Įprasta stovėjimo vieta tapo draudžiama

Rasa GEDVILAITĖ, 2018-06-15
Peržiūrėta
1827
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangiškis Aloyzas nemalonumų patyrė nepastebėjęs šio ženklo.
Palangiškis Aloyzas nemalonumų patyrė nepastebėjęs šio ženklo.

Palangiškis Aloyzas, užsukęs į redakciją papasakojo, jog pakliuvo į ne itin sudėtingą, bet nemalonią situaciją. Su žmona atvykęs sekmadienį prie poliklinikos, esančios miesto centre, jis „užsidirbo“ baudą. Nepastebėjo naujai pastatyto sustoti draudžiančio ženklo, kuris, pasak palangiškio, ne itin ir yra matomoje vietoje.

Naujasis ženklas nebuvo pastebėtas
Nieko keista, jog Palangoje vietos automobiliui surasti sunku, ypač vasaros metu. Tad žmonės iššniukštinėja kiekvieną kurorto kampelį, norėdami surasti vietas, kuriose dar galima nemokamai pasistatyti automobilius. Vietiniams palangiškiams, žinoma, lengviau, jie pažįsta savo miestą. Tačiau ir jie kartais pakliūva į spąstus, kai laiku nepamato naujai atsiradusio kokio kelio ženklo. Kaip nutiko ir palangiškiui Aloyzui.
Naujasis kelio ženklas, nemaloniai nuteikęs pašnekovą, primontuotas prie pastatėlio, esančio prie Palangos asmens sveikatos priežiūros centro, jo kampe. Tad nuo šiol nebegalima sustoti palei minėtą pastatėlį. Kai jau išlipi iš automobilio, pamatai ryškų įvažiuoti draudžiantį ženklą, kadangi aplink pastatėlį vyksta vienpusis eismas ratu, tačiau tai, kad už šio ženklo slypi dar vienas – sustoti draudžiantis – ne kiekvienas iškart pamato.
„Specialiai norėjau jums parodyti, kur aš padariau nusižengimą, – veždamas link vietos, kurioje gavo baudą, rodė palangiškis. – Ir atkreipkit dėmesį, kaip aš jį padariau. Štai, sustojau pastatėlio šone ir ką aš blogai padariau, pasakykit?“
Atrodė, lyg ir nieko blogo. Vairuotojas niekam netrukdo, važiavo tinkama kryptimi. Tačiau tai, kad ten buvo ženklas, draudžiantis šioje vietoje sustoti, sunku pagalvoti. Galvos nekilstelėjo ir sekmadienį baudą gavęs palangiškis.

Užstato pravažiavimą
„Aš tikrai neprieštarauju tokiam eismui – viskas tvarkoje, vyksta vienpusis eismas, visi važiuoja ratu, puiku, bet kad tokioje vietoje uždėti ženklą, kurio beveik nesimato, man sunku suvokti. Taip jis tampa visai neinformatyvus“, – stebėjosi palangiškis.
Sutiktas vienas iš gydymo įstaigos darbuotojų, vos pamatęs, kur palikome automobilį, paragino geriau to nedaryti.
„Pastatė ženklą, gali nubausti. Gal prieš porą savaičių šis ženklas atsirado. Jo čia ir reikėjo. Privažiuoja tiek gudročių, kuriems nesvarbu, jog užstato pravažiavimą, o ką daryti tarnyboms, kurios važinėja didelėmis mašinomis ir negali pravažiuoti. Bet jeigu ženklas blogai pastatytas, menka bėda. Žurnalistai pasakys, kad blogai, tai ir pastatys kitaip. Bet jis, mano nuomone, turėtų čia būti“, – sakė sutiktas darbuotojas.
Aloyzas neslėpė, jog tai būdavo jo įprastinė automobilio stovėjimo vieta, norint nukakti į kurį nors miesto tašką, nebūtinai į polikliniką.
„Kadangi čia pasistatyti automobilį galima nemokamai, mudu su žmona jį ir palikome čia. Sugrįžę radome staigmenėlę, ne itin malonią, paskatinusią atidžiau apsižvalgyti“, – pasakojo Aloyzas.

Kodėl vieni mato, o kiti ne?
Palangos miesto savivaldybės tarybos narys, Eismo saugumo komisijos pirmininko pavaduotojas Mindaugas Skritulskas suprato apie kokį kelio ženklą eina kalba ir jo reikalingumu nei kiek neabejoja.
„Ten nuolat privažiuoja pilna poilsiautojų, kurie jau atradę, jog automobilį statyti šioje vietoje nieko nekainuoja. Bet automobilių kartais būna tiek daug, jog galiausiai aikštelė, kurios paskirtis yra suteikti galimybę privažiuoti gydymo įstaigos pacientams, tampa nebeveiksni. Pacientai, kai prigrūsta automobilių, nebeturi vietos privažiuoti būtinu reikalu. Juolab, kad ir užstatyti gali kai kada pravažiavimą“, – kalbėjo M. Skritulskas.
Jis patikino, kad sunku nuspręsti vien iš kalbų, ar ženklas tinkamai primontuotas, tam būtina patikra, bet ir jeigu būtų nustatyta, kad jis yra per aukštai ar per žemai, tuomet viską galima pataisyti.
„Tačiau tai gali būti ir labai subjektyvus klausimas: kodėl vieni mato sumontuotą ženklą, o kiti nemato. Juolab, kad tas pastatas, prie kurio ženklas primontuotas nėra jau toks aukštas, ne dangoraižis visgi, kad reiktų užvertus galvą žiūrėti. Žinoma, dar ir pripratimo klausimas išlieka. Žmonės važiuoja taip, kaip įpranta, tad ir prie naujai atsiradusių ženklų reikia priprasti“, – pastebėjimais pasidalino Eismo saugumo komisijos pirmininko pavaduotojas.
Įvertinti situaciją pažadėjo ir policijos pareigūnai. „Dėl kelio ženklų būtinumo, jų poreikio sprendžia Eismo saugumo komisija. Mes būtinai įvertinsime šią situaciją ir priimsime sprendimą. Šaunu, kad žmonės dalinasi pastebėjimais, kuriems vienaip ar kitaip galime turėti įtakos“, – sakė Palangos policijos komisariato viršininkas Algirdas Budginas.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kaip ir kasmet, vasario 1 d. įsigalioja draudimas žvejoti lydekas, jis tęsis iki balandžio 30 d. Taip pat iki balandžio 30 d. draudžiama žvejoti masalui naudojant žuvelę (išskyrus žvejybą Kuršių mariose ir žvejybą žuvies gabalėliu).


VĮ Valstybinių miškų urėdija ir Palangos miesto savivaldybė informuoja, kad deginti pernykštę žolę griežtai draudžiama. Pernykštės žolės deginimas labai pavojingas, nes nekontroliuojama liepsna lengvai gali persimesti į miškus ir durpynus, nukeliauti iki gyvenamųjų pastatų, sunaikinti gyventojų turtą.


Palangos miesto Rinkliavų centras skelbia 1000 kv.m. (iš 5504,4 bendro ploto) automobilių stovėjimo aikštelės (unikalus Nr. 4400-1850-0915), esančios Taikos g. 2, Palangoje, viešą nuomos konkursą.


Palangos miesto Rinkliavų centras skelbia 1000 kv.m. (iš 5504,4 bendro ploto) automobilių stovėjimo aikštelės (unikalus Nr. 4400-1850-0915), esančios Taikos g. 2, Palangoje, viešą nuomos konkursą.


“Gal kas galite paaiškinti, kodėl tokia baisi automobilių stovėjimo aikštelė prie S. Neries g. , šalia buvusio “Jūratės" baseino?” - Facebook klausia Rokas Mackevičius. Anot jo, prisiparkuoti su lengvuoju automobiliu praktiškai neįmanoma. “Jau geriau aikštelę patiems pamatyti,” – sako jis.


Įprasta stovėjimo vieta tapo draudžiama

Rasa GEDVILAITĖ, 2018 06 15 | Rubrika: Miestas

Palangiškis Aloyzas, užsukęs į redakciją papasakojo, jog pakliuvo į ne itin sudėtingą, bet nemalonią situaciją. Su žmona atvykęs sekmadienį prie poliklinikos, esančios miesto centre, jis „užsidirbo“ baudą. Nepastebėjo naujai pastatyto sustoti draudžiančio ženklo, kuris, pasak palangiškio, ne itin ir yra matomoje vietoje.


Nuolat augant aptarnaujamų keleivių skaičiui, Palangos oro uostas įrengė 86 papildomas vietas trumpalaikio stovėjimo aikštelėje. Tikimasi, kad naujos stovėjimo vietos prie keleivių terminalo ne tik suteiks daugiau patogumo keliautojams, bet ir sumažins eismo spūstis piko metu.


Bet kurios autobusų stoties paskirtis – aiški, bet antrąjį gimtadienį švenčianti Palangos autobusų stotis išskirtinė – ji kai kuriems miestelėnams tapo ir susitikimų vieta.


Palangos oro uostas, atsižvelgdamas į keleivių pageidavimus, sukūrė internetinę automobilių stovėjimo vietų rezervacijos sistemą. Ją galima išbandyti oro uosto interneto svetainėje. Nuo šiol, dar prieš vykdami į oro uostą, keleiviai gali iš anksto užsisakyti automobilio stovėjimo vietą ir už ją sumokėti, kad netektų šiais reikalais rūpintis atvažiavus į...


Palangoje šiuo metu intensyviai tvarkomos gatvės, kartu sprendžiama ir daugeliui šalies miestų būdinga problema – didinamas automobilių stovėjimo vietų skaičius daugiabučių namų rajonuose.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius