Palangos baseine jau mokosi plaukti vaikai

"Palangos tilto" informacija, 2019 04 12

Vienas iš pagrindinių ilgai laukto Palangos baseino tikslų visuomet buvo galimybė kurorto vaikams mokytis plaukti. Praėjusią savaitę pradėta siekti šio tikslo – vaikai buvo supažindinami su taisyklėmis, papasakota, ką reiks atsinešti į pamoką, vyksiančią kartą per savaitę baseine, o šią savaitę mokiniai jau išbandė baseiną ir plaukdami ar bent jau bandydami. Treneris Darius Stanelis pripažino, kad gerą baseiną Palanga jau turi, dabar bereikia aktyviai dirbti.

Pirmosios praktinės pamokos
Tai, kad baseinas, kaip teigė treneris, išties geras, jis greit spėjo įsitikinti – vos apžiūrėjęs jį. „Drįstu teigti, jog Palanga turi moderniausią trumpąjį baseiną Lietuvoje“, – nusišypsojo treneris.
Praėjusią savaitę įvyko pirmoji mokinių pažintis su treneriu ir vieta, padėsiančia lavėti plaukimo srityje. „Pirmiausia vaikus siekėme supažindinti su taisyklėmis, vedėme instruktažą, kalbėjomės apie tai, ką jiems reiks atsinešti, apskritai apie elgesį vandenyje diskutavome – kaip baseine dera elgtis, ko reikia vengti“, – apie pradžią pasakojo plaukimo treneris.
Jis pastebėjo, jog vaikų akys žibėjo jau vos pamačius baseiną. „O šią savaitę jau lipome į vandenį. Vieni labai drąsiai kėlė rankas, pasiteiravus, ar moka plaukti, kiti pripažino, kad ne. Vaikai pakankamai drąsūs, nebijo pasakyti, kad kažko nemoka. Jiems tik patvirtinau, kad labai teisingai, juk tam čia ir renkamės, kad išmoktume plaukti“, – šypsojosi D. Stanelis, pasakodamas apie pirmąsias pažintis su kurorto mokinukais.

Visi skirtingų lygių
Treneris pripažino, kad visi vaikai labai skirtingi – vieniems nesunkiai pavyksta įveikti baseinėlį, kiti prisibijo vandens. „Pastebiu, jog kai kurie vaikai prisibijo vandens, nedrąsiai iriasi. Tačiau mato draugus, kurie plauko drąsiau, tai ir kuklesni įsidrąsina, prisipratina. Svarbiausia vaikų neišgąsdinti, kad paskui neliktų jokių baimių ateityje“, – dalijosi patirtimi treneris.
Pašnekovas pripažino, jog kiekvieną valandą ateina vis nauja klasė, tad veikti yra ką – tik spėk suktis. Jis papasakojo, jog daug tėvų jau klausinėja ir apie plaukimo būrelius. „Susidomėjimas išties matyti. Palangiškiams baseinas buvo labai reikalingas, ilgai jo visi laukė, tad nieko keista, jog ir susidomėjimas yra gana didelis“, – pastebėjo treneris.

Tikslas – mokymas plaukti
Primename, jog Palangos baseinas visuomenei duris atvėrė kovo 1-ąją. Baseino statybų sklype (Kretingos g. 23) pradžią žymėjusi simbolinė kapsulė įkasta 2017-ųjų rugpjūtį.
Pastate suformuotos keturios patalpų zonos: baseinų, sveikatingumo zonos, viešoji pirtis ir sporto bei treniruoklių salė. Įrengtas 25 m ilgio aštuonių plaukimo takelių baseinas atitinka Tarptautinės plaukimo federacijos (FINA) reikalavimus, todėl jame bus galima rengti plaukimo varžybas, taip pat ir tarptautines. Greta sportinio baseino įrengtas 13 m ilgio ir 6 m pločio 2 takelių baseinas, skirtas vaikams mokytis plaukti. Baseinų zonoje yra 150 vietų tribūnos žiūrovams, kabinetai treneriams, medicinos personalui ir teisėjams.
Vienas iš pagrindinių baseino statybos tikslų buvo sudaryti galimybę Palangos miesto vaikams mokytis plaukti. Palangoje mokosi apie 2,5 tūkst. moksleivių, iš jų apie 1 tūkst. – pradinėse klasėse. Tad, atidarius baseiną, čia imta rengti plaukimo pamokas.

Palangos m. sav. inf.

 


Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

Viskam būna pirmas kartas – seksui, kelionei lėktuvu ir apsilankyti naujajame Palangos baseine – taip pat. Kalbant paauglių žargonu, su pastaruoju aš „žiauriai“ vėluoju – juk baseinas atvėrė duris kovą. Bet gi visi žinome šventą tiesą: geriau vėliau nei niekada.


Ketvirtadienį, gegužės 24 dieną, Palangos baseine įvyko neeilinis renginys – Palangos miesto baseinas kartu su Lietuvos plaukimo federacija ketvirtadienį kurorto moksleivius pakvietė į baseine vykusį renginį „Olimpinės paslaptys“. Čia mokinių laukė susitikimas su vienais iš geriausių Lietuvos plaukikų – Danu Rapšiu, Andriumi Šidlausku bei Deividu...


Palangos baseine jau mokosi plaukti vaikai

"Palangos tilto" informacija, 2019 04 12 | Rubrika: Jūros vaikai

Vienas iš pagrindinių ilgai laukto Palangos baseino tikslų visuomet buvo galimybė kurorto vaikams mokytis plaukti. Praėjusią savaitę pradėta siekti šio tikslo – vaikai buvo supažindinami su taisyklėmis, papasakota, ką reiks atsinešti į pamoką, vyksiančią kartą per savaitę baseine, o šią savaitę mokiniai jau išbandė baseiną ir plaukdami ar bent jau...


„Palangos gintaras“ taps žalesnis, o vaikai gavo gražią gamtos pamoką – praėjusį penktadienį „Palangos gintaro“ administracija ir mokytojai pakvietė mažuosius ligoniukus sodinti medelių.


Paskutiniais metais vėl pastebimas vis didesnis domėjimasis sveika gyvensena, žmonės tampa sąmoningesni, ieško informacijos, mokosi, šviečiasi, imasi sveikatingumo praktikų. Galima sakyti, sveika gyvensena dalyje visuomenės tampa gera mada. Nevyriausybinių organizacijų iniciatyva Seimas 2013 metus buvo paskelbęs Sveikatingumo metais. Nevyriausybiniame sektoriuje kilusi nauja...


Palangos „Baltijos“ pagrindinėje mokykloje ugdomi ne tik tipiški vaikai – šioje ugdymo įstaigoje laukiami ir negalią turintys mokiniai, kurie specialiose klasėse lavinami pagal kiekvieno vaiko galimybes, jiems rengiamos įvairios šventės, kurių dalyviais tampa patys neįgalieji. Tokiems vaikams reikia skirti daugiau dėmesio negu kitiems, todėl klasėje su...


Palangos moksleiviai mokosi savivaldos

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014 01 20 | Rubrika: O man ne dzin

Turbūt ne tik moksleiviams, bet ir suaugusiems kyla klausimas: kas yra toji moksleivių savivalda? Ir ar Palangos moksleiviai joje dalyvauja? Į šiuos klausimus labai gražiai atsako Giedrė Urnikytė straipsnyje „Palangos moksleiviai – lyderiaujantys bei motyvuoti“, publikuotame laikraščio „Aš esu kultūra“ antrajame numeryje, kurio...


Penktadienio popietę į Palangos miesto viešąją biblioteką rinkosi tie, kurie iš pirmų lūpų norėjo išgirsti apie šiais metais „Eglės“ leidykloje išleistą knygą „Juodojo mėnulio vaikai“. Romaną palangiškiams pristatė jo autorė, Angel slapyvardžiu pasirašiusi Andželika Bubelytė.


„Gintarėlio“ vaikai ieškojo sveikatos

Rasa GEDVILAITĖ, 2010 05 20 | Rubrika: Miestas

Praėjusią savaitę Palangos lopšelyje-darželyje „Gintarėlis“ mažieji auklėtiniai buvo mokomi saugoti sveikatą sportuojant, tad jie mielai ėmęsi veiklos sukūrė ypatingą renginį, pavadintą Sporto ir sveikatos savaitės švente „Ieškome sveikatos“. Sveiko gyvenimo būdą propaguojančiame darželyje aktyviai sportuodami vaikai patyrė džiaugsmą šią veiklą paįvairindami judriais žaidimais, o ir...


Bibliotekoje vaikai pagerbė knygą

Rasa GEDVILAITĖ, 2010 04 04 | Rubrika: Miestas

Praėjusį ketvirtadienį, Tarptautinės vaikų knygos dienos išvakarėse, Vaikų bibliotekoje skambėjo linksmos dainos bei šokiai, o sienas papuošė nauja piešinių paroda. Lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ mažieji dainorėliai bei mokyklos-darželio „Pasaka“ vaikai pasveikino susirinkusius draugus su gražia švente bei pristatė savo parodėlę.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius