Nuotoliniu būdu mokys visus šalies mokinius

Rasa GEDVILAITĖ, 2013 05 30
Suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro kolektyvas, kurio veiklą koordinavo direktorės pavaduotoja ugdymui Palmira Jurgilienė (priekyje stovi), pasiruošęs nuotoliniu būdu mokyti ne tik kretingiškius, bet ir kitų miestų mokinius.

Suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro kolektyvas, kurio veiklą koordinavo direktorės pavaduotoja ugdymui Palmira Jurgilienė (priekyje stovi), pasiruošęs nuotoliniu būdu mokyti ne tik kretingiškius, bet ir kitų miestų mokinius.

 

Kokią įsivaizduoju ateities mokyklą?

Kretingos suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro bendruomenė pasiekė didelį laimėjimą – nuo šiol mokyti nuotoliniu būdu mokytojai galės ne tik mokinius iš Kretingos rajono, bet ir visos šalies. Tokias paslaugas turi galimybę teikti vos kelios švietimo įstaigos Lietuvoje.

Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis oficialiame rašte išdėstė, jog „vadovaudamasis Mokyklų, vykdančių formaliojo švietimo programas, tinklo kūrimo taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2011 m. birželio 29 d. nutarimu, ir atsižvelgdamas į pasirengimo mokyti pagal bendrojo ugdymo programas nuotoliniu būdu įsivertinimo ataskaitą, pritariu, kad Kretingos suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centre šalies mokiniai pagal pagrindinio ugdymo II dalies, suaugusiųjų pagrindinio ugdymo II dalies ir suaugusiųjų vidurinio ugdymo programas būtų mokomi nuotoliniu mokymo proceso organizavimo būdu“. Su šiuo raštu atvertos durys įgyti pagrindinį ar vidurinį išsilavinimą Kretingos švietimo įstaigoje kiekvienam to pageidaujančiam šalies gyventojui nuo devintos klasės.
Mokymus nuotoliniu būdu koordinavusi Suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro direktorės pavaduotoja ugdymui Palmira Jurgilienė sakė, jog už šį pasiekimą reikia dėkoti visam kolektyvui, negailėjusiam nei laiko, nei jėgų, taip pat žalią šviesą uždegusiam Kretingos rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriui, laikinai vedėjo pareigas einančiam Antanui Sungailai. „Mes tai padarėm visi kartu – mokytojų iniciatyva. Kiek gi jie turėjo laisvalaikio, ėmus mokyti nuotoliniu būdu, galima sakyti, kad neturėjo, jie dirbo visą laiką. Aš esu labai dėkinga, kad jie atidavė tiek jėgų, turėjo kantrybės. Tai ką padarėm, padarėm kartu“, – kreipėsi į Centro mokytojus pavaduotoja.
Kalbinti pedagogai neslėpė, jog pati pradžia, kai ėmė bandyti nuotolinį mokymą, buvo sunki, tačiau vieningai sutiko, kad išmokus jie tik patobulėjo. „Kai vis daugiau išmoksti, supranti, kad dar daugiau yra galimybių, tad mes patys kaskart labai tobulėjam. Mums padeda ir mokiniai, kurie pastebi, ko jiems trūksta, kokių medžiagų norėtų daugiau. Džiugina gaunamas atgalinis ryšys iš mokinių, kurie nuoširdžiai dirba prisijungę po darbų ar turėdami šeimos rūpesčių. O mokantis nuotoliniu būdu išties galimybės yra neribotos, metodų taikymas labai platus. Dabar jau galim ir tarpusavyje bendradarbiauti, ko nebūtumėm galėję padaryti prieš keletą metų“, – apie mokymą nuotoliniu būdu atsiliepė mokytojai.
Visgi labiausiai už kantrybę mokant būtent juos jie dėkojo pavaduotojai P. Jurgilienei. „Ji buvo šio mokymo tarsi krikštamotė. Turėjusi savo tikslą – sukurti nuotolinį mokymą ir išmokyti mus naudoti jį. Ji to pasiekė dėl savo nepaprasto darbštumo, pareigingumo“, – gerų žodžių savo vedlei šiuose mokymuose negailėjo mokytojai. Pati pavaduotoja sakė, jog šių tikslų siekti nebuvę sunku, nes komanda šį iššūkį priėmė ir kantriai drauge siekė kuo geresnių rezultatų. „Vieno seminaro metu nugirdau apie mokymą nuotoliniu būdu, tuomet ir šovė mintis, kad galima tokį būdą taikyti ir Centre. O kai turi tikslą, kai patinka darbas, kurį darai, tuomet viskas lengviau pasiekiama, juo labiau, kad komanda labai padėjo. Dabar jau galime pasidžiaugti, kad mūsų mokytojai puikiai geba taikyti informacines technologijas pamokose, įgijo kompiuterinio raštingumo žinių. Esam pasirengę dokumentaciją, nuotolinio mokymo organizavimo tvarką, reikalavimus, tvarkos aprašą, pagal kurį mokytojai gali įsivertinti savo kursą“, – kalbėjo pavaduotoja.
Su „Moodle“ sistema mokytojai susipažino prieš trejetą metų, tuomet jie jau rengė mokomąsias medžiagas virtualiems kursams, o šiais mokslo metais imtos vesti virtualios pamokos, kurios sudarytos kiekvienai klasei tam tikru metu. Vien medžiagos rengimu ir virtualiu konsultavimu neapsiribota, mokytojai pateikia ir vaizdo pamokas, taip pat rengia interaktyvius testus.
Suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro mokytojai pripažino, jog mokydami kitus, nuolat mokosi ir patys. Jie taip pat bendradarbiauja su Šiaulių universiteto nuotolinių studijų centru, kurie pamokina, konsultuoja vaizdo seminarų metu.
Kretingos suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centre mokytis nuotoliniu būdu gali visi Kretingos rajono gyventojai nuo 5 klasės, o dabar atsirado galimybė jungtis ir šalies mokiniams nuo 9 iki 12 klasės.

„Palangos tiltas” vykdo Spaudos, Radijo ir Televizijos rėmimo fondo projektą „Mes – Baltijos jūros vaikai”.

Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

Palangos miesto savivaldybė kviečia viešbučius ar kitas apgyvendinimo paslaugas teikiančias įmones teikti pasiūlymus dėl izoliavimosi patalpų suteikimo paslaugos, esant poreikiui. Už šias paslaugas bus apmokama Vyriausybės nustatyta tvarka. Komercinius pasiūlymus su įkainiais teikti el. paštu jurate.mitkeviciute@palanga.lt.


Vyriausybė šiandien, kovo 25 d., posėdyje pritarė draudimui teikti apgyvendinimo paslaugas, išskyrus privalomam karantinavimui.


Palangos miesto savivaldybės įmonių, įstaigų, institucijų darbuotojams ir valstybės tarnautojams iki balandžio 14 d. imtinai uždrausta vykti į komandiruotes Lietuvoje ir į užsienio valstybes.


Iš atostogų Prancūzijos Alpėse per Milaną į Palangą grįžęs Leonas Šidlauskas, Palangos senosios gimnazijos direktorius, dvi savaites dėl koronaviruso grėsmės praleis namuose.


Visi 60 Lietuvos merų raštu kreipėsi į Lietuvos Respublikos Prezidentą, Seimą ir Vyriausybę, išsakydami poziciją, jog šalies gyventojai privalo turėti galimybę gauti viešąsias paslaugas,nesiekiant pelno.


Pagalba įvairioms organizacijoms visuomet praverčia, ji padeda įgyvendinti numatytus planus, kurti įvairiapusiškas veiklas, o svarbiausia – suteikti reikalingą pagalbą žmonėms. Tai patvirtino ir dviejų Palangos organizacijų – Palangos neįgaliųjų draugijos ir Palangos sutrikusios psichikos žmonių globos bendrijos – atstovai, dalyvavę socialinės reabilitacijos paslaugų...


Palangoje jau nuo trečiadienio rungiasi geriausi šalies jaunimo boksininkai – vasario 24-27 dienomis kurorte vyksta Lietuvos jaunimo bokso čempionatas.


Kretingos suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro bendruomenė pasiekė didelį laimėjimą – nuo šiol mokyti nuotoliniu būdu mokytojai galės ne tik mokinius iš Kretingos rajono, bet ir visos šalies. Tokias paslaugas turi galimybę teikti vos kelios švietimo įstaigos Lietuvoje.


Vasaros metu, kuomet mokiniai pamiršta apie mokyklas, ten vis tiek verda gyvenimas. Palangos „Baltijos“ pagrindinėje mokykloje jis itin matomas. Mokykla rugsėjo pirmąją savo mokinius pasitiks itin pasikeitusi, jau dabar aiškiai matyti, kaip keičiasi mokyklos išorė. Mokykloje vyksta rekonstravimo darbai, siekiant didinti energijos vartojimo efektyvumą.


Viešosios vietos – tik konkurso būdu

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 03 03 | Rubrika: Miestas

Praėjusį penktadienį posėdžiavusi miesto valdžia pritarė sprendimui, kuriuo viešosios vietos  prekiauti ar paslaugoms teikti bus skiriamos konkurso būdu. Tik Palangos gintaro meistrų gildijai buvo suteikta išimtinė teisė J.Basanavičiaus gatvėje prekiauti ne konkurso tvarka.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas