Palangai epidemija kol kas negresia

Palangai epidemija kol kas negresia

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2015 02 12

Klaipėdos visuomenės sveikatos centro duomenimis, šeštąją šių metų savaitę (vasario 2-8 dienomis) Klaipėdos apskrityje, tame tarpe – ir Palangoje, – palyginti su penktąja šių metų savaite (sausio 26-vasario 1 dienomis) sergamumas gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) išaugo 1,2 karto ir pasiekė 82,72 atvejo 10 tūkst. gyventojų. Prieš tai buvusią savaitę jis buvo 71,36 atvejo 10 tūkst. gyventojų.

Mažiausiai sergančių – Palangoje
Palangoje šis rodiklis augo lėčiausiai – nuo 29,23 atvejo 10 tūkst. gyventojų iki 37,10 atvejo 10 tūkst. gyventojų.
Mūsų mieste mažiausiai ir pačių sergančiųjų. Ūminės viršutinių kvėpavimo takų infekcijos šeštąją šių metų savaitę diagnozuotos 57 palangiškiams (prieš tai buvusią savaitę 45). Susirgo 36 vaikai bei paaugliai iki 17 metų ir 21 suaugusysis. Vienam suaugusiam pacientui buvo diagnozuotas gripas – tai pirmas gripo atvejis Palangoje šiais metais.
Visoje Klaipėdos apskrityje minėtu laikotarpiu gripu susirgo 77 gyventojai (iš jų 36 vaikai). Dėl sunkios gripo ligos eigos buvo hospitalizuota 10 Klaipėdos miesto gyventojų (iš jų 4 vaikai).
Vaikų iki 17 metų amžiaus sergamumas ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis sudarė 70,13 proc.
Didžiausias sergamumas gripu ir ŪVKTI buvo užregistruotas Kretingos rajone – 101,82 atvejo 10 tūkst. gyventojų.
Klaipėdos rajone šis rodiklis siekia 91,39, Klaipėdos mieste - 89,87, Skuodo rajone - 63,78, Šilutės rajone – 54,27 ir Neringoje 52,12 atvejo 10 tūkst. gyventojų.
Sergamumo gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis rodiklis yra 1,2 karto didesnis už praėjusių metų to paties laikotarpio sergamumo rodiklį (71,3 atv./10 000 gyv.).
Primename, jog gripo epidemija skelbiama, kai iš 10 tūkstančių gyventojų ŪVKTI ir gripu serga per 100 žmonių, be to, gripo atvejai iš visų peršalimo atvejų turi sudaryti apie 30 procentų.

Bus aktyvi visą vasarį
Kaip teigia ir medikai, ir sveikatos centrų specialistai, viena dažniausiai epidemijomis pasireiškiančių ūmių ligų, nepaprastai pavojinga dėl sukeliamų komplikacijų, bus aktyvi visą vasarį.
Kasmet gripu suserga 5-10 proc. gyventojų. Šios infekcijos epidemijos Lietuvoje paprastai kyla gruodžio-vasario mėnesiais, todėl atėjus pavojingiausiam sezonui, kuomet tikėtina didžiausia tikimybė susirgti, būtina pasisaugoti patiems ir pasirūpinti savo artimųjų sveikata.
Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras primena, kad gripu galima užsikrėsti nuo sergančio žmogaus, kuomet įkvėpus arba užterštomis rankomis palietus akių, nosies, burnos gleivinę virusas patenka į sveiko žmogaus organizmą. Pavyzdžiui, užsikrėsti šia liga galima prisilietus prie durų rankenos, ant kurios yra gripo virusų. Infekcija taip pat gali sklisti aplinkoje kartu su seilių dalelėmis čiaudint, kosint ir net kalbant.
Susirgus gripu pasireiškia šie būdingi gripo simptomai – šaltkrėtis, aukšta temperatūra (iki 39-40 laipsnių), kaulų „laužymas“, galvos, raumenų, sąnarių skausmas. Vėliau prisideda sloga, gerklės perštėjimas, kosulys. Dažniausiai skauda ir akis, juntamas bendras organizmo silpnumas. Paprastai gripo simptomai užtrunka nuo kelių dienų iki kelių savaičių. Gripui, skirtingai nei paprastam peršalimui, būdinga staigi pradžia ir eiga, ligos pradžioje pasireiškiantis organizmo apsinuodijimas.

Liga, kurios neveikia antibiotikai
„Mes nuolat akcentuojame organizmo grūdinimo, fizinės mankštos svarbą, patariame valgyti daugiau vaisių ir daržovių. Taip pat labai svarbu kasdien pasirinkti tinkamą aprangą, stengtis neperšalti ir neatšalti kojų, vėdinti patalpas, vengti pervargimo, streso. Imunitetą stiprinti būtina nuolat, tačiau tai itin svarbu žiemą, kuomet tikimybė susirgti itin didelė“, – patarimais dalijosi Klaipėdos m. visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistė Nijole Mozūraitienė.
Veiksmingiausia priemone nuo gripo šiuo metu laikomi skiepai, kurie nuo šios ligos apsaugo 70-90 proc. atvejų. Svarbu žinoti, kad gripas negydomas antibiotikais – šio viruso jie neveikia. Ligos eigą galima lengvinti tradicinės liaudies medicinos priemonėmis: prieš miegą kaitinti kojas šiltame vandenyje su druska ar garstyčiomis, gerti virintą pieną su svogūnu, rugiagėlių žiedų, liepžiedžių, aviečių, juodųjų serbentų ar čiobrelių arbatas.
Visuomenės sveikatos specialistai, norintiems pabėgti nuo gripo viruso, pataria nuolat mankštintis ir grūdintis, vartoti daug žalio maisto, laikytis darbo ir poilsio režimo. Prasidėjus gripo epidemijai, reiktų vengti lankytis viešose vietose.
 


Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, gripo epidemija Lietuvoje paskelbta beveikpusėje Lietuvos savivaldybių: 29iš 60. Sergantiems specialistai pataria kuo daugiau ilsėtis, o turintiems sergančių namiškių, skirti ypatingą dėmesį dezinfekcinėms priemonėms ir stiprinti savo imunitetą vitaminu C.


Keliuose Vilniaus daugiabučiuose aptikta Legionella bakterija sukėlė nemenką sąmyšį. Paskelbta, jog dėl šios bakterijos mirė trys žmonės. Nerimo kilo ir kitų miestų gyventojams, gi niekas nėra apsaugotas nuo panašių pavojų. Tą patvirtino ir kalbinti palangiškiai – būtina paisyti atsargumo. Į tokią situaciją sureagavo ir UAB „Palangos šilumos...


Tradiciniame „Palangos tilto“ kavarytyje praėjusį antradienį su Klaipėdos visuomenės sveikatos centro Palangos skyriaus vedėju Remigijumi Kučiausku, sveikuoliais Dainiumi Kepeniu ir Regina Leliene diskutavome, kaip reikia sveikai gyventi, kad netaptumėme virusinių peršalimo ligų ar gripo aukomis, bet pokalbis aprėpė ir platesnes temas: ar Palanga skatina sveiką gyvenseną?...


Palangai epidemija kol kas negresia

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2015 02 12 | Rubrika: Sveikata

Klaipėdos visuomenės sveikatos centro duomenimis, šeštąją šių metų savaitę (vasario 2-8 dienomis) Klaipėdos apskrityje, tame tarpe – ir Palangoje, – palyginti su penktąja šių metų savaite (sausio 26-vasario 1 dienomis) sergamumas gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) išaugo 1,2 karto ir pasiekė 82,72 atvejo 10...


Nors praėjusios savaitės duomenimis, sergamumas ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) ir gripu Palangoje viršijo epidemijos lygį ir pasiekė 109,4 atvejų 10 tūkst. gyventojų, kurorto Savivaldybės administracija gripo epidemijos skelbti neskuba. Tikinama, jog stebima susirgimų mažėjimo tendencija.


Lietuvoje gripo epidemiją paskelbė jau trečdalis savivaldybių – 20 iš 60, grėsmingai praėjusią savaitę buvo artėjama prie epidemijos ir Palangoje, tačiau kol kas kurorte tikimasi šio pavojaus išvengti. Mokyklose sergamumas menkai teauga, o kai kurie pedagogai papasakojo, jog į mokyklas grįžta ir jau išgiję mokiniai. Tad galbūt Palangai pavyks išvengti gripo epidemijos, juo labiau, jog...


Palangos ligoninei išnykimas negresia

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 12 16 | Rubrika: Miestas

Vyriausybei nutarus reformuoti sveikatos priežiūros įstaigas bei pritarus paslaugų restruktūrizavimo programai, nemaža dalis šalies ligoninių bus uždarytos. Palangos ligoninei, tapusiai VšĮ Klaipėdos Jūrininkų ligoninės skyriumi, išnykimas negresia.


Kurorte gripo epidemija dar neskelbiama

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 11 21 | Rubrika: Miestas

Gripo epidemija Lietuvoje įsisiautėjo. Iš šešiasdešimties savivaldybių epidemija jau paskelbta trečdalyje. Kauno klinikose mirus vaikui nuo pandeminio gripo komplikacijų, visoje šalyje imtasi priemonių šiai epidemijai pažaboti. Gripo A (H1N1) virusas – tai naujas gripo viruso potipis. Pandeminis gripas plinta tarp žmonių: sergantis žmogus užkrečia kitus žmones. Juo užsikrečiama taip pat...


Futboliukas sužavėjo Šventosios moksleivius

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 03 04 | Rubrika: Kultūra

Lyg epidemija ar „smagus virusas“ po Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklas pasklido Lietuvos futbolo federacijos vykdomas projektas „Futboliukas“. Šiemet projekte dalyvauti panoro per 80 mokyklų visoje Lietuvoje, tačiau atrinktos – tik 24. Tarp jų – ir Šventosios pagrindinė mokykla.


Kurorto valdininkams badmetis negresia

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 02 17 | Rubrika: Miestas

Finansų krizės draskomoje šalyje, kai daugelio įmonių darbuotojams mažinami atlyginimai ar net žmonės tampa bedarbiais, Palangos miesto savivaldybėje kai kuriems klerkams algos kyla ne vienu kitu litu, bet keliais šimtais. Savivaldybės Administracijos direktoriaus Valerijaus Kuznecovo įsakymu sausį daugelio skyrių vadovams, lojaliems liberalcentristams ir liberalų sąjūdžiui, buvo pakeltos...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius