Palanga už gerumą apdovanos netirpstančia Gintarine snaige

"Palangos tilto" informacija, 2018-11-16
Peržiūrėta
1985
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Ar galima išmatuoti gerumą? Palangos miesto savivaldybė kviečia bendruomenę – ne tik kurorto, bet ir kitų miestų gyventojus – pabandyti tai padaryti, į pagalbą pasitelkiant simbolinę Gintarinę snaigę. Būtent ji taps simboliu, kuris gruodžio 8 d. vyksiančio šventinio renginio metu už žmogiškumą ir gerumą bus įteikiamas labiausiai to vertiems palangiškiams ar kurorte dirbantiems asmenims.
Kviečia įvertinti
Grudžio 8 d. Palangos koncertų salėje pirmą kartą vyksiantis šventinis renginys „Gintarinė snaigė“ yra skirtas Lietuvos Nepriklausomybės Šimtmečiui, tačiau neabejojama, kad jis taps tradicinis. Šio renginio metu „Gintarinės snaigės“ apdovanojimu bus įvertinti ir pagerbti bendruomenės pasiūlyti žmonės, kurie savo tyliais, tačiau prasmingais darbais padeda aplinkiniams, praskaidrina jų kasdienybę ir Palangą daro gražesnę.
„Galbūt pažįstate žmogų, kuris nuoširdžiai rūpinasi greta gyvenančiu vienišu senuku, pavyzdžiui, kas vakarą išverda jam sriubos. O gal žinote vaiką, kuris nepamiršta savo neįgalaus bendraamžio – nuolat aplanko jį, padeda išeiti (ar vežimėliu išvažiuoti) pasivaikščioti, papramogauti. O gal kito žmogaus jums ar jūsų artimajam parodytas dėmesys tebuvo vienkartinis įvykis, tačiau tuo momentu ši pagalba buvo kaip niekad reikalinga. Istorijų, vertų „Gintarinės snaigės“ apdovanojimo, gali būti kuo įvairiausių, ir kiekvienas, nuoširdžiai tiesiantis pagalbos ranką kitiems bei tirpdantis ledus mūsų širdyse, yra vertas būti siūlomas „Gintarinės snaigės“ apdovanojimui“, – kalbėjo Palangos miesto Savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėjas Robertas Trautmanas.
Parodyti sektiną pavyzdį
Renginio organizatoriai džiaugiasi, kad susidomėjimas galimybe siūlyti pretendentus „Gintarinės snaigės“ apdovanojimui yra išties didelis. Tačiau ne vienam, pažįstančiam išskirtinės pagarbos vertą žmogų, kyla klausimų. Pavyzdžiui, kodėl siūlant pretendentą, reikia nurodyti savo bei siūlomo asmens duomenis. Atsakymas paprastas – tam, kad renginio organizatoriai galėtų susisiekti, aprašytąją gražią istoriją išgirstų iš pirmų lūpų bei ją pagarsintų gruodžio 8 d. vyksiančio šventinio renginio metu.
Yra ir tokių žmonių, kurie abejoja, ar gali siūlyti nominantą, nes išskirtiniu gerumu pasižymintis žmogus yra kuklus ir nenori būti pagarsintas. Tačiau juk visi žinome, kad geri darbai dažniausiai daromi tyliai, nesiekiant viešumos. O šio renginio tikslas ne paviešinti žmogų, o akcentuoti jo daromus gerus darbus, parodyti konkretų žmogų ne kaip „didvyrį“, o kaip sektiną pavyzdį.
Spręs komisija
Kas iš pasiūlytų pretendentų yra labiausiai verti būti apdovanoti „Gintarine snaige“, spręs specialiai sudaryta komisija. Jos nariai – Palangą ir palangiškius puikiai pažįstantys žmonės: kurorto meras Šarūnas Vaitkus, Palangos miesto garbės pilietė, dailininkė, Lietuvos dailininkų sąjungos narė Gražina Oškinytė-Eimanavičienė, poetas, eseistas bei dramaturgas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Rolandas Rastauskas, Palangos Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčios kunigas, Palangos dekanato jaunimo dvasios tėvas, senelių namų kapelionas Sigitas Žilys bei akademikas, profesorius, Palangos miesto garbės pilietis Vladas Žulkus.
„Beveik visi šalies miestai turi panašius apdovanojimus ir kasmet pagerbia labiausiai nusipelniusius savo kraštiečius. Palanga – ne išimtis, nes čia gyvena tikrai daug pagarbos ir padėkos vertų žmonių. Tuo esu įsitikinęs ir labai džiaugiuosi palangiškiais – juk miestą formuoja būtent jame gyvenantys žmonės ir jų atliekami darbai“, – sakė Palangos meras Š. Vaitkus.
Kiek „Gintarinių snaigių“ bus įteikta gruodžio 8 d. vyksiančio šventinio renginio metu, pasakyti kol kas negali ir komisija. Visuomenė kviečiama aktyviai siūlyti pretendentus, ir tik tuomet, kai bus įvertinti visi siūlymai, komisija apsispręs, kas yra labiausiai verti „Gintarinių snaigių“.
Tylūs geri darbai
R. Rastauskas, pakviestas būti šios komisijos nariu, nedvejojo nė minutės – iš karto sutiko. „Tai – įdomi, nauja akcija, todėl manau, kad aš, būdamas senas palangiškis, galėčiau prisidėti“, – sakė R. Rastauskas.
Literato nuomone, Palangoje yra daug įdomių žmonių, kurie čia gyvena ir dirba įkvepiančius darbus, tačiau bendruomenė apie juos nežino.
„Atkreipti į tokius žmones dėmesį, manau, yra labai svarbu“, – sakė R. Rastauskas. Jam pritariantis akademikas V. Žulkus pabrėžė, jog būti šios komisijos nariu yra ne tik malonu, bet ir atsakinga. „Labai gera iniciatyva pagerbti tuos žmones, kurie daro gerus darbus, bet kasdien yra nematomi. Tokių žmonių nebūna žurnalų viršeliuose, televizijoje, tačiau jie daro daugiau ir geresnių darbų, negu tie, kurie neretai puikuojasi viešumoje“, ¬– sakė V. Žulkus.
Svarbiausia - gerumas
Kokių istorijų tikimasi ieškant „Gintarinės snaigės“ vertų žmonių? Komisijos nariai vienbalsiai sutinka – svarbiausia jose turėtų būti žmogiškumas. Pagarsinti geri, nesavanaudiški darbai ne tik padės pagerbti bei padėkoti juos darantiesiems, bet ir, tikėtina, geriems darbams įkvėps aplinkinius.
Kunigas S. Žilys, į komisijos sudėtį pakviestas ne atsitiktinai – dvasininkas yra palangiškis, puikiai pažįstantis bendruomenę. S. Žilys džiaugiasi, kad galės dalyvauti komisijos veikloje, išgirsti pagarbos vertas istorijas, sužinoti apie jų herojus – paprastus žmones.
Paklaustas, kokių istorijų tikisi išgirsti vertindamas pretendentus „Gintarinės snaigės“ ženklui gauti, S. Žilys teigė manąs, jog tai galėtų būti žmonės, daug gero nuveikę Palangos bendruomenės labui, o taip pat ir tie, kurie visu savo gyvenimu liudijo kilnumą, žmogiškąjį orumą, pagarbą kitiems, atjautą. „Palangoje yra daug pagarbos vertų žmonių. Su manimi – dvasininku – žinoma, žmonės dažniausiai kalba apie dvasinius dalykus, tačiau yra ir tokių, kurie pasipasakoja savo gyvenimo istorijas, ir kai kurios iš jų tikrai būna įspūdingos. Klausydamas jų pamatai, kiek daug žmogus gali pakelti ir kiek džiaugsmo suteikti kitiems“, – kalbėjo kunigas.
Taurumas ir trapumas
Kas yra gerumas? – tokio klausimo sulaukusi komisijos narė G. Oškinytė-Eimanavičenė ilgai nedvejojo – menininkės nuomone, gerumas yra kitiems daryti gera, ir jis yra „užkrečiamas“. „Turėtų būti geri pavyzdžiai užkrečiami“, – mano G. Oškinytė-Eimanavičienė.
Palangoje, menininkės nuomone, yra daug gerų, pagarbos vertų žmonių. O Gintarinė snaigė, kuria bus apdovanojami jos labiausiai verti asmenys, menininkei asocijuojasi su taurumu, bet kartu ir tu trapumu. „Snaigė yra trapi, todėl ją būtina labai branginti. Tad Gintarinę snaigę gavęs žmogus, mano nuomone, turės būti labai atidus ir dar geresnis, nei iki tol“, – kalbėjo G. Oškinytė-Eimanavičienė.
Siūlyti iki lapkričio 18 d.
Siūlyti pretendentus „Gintarinės snaigės“ apdovanojimui kviečiami ne tik palangiškiai, bet ir kitų miestų gyventojai. Anketą užpildyti galima internetu – www.palanga.lt (bėganti eilutė puslapio viršuje), arba tiesiog užsukus į Palangos miesto savivaldybę (Informacijoje).
Kandidatus siūlyti galima iki lapkričio 18 d. imtinai.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Užbaigdamas 70-uosius muzikavimo metus, Palangos orkestras tradiciškai kviečia į dėkingumui ir bendrystui pašvęstus koncertus „Kalėdinės muzikos valanda“, kuriais šiemet apdovanos tris miestus – Vilnių, Kauną bei Palangą.


Palangos miesto savivaldybė kviečia gyventojus balsuoti už bendruomenių iniciatyvas: „ Atgaivinkime Palangos krepšinį “, „ Laiminga vaikystė “ ir „ Sporto aikštelės įrengimas ir pritaikymas Nemirsetos bendruomenės poreikiams “.


Su Tarybos sprendimo projektu galite susipažinti Palangos miesto savivaldybės interneto tinklapyje www.palanga.lt . 


Žmogus net ir su mažu kompiuteriniu raštingumu pasakys, kad atnaujinta Palangos miesto savivaldybės svetainė www.palanga.lt atrodo, švelniai tariant, neįspūdingai, net primityviai. Kaimyninių savivaldybių interneto svetainės yra žymiai labiau vizualiai patrauklesnės, jose lengviau ir mieliau naršyti. Palangos miesto savivaldybė tokią kuklią miesto interneto svetainę...


Pasikeitė Savivaldybės internetinės svetainės adresas. Naujasis yra toks - www.naujas.palanga.lt


Jeigu pritrūktų optimizmo, tai neabejotinai reiktų susitikti su broliais Alfredu ir Valdu Umbrasais, kurie nuolat šypsosi, pasakoja tik apie gražiausius dalykus ir pripažįsta, kad į tai, kas negera, jie tiesiog nekreipia dėmesio. Puikiausias pavyzdys mokytis pozityvumo, nors gyvenime būta visko. Beje, jie dar ir be galo kūrybingi, atsakingi, nebijantys bet kokių darbų. Ir visko jiems...


Palanga už gerumą apdovanos netirpstančia Gintarine snaige

"Palangos tilto" informacija, 2018 11 16 | Rubrika: Kultūra

Ar galima išmatuoti gerumą? Palangos miesto savivaldybė kviečia bendruomenę – ne tik kurorto, bet ir kitų miestų gyventojus – pabandyti tai padaryti, į pagalbą pasitelkiant simbolinę Gintarinę snaigę. Būtent ji taps simboliu, kuris gruodžio 8 d. vyksiančio šventinio renginio metu už žmogiškumą ir gerumą bus įteikiamas labiausiai to vertiems palangiškiams...


Šie metai Lietuvai išskirtiniai, minimas Lietuvos šimtmetis, ta proga metų pabaigą Palanga ketina užbaigti taip pat iškilmingai – surengti specialius apdovanojimus „Gintarinė snaigė“ ir įvertinti tuos žmones, kurie tyliai daro reikšmingus darbus. Kandidatus šiems apdovanojimams galima siūlyti iki lapkričio 18 dienos.


Ačiū „Ąžuoliukui“ už gerumą!

„Palangos tilto” informacija, 2013 12 09 | Rubrika: Miestas

Vakar „Palangos tilto“ Kalėdų gerumo akcija susilaukė ypatingų geradarių – Palangos lopšelio-darželio „Ąžuoliukas” direktorė Rūta Regina Lukaitienė ir jos pavaduotoja Zita Paulikienė į redakciją atvežė daugiau kaip 130 kilogramų įvairių maisto produktų – kruopų, saldainių, makaronų.


Savo balsus išbarstę palangiškiai netikėtai padarė stebuklą

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2011 03 06 | Rubrika: Miestas

Miesto tarybos rinkimai - ne balsavimas už labiausiai patikusią šokėjų porą, o tarybos nario mandatas - ne prizas, kuriuo galima būtų kažkam atsidėkoti ar įvertinti kieno nors gerumą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius