Palangiškiai aktyvūs

„Palangos tilto“ informacija, 2009 12 13

Lapkričio pradžioje Palangos miesto savivaldybė kreipėsi į palangiškius dėl kurorto įkūrėjų grafų Tiškevičių įamžinimo. Pasak mero patarėjos Nijolės Steponavičiūtės, miestelėnai aktyviai išsakė savo nuomonę. Buvo gauti net aštuoniasdešimt penki pasiūlymai.

 

Anot patarėjos, kalbant apie Meilės alėjos atkarpos nuo S.Dariaus ir S.Girėno gatvės iki Birutės kalno pavadinimą, gauta septyniolika pasiūlymų ją pavadinti grafų Tiškevičių alėja. Tačiau daugumos nuomone, tarp kurių ir gydytojas E.Skritulskas, įsitikinę, kad jokiu būdu  šios alėjos pavadinimo nevertėtų keisti ir palikti Meilės alėja.  Meras Vytautas Stalmokas sakė manąs, jog Meilės alėja - romantiškas pavadinimas ir daugeliui priimtinas.

Nemažai gauta pasiūlymų  grafų Tiškevičių parku pavadinti botanikos parką. Taip pat Tiškevičių giminės vardu įamžinti J.Basanavičiaus, Vytauto gatves, S.Dariaus ir S.Girėno gatvės atkarpą nuo Vytauto gatvės iki Meilės alėjos arba suteikti Tiškevičių pavadinimą kitai vienai iš kurorto gatvių. Grupė palangiškių intelektualų mano, kad, įamžinant Tiškevičių atminimą, vertėtų pastatyti Botanikos parke paminklinį akmenį ar pritvirtinti prie Gintaro muziejaus paminklinę lentą. Palangiškė Lidija Umbrasienė siūlo atidengti skulptūrą Botanikos parke, kur grafas sėdi ant suoliuko pasirėmęs lazdele. Buvęs miesto vyriausiasis architektas Edmundas Benetis mano, kad Botanikos parkui reiktų suteikti Birutės parko pavadinimą, nes taip parką įvardijo iškilus Prancūzijos peizažo specialistas  Eduardas Fransua Andre bei sutvarkyti visą istorinį Palangos palikimą. Mokytoja Aniceta Skersytė pasiūlė apskritai nieko keisti.

Išsakyta nuomonė, jog J.Basanavičiaus gatvei reikia grąžinti senąjį pavadinimą – Grafų Tiškevičių gatvė. Motyvuota tuo, kad lietuvių tautos patriarchas lankėsi Palangoje tik kartą ir jis niekuo nesusietas su Palanga.  

Pasak mero patarėjos N. Steponavičiūtės, apibendrinus turimą informaciją, po Naujųjų metų ketinama surengti susitikimą su istorikais, kraštotyros, paveldosaugos specialistais bei su Tiškevičių giminės tyrinėtojais. Pasitarus su jais bei išgvildenus palangiškių pasiūlymus, ruošti miesto Tarybos sprendimą.


Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

Visi 60 Lietuvos merų raštu kreipėsi į Lietuvos Respublikos Prezidentą, Seimą ir Vyriausybę, išsakydami poziciją, jog šalies gyventojai privalo turėti galimybę gauti viešąsias paslaugas,nesiekiant pelno.


Lygiai savaitę -iki lapkričio 8 d. - Vyriausioji rinkimų komisija lauks gyventojų, politikų ir visuomeninių organizacijų pastabų dėl vėl perbraižomo rinkimų apygardų žemėlapio. Per pastaruosius ketverius metus tai jau bus trečias perbraižymas. To esą prireikė, nes demografinė situacija Lietuvoje ir vėl neatitinka teisingo demokratiško atstovavimo.


Lietuvos respublikiniai būsto valdymo ir priežiūros rūmai kreipėsi į šalies Konkurencijos tarybą prašydami pradėti tyrimą dėl Palangos miesto savivaldybės veiksmų. Daugiabučių gyvenamųjų namų butų ir kitų patalpų bendrojo naudojimo objektų valdytojus vienijančiai organizacijai kilo pagrįstų įtarimų, kad kurorto savivaldybė galimai proteguoja savo valdomos įmonės „Palangos...


Palangos savivaldybė susimovė savo pačių patvirtintuose tvarkose, skelbia lrytas.lt Palangos miesto Tarybos socialdemokratei Svetlanai Grigorian kurorto valdžia kaip politikei kelis mėnesius mokėjo atlygį už bendravimą su rinkėjais socialiniame tinklalapyje „Facebook.“ Tačiau tik istorija pradėjus domėtis „Lietuvos Ryto“ televizijai paaiškėjo, kad savivaldybė...


Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus kurorto savivaldybės vardu penktadienį raštu kreipėsi į Vyriausybę perduoti sunykusią medinę Kurhauzo dalį Palangos miesto savivaldybei. Palangai perėmus minėtą turtą, nedelsiant būtų imamasi priemonių, kad kone prieš 15 metų sudegusi ir dėl nepriežiūros visiškai sunykusi kultūros vertybė būtų restauruota ir vėl tarnautų...


Ar žinote, ką reiškia „Kurhauzas“ lietuviškai? Kiek kambarių buvo viloje „Jūros akis“, kaip anksčiau vadinosi vilos „Romeo“ ir „Džiuljeta“? Jeigu nežinote, į šiuos klausimus jums tikrai galės atsakyti jaunieji palangiškiai, dalyvavę Palangos švietimo pagalbos tarnybos vykdytame projekte – ekskursijoje...


Iki savivaldos rinkimų 2015-ųjų vasarį ar kovą liko visai nedaug. Gerai paatostogavę, įdegę ir pasiturškę Baltijoje, politikai jau rudenį išsiims didesnio ar mažesnio kalibro ginklus ir žengs į politikos fronto liniją- prasidės rinkimų kampanijas. Ko jie gali tikėtis artėjančiuose Tarybų rinkimuose? Kuo jie labiausiai įsiminė miestelėnams, žiniasklaidai per daugiau kaip tris...


Išankstiniame balsavime Palangoje rinkėjai buvo itin aktyvūs

"Palangos tilto" informacija, 2014 05 22 | Rubrika: Miestas

Vakar baigėsi išankstinis balsavimas Respublikos Prezidento rinkimų antrajame ture ir rinkimuose į Europos Parlamentą. Palangoje teisę pareikšti savo valią tie, kurie neturės galimybės padaryti to sekmadienį, galėjo Klaipėdos teritorinės darbo biržos Palangos skyriaus patalpose.


Praėjusį ketvirtadienį palangiškius susiburti į Palangos miesto viešąją biblioteką paskatino iš Šilutės atvykęs Lietuvoje žinomas renginių vedėjas, komentatorius, dainų tekstų autorius Marijus Budraitis, pristatęs savo pirmąją poezijos knygą „Naktigonė“.


Palangiškiai aktyvūs

„Palangos tilto“ informacija, 2009 12 13 | Rubrika: Miestas

Lapkričio pradžioje Palangos miesto savivaldybė kreipėsi į palangiškius dėl kurorto įkūrėjų grafų Tiškevičių įamžinimo. Pasak mero patarėjos Nijolės Steponavičiūtės, miestelėnai aktyviai išsakė savo nuomonę. Buvo gauti net aštuoniasdešimt penki pasiūlymai.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius