Ką suradome,tą ir paliksime

Palangos tiltas, 2018-05-10
Peržiūrėta
1733
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Ką suradome,tą ir paliksime

Jau ketvirtas pavasaris, kai mamos dovanotą gėlę – pelargoniją – išnešu į lauką. Noriu, kad ši paaugtų, sustiprėtų, pasilepintų saulės spinduliuose. Pelargonija – ne tik gražius žiedus užauginantis augalas.Jis – mano draugas, –mamos nebėra (iškeliavo į savo kalnelį), o pelargonija gyvenamano namuose...

Misija – būti mama
Motinos diena visame pasaulyje minima skirtingu laiku. Lietuvoje ji švenčiama nuo 1928 m. pirmąjį gegužės sekmadienį.Kartu su lietuvaičiais Motinos dieną mini vengrai,portugalai, ispanai, Pietų Afrikos gyventojai ir rumunai.
Kiekviena tauta turi savą istoriją.Moters – motinos įvaizdis. Ji susijusi suišskirtinėmisvienosar kitos šalies istoriškai susiklosčiusiomis aplinkybėmis: švietimu, kultūra, ekonomika, morale.
Būti mama – garbė ir atsakomybė. Motina –kaip Žemė: vientisa, nedaloma, svarbi visiems ir atskirai kiekvienam iš mūsų.Kokius vaisius ji užaugina, tuo ir džiaugiasi.
Pamenu,mano anyta, žinodama,kad jos liga sunki ir nepagydoma, susiruošusi į ligoninę pasiėmėtik savo trijų sūnų nuotraukas,kurias įsidėjo į maldaknygę, daugiau nieko...Motinos meilę priimame kaip kasdieninę duoną. Galvojame,jog ji niekada nesibaigs. Gyvenimas diktuoja savo sąlygas, o laiko ratas,kaskart atsinaujinęs,nepaliaujamai juda į priekį.Gaila,kad besisukdami šiame kosminiu greičiu lekiančiame laiveatsikvošime tada,kai ant palangės pražysta kažkada mamos padovanota gėlė...

Šeima – medžio šaknys ir šakos
Besidalindama savo nostalgiškais prisiminimais, gavau nuo savo draugės, gyvenančios Anglijoje, elektroninį laišką. Šis laiškas sugrąžino mane į realybę.Ji rašė: „Šeima – tai mūsų šaknys. Iš jų mes išaugome. Ir ne tik tėvai,seneliai, bet ir proseneliai,propropro… seneliai. Mes turime jų genus (faktinis įrodymas – ligų paveldimumas siekia septynias kartas), mes esame jų nemirtingumas, o mūsų vaikaiyra mūsų nemirtingumas(ne kiekvienam duotas nemirtingumas, nekiekvienam duoti Vaikai). Negalime teigti, kad tai yra biologinis nemirtingumas,nes ir talentai ir charakterio savybės irgi kažkiek persiduoda iš kartos į kartą.Todėl ŠEIMA, kurioje gimėme, yra tai,kas jau buvo šimtmečiais iki mums gimstant joje. Tai – tarsi medis: su gilios praeities ir dabarties(praeityje – proproproseneliai, dabartyje – dar gyvi seneliai, tėvai) šaknimis ir su artimesnėmis ar tolimesnėmis šakomis (broliais, seserimis,pusbroliais,pusseserėmis,tetomis, dėdėmis).Ir kiekviena giminė stengiasi saugoti savo medį (sąlyginai vadinkim – medžiu) ir visas jo šakeles, nes nukirtus bet kurią šakelę, visas medis daugiau ar mažiau kraujuoja,kenčia. O ar šakelė gali gyventi be medžio? Gali,jei pati išleidi tokias šaknis, kad jokios audros jai nebaisios. Bet kol išleidžia tokias tvirtas šaknis pati– vėtros ją gerokai aplaužo (jei visai nesulaužo). Bet net išleidusi savas šaknis, šakelė lieka būtent to medžio dalis.Išuosio šakelės išaugs uosio medis,iš obels šakelės–obels medis (tegul ir sulaukėjusios obels su kitokiais obuoliukais,bet obels).
Paradoksas tame,kad šakelė pati pradės tos pačios rūšies naują medį kada nors tapdama to medžio gilia šaknimi. Panašu į filosofiją? Gal,bet tai tikra,tai egzistuoja nepriklausomai nuo to, norim mes to ar ne –tiesiog taip radom,taip ir paliksim”.

P.S.  
Parašiusi šias eilutes, nutariau palaistyti gėles („gėlių batus“), kuriuos prieš keletą dienų pasodinau kartu su savo anūkėmis. Nepamiršau ir pelargonijos. Kaip galėčiau, juk ji pražysta per Motinos dieną!

Irena VALUŽĖ

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Daugiau nei prieš 10 metų mirusio tėvo Palangoje esantį turtą turtą paveldėjusi 36 metų duktė dabar turi atsakyti už jo padarytą pažeidimą – moteriai surašytas savavališkos statybos aktas ir ji iki liepos 9 dienos įpareigota nugriauti neteisėtai pastatytą namą.


Vasario 16-oji užima svarbią vietą kiekvieno lietuvio širdyje. Ši diena – ypatinga data Lietuvos valstybės istorijoje, skaičiuojančioje jau antrą tūkstantmetį.


Palangos ir Šventosios miesto bendruomenes pasiekė skaudi žinia: mirė buvęs Šventosios pagrindinės mokyklos direktorius Kazys Litvinas. Jis mokyklai vadovavo 1992–2004 metais. K. Litvinui buvo 66.


Kovo 5-ąją su trenksmu Užgavėnių persirengėliai išvarė žiemą. Kurorte jau nuo ryto palangiškiai galėjo sočiai papusryčiauti centrinėje aikštėje, o vėliau, jau vakarop, visi persirengėliai šoko aplink Morę, siautėjo smagiai baugindami žiemą, padėjo Kanapiniui įveikti Lašininį ir ragavo blynų, – kaipgi be jų.


Jau ketvirtas pavasaris, kai mamos dovanotą gėlę – pelargoniją – išnešu į lauką. Noriu, kad ši paaugtų, sustiprėtų, pasilepintų saulės spinduliuose. Pelargonija – ne tik gražius žiedus užauginantis augalas.Jis – mano draugas, –mamos nebėra (iškeliavo į savo kalnelį), o pelargonija gyvenamano namuose...


Šiandien žmogus, nesvarbu, kokio amžiaus, yra per šviesmetį kitoks negu informacinių technologijų – interneto, kompiuterių, elektroninių knygų skaitiklių – priešaušryje, tai yra vos prieš 20 su trupučiu metų. „Nuo technologijų, inovacijų niekur nedingsim – esame išmani visuomenė. Bet man atrodo, kad bibliotekoje vertę kuria...


„Druskininkai – kaip Vokietija“

Linas JEGELEVIČIUS, 2014 09 29 | Rubrika: Pajūrio žurnalas

Palanga ir Druskininkai. Kas už ką? Kas geriau? Pasiruošę kautis?


Palangoje, ramioje Žemaitės gatvelėje, savo rankomis pastatytame name gyvena 97-erių sulaukęs Jurgis Kuzmickas. Jis – seniausias Lietuvos balandžių augintojas. Į klausimą, kaip sulaukus tokio garbingo amžiaus išlikti tokiu jaunu, senolis, primerkęs savo žydras akis pakelia jas į dangų ir juokdamasis sako: „Ką žinosi, gal suradome eleksyrą amžinai...


Palangos „Banguolis“ vyko į Telšius, respublikinę pagyvenusių žmonių šokių kolektyvų šventę „Labs vakars, svetele”, skirtą šokių kolektyvo „Džiugas“ kūrybinės veiklos 55-mečiui paminėti.


Lietuvių kilmės pasaulyje garsi antropologė, gamtosaugininkė, įžymiausia orangutangų tyrinėtoja profesorė Birutė Galdikas lankėsi Lietuvoje. Viešnagės metu mokslininkė pirmą kartą atvyko į Palangą susitikti su giminaičiais. Po varginančios kelionės į Palangą, sekmadienį, mielai ir šiltai bendraujanti profesorė, prisipažino, kad nors tik pusdienį jai pavyko pabūti kurorte, tačiau liko...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius