Palangiškiai moksleiviai korepetitorių ieško net Kretingoje ir Klaipėdoje

Palangos tiltas, 2015-11-05
Peržiūrėta
2108
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangiškiai moksleiviai korepetitorių ieško net Kretingoje ir Klaipėdoje

Eglė PALUBINSKAITĖ

Jeigu jūsų šeimoje yra abiturientas, matyt, jūsų vaikas jau turi korepetitorių ar yra pasinėręs į jo paieškas. Ar mokyklų pedagogai nekvalifikuotai parengia mokinius ir pamokose gautų žinių nepakanka? Kaip rasti tinkamą korepetitorių, kuris pateisintų lūkesčius? Pavarčius skelbimų puslapius, galima rasti ne vieną skelbimą, kuriuose pedagogai siūlo padėti mokiniams mokytis, tinkamai pasirengti egzaminams.

Viskas tik dėl pažymio
Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro Palangos skyriaus anglų kalbos mokytoja Angelina Buteikienė tiesiogiai su abiturientais nedirba, tačiau jos nuomone, korepetitorių paslaugas mokiniai renkasi tik dėl geresnio pažymio, bet ne dėl to, kad tobulintų ir gilintų savo žinias: „Jei žmogus susišneka ir jam to pakanka, čia jau jo reikalas, tačiau egzamine tikrinamos konkrečios žinios, reikia išmanyti gramatiką ir kitus specifinius dalykus, tad vien susikalbėti angliškai jau nebepakaks“.
Anglų kalbos pedagogė teigia, jog užsienio kalbos poreikis tikrai jaučiamas ne tik tarp mokinių – dažnai mokymąsi renkasi ir vyresni, kuriems užsienio kalba reikalinga darbe.

Korepetitorius – atsakomybės numetimas kitam
Palangos „Baltijos“ pagrindinės mokyklos lietuvių kalbos mokytojos metodininkės Astos Kuzmickienės nuomonė panaši: „Jei mokaisi ne tik prieš žinių patikrinimą ar egzaminą, privatūs mokytojai nelabai reikalingi“. Pedagogės teigimu, ta viena papildoma pamoka tikrai nebus panacėja nesimokiusiam ištisai. Moteris papildomai mokinių nemoko – tiesiog nebėra tam laiko, nes lituanisto krūvis mokykloje išties didelis. „Stengiuosi kiek įmanoma daugiau mokiniui duoti žinių pamokų metu“, – sako ji.
Pedagogė mano, jog jai būtų sudėtinga papildomai mokyti mokinį, kuriam jau dėsto mokykloje: „Sunku būtų tais pačiais žodžiais kartoti vėl tą patį, o kitas mokytojas galbūt mokiniui padėtų pasitelkęs kitus metodus“.
Vis tik tų, kurie pasikliauja korepetitorių paslaugomis, pažanga dažniausiai akivaizdi. „Jaučiasi, kad mokinys ateina į pamoką tvirčiau išmanantis dalyką, o aukštesni įvertinimai rodo, jog dirbėta papildomai, tačiau ne visada taip. Priklauso ir nuo mokinio, kiek jis geba priimti jam suteikiamą informaciją. Korepetitorius žemesnėse klasėse – labiau tėvų reikalas. Kuomet matoma, kad žinios ir įvertinimai netenkina, atsiranda tam tikros spragos dėl ilgo mokyklos nelankymo ar panašiai, bandoma kuo greičiau užpildyti tas spragas ir būtent tėvai nusprendžia atžalai ieškoti korepetitoriaus, o ne pats vaikas“, – teigė pašnekovė.

Svarbu nusiteikimas
Mokykloje lietuvių kalbai yra skiriamos 5-6 savaitinės pamokos. Jei mokinys turi konkrečių klausimų, tikrai lengva vaikui padėti, bet jei ateina su pozicija „mokyk mane – aš tau moku pinigus“, pedagogė sako, kad ta viena ar dvi papildomos valandos tikrai nebus panacėja. Tiesiog yra tam tikras vaikų (neretai ir tėvų) požiūris, kad išmokys kažkas kitas, bet ta pamoka už pinigus tikrai nėra kitokia. Tad korepetitoriui tarsi užkraunama atsakomybė, kad jis privalo išmokyti geriau nei mokinys mokosi mokykloje.
Į mokinių aiškinimus, kad jie nori papildomai žinių, pedagogė atkerta, jog pirmiausia derėtų sąžiningai dirbti pamokų metu, tuomet nebelabai yra kur ir dirbti papildomai. „Keista, kuomet mokinys nedirba pamokos metu, neatlieka namų darbų užduočių, o ima ir pareiškia – jis pats arba tėvai, jog jam reikia mokytis papildomai. Tuomet pirmiausia siūlau papildomus užduočių sąsiuvinius, kai galima gilinti jau turimas žinias individualiai žemesnėse klasėse ir padedant tėvams“, – sakė pašnekovė.

Korepetitorius – mados reikalas
Mokytojų krūvis mokyklose išties didelis, tačiau atsiranda entuziastų, kurie vis dėlto randa laiko ir ūpo mokyti papildomai. Palangos miesto savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja Laima Valužienė teigia, kad mokytojai turi teisę užsiimti tokia veikla, tačiau vengiant viešųjų ir privačiųjų interesų pažeidimo, mokytojas neturėtų papildomai paslaugų teikti tiems mokiniams, kuriuos moko klasėje. „O mokiniai taip pat turi teisę gilinti savo žinias ir siekti aukštesnių, nebūtinai akademinių rezultatų“, – įsitikinusi L. Valužienė.
Jos manymu, papildomi užsiėmimai pas privačius mokytojus galbūt suteikia psichologinį saugumą –ne tik mokiniams, bet ir tėvams – ir manymą, kad pavyks geriau išlaikyti egzaminus, tačiau ji įsitikinusi, jei mokinys nuosekliai dirba ir mokosi pamokose, jam korepetitorių paslaugų tikrai nereikėtų. „Šiandien privatūs mokytojai tampa vos ne mados dalyku, o ne būtinybe“, – sako vedėja.

Korepetitorius nepadės, jei pats nesieksi žinių
Jeigu vis tik nusprendėte, kad korepetitoriaus reikia, kaip rasti išties kvalifikuotą specialistą?
Palangos senosios gimnazijos abiturientų nuomone, geriausia reklama ir rekomendacija – iš lūpų į lūpas. Abiturientai Martynas Bačiulis ir Meda Kundrotaitė samdo korepetitorius papildomai. Specialistus rinkosi pagal draugų rekomendacijas ir konkrečią patirtį.
Martynas, ketinantis studijuoti finansus, jau nuo dešimtos klasės mokosi papildomai matematikos. Tačiau jaunuolis mokytojo ieškojo ne dėl egzaminų laikymo, o kur kas anksčiau pajutęs, kad netenkina mokykloje gaunami balai.
Jaunuolio mokymosi privačiai rezultatai akivaizdūs – ne tik balai labai pagerėjo, bet ir suprasti mokomąjį dalyką tapo daug paprasčiau. Jam pasisekė rasti lūkesčius tenkinantį pedagogą savame mieste, o štai Medai tenka važinėti į Klaipėdą, kas reiškia papildomas išlaidas ne tik už pamoką, bet ir kelionę.
„Žinau ne vieną moksleivį, kurie važiuoja į kitus miestus – net Vydmantus ar Kretingą, nes Palangoje privatų mokytoją rasti tikrai sudėtinga – mažas miestas, pasiūla, atitinkanti mokinių lūkesčius, tikrai menka“, – sakė Meda.

Geriausias korepetitorius – internetas
Mergina jokiu būdu neteigia, kad mokykloje dėstoma blogai – gaunamų žinių tikrai pakanka, tačiau papildomai mokosi istorijos, nes žino, kad laikys šio dalyko egzaminą, kuriam ruoštis, be abejo, kaip ir kiekvienam egzaminui, reikia išties labai daug, kadangi mokomasis dalykas itin platus, tad mergina nori pagilinti jau turimas, mokykloje gautas žinias. Ir privatus mokytojas tikrai padeda.
Abiturientas Vidmantas Mitkus pats papildomai nesimoko, bet teigia, kad ne kartą tekę iš bendramokslių išgirsti, jog mokiniai renkasi korepetitoriaus paslaugas dėl individualaus mokymo: „Lengviau išmokstamas dalykas, kai mokaisi individualiai, o ne trisdešimties žmonių grupėje. Paprasčiau įsisavinti informaciją. Gali lengviau, ramiau klausti, ir tau aiškiai, išsamiai atsakys“.
Jo manymu, pas privatų mokytoją mokiniai dažniausiai lankosi turėdami konkrečių temų klausimus, kuriuos nori išsinagrinėti dar nespėjus atsirasti mokymosi spragoms. O pats Vidmantas, ko nors nesuprasdamas, atsakymų į klausimus ieško internetinėje erdvėje, kuri, jo manymu, šiandien suteikia neišmatuojamas galimybes.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos baseinas ieško vyr. valytojo (-os) terminuotam darbui, nuo lapkričio 6 d. iki sausio 6 d., 0,5 etato.    


Maisto bankas ieško SAVANORIŲ - gal ieško TAVĘS? 


Palangos vaikų sanatorija „Gintaras“ ieško virėjų ir padavėjų.


UAB „Palangos vandenys“ ieško  elektromonterio.


„Lietuvos draudimas“ tęsia „Apsaugok mane“ tradicijas: rugsėjį Palangos miesto savivaldybėje visi moksleiviai bus apdrausti.


Jeigu jūsų šeimoje yra abiturientas, matyt, jūsų vaikas jau turi korepetitorių ar yra pasinėręs į jo paieškas. Ar mokyklų pedagogai nekvalifikuotai parengia mokinius ir pamokose gautų žinių nepakanka? Kaip rasti tinkamą korepetitorių, kuris pateisintų lūkesčius? Pavarčius skelbimų puslapius, galima rasti ne vieną skelbimą, kuriuose pedagogai siūlo padėti mokiniams mokytis...


Palangos moksleiviai mokosi savivaldos

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014 01 20 | Rubrika: O man ne dzin

Turbūt ne tik moksleiviams, bet ir suaugusiems kyla klausimas: kas yra toji moksleivių savivalda? Ir ar Palangos moksleiviai joje dalyvauja? Į šiuos klausimus labai gražiai atsako Giedrė Urnikytė straipsnyje „Palangos moksleiviai – lyderiaujantys bei motyvuoti“, publikuotame laikraščio „Aš esu kultūra“ antrajame numeryje, kurio...


Daugelis sutiktų, jog korepetitoriai skiria daugiau dėmesio negu mokytojai bei jų pamokos padeda geriau pasiruošti valstybiniams brandos egzaminams. Abiturientė Indrė Bartkutė atskleidė, jog bijo užsitraukti mokytojų rūstybę, todėl nuslėpė, kokias papildomas pamokas lanko.  


Nors visi Palangos daugiabučiai yra šildomi Palangos šiluma UAB „Litesko“, tačiau nuosavų namų gyventojai net nenorėtų įsivaizduoti, kiek kainuotų išlaikyti namą šildantis centriniu miesto šildymu, nes Palangoje šildymas -  vienas iš brangiausių Lietuvoje. Todėl nuosavų namų gyventojai šildosi namus malkomis, durpėmis, akmens anglimis.


Gimnazijos moksleiviai užbaigė ilgalaikį projektą

„Palangos tilto“ informacija, 2010 01 05 | Rubrika: Miestas

Šventiniu laikotarpiu, visiems dar gyvenant Kalėdų laukimo nuotaikomis, Senosios gimnazijos moksleiviai užbaigė nuo rudens vykdomą pilietinio tautinio ugdymo projektą „Žiūrėjimas į Lietuvą“, skirtą paminėti Lietuvos tūkstantmetį. Šia proga Aktų salėje jie skaitė ir atskleidė savo aktorinius gabumus, paliesdami opią šių laikų problemą – emigraciją, bei pristatė savo kurtą karpinių parodą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius