Kandidatas į Kolumbijos prezidentus Palangą įsivaizduoja žaidimų miestu

Kandidatas į Kolumbijos prezidentus Palangą įsivaizduoja žaidimų miestu

Linas JEGELEVIČIUS, 2011 07 05

Praėjusį penktadienį kurorte apsilankęs buvęs Bogotos miesto Kolumbijoje meras, kandidatas į Kolumbijos prezidento postą matematikos profesorius Antanas Mockus gyrė Palangos mero sumanymą drausti naktį mieste prekiauti alkoholiu, pastebėjo, kad lietuviai tampa mažiau religingi bei svarstė, kad Palanga galėtų būti miestas, kur  žaidžia ne tik vaikai, bet ir suaugę žmonės. Jo nuomone, tai padėtų spręsti sezoniškumo problemą. Kartais prieštaringai vertinamą lietuvių kilmės Kolumbijos politiką lydėjo europarlamentarė Laima Andrikienė.

 

Iš Kolumbijos į Lietuvą ponas Antanas atvyko su žmona Adriana Cordoba praėjusį pirmadienį. Per savaitę jis apsilankė Druskininkuose, Anykščiuose, stebėjosi stipria vietos bendruomene Anykščiuose ir džiaugėsi galimybe susitikti su lietuviais, aplankyti senelių kapus. Palangoje žinomas Kolumbijos politikas stebėjosi nematąs palmių.

Sekmadienį A. Mockus planavo dalyvauti Kaune vykusiame XV Pasaulio lietuvių mokslo ir kūrybos simpoziume, kuriame ketino skaityti vieną pagrindinių pranešimų.

„Kalbėsiu apie Lietuvos ateitį tiek mažai tą šalį pažindamas. Bandau spėlioti, kokios pagrindinės problemos tam tikrose Lietuvos srityse“, - sakė Palangoje apie būsimą renginį A. Mockus.

Jis Lietuvoje lankosi trečią kartą, paskutinį kartą  čia viešėjo prieš šešis metus - 2005-aisiais.

„Lietuvių įvairumas padidėjo“, - pastebėjo profesorius. Anot A. Mockaus, anksčiau lietuviai buvo labiau orientuoti į darbštumą, o dabar - į gabumus, nors tai ne visada yra gerai.

Paklaustas, kaip Palangai būtų galima spręsti sezoniškumo problemą, A. Mockus papasakojo istoriją.

„Turėjau stipriai neigiamą nuomonę apie miestą, esantį maždaug 100 km nuo Bogotos,  vasarvietę. Kartą su 12 metų dukra apsilankėme ten ir leidome sau žaisti. Šis miestas liko atmintyje kaip vieta, kur galima žaisti. Mano dukra suprato, kad suaugę žmonės irgi žaidžia. Čia yra vieta, kur suaugę žmonės žaidžia“, - sakė jis.

Paklaustas žurnalistų apie Palangos mero ketinimą uždrausti prekybą alkoholiu po vidurnakčio, A. Mockus apkabino Palangos merą Šarūną Vaitkų: „Žinoma, aš palaikau tokią idėją. Kurortas turi būti šeimų, čia ne vieta triukšmauti.“  Jis sakė esąs moralinis, socialinis bei pedagoginis narkotikų priešininkas ir teigė, kad Kolumbijoje už narkotikų gabenimą yra sulaikyti keli lietuviai. „Manęs prašė juos aplankyti, bet kol kas to nepadariau“, - sakė dukart Bogotos meras.

„Reikia žmonėms išmokti jaustis gerai natūraliai, be dirbtinių, cheminių pakeitimų galvoje“, - sakė A. Mockus.

Svečiui Š. Vaitkus dovanų įteikė miesto menininko Vytauto Kuso sukurtą mažiausią lietuvišką knygą - 56 puslapių 9 x 8 mm dydžio bei 3 mm storio poezijos knygą „Pojūtis“.

Papietavus „Palangos vėtroje“, Palangos meras Š. Vaitkus pakvietė garbingą svečią, jo žmoną ir L. Andrikienę į elektromobilį trumputei pažintinei ekskursijai po Palangą. Už  vairo sėdo Palangos meras.

Bevaikštantį ant Palangos tilto svečią atpažino ir praeiviai. Vienam iš jų paprašius nusifotografuoti kartu, A. Mockus pasiūlė pažaisti pasitikėjimo žaidimą. Į šį žaidimą buvo įtrauktas ir Palangos meras Š. Vaitkus.


Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

Vos 28 metų palangiškė Svetlana Grigorian politinę kampaniją dėl Palangos mero posto pradėjo slystelėjimais. Seimo nario, buvusio premjero Algirdo Butkevičiaus padėjėjos, apsižergusios keturratį, reklaminė nuotrauka šokiravo aplinkosaugininkus, o politikės tėvo verslą lydi Statybų inspekcijos sankcijos. Kandidatė į kurorto merus yra ir akcininkė bendrovės, kuri bausta už tabako...


Lietuvos laisvės sąjunga, vadovaujama buvusio Vilniaus miesto mero Artūro Zuoko, Kretingos-Palangos rinkimų apygardoje kelia Janės Narvilienės, buvusios Seimo narės, kandidatūrą.


Palangos miesto Garbės piliečio, Palangos miesto partnerio Simrishamno (Švedija) gyventojo, buvusio ilgamečio pedagogo Thomo Larssono, mūsų mieste žinomo dėl didelės apimties labdaringos veiklos bei ypatingo dėmesio Palangai, pristatinėti niekam nebereikia. Šimtus kartų Palangoje lankęsis švedas šįkart į ją atvyko kartu su žmona Gunilla. Abu svečiai mielai...


Viešosios įstaigos Palangos asmens sveikatos priežiūros centras (ASPC) šeimos gydytoja Sigita Didjurgienė – atidi, rūpestinga, komunikabili, maloniai bendraujanti. Ją gerbia ir pacientai, ir kolegos. Ji pastebi, kad prastėja jaunųjų pacientų sveikata ir ragina visus gyventojus dalyvauti valstybės finansuojamose prevencinėse programose. Anot gydytojos, daugelio ligų...


Mažiesiems palangiškiams ir kurorto svečiams Palangoje šiais metais įrengtos keturios naujos, modernios vaikų žaidimų aikštelės daugiabučių kiemuose dėmesį vilioja ryškiaspalviais žaidimų įrenginiais. Jie, beje, yra įrengti ir kurorto vaikų darželiuose, o spalį naujomis atrakcijomis praturtėjo ir Vaikų parkas, esantis visai šalia jūros. Dar du sklypai...


Ne vieną kartą skambėję priekaištai dėl Virbališkės take esančios kavinės – naktinio baro „Luiza“, kus alkoholiu buvo prekiaujama iki ketvirtos valandos ryto, pasiekė Palangos politikų ausis. Vakar Taryba balsavo už sprendimą apriboti prekybos svaiginančiais gėrimais laiką „Luizoje“ nuo 8 val. ryto iki vidurnakčio. Kavinės savininkė Irena...


Kol skandalingą buvusį ministrą „veža“ praeities vežimas, liberali Palangos, Neringos ir Klaipėdos dalis šiuose rinkimuose turi jam gerą ir labai stiprią alternatyvą – Liberalų sąjūdžio keliamą Aliną Velykienę.


Eidamas 74-uosius metus birželio 27-osios naktį mirė Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo Akto "Dėl Lietuvos nepriklausomos valstybės atstatymo" signataras, buvęs Palangos meras Algimantas Vincas Ulba. Velionis pašarvotas trečiadienį, birželio 27 d. Palangos laidojimo namuose (prie senųjų kapinių), lankymas - nuo 16.00 val. Laidotuvės įvyks penktadienį...


Praėjusį penktadienį kurorte apsilankęs buvęs Bogotos miesto Kolumbijoje meras, kandidatas į Kolumbijos prezidento postą matematikos profesorius Antanas Mockus gyrė Palangos mero sumanymą drausti naktį mieste prekiauti alkoholiu, pastebėjo, kad lietuviai tampa mažiau religingi bei svarstė, kad Palanga galėtų būti miestas, kur  žaidžia ne tik vaikai, bet ir suaugę žmonės. Jo nuomone...


„Alynas“ neteko licenzijos prekiauti alkoholiu

Linas JEGELEVIČIUS, 2010 08 11 | Rubrika: Miestas

„Palangos tiltas“ praėjusį trečiadienį rašė apie atvirą alaus barą „Alynas“ J. Basanavičiaus gatvėje. Susizgribus valdininkams patikrinti aludę, paaiškėjo, kad jos savininkai grubiai pažeidžia įstatymus – be projekto buvo suręstas metalinis paviljonas J. Basanavičiaus gatvėje. Be to, paaiškėjo, kad nelegaliai pastatyta aludė pažeidžia pačios savivaldybės Tarybos nustatytus reikalavimus...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius