Palangos „Banguolio“ išvyka į Telšius

Palangos „Banguolio“ išvyka į Telšius

2012 12 03

Palangos „Banguolis“ vyko į Telšius, respublikinę pagyvenusių žmonių šokių kolektyvų šventę „Labs vakars, svetele”, skirtą šokių kolektyvo „Džiugas“ kūrybinės veiklos 55-mečiui paminėti.

Telšių „Džiugas“ – Palangos šokėjų bičiulis
Jau daug metų Palangos šokių kolektyvų įkūrėją ir vadovę J. Serapinienę bei jos vadovaujamų grupių šokėjus sieja draugystės saitai su Žemaitijos sostinės Telšių rajono savivaldybės kultūros centro pagyvenusių žmonių kolektyvu „Džiugas“.
„Džiugas“ – ilgametę patirtį turintis mėgėjų meno kolektyvas jau daugelį metų puoselėja tautos meną, jaunimui ir vyresniems diegia praeities tradicijas. Aukšto meninio lygio kolektyvas yra nuolatinis Respublikos, apskrities, rajono švenčių dalyvis, aktyviai dalyvaujantis šokių konkursuose, festivaliuose, ne kartą juose laimėjęs prizines vietas. Dažnai tautos meną kolektyvas demonstravo užsienyje. Per 55-erius kūrybinius veiklos metus „Džiugas“ ir jo vadovai įspaudė ryškų pėdsaką kultūriniame gyvenime. Šį kolektyvą įkūrė Z. Burba, o šiandien „Džiugo“ kolektyvą buria ir šokėjus ruošia choreografas Stanislovas Kulikauskas, kuriam jis ne tik vadovauja, bet ir pats šoka jau 36 metus. Šešiolika kolektyvo šokėjų puikiai susigyvenę, yra šokančių nebe pirmą dešimtmetį. Nuo 2004 m., kas antri metai „Džiugas“ rengia šventę „Labas vakars, svetele“, į kurią susirenka geriausi šokių kolektyvai iš visos Respublikos.

„Labs vakars, svetele“
Gražų jubiliejinį koncertą muzikiniu sveikinimu pradėjo Telšių vaikų folkloro ansamblis „Čiučiuruks“, kurie pakvietė į sceną „Džiugo“ vadovą ir renginio vedėjus. Pirmąjį ir ypač nuotaikingą šokį visiems susirinkusiems salėje dovanojo šventės kaltininkai. Be šio kūrinio jie svečiams sušoko dar ne vieną savo etnografinę kompoziciją. Šventės svečiai sukaktuvininkams taip pat atvežė dovanų po tris parengtus šokius. Taigi, scenoje sukosi kolektyvai iš visos Lietuvos: „Diemedis“ iš Kuršėnų (vadovė E. Švėgždaitė), „Alsa“ iš Naujosios Akmenės (vadovė B. Viktoravičiutė), „Patrepsėlis“ iš Radviliškio (vadovė V. Gilienė) ir, žinoma, palangiškiai „Banguolis“ (vadovė J. Serapinienė). Svečius taip pat linksmino folkloro ansamblis iš Telšių „Spigėns“ (vadovė D. Bomblauskienė).
Po koncerto prasidėjo sveikinimai bei dovanų įteikimas, o norinčių pasveikinti sukaktuvininkus netrūko. Pirmasis sveikinimus pradėjo Telšių meras V. Kleiva bei įteikė šokėjams padėkas. Gražiausius žodžius tarė kultūros centro darbuotojai, įvairios organizacijos, atvykę kolektyvai, buvę kolektyvo „Džiugo“ šokėjai. Neapsieita ir be visų mėgstamo to paties pavadinimo sūrio „Džiugas“ degustacijos. Taigi, šventė baigėsi, bet geri prisiminimai dar ilgai šildys šaltą rudenį.

 

Eglė MICEIKIENĖ 
Palangos vyresniųjų šokių
grupės „Banguolis“ šokėja


Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

Spalio 1 d., minint Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną, Palangos miesto savivaldybė kartu su parneriais – kurorto verslininkais, kultūros, meno, sporto sričių darbuotojais, dvasininkais – miesto senjorus kviečia nemokamai pramogauti. Šiemetinė Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos tema Palangoje – aktyvus bei turiningas laisvalaikis ir sveika gyvensena.


Palangoje jau prieš keletą metų susiformavo tradicija Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną, spalio 1 d., miesto senjorus pakviesti nemokamai papramogauti. Šiemetinė Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos tema – dar nematyta Palanga. Tad Palangos miesto savivaldybės iniciatyva kurorto senjorai kviečiami į nemokamas ekskursijas po miesto muziejus ir patį kurortą, kurių metu...


Palangos Trečiojo amžiaus universitetas išleido savo senjorus net penkiems mėnesiams atostogų, tikėdamas, kad šie ramiai ilsėsis iki naujųjų mokslo metų – spalio 1 dienos. Tačiau šokėjai nusprendė – jokių atostogų. To ir mokė mus etatiniai ir neetatiniai universiteto vadovai – siekti kuo daugiau sužinoti, bendrauti, džiaugtis. Tuo labiau, jog ir kitų...


Liaudiškų šokių kolektyvas „Bočiai“, švenčiantis 55-erių metų veiklos jubiliejų, šeštadienį palangiškius ir kurorto svečius pakvietė į šventinį koncertą, kuriame pasirodymą surengė ne tik šios šventės „kaltininkai“, bet ir svečiai – Šiaulių „Kalatinis“, Rygos „Bijūnas“...


Praėjusį savaitgalį Palangos moksleivės, šokių kolektyvo „Pajūris“ (vadovė Soneta Baltmiškienė) auklėtinės Greta Žvinklytė (Palangos senoji gimnazija), Jonė Dobrovolskytė ir Ernesta Žaromskytė („Baltijos“ pagrindinė mokykla), triumfavo Kuršėnuose surengtame respublikiniame šiuolaikinių šokių solo šokėjų „Iš oro...


Praėjusį penktadienį Palangos kultūros centro pagyvenusiųjų žmonių liaudiškų šokių ansamblis „Bočiai“ ir vyresniųjų liaudiškų šokių grupė „Banguolis“ dalyvavo Kaišiadorių kultūros ir meno centro organizuotoje respublikinėje pagyvenusiųjų žmonių tautinių šokių šventėje „Gudobelės žiedas“. Renginys vyko...


Palangos „Banguolis“ vyko į Telšius, respublikinę pagyvenusių žmonių šokių kolektyvų šventę „Labs vakars, svetele”, skirtą šokių kolektyvo „Džiugas“ kūrybinės veiklos 55-mečiui paminėti.


Linijinių šokių festivalyje – rekordinis dalyvių skaičius

„Palangos tilto“ informacija, 2010 06 16 | Rubrika: Miestas

Praėjusį šeštadienį J.Basanavičiaus gatvėje tradiciškai rinkosi linijinių šokių mėgėjai. Šiemet jų skaičius buvo rekordinis – 2 tūkst. 100 šokėjų.


Kurorte – šokių konkursas „Ant bangos“

„Palangos tilto“ informacija, 2010 06 09 | Rubrika: Miestas

Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos šokių studijos „Palangos vėtrungė“ vadovai Birutė Gikarienė ir Girėnas Lekys jau trečią kartą surengė respublikinį šokių konkursą „Ant bangos-2010“. Birželio 5 dieną Vasaros estradoje vykęs renginys pritraukė gausų būrį šokėjų. Jame dalyvavo 68 kolektyvai iš visos Lietuvos. Daugiausia dalyvių atvyko iš Vilniaus, Kauno, Šiaulių, Klaipėdos ir kitų...


Renginys ,,Kinijos Liaudies Respublikos poezija, fotografija ir kinofilmai Palangoje 2010“, skirtas KLR 60-mečiui paminėti ir Kinų Naujiesiems metams pasitikti 2010 m. vasario 12 d.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius