„Palangoje pristatomu projektu „Tiškevičių bulvaras“ siūloma „pačiupinėti“ istoriją

Palangos tiltas, 2013-08-29
Peržiūrėta
1817
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Palangoje pristatomu projektu „Tiškevičių bulvaras“ siūloma „pačiupinėti“ istoriją

Lietuvos kultūros sostinėje Palangoje liepos pradžioje startavęs interaktyvus pažintinis turas „Tiškevičių bulvaras“ per ganėtinai trumpą laiką sulaukė didžiulio susidomėjimo – galimybe pačių pasirinktu laiku daugiau sužinoti apie dominantį objektą per mažiau nei du mėnesius susidomėjo šimtai svečių.

Kitokia Palanga
Į kelionę po kitokią, grafų Tiškevičių laikus menančią Palangą pakvietęs projektas „Tiškevičių bulvaras“ – puiki galimybė tiek turistams, tiek istorija ir kultūros paveldu besidomintiems palangiškiams virtualiu būdu sugrįžti į šimtmečiu nutolusius laikus, kai poilsiui kurorte neatsispirdavo garbingiausios Europos aristokratų šeimos, o gandas apie gydantį pušynų oro ir Baltijos jūros poveikį sklido toli už šalies ribų.
Į pažintinį maršrutą, kurį patogu įveikti pėsčiomis arba dviračiu, įtraukta dvidešimt objektų, esančių istorinėje Palangos dalyje ir menančių grafų Tiškevičių epochos laikus. Norintiesiems pasinerti į kurorto istoriją tereikia mobiliuoju arba išmaniuoju telefonu ar planšetiniu kompiuteriu nufotografuoti specialų kodą, ir savo įrenginyje jie netrukus pamato dominančią informaciją, paįvairintą vaizdine, garsine bei grafine medžiaga, apie pasirinktą objektą.

Pristato gyvai
Projekto iniciatoriai ir įgyvendintojai – VšĮ „Mažoji fiesta“ bei Palangos kultūros centro specialistai – dėjo visas pastangas, kad turistas, susidomėjęs projektu „Tiškevičių bulvaras“, gautų ne „sausą“ istorinę informaciją, o galimybę tarsi iš naujo įkvėpti Palangos kurorto įkūrėjų ir svarbiausių puoselėtojų dvasios bei to meto atmosferos.
„Įgyvendindami šį projektą kėlėme sau tikslą rasti naują formą paskleisti žinią, moderniai pateikti tam tikrą istorijos laikotarpį. Grafų Tiškevičių architektūrinį palikimą siekėme pristatyti gyvai, todėl buvo nuspręsta turistams pateikti ne tik enciklopedinę informaciją, bet praturtinti ją ir  gyvenimiškomis istorijomis – kad projekto dalyviai pajustų bent dalelę to gyvenimo, kuris buvo praeityje“, – sakė Palangos kultūros centro direktoriaus pavaduotojas Nerijus Stasiulis.

Pageidavo svečiai
„Idėja įgyvendinti tokį projektą kilo praėjusiais metais, Palangos svečių pasiteiravus, kokių pramogų jie pageidautų kurorte“, – sakė VšĮ „Mažoji fiesta“ vadovas Valdas Puidokas.
Įgyvendinant projektą neatsitiktinai pasirinkta grafų Tiškevičių epochos tema – pasak V. Puidoko, tiek palangiškiams, tiek svečiams įdomu sužinoti apie kurorto atsiradimą.
Projekto populiarumas jo iniciatorius maloniai nustebino – per pusantro mėnesio turistams buvo išdalinta apie 5 tūkst. projekto žemėlapių.

Patogiu laiku
Pažintiniu maršrutu, pritaikytu mobiliesiems ir išmaniesiems telefonams, taip pat planšetiniams kompiuteriams, gali mėgautis ne tik Lietuvos gyventojai, bet ir svečiai iš užsienio –  visa turo informacija pateikiama lietuvių, anglų bei rusų kalbomis. Projekto populiarumą iš dalies lėmė ir tai, kad dominančią informaciją turistams gauti labai patogu – ji yra nemokama, lengvai gaunama, be to, projekto dalyviai nėra ribojami laiko.  
„Tiškevičių bulvaras“ įdomus ir tuo, kad projekto dalyvis jį dominantį objektą mato ir realiai, ir virtualiu būdu – jo istorinį albumą. Ši sulyginamoji informacija yra ypatingai įdomi ir patogi“, – kalbėjo N. Stasiulis.

Planuoja išplėsti
Vienas iš „Tiškevičių bulvaras“ tikslų – paversti paveldo lankymą socialiu veiksmu, auginti sąmoningumą ir atsakingumą, pagarbą, pasididžiavimą savo miestu ir jo istorija.
Projekto sumanytojai bei įgyvendintojai džiaugiasi, kad mobili, visą parą veikianti, nemokama ir lengvai naudojama naujoji pramoga paįvairina laisvalaikio veiklų spektrą Palangoje, prasmingai papildydama kultūrinio turizmo maršrutus. Džiugina ir tai, kad nauju rakursu bei šiuolaikinėmis technologinėmis priemonėmis pristatomi išlikę ir jau išnykę grafų Tiškevičių epochos Palangoje ženklai tapo įdomiu atradimu ne tik subrendusiai auditorijai, bet ir jaunimui.
Kitąmet šį projektą ketinama išplėsti – besidomintiems planuojama suteikti galimybę gauti ne tik vizualinę, bet ir garsinę informaciją trimis kalbomis, įskaitytą profesionalaus diktoriaus. „Stengiamės projekto neužkonservuoti, ieškome plėtros galimybių“, – sakė N. Stasiulis.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

„Palangos tiltas“, vienintelis Palangos laikraštis, prieš šv. Kalėdas sulaukė netikėtų svečių – porelės antelių. 


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Šis objektas – tai sceninis veikalas, komedija „Amerika pirtyje“. Pateiksiu šiek tiek istorijos, paaiškindamas, kuo pasireiškia to kūrinio unikalumas bei jo reikšmė Lietuvos kultūrai.


Šių metų rugsėjo 13-14 d. pasiruoškite kelionei po kitokią Palangą. Pažintinis turas „Tiškevičių bulvaras“ Jums atvers nuostabios grafų Tiškevičių epochos nekilnojamojo kultūros paveldo ir gyvenimo būdo ženklus Palangoje. 20-ies stotelių maršrutas istorinėje Palangos miesto dalyje, paįvairintas vaizdine ir grafine medžiaga bei renginiais...


Lietuvos kultūros sostinėje Palangoje liepos pradžioje startavęs interaktyvus pažintinis turas „Tiškevičių bulvaras“ per ganėtinai trumpą laiką sulaukė didžiulio susidomėjimo – galimybe pačių pasirinktu laiku daugiau sužinoti apie dominantį objektą per mažiau nei du mėnesius susidomėjo šimtai svečių.


Istorinėje vietoje, Birutės parke, Birutės kalno papėdėje po atviru dangumi šeštadienio vakarą , tik nutilus per visą pasaulį nuvilnijusiai Tautinei giesmei, suskambo  pirmoji lietuviška M. Petrausko ir G. Landsbergio-Žemkalnio opera „Birutė“. Išties istoriniame įvykyje dalyvavo gausus būrys palangiškių ir miesto svečių, kurie, operai...


Ketvirtadienį erdvi kultūros centro „Ramybė“ salė vos talpino palangiškius bei miesto svečius, besidominčius fotografija ir paveldu. Čia, po Palangos – Kultūros sotinės 2013 vėliava startavo pirmasis asociacijos „Fotobienalė LT“ organizuoto projekto „Fotografija projekte „Palanga – Lietuvos kultūros sostinė 2013“ renginys –...


  Lietuvos kultūros sostinė Palanga kurorto gyventojus ir svečius šiemet žada pamaloninti rekordine aukšto lygio renginių gausa. Visus metus didžiausias šalies kurortas savo svečius kvies dalyvauti įvairiose šventėse, festivaliuose, koncertuose, įvertinti Palangoje vyksiančias parodas bei meno projektus.  


Praėjusią savaitę ugniagesiai gelbėtojai atšventė savo profesinę šventę. Nieko keisto, jog su jais smagiai šventė ir drauge patirties sėmėsi susirinkę žmonės, juk būtent šiais gelbėtojais jie labiausiai ir pasitiki ištikus bėdai. Žinoma, tokių nelaimių norėtųsi kuo mažiau, bet gyvenimas visgi jų nešykšti. Per 17 darbo metų ugniagesių gelbėtojų tarnyboje ugniagesiui Rodrigui Milkauskui teko...


Palangoje beveik visų kavinių bei barų sezonas pasibaigė, nes sulig paskutine vasaros diena išvyko ir dauguma kurorto poilsiautojų.  Kurorto verslininkai sutaria, kad šį sezoną Palanga akivaizdžiai susilaukė kur kas daugiau svečių, ypač užsieniečių, bet absoliuti dauguma jų šykščiai vėrė pinigines kurorto kavinėse ir restoranuose. Plieskiant neįprastai kaitrai, pritilo kalbos apie...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius