Palangoje – legendinio Olandijos futbolo klubo vasaros stovykla

Palangoje – legendinio Olandijos futbolo klubo vasaros stovykla

2016 08 01

Modestas GALDIKAS
FK „Palanga“

Liepos 20-24 dienomis Palangoje įvyko FK „Palangos“ ir Roterdamo „Feyenoord“ futbolo klubų organizuota vasaros futbolo stovykla, kurioje sudalyvavo 145 vaikai nuo 7 iki 17 metų amžiaus. Taip pat stovyklos metu buvo surengti trenerių kursai, kuriuose dalyvavo 20 trenerių iš Lietuvos. Jie visi siekė patobulinti savo sugebėjimus ir įgyti daugiau žinių apie trenerio darbą.
Futbolo klubas „Palanga“, bendradarbiaudamas su legendinio klubo Roterdamo „Feyenoord“ atstovais iš Olandijos, Palangos mieste surengė vasaros futbolo stovyklą, kuri buvo pirmoji tokio pobūdžio stovykla Baltijos šalyse. Į Lietuvą iš Olandijos atvyko trys treneriai – Melvinas Boelis, Harriesas Nugterenas ir Marchannosas Schultzas, kurie kartu su „Palangos“ komandos vyriausiuoju treneriu Valdu Trakiu buvo pagrindiniai stovyklos vykdytojai. Taip pat jiems daug padėjo ir Palangos klube rungtyniaujantys Donatas Navikas, Gvidas Juška bei trenerio asistentu dirbantis Kęstutis Ivaškevičius, taip pat treneris iš Klaipėdos Andrius Pancerovas. Prie šios trenerių kompanijos prisijungė ir nacionalinės Lietuvos vyrų rinktinės treneris Edgaras Jankauskas, kuris dvi dienas dalino patarimus jauniesiems talentams ir bandė perteikti sukauptą patirtį bei sugebėjimus į stovyklą susirinkusiam jaunimui. E. Jankauskas yra tapęs UEFA Čempionų lygos bei Europos lygos nugalėtoju su FC „Porto“ klubu, taip pat daug metų rungtyniavo aukščiausiame lygyje garsiuose Europos klubuose, todėl papasakoti jaunajai kartai nacionalinės rinktinės treneris tikrai turėjo ką.
E. Jankauskas buvo ne vienintelis garbingas svečias Palangos stadione. Stovyklos metu į ją atvyko ir Lietuvos A lygos prezidentas bei buvęs ilgametis rinktinės žaidėjas Deividas Šemberas ir taip pat ne vieną įvartį žaidžiant už Lietuvos rinktinę įmušęs Tomas Danilevičius.
Sėkmingai praėjusioje stovykloje patenkinti buvo visi, tiek stovyklos organizatoriai, tiek jos dalyviai, tiek vaikų tėveliai ir visi bent truputį prie stovyklos vykdymo prisidėję dalyviai. Tokio masto ir aukšto lygio stovyklos Lietuvoje jau seniai nebuvo, todėl Roterdamo „Feyenoord“ klubo vasaros stovyklą galima įvertinti aukščiausiu balu. Patys Olandijos atstovai liko labai patenkinti šiuo projektu. „Mes pirmieji užmezgėme kontaktus su Palangos klubo atstovais iš visų Europos klubų bei likome labai patenkinti tuo, kas liepos 20-24 dienomis vyko Palangos miesto stadione. Džiaugiamės ir didžiuojamės savo klubo trenerių atliktu darbu bei tuo, kad pavyko labai greitai rasti bendrą kalbą su palangiškiais. Viskas buvo puiku ir tikrai pasistengsime, kad kitą vasarą mes ir vėl sugrįžtumėme į Palangą“, – kalbėjo Roterdamo „Feyenoord“ tarptautinių ryšių vadovas Gido Vaderis.
Tuo tarpu vienas iš pagrindinių stovyklos iniciatorių V. Trakys teigė: „Seniai turėjau tokių minčių, kad kažką panašaus reikėtų sukurti Palangoje, nes Vakarų regione Lietuva nėra turėjusi nieko panašaus. Turint Palangoje puikią aikštę, jūrą, būtų nuodėmė to neišnaudoti. Neabejojau, kad projektas tūrėtų būti sėkmingas. Kad stovykla taptų realybe, su „Feyenoord“ dirbome keturis mėnesius, labai norėjome olandiškos mokyklos, nes ji dažnai žaidėjus paruošia geriau nei „pinigų maišai“. Svarbiausia, kad turėjome ne šou, o realią olandišką mokyklą. Pas mus buvo atvykę trys treneriai, kurie „Feyenoord“ akademijoje turi savo vaikų grupes, todėl ir su lietuviais dirbo pagal tą patį principą. Po stovyklos sutarėme, kad sudarysime mainų programą, mūsų treneriai turės galimybę stažuotis Olandijoje. Vaikams daug džiaugsmo sukėlė mūsų žvaigždžių E. Jankausko, D. Šembero ir T. Danilevičiaus pasirodymas“.


Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

Palangoje esanti Kunigiškių vaikų poilsio stovykla neilgai trukus atgims ir vėl atliks savo funkciją – čia vėl numatoma organizuoti vaikų poilsį bei edukacines veiklas.


Daug lietuvių šiomis savaitėmis yra „prilipę“ prie televizijos ekranų – stebi Lietuvos nacionalinės vyrų krepšinio rinktinės kovas Europos čempionate Izraelyje, tačiau vis tik sporto karalius – futbolas. Mažo miesto, Palangos, pasiekimai žaidžiant jį – įspūdingi. Už jų stovi kuklus ir labai darbštus jaunųjų futbolo talentų ugdytojas Marselis...


Birželio 26 – liepos 3 dienomis jau septynioliktąjį kartą Palangoje vyks ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje populiari kūrybinė stovykla-meistriškumo kursai „Tradicija“. Joje dalyvaus didelis būrys Lietuvos tautinių mažumų vaikų, jaunimo ir suaugusiųjų folkloro kolektyvų, muzikos, choreografijos, dailės mokytojų, ikimokyklinio ugdymo specialistų iš visos Lietuvos...


Liepos 20-24 dienomis Palangoje įvyko FK „Palangos“ ir Roterdamo „Feyenoord“ futbolo klubų organizuota vasaros futbolo stovykla, kurioje sudalyvavo 145 vaikai nuo 7 iki 17 metų amžiaus. Taip pat stovyklos metu buvo surengti trenerių kursai, kuriuose dalyvavo 20 trenerių iš Lietuvos. Jie visi siekė patobulinti savo sugebėjimus ir įgyti daugiau žinių apie...


Kai buvę miesto futbolo fanatikai 2010 metais iš naujo suformavo futbolo klubą FK „Palanga“, tai buvo džiugus įvykis, sugrąžinęs į miestą aukštesnio lygio futbolą – neeilinis įvykis visiems Palangos futbolo aistruoliams.


Sporto salės, kurioje galėtų prisiglausti pats su išaugusiu mažųjų futbolininkų būriu, ką tik įsteigtos viešosios įstaigos – futbolo klubo „Gintaras“ dalininkas, direktorius ir treneris Marselis Balasanovas negavo tol, kol klubo durų nepravėrė keli žymūs miesto politikai su savo sūnumis. „Gal sutapimas, gal ne, tik tuomet atsikvėpiau. Kitaip buvo grėsmė...


Kvies mados stovykla po atviru dangumi

„Palangos tilto” informacija, 2013 07 18 | Rubrika: Miestas

Savaitgalį, Palangos skulptūrų parko (Vytauto g.) pievoje pirmą kartą iškils didžiulė palapinė, kurioje įsikurs mados mylėtojų stovykla „Fashion Camp“. Jaukiame kurorto kampelyje laukiami visi, kurie neabejingi lietuviškai madai – čia dvi dienas šurmuliuos Lietuvos ir už jos ribų žinomų prekių ženklų kūrėjai bei populiarūs butikai.


Šilko klubo parodoje „dūzgė“ vabzdžiai

„Palangos tilto“ informacija, 2011 07 19 | Rubrika: Kultūra

Praėjusį penktadienį Palangos miesto viešojoje bibliotekoje buvo pristatyta jau dešimtoji Šilko klubo paroda, pavadinta „Šilkas, vaškas ir vabzdžiai“. Kaip paminėjo klubo vadovė Daiva Stonkuvienė, tai jau dešimta autorinė klubo narių paroda. „Jei skaičiuotume ir tas parodas, kurios kartojosi įvairiuose miestuose ir kaimuose, tuomet...


Moksleivių klubo dovanos vaikams

Rasa GEDVILAITĖ, 2010 06 02 | Rubrika: Miestas

Moksleivių klubo mokiniai ir vadovai birželio 1-ąją – Tarptautinę vaikų gynimo dieną – paminėjo itin smagiai. Ypatingai darbštūs ir kūrybingi vaikai susirinkusiems svečiams padovanojo įsimintiną šventę, kurioje svarbiausi buvo visi augantys talentingieji vaikai. Moksleivių klubo vadovai nepamiršo savo ugdytinių ir kuo nuoširdžiausiai padėkojo už pademonstruotą kūrybiškumą, iniciatyvumą ir...


Kraštovaizdžio bičiulių klubo pavasarinė dovana

„Palangos tilto“ informacija, 2010 04 17 | Rubrika: Miestas

Praėjusį trečiadienį Palangos botanikos parke atsirado šeši kėniai, kuriuos pasodino keletas Palangos kraštovaizdžio bičiulių klubo narių. Nusiteikę suteikti kuo daugiau grožio kurortui, klubo nariai nieko nelaukę padabino jiems skirtą plotelį.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius