Samdytis korepetitorių ar pasitikėti mokytojais?

Viktorija ŠIMKUTĖ, 2012-11-14
Peržiūrėta
2262
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Korepetitorius samdau ne todėl, kad esu negabi, o tam, kad įtvirtinčiau žinias“, – sako Sigita Padvariškytė.
„Korepetitorius samdau ne todėl, kad esu negabi, o tam, kad įtvirtinčiau žinias“, – sako Sigita Padvariškytė.

Daugelis sutiktų, jog korepetitoriai skiria daugiau dėmesio negu mokytojai bei jų pamokos padeda geriau pasiruošti valstybiniams brandos egzaminams. Abiturientė Indrė Bartkutė atskleidė, jog bijo užsitraukti mokytojų rūstybę, todėl nuslėpė, kokias papildomas pamokas lanko. 

 

Skiria daugiau dėmesio

Abiturientė I. Bartkutė papildomas pamokas lanko Vytauto Didžiojo gimnazijoje. „Į Klaipėdą tenka važinėtis 3-4 kartus per savaitę, nors tai ir vargina, bet norint gerų rezultatų reikia įdėti nemažai pastangų”, – prisipažino Indrė. Mergina tiki, jog papildomos pamokos padės geriau pasiruošti egzaminams.

Pašnekovė sako, jog korepetitorius rinkosi pati ir nusprendė, kurie mokytojai galėtų jai padėti. „Tėvai nežino, kurie mokytojai sugeba geriau išaiškinti programines ir egzaminų temas, todėl tėvų įtakos nėra šiame pasirinkime“, – prisipažįsta mergina. Indrė pasakoja, jog pirmiausia korepetitorių rinkosi tam, kad išsiaiškintų tai, ko nesupranta. Ji neslepia, jog mokykloje išties didelis tempas, todėl sunku įsigilinti į tai, kas svarbu. „Pasirinkau korepetitorius, kad išmokčiau tai, ką mokiausi ankstesnėse klasėse, bet nesugebėjau įtvirtinti. Žinoma, juos pasirinkau iš tų dalykų, kurių egzaminus žadu laikyti“, – sako Indrė. Tačiau ji slepia kokias papildomas pamokas lanko. Abiturientė sušnibždėjo, jog atskleisdama, kokias pamokas lanko, užsitrauks mokytojų rūstybę. I. Bartkutė tikina, jog korepetitoriai tikrai skiria daugiau dėmesio negu mokytojai, nes jie moko pagal programą ir tiesiog neturi laiko aiškintis kiekvieno vaiko spragų. Ji neslepia, jog mokykloje išties didelis tempas, todėl sunku įsigilinti į tai, kas svarbu. Abiturientė sako: „Korepetitoriai užduoda tiek, kiek būtų įmanoma padaryti iki kitos pamokos. Juk jie dažnai kartoja „dirbate dėl savęs“ arba „mes jums padedame suprasti tai, ko nemokate, o kita – jūsų rankose“. Susiplanavus laiką visada įmanoma viską spėti padaryti“, – sako Indrė.

Indrė supranta, jog be tėvų pagalbos neturėtų galimybės lankyti korepetitorių pamokų, nes tai atsiremia į pinigus. Viena pamoka trunka dvi valandas – mokama iki 20 litų. „Manau man pasisekė, nes moku labai mažai palyginti su kitais“, – šypteli mergina. Ji pasakoja, jog mokykloje yra vykdomos konsultacinės pamokos, kurios yra nemokamos: „Gali eiti, kad ir kasdien, nes skirtingi mokytojai daro skirtingomis dienomis konsultacines pamokas“.

 

Įstoti į nemokamas studijas

Kita pašnekovė, kuri samdosi korepetitorių, siekia gerai išlaikyti egzaminus, o baigusi mokyklą įstoti į nemokamas studijas. Mergina yra mokykloje pirmūnė, tačiau mano, jog to neužtenka, siekiant aukščiausių rezultatų.

Abiturientė Sigita Padvariškytė, kaip ir I. Bartkutė, papildomas pamokas lanko Klaipėdos Vytauto Didžiojo gimnazijoje. Sigita pati buvo iniciatorė pasirinkdama korepetitorių. Ji sako, jog gerus korepetitorius rekomendavo jau baigusi mokyklą draugė bei kiti žmonės, kurie žino, kaip pas juos lankydami išlaiko mokiniai. „Papildomas pamokas rinkausi, nes norėjau užpildyti žinių spragas, bet ir tam, jog pagerinčiau jau esamas. Žinoma, jog puikiai pasiruoščiau valstybiniams brandos egzaminams“, – pasakoja mergina. Sigita atviravo, kad per savaitę išleidžia net 175 Lt. Abiturientė lanko tris disciplinas, vienos iš jų – du kartus per savaitę, o kitas – po vieną. Mergina mano, jog nereikia gailėti pinigų korepetitoriams, todėl, kad nereikėtų keturgubai daugiau mokėti ateityje valstybei. Sigita prisipažino, kad siekia gauti aukščiausius įvertinimus iš egzaminų, kad nereikėtų mokėti už mokslą. „Korepetitorius samdau ne todėl, kad esu negabi, o tam, kad įtvirtinčiau žinias“, – pridūrė ji, ir tai, jog yra mokykloje pirmūnė. Palangos senosios gimnazijos abiturientė tikino, jog yra susidariusi klaidinga nuomonė – jeigu mokykloje vaikas mokosi dešimtukais, vadinasi, jam nereikia papildomų pamokų. Dažnai net nutinka, kad puikus mokinys išlaiko egzaminus vos virš 50 procentų. S. Padvariškytė pasakoja: „Iš aplinkinių žinau vos kelis variantus, kai mokinys pats labai stengėsi, nieko nelankė ir išlaikė virš 90 procentų“.

 

Vienuoliktokai mąsto kitaip

Palangos senosios gimnazijos vienuoliktokė Simona Kiltinavičiūtė tikina, jog korepetitoriaus jai nereikia. „Aš viską stengiuosi išmokti pamokų metu, tik reikia klausytis, ką kalba mokytojai”, – pasakoja Simona. Mergina sako, jog visada, jei kyla neaiškumų ar klausimų, paprašo pagalbos klasiokų, kurie pertraukos metu mielai padeda ir paaiškina. Vienuoliktokė prabyla: „Po pamokų norisi kuo greičiau grįžti namo ir leisti laiką savo malonumui. Žinoma, grįžusi paruošiu namų darbus, vėliau einu į sporto klubą arba leidžiu laiką su draugais. Todėl manau, kad lankytis pas korepetitorius nebūtų nei noro, nei laiko”. Ji mano, jog mokėti pinigų neverta, jei kuo puikiausiai mokytojai išaiškina temą pamokų metu.

Būsima dvyliktokė nėra prieš korepetitorius – jie tik dirba savo darbą ir už tai gauna pinigus. „Apie papildomas pamokas galbūt susimąstysiu dvyliktoje  klasėje, kai egzaminai bus visai šalia. Tačiau dabar, manau, reikia būti atidžiai pamokų metu, stengtis suprasti mokytojų dėstomas temas, kad neatsirastų papildomų lėšų švaistymo – būtent taip darau aš”, – priduria Simona.

                                                                                                                                                      

„Jis man ir nereikalingas“

 Mokyklos parlamento narys Jonas Simutis sako, jog jam korepetitoriaus nereikia, nes labai stengiasi per pamokas ir kruopščiai atlieka namų darbus. „Man nėra jokių spragų ir nėra būtinybės korepetitoriui“, – prisipažino vienuoliktokas. Vaikinui užtenka to, ką dėsto mokytojas, nes mokytojai, pas kuriuos mokosi, yra labai kompetentingi ir puikiai pateikia mokoma medžiagą.

17 metų Jonas turi daug veiklos: užsiima sportu – lengvąja atletika, politika bei dirba. J.Simutis sako, jog neturėtų laiko, jei ir norėtų samdytis korepetitorių. „Aišku, lėšų atsirastų, tačiau tai gana brangu“, – suvokia mokyklos parlamento narys.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Šlapimo pūslės uždegimą, dar kitaip vadinamą cistitu, dažnu atveju sukelia bakterijos, tačiau žiemą juo susirgti galima paprasčiausiai peršalus kojas, pasakoja „Eurovaistinės“ farmacininkė Fausta Barisevičienė.


Neteisingas orų prognozes rodančios mobiliųjų telefonų programėlės gadina vasaros sezoną Palangoje. 


COVID-19 pandemija ir karantinas gerokai apsunkino mokinių pasiruošimą artėjantiems brandos egzaminams. Nors Palangos senosios gimnazijos mokytojai deda visas pastangas, kad abiturientai kuo geriau pasirengtų jiems, kai kurie abiturientai mokėsi papildomai – samdėsi korepetitorius.


Teroro pamokas privalome išmokti nelaukiant „mokytojų“

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2017 08 24 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Po Europą klaidžioja islamiškojo teroro šmėkla. Praėjusią savaitę pačiame Barselonos centre įvykdytas žiaurus teroro išpuolis vėliau atskleidė, kad Katalonijoje buvo ruošiamas visas pragaras.


Po rekordinių 2015-ųjų, kai per metus Lietuvos oro uostai aptarnavo 4,2 mln. keleivių ir 50 tūkst. skrydžių, Vilniaus, Kauno ir Palangos oro vartai neketina sustoti. Pusmečio statistika rodo, kad šiemet sausio-birželio mėnesiais per Lietuvos oro uostus jau skrido 2,2 mln. žmonių – t. y. 14,6 proc. daugiau negu pernai tokiu pačiu metu. Skrydžių skaičius per tą patį laiką ūgtelėjo...


Liepos vidurys – metas, kuomet abiturientai gali šiek tiek atsikvėpti: brandos egzaminų sesija jau praeityje, rezultatai aiškūs, o netrukus rankose jie laikys ir brandos atestatą. Odontologiją arba mediciną planuojanti studijuoti Kotryna Jasinskaitė – Palangos senosios gimnazijos abiturientė, su kuria, pakėlusia sparnus skrydžiui iš Palangos, pasikalbėjome...


Jeigu jūsų šeimoje yra abiturientas, matyt, jūsų vaikas jau turi korepetitorių ar yra pasinėręs į jo paieškas. Ar mokyklų pedagogai nekvalifikuotai parengia mokinius ir pamokose gautų žinių nepakanka? Kaip rasti tinkamą korepetitorių, kuris pateisintų lūkesčius? Pavarčius skelbimų puslapius, galima rasti ne vieną skelbimą, kuriuose pedagogai siūlo padėti mokiniams mokytis...


Kokia griaunanti gali būti žiniasklaida, vaikų reabilitacijos sanatorijos „Palangos gintaras“ direktorius Kęstutis Speičys įsitikino savo kailiu: žiemą jo geranoriška iniciatyva, kad jei pirminės sveikatos priežiūros įstaigos žiemą į sanatoriją siųs daugiau vaikų, vasarą jos galės tikėtis daugiau rezervuotų vietų savo įstaigų vaikams, sulaukė visų prievaizdų pikto dėmesio....


Daugelis sutiktų, jog korepetitoriai skiria daugiau dėmesio negu mokytojai bei jų pamokos padeda geriau pasiruošti valstybiniams brandos egzaminams. Abiturientė Indrė Bartkutė atskleidė, jog bijo užsitraukti mokytojų rūstybę, todėl nuslėpė, kokias papildomas pamokas lanko.  


Kol kas mokame daugiau negu šiukšliname

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2010 04 03 | Rubrika: Miestas

Balandžio mėnesį palangiškių namus turėtų pasiekti pirmosios sąskaitos už atliekas. Pirmą kartą miesto gyventojai už šiukšles mokės nepriklausomai nuo to, kiek jų prikaupia.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius