Palangiškiai aktyvūs

„Palangos tilto“ informacija, 2009 12 13

Lapkričio pradžioje Palangos miesto savivaldybė kreipėsi į palangiškius dėl kurorto įkūrėjų grafų Tiškevičių įamžinimo. Pasak mero patarėjos Nijolės Steponavičiūtės, miestelėnai aktyviai išsakė savo nuomonę. Buvo gauti net aštuoniasdešimt penki pasiūlymai.

 

Anot patarėjos, kalbant apie Meilės alėjos atkarpos nuo S.Dariaus ir S.Girėno gatvės iki Birutės kalno pavadinimą, gauta septyniolika pasiūlymų ją pavadinti grafų Tiškevičių alėja. Tačiau daugumos nuomone, tarp kurių ir gydytojas E.Skritulskas, įsitikinę, kad jokiu būdu  šios alėjos pavadinimo nevertėtų keisti ir palikti Meilės alėja.  Meras Vytautas Stalmokas sakė manąs, jog Meilės alėja - romantiškas pavadinimas ir daugeliui priimtinas.

Nemažai gauta pasiūlymų  grafų Tiškevičių parku pavadinti botanikos parką. Taip pat Tiškevičių giminės vardu įamžinti J.Basanavičiaus, Vytauto gatves, S.Dariaus ir S.Girėno gatvės atkarpą nuo Vytauto gatvės iki Meilės alėjos arba suteikti Tiškevičių pavadinimą kitai vienai iš kurorto gatvių. Grupė palangiškių intelektualų mano, kad, įamžinant Tiškevičių atminimą, vertėtų pastatyti Botanikos parke paminklinį akmenį ar pritvirtinti prie Gintaro muziejaus paminklinę lentą. Palangiškė Lidija Umbrasienė siūlo atidengti skulptūrą Botanikos parke, kur grafas sėdi ant suoliuko pasirėmęs lazdele. Buvęs miesto vyriausiasis architektas Edmundas Benetis mano, kad Botanikos parkui reiktų suteikti Birutės parko pavadinimą, nes taip parką įvardijo iškilus Prancūzijos peizažo specialistas  Eduardas Fransua Andre bei sutvarkyti visą istorinį Palangos palikimą. Mokytoja Aniceta Skersytė pasiūlė apskritai nieko keisti.

Išsakyta nuomonė, jog J.Basanavičiaus gatvei reikia grąžinti senąjį pavadinimą – Grafų Tiškevičių gatvė. Motyvuota tuo, kad lietuvių tautos patriarchas lankėsi Palangoje tik kartą ir jis niekuo nesusietas su Palanga.  

Pasak mero patarėjos N. Steponavičiūtės, apibendrinus turimą informaciją, po Naujųjų metų ketinama surengti susitikimą su istorikais, kraštotyros, paveldosaugos specialistais bei su Tiškevičių giminės tyrinėtojais. Pasitarus su jais bei išgvildenus palangiškių pasiūlymus, ruošti miesto Tarybos sprendimą.


Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

Palanga nuo seno apipinta legendomis, XIX a. pab. visame pasaulyje išgarsinta gausaus būrio grafų Tiškevičių draugų ir artimųjų, studentų ir inteligentijos. Grafas Juozapas Tiškevičius, o vėliau jo sūnus Feliksas Palangoje ne tik įkūrė savo šeimos vasaros dvarą, bet ir patį miestelį pavertė moderniu kurortu: įveisė parką, pastatė kelias vilas, pirmąjį...


Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus kurorto savivaldybės vardu penktadienį raštu kreipėsi į Vyriausybę perduoti sunykusią medinę Kurhauzo dalį Palangos miesto savivaldybei. Palangai perėmus minėtą turtą, nedelsiant būtų imamasi priemonių, kad kone prieš 15 metų sudegusi ir dėl nepriežiūros visiškai sunykusi kultūros vertybė būtų restauruota ir vėl tarnautų...


Ar žinote, ką reiškia „Kurhauzas“ lietuviškai? Kiek kambarių buvo viloje „Jūros akis“, kaip anksčiau vadinosi vilos „Romeo“ ir „Džiuljeta“? Jeigu nežinote, į šiuos klausimus jums tikrai galės atsakyti jaunieji palangiškiai, dalyvavę Palangos švietimo pagalbos tarnybos vykdytame projekte – ekskursijoje...


Iki savivaldos rinkimų 2015-ųjų vasarį ar kovą liko visai nedaug. Gerai paatostogavę, įdegę ir pasiturškę Baltijoje, politikai jau rudenį išsiims didesnio ar mažesnio kalibro ginklus ir žengs į politikos fronto liniją- prasidės rinkimų kampanijas. Ko jie gali tikėtis artėjančiuose Tarybų rinkimuose? Kuo jie labiausiai įsiminė miestelėnams, žiniasklaidai per daugiau kaip tris...


Išankstiniame balsavime Palangoje rinkėjai buvo itin aktyvūs

"Palangos tilto" informacija, 2014 05 22 | Rubrika: Miestas

Vakar baigėsi išankstinis balsavimas Respublikos Prezidento rinkimų antrajame ture ir rinkimuose į Europos Parlamentą. Palangoje teisę pareikšti savo valią tie, kurie neturės galimybės padaryti to sekmadienį, galėjo Klaipėdos teritorinės darbo biržos Palangos skyriaus patalpose.


Iki šiol ilgus metus snūduriavusi Palanga jau šio vasaros sezono pirmoje pusėje palangiškiams ir kurorto svečiams pažėrė šūsnį naujovių: bevielis nemokamas internetas miesto skveruose, šviečiantys fontanai Rąžės upėje, įgarsinta džiazo gatvė, poilsiautojams atverta rekonstruota Meilės alėja. Per tris mėnesius naujoji kurorto valdžia užsitikrino Vyriausybės finansavimą kurhauzo dalies...


Praėjusį ketvirtadienį palangiškius susiburti į Palangos miesto viešąją biblioteką paskatino iš Šilutės atvykęs Lietuvoje žinomas renginių vedėjas, komentatorius, dainų tekstų autorius Marijus Budraitis, pristatęs savo pirmąją poezijos knygą „Naktigonė“.


Kai lankiausi turguje,  į akis smelkė dargana, kurią keitė lietaus pliūpsniai. „Nėra žmonių, nors tu ką. O dirbti ir kaip nors užsidirbti – reikia“, - dūsavo trys Palangos turgaus veteranės – Eugenija Staniulienė sakė turguje prekiaujanti 16 metų, tiek pat metų už prekystalio praleido ir kita prekiautoja Adelė Berenienė, o tiesiog Danute prisistačiusi moteris turguje sakė dirbanti 10...


„Banguolis“ aktyviai garsina kurorto vardą

Lina Žukauskienė, tautinių šokių kolektyvo „Banguolis“ narė, 2010 04 17 | Rubrika: Miestas

Palangos kultūros centro vyresniųjų žmonių tautinių šokių kolektyvas „Banguolis“, kuriam vadovauja Janina Serapinienė, aktyviai dalyvauja įvairiuose konkursuose, garsina Palangos vardą ir patys pasisemia naujų jėgų bei idėjų drąsiai žengti toliau. Vykę į Salantus, o neseniai sugrįžę iš Žiežmarių, jie iki šiol gyvena patirtais įspūdžiais.


Palangiškiai aktyvūs

„Palangos tilto“ informacija, 2009 12 13 | Rubrika: Miestas

Lapkričio pradžioje Palangos miesto savivaldybė kreipėsi į palangiškius dėl kurorto įkūrėjų grafų Tiškevičių įamžinimo. Pasak mero patarėjos Nijolės Steponavičiūtės, miestelėnai aktyviai išsakė savo nuomonę. Buvo gauti net aštuoniasdešimt penki pasiūlymai.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius