti intensyvios krizių įveikimo pagalbos, laikino apnakvindinimo, psichosocialinės pagalbos paslaugas.


Pagreitį įgaunančiam UAB „Palangos butų ūkis“ administruojamų daugiabučių perėjimo į savivaldybės įmonę „Palangos komunalinis ūkis“ vyksmui sustabdyti, UAB „Vitės valdos“, valdanti UAB „Palangos butų ūkis“, kaip gelbėjimosi šiaudo griebėsi politiko – įmonės direktoriumi paskyrė Palangos miesto Tarybos narį, Lietuvos...


UAB „Palangos komunalinis ūkis“ – viešų paslaugų tiekėja kurorte, vienintelė teikianti itin platų paslaugų spektrą. Žinia, pernai bendrovei buvo patikėta ir naujos autobusų stoties statyba, taip pat ritualinių paslaugų teikimas. Dar šiais metais turėtų pradėti kilti nauja autobusų stotis, o Anapilin iškeliavę palangiškiai bus oriai išlydimi...


Kažin ar kurorte yra kita ūkinė sritis, kuri sukeltų daugiau miestiečių purkštavimų ir politikavimo kas – geriau, o kas – blogiau negu miesto daugiabučių administravimas. Vasara yra įkarštis tokią prievolę atliekančioms įmonėms, bet prasukus pro UAB „Palangos butų ūkis“ ir savivaldybės bendrovės UAB „Palangos komunalinis ūkis“ administruojamus...


Vartotojų pasitenkinimas ilgą laiką buvo svarbus tik privačiam sektoriui, tačiau visuomenės poreikiai tapo svarbūs ir viešųjų paslaugų sektoriui. Žmonės nori žinoti, kur ir kaip panaudojami jų sumokėti pinigai, kaip nustatomi paslaugų gyventojams tarifai. Mūsų kurorte viešąsias paslaugas teikia penkios uždarosios akcinės bendrovės: „Palangos šiluma“...


Baigiantis metams, juos aptaria ir miesto įmonės bei organizacijos. Kai kurios jų, tokios kaip UAB „Palangos butų ūkis“ – itin svarbios, gerinant miesto gyventojų gyvenimo kokybę, kad visi gyventume patogiau ir maloniau. Apie praeinančius 2011-uosius ir apie tai, ką Butų ūkis žada miestelėnams Naujaisiais, „Palangos tiltas“ susitiko pasikalbėti su UAB...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius