D.Šeduikienės (sėdi trečia iš kairės) vadovaujamo „Kikilio“ kikiliukai kartu su mamomis ir Palangos moksleivių klubo direktore R.Geciene (pirma iš kairės) penktąjį kartą didžiųjų metų švenčių išvakarėse susirinko vakaronėn.

D.Šeduikienės (sėdi trečia iš kairės) vadovaujamo „Kikilio“ kikiliukai kartu su mamomis ir Palangos moksleivių klubo direktore R.Geciene (pirma iš kairės) penktąjį kartą didžiųjų metų švenčių išvakarėse susirinko vakaronėn.

„Kikilio“ kikiliukai su tėveliais pasitiko Kūčias ir Šv. Kalėdas

"Palangos tilto" informacija, 2012 12 27

Kūčiukai, aguonpienis, kisielius, žirnių šutynė ir dar daug daug patiekalų – viskas, kas turi būti Kūčių vakarą – buvo sudėta ant šventinio stalo Palangos moksleivių klube šventes pasitikusio folkloro ansamblio „Kikilis“ vakaronėje.
„Kikilio“ vaikai, tėvelių padedami, net pyragus su aguonomis kepė, iš parduotuvės ant mūsų stalo – tik riešutai ir mandarinai, – šypsojosi ansamblio vadovė Diana Šeduikienė, prasitarusi, jog tokios vakaronės, lydimos kalėdinių dainų bei iš liaudies papročių mus pasiekusių žaidimų ir burtų, rengiamos nuo pat „Kikilio“ įsikūrimo prieš aštuonerius metus. – Mes ne tik stengiamės, kad stalas būtų gausus tradicinių Kūčių vakaro valgių. Nepamirštame keistis dovanėlėmis. Į kikiliukų mamyčių pasiūtus maišelius šiemet, be kitų siurprizų, sudėjome ir nuotraukas iš šių metų „Kikilio“ renginių bei koncertų“.
Prie šventinio stalo gruodžio 19-ąją susėdo keturiolika kikiliukų. O iki šventės ansambliečiai, kurių, beje, esama daugiau, nei galėjo tą vakarą ateiti, mokėsi ne vien dainų, šokių, žaidimų, bet ir patys pasidaryti žaisliukus Kalėdų eglutei. Tokius, kokius darydavo mūsų senoliai – iš šiaudų bei kitų supermarketuose nenaudojamų, tačiau tokių tikrų ir šiltų medžiagų.
„O žinot, ką aš prisimenu? – su kartu prie stalo sėdinčiais kikiliukais, jų mamomis bei Palangos moksleivių klubo direktore Rūta Geciene, sakiusia, jog „Kikilis“ – viso klubo pasididžiavimas, – pasakojo ansamblio dalyvė Vilma. – Prisimenu, kaip dar būdama darželyje mamai sakiau: kai užaugsiu, būtinai eisiu dainuoti į „Kikilį“. Ir dar prisimenu, kaip džiaugiausi, kad pirmoje klasėje mama mane čia atvedė“.
„Mes visos labai džiaugiamės, kad „Kikilis“ moko ne vien dainuoti, šokti, žaisti. Čia mūsų vaikai išmoksta buvimo kartu. Meno mokykloje yra pamokos, yra namų darbai. To irgi reikia, tai taip pat puiku. Tačiau čia – tikras kolektyvas, su savo tradicijom, su savo šventėm. Ir tai mus džiugina“, – kalbėjo mama Judita, linkėjusi, kad „Kikilis“ augintų vaikus nuo pirmosios iki pat dvyliktosios klasės.

 


Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

Ką daryti, jeigu valgant išsprūsta pokštas ar anekdotas? Atsiprašyti ir toliau tyliai valgyti? Ar „skelti“ dar vieną linksmą nutikimą, kad šventė būtų linksmesnė, o valgiai skanesni? Psichoterapeutas Olegas Lapinas sako, kad valgant prie šventinio šeimos stalo, juokauti pageidaujama: „Priešingu atveju šventė gali virsti...


Švietimo ir mokslo ministrei išsakius mintį, jog reiktų ilginti mokslo metus, sulaukta įvairios visuomenės reakcijos. Vieni tokią mintį gyrė, kiti ją peikė, galiausiai pasvarstyta, kad tai gal ir nebūtų blogai, jeigu viskas būtų tinkamai parengta – vien pailginti mokslo metus nėra prasminga, reikia atitinkamai atsižvelgti ir į ugdymo programas bei metodus, gal tai padėtų...


Palangiškė Dovilė Štrimaitytė gali didžiuotis: jos žaidimas Moksleivių krepšinio lygoje (MKL) neliko nepastebėtas. Ji buvo pripažinta naudingiausia Lietuvos moksleivių krepšinio lygos žaidėja. Kartą ji jau buvo išrinkta ir naudingiausia mėnesio žaidėja, Palangos sporto centro geriausia 2015 metų sportininke. Ji sutiko atsakyti į keletą klausimų.


Aš nebijau išgirsti: „Nutilk, filosofe“. Ne. Ir kalbėsiu, ir rašysiu, nors buvo gyvenimo keliuos ir tokių „TSKP pareiškėjų“, dar 1964–1969 metais „raudonpelkės“ Kelmės rajone: „Mes tau uždrausim rašyti“. Kas taip geidė – jau numirę. Rašysiu bent iki Algio Čekuolio metų. Mintys, kojos...


„Man teko nemažai su specialiomis šalies tarnybomis pakovoti, kad informacija apie asmenų pokalbių pasiklausymą, asmenų skaičių, kuriems taikomos tokios operatyvinės priemonės, taptų vieša, – sako Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) narys ir Operatyvinės veiklos parlamentinės kontrolės komisijos (OVPKK) pirmininkas Darius Petrošius. –...


Naujųjų metų sutiktuvės – daug ramesnės nei pernai

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2013 01 03 | Rubrika: Miestas

Palangiškiai bei kurorto svečiai šiemet sutikdami Gyvatės metus buvo daug ramesni nei pernai – teigia policijos pareigūnai bei ugniagesiai gelbėtojai, o komunalininkai bei medikai priduria, jog gydytojų iškvietimų bei darbo miestą tvarkantiesiems buvo dvigubai mažiau.    


Kūčiukai, aguonpienis, kisielius, žirnių šutynė ir dar daug daug patiekalų – viskas, kas turi būti Kūčių vakarą – buvo sudėta ant šventinio stalo Palangos moksleivių klube šventes pasitikusio folkloro ansamblio „Kikilis“ vakaronėje.


„Laimingas žmogus tas, kuris gali save realizuoti kūryboje. Tad aš daug kuriu ir skatinu kurti savo ugdytinius. Sukūriau savitą pažangią kūrybiškumui ugdyti fizikos pamokų sistemą, kuri sėkmingai atskleidžia mokinių kūrybines galias, sudaro sąlygas vaikų saviraiškai“, – sako jau trisdešimt vienerius metus fizikos kūryboje ir kūrybos fizikoje...


„Ar geras šokis turi būti panašus į jūros šėlsmą? Labai jau poetiškai pasakyta. Šokis turi būti visoks“, – nusišypsojo sužinojęs pagrindinę mūsų pokalbio temą tarptautinės kategorijos teisėjas, Lietuvos sportinių šokių federacijos viceprezidentas, Palangos moksleivių klubo sportinių šokių kolektyvo vadovas Paulius...


Ir mažoj širdelėj daug gerumo telpa

Palangos l/d ,,Sigutė” auklėtoja metodininkė Alma Valaitienė, 2011 01 12 | Rubrika: Miestas

Palangos lopšelio - darželio ,,Sigutė“ ,,Boružėlių“ grupės vaikučiai, belaukdami Kalėdinio stebuklo įrodė, kad ir mažoj širdelėj daug gerumo telpa. Jie stengėsi būti geresniais: mažiau pykosi, buvo nuoširdūs, gražiai bendravo, daugiau dirbo, puošė grupę savo pagamintais darbeliais, mokėsi eilėraštukų, dainelių ir žaidimų.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius