Pakoreguotos prekybos taisyklės drausmins prekeivius

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 04 28

Palangos miesto savivaldybės Verslo ir turto skyriaus siūlymu yra parengtos tvirtinti miesto savivaldybės tarybai  naujos prekybos viešosiose vietose taisykles. Pastarosios keičiamos, kad būtų galima jomis vadovautis organizuojant prekybą  bei siekiant suderinti su Administracinių teisės pažeidimų kodekso nuostatomis. Todėl pasiūlyta ne tik keisti Tarybos 2008 metais gruodį patvirtintu sprendimu pavadinimą, bet ir kai kuriuos taisyklių punktus.

 

Pasiūlyti  apribojimai

Šių metų vasario mėnesį miesto savivaldybės taryba patvirtino viešųjų vietų išdėstymo schemas, pakeitė ir nauja redakcija išdėstė  Vietinės rinkliavos už leidimo išdavimą nuostatus bei jų surinkimo tvarką.  Minėtu sprendimu Palangos ir Šventosios paplūdimiuose nustatytos naujos viešosios vietos vandens atrakcionams, skirtiems vaikams, organizuoti. Todėl naujose taisyklėse pasiūlyta taikyti apribojimus dėl užimamo ploto. Minėtiems vandens atrakcionams skirti ne daugiau kaip 150 kv.m, prekybai ledais  ne daugiau kaip 4 kv.m užimamo ploto.

 

Negalės įgalioti kitų asmenų

Taip pat  leidimo turėtojams bus taikomi  apribojimai. Verslininkas, įsigijęs leidimą prekiauti ar teikti paslaugas, negalės savo vardu įgalioti kitų asmenų verstis leidime nurodyta veikla. Verslo ir turto skyriaus specialistų teigimu, tarkime, individualios ir personalinės įmonės savininkas yra konkurse laimėjęs ne vieną prekybos vietą. Natūralu, kad jam tenka samdyti darbuotojus. Tokiu būdu, dirbantieji turi būti oficialiai įdarbinti ir privalu mokėti mokesčius. Ši nuostata netaikoma dirbantiems su verslo liudijimais, jei šiame dokumente įrašyti fiziniai asmenys ar pagal sutartį perduotos jiems šios teisės.

 

Griežtinama tvarka

Taisyklėse sugriežtinta tvarka ir dėl darbo vietos sutvarkymo. Prekiautojai ir paslaugų teikėjai darbo vietą įpareigoti susitvarkyti ne vėliau kaip paskutinę leidimo galiojimo dieną. Jie savo lėšomis turės išvežti nesudėtingus laikinus statinius, įrenginius ir sutvarkyti aplinką. Jei šis reikalavimas nebus įvykdytas, tai šiuos įrenginius nuveš miesto savivaldybė, o patirtas išlaidas privalės sumokėti asmuo kuriam buvo išduotas leidimas, neatsižvelgiant į tai, kam statinys ar įranga priklauso.

 

Bus kontroliuojama

Pasak  skyriaus specialistų, kaip ir kasmet bus kontroliuojama ar laikomasi taisyklių reikalavimų. Todėl numatoma patvirtinti Prekybos ar paslaugų teikimo viešosiose vietose tikrinimo akto formą bei jų registrą. Taip pat numatyta, kad Verslo ir turto skyrius sudaro asmenų, pažeidusių taisykles sąrašus, o miesto Taryba pasilieka teisę, asmenims pažeidusiems šias taisykles, neteikti mokesčių lengvatų.


Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

Vakar, gegužės 30 dieną, įvykusiame Palangos miesto savivaldybės Tarybos posėdyje socialdemokratė Svetlana Grigorian kartu su kolege socialdemokrate Renata Surblyte ir visuomeninio komiteto „Palangiškiai“ atstovu Eugenijumi Simučiu pranešė, kad veiklą Palangos miesto savivaldybės Taryboje vykdys susivieniję į opozicinę „Jungtinė Socialdemokratų ir komiteto...


Trečiadienį, balandžio 24 d., vykusio Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdžio metu paskirta savivaldybės administracijos direktorė. Ja tapo Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partijos atstovė Akvilė Kilijonienė. Slapto balsavimo metu A. Kilijonienės kandidatūra palaikyta vienbalsiai.


Šiandien, antradienį, balandžio 16 d., į pirmąjį posėdį rinkosi 9-ojo šaukimo Palangos miesto savivaldybės taryba. Iškilmingas posėdis vyko Kurhauzo salėje, posėdžio metu iš pareigų, pasibaigus kadencijai, atleistos Savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė bei pavaduotoja Violeta Staskonienė, jai laikinai pavestos administracijos direktoriaus...


Palangos miesto savivaldybės taryba antradienį, vasario 23 d., patvirtino Savivaldybės 2016 metų biudžetą, kurį sudaro 19 mln. 924 tūkst. eurų pajamų. Vienam Palangos miesto gyventojui teks apie 1148 eurų biudžeto asignavimų.


Vakar į paskutinį 54-ąjį 7-ojo šaukimo Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdį rinkosi šventiškai apsirėdę 2011 metais išrinkti miesto politikai. Prieš vidudienį, išklausę mero Šarūno Vaitkaus kalbos, padėkos raštais bei Malgorzatos Omilanovskos knygomis „Pabaltijo Zakopanė. Palanga Tiškevičių laikais“ apdovanoti...


Kreipimasis į Palangos miesto savivaldybės tarybos narius  9

Rimantas Germanas UAB „Litesko“ komercijos direktorius, 2013 06 06 | Rubrika: Miestas

Situacija Palangos šilumos ūkyje, o taip pat miesto savivaldybės ir „Litesko“ santykiai pasiekė ribą, kuomet nebeužtenka pasisiuntinėti raštais vieni kitiems. Turime labai rimtą situaciją, didžiulę problemą, kuri kaupėsi ne vieną mėnesį ir pasiekė kulminaciją. Apie tai ir noriu pasisakyti.


  Trečiadienį kelininkų poilsio namai priešais miesto savivaldybę tapo miesto savivaldybės nuosavybe. Pastato perdavimo sutartį pasirašė Palangos savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė ir valstybinės įmonės „Klaipėdos regiono keliai“ direktorius Petras Kaučikas. Tikimasi, kad savivaldybės jėgomis parengus pastato renovacijos projektą ir...


Į Rimanto Buivydo kvietimą – jungtis buvusiems miesto tarybos nariams į organizaciją, kuri miesto tarybai padėtų spręsti problemas, atsiliepė 5 palangiškiai. „Idėja sukurti naują organizaciją sudarytą iš buvusių miesto tarybos narių gimė seniai. Mūsų tikslas – papulti į miesto tarybą bei būti jai tarsi patariamasis žodis“, - akcentavo R. Buivydas.


Metų pradžioje paskelbtos Palangos savivaldybės Kontrolės ir Audito tarnybos ataskaitos dėl vietinės rinkliavos už automobilių stovėjimą apmokestintose vietose, biudžeto vykdymo finansinio teisėtumo ir rinkliavos už išorinę reklamą rinkimo atskleidė daug įvairių pažeidimų. „Palangos tiltas“ paprašė juos pakomentuoti savivaldybės kontrolierę Eleną Kuznecovą.


Palangos miesto savivaldybės Verslo ir turto skyriaus siūlymu yra parengtos tvirtinti miesto savivaldybės tarybai  naujos prekybos viešosiose vietose taisykles. Pastarosios keičiamos, kad būtų galima jomis vadovautis organizuojant prekybą  bei siekiant suderinti su Administracinių teisės pažeidimų kodekso nuostatomis. Todėl pasiūlyta ne tik keisti Tarybos 2008 metais gruodį...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius