Pajūrio jaunimas tobulinosi savanorių stovykloje „Visraktis“

Pajūrio jaunimas tobulinosi savanorių stovykloje „Visraktis“

2018 09 27

Rugsėjui įpusėjus mūsų mieste susirinko grupelė jaunų žmonių ne tik iš Palangos, bet ir iš uostamiesčio. Su dvylika mūsų krašto jaunuolių stovykloje „Visraktis“ savanoriavimo patirtimi dalijosi ne tik palangiškiai, bet ir svečiai iš Kauno, iš Nacionalinės savanoriškos gelbėjimo tarnybos „Voluntarius LT“.

Profesionalioji savanorystė
Kas tai yra profesionalus savanoris? Pirmiausia į šį klausimą atsakymo ieškojo savanorių stovyklos dalyviai, o jį rasti padėjo „Voluntarius LT“ direktorius Rimantas Mikalauskas ir šios tarnybos savanorė Viktorija Kanapinskaitė. Pajūrio jaunuoliai, įprastai savo pagalbą siūlantys įvairių renginių organizatoriams, sužinojo apie Kaune vystomą galimybę talkinti netgi Greitosios pagalbos medikams. Be abejo, tokiais atvejais nepakanka vien noro padėti kitam – tam reikalingos ir specifinės žinios, tam tikri profesionalūs įgūdžiai. Stovyklą organizavusi Verslo ir lyderystės asociacija „In corpore“ dviejų dienų stovyklautojams pažadėjo irgi surengti pirmosios pagalbos teikimo apmokymus.
O rugsėjo 15-16 dienomis jaunuosius palangiškius bei klaipėdiečius Visuomenės sveikatos biuro vadovė Miglė Mikalauskaitė mokė suvaldyti konfliktines situacijas, kurių apstu ne tik savanorio veikloje, bet apskritai – kiekvieno kasdienybėje. „In Corpore“ vadovė Inesa Bundulienė drąsino jaunimą paatvirauti, ką kiekvienam reiškia savanoriška veikla. Atsakymas reikalavo ne tik nuoširdumo, bet ir kūrybingumo, nes pagrindinis vedlys kiekvienam buvo paties ištraukta kortelė su tam tikra fotografija („Points Of You“ metodika).

Ugdė emocinį intelektą
Antrąją stovyklos dieną jaunimas susirinko Kurhauze veikiančioje jaunimo erdvėje „Be stogo“. Čia jaunimo studijos vadovas Tautvydas Lubys su stovyklautojais kalbėjosi apie komunikacijos būdus ir komunikavimą kasdieninėje veikloje. Kartu su Inesa jaunieji savanoriai išbandė komunikacijos ir emocinio intelekto ugdymo priemonę „Godopoco“, visi įsitraukė į šmaikščią, rimtą ir ilgą diskusiją.
Savanorystės stovyklą užbaigė naujų idėjų išgryninimas ir trokštamiausios savanoriavimo veiklos Palangos mieste suformulavimas. Nors savanorystės stovykla ir baigėsi, tačiau jos organizatoriai ilgam su dalyviais neatsisveikino, planuoja jau naujus susitikimus. „Be galo džiaugiamės susipažinę su būriu nuostabių jaunų žmonių. Taip gera buvo visiems kartu diskutuoti, dalintis mintimis, patyrimais ir ieškoti atsakymų. Labai ačiū puikiems lektoriams! Dalindamiesi savo mintimis ir patyrimais dažnai įkvėpiame bei motyvuojame vieni kitus. Mes neišsiskyrėme, tik išsiskirstėme iki kito susitikimo“, – sako I. Bundulienė.
Savanorių stovykla „Visraktis“ finansuota pagal Palangos miesto savivaldybės jaunimo iniciatyvų skatinimo programą.

Ligita SINUŠIENĖ


Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

Aktyviausias ir smalsiausias pajūrio jaunimas bei vaikai rudens pabaigtuves ir visą gruodžio mėnesį praleido turiningai, dalyvaudami verslo ir lyderystės akademijos „In corpore“ organizuotame projekte „Kuriu ir dalinuosi“, kurio metu atskleidė savo kūrybinius gebėjimus, mokėsi bendrauti, žaidė, šoko ir ruošė dovanas brangiausiems žmonėms.


Rugsėjui įpusėjus mūsų mieste susirinko grupelė jaunų žmonių ne tik iš Palangos, bet ir iš uostamiesčio. Su dvylika mūsų krašto jaunuolių stovykloje „Visraktis“ savanoriavimo patirtimi dalijosi ne tik palangiškiai, bet ir svečiai iš Kauno, iš Nacionalinės savanoriškos gelbėjimo tarnybos „Voluntarius LT“.


Palanga – tai kurortas, kurį vasarą aplanko dešimtis kartų daugiau žmonių nei gyvena pačiame mieste. Bet šis miestas nėra tik laikinoji vasaros sostinė – jame gyvena daugiau nei 15 tūkstančių žmonių. Nemaža dalis jų yra augantis bei veiklus jaunimas. Dauguma jų jau paaugliai, todėl suprantama – vasarą, kai miestą apspinta tokia minia vasaroti mėgstančių žmonių...


Palangos Dienos centro jaunimas susibūrė į neformalią jaunimo grupę “Užaugę pajūryje“ ir laimėjo projektą - Interaktyvi kūrybinė dirbtuvė "Bendruomeniškas jaunimas". Projektą finansuoja Palangos savivaldybė.


Neseniai šalia Šventosios esančioje „Raganės“ stovykloje vyko didžiausia Lietuvoje tarptautinė vasaros sporto stovykla. Lietuvos karate kyokushin federacijos organizuojamoje tarptautinėje stovykloje per tris pamainas savo jėgas išbandė ir kvalifikaciją kėlė 600 kyokushin karate sportininkų.


Palangos jaunimas auga su kiekvienais metais

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014 01 13 | Rubrika: Jūros vaikai

„Per praėjusius 2013-uosius metus Palangos jaunimas labai stipriai pasistūmėjo į priekį. Kita vertus, kyla ir reikalavimai: manau, visa Palanga turėjo ne vieną progą pamatyti, koks šaunus jaunimas čia auga, tad iš jo šiais metais tikimasi dar daugiau visiems matomos veiklos“, – sako Palangos miesto savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė Laura...


„Veiklus jaunimas“ – Palangos senojoje gimnazijoje

Palangos senosios gimnazijos inf. , 2013 09 26 | Rubrika: O man ne dzin

„Veiklus jaunimas“ – tai Europos Sąjungos programa, skirta visiems 13-30 metų žmonėms iš ES valstybių narių.


Smurtavo stovykloje

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2012 08 13 | Rubrika: Kriminalai

Šventojoje įsikūrusi asociacijos „Jūrų šaulys” sukarinta vaikų stovykla Palangos policijos pareigūnams sukėlė netikėtų rūpesčių. Dėl įvykių stovykloje per dvi dienas pradėti net trys ikiteisminiai tyrimai. Kurorto policijai teks tirti stovykloje užfiksuotus du smurto atvejus ir greičiausiai su jais susijusį turto sugadinimo faktą. Iš pradžių...


Kieno atminimą derėtų įamžinti Palangoje ir kam pastatyti nors paminklą? Kol miestelėnai paburba, kad kurorte nėra deramai pagerbtas Palangos kūrėjų grafų Tiškevičių atminimas, Lietuvos kariuomenės krašto apsaugos savanorių pajėgų Žemaičių apygardos III-os rinktinės kariai ir jų vadas pulkininkas leitenantas Vytautas Reklaitis nusitaikė į Palangą – siūlo joje pastatyti paminklą...


Italų rengtoje stovykloje dalyvavo ir palangiškiai

„Palangos tilto“ informacija, 2010 08 23 | Rubrika: Miestas

Praėjusią savaitę Klaipėdoje vyko vieno garsiausių pasaulio futbolo klubų „AC Milan“ iš Italijos, vaikų futbolo stovykla „AC Milan Junior Camp“. Treniruotes stovykloje vedė treneriai iš Italijos.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius