www.ve.lt nuotr.

www.ve.lt nuotr.

PALANGOS PRIEŠGAISRINĖS GELBĖJIMO TARNYBOS VEIKLA 2012 METAIS

Palangos PGT VPPP inf., 2013 01 21

2012 metais Palangos mieste kilo 67 gaisrai (2011 m. – 51). Palyginus duomenis su 2011 metais, gaisrų Palangos mieste padaugėjo 23 proc., tačiau Palangos mieste pavyko išvengti skaudžiausių nelaimių, gaisruose nežuvo nė vienas gyventojas.
3 paskutinių metų gaisrų Palangos mieste statistika pagal mėnesius: suskaičiavus 3 metų gaisrų vidurkį, galime teigti, kad Palangoje daugiausia gaisrų kyla šiltuoju metų laiku – balandžio-rugpjūčio mėnesiais.
Daugiausiai gaisrų praėjusiais metais kilo gyvenamajame sektoriuje – 17 gaisrų, iš kurių degė 7 individualūs gyvenamieji pastatai. 16 gaisrų kilo atviroje teritorijoje, daugiausia pernykštė žolė ir sukrautos šiukšlės. Nemažai gaisrų kilo šiukšlių konteineriuose – 14 ir automobiliuose – 12. Apleistuose ir negyvenamuose pastatuose praėjusiais metais kilo 8 gaisrai.
Pagrindinės praėjusių metų gaisrų priežastys buvo tokios: per neatsargų žmogaus elgesį su ugnimi Palangos mieste kilo 34 gaisrai, tai sudaro 51 proc. viso kilusių gaisrų. 8 gaisrai kilo dėl automobilio elektros instaliacijos gedimo, 6 – dėl elektros įrangos įrengimo ir eksploatavimo taisyklių pažeidimų, (pastatų) elektros instaliacijos gedimų. Kūrenimo sezono metu 2012 m. kilo 5 gaisrai dėl netvarkingos ar neteisingai įrengtos krosnies ar dūmtraukio. Savaiminis medžiagų užsidegimas yra gana retas reiškinys, tačiau Palangoje dėl šios priežasties kilo 2 gaisrai.
Palangos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiai vyko 2012 m. į 69 gelbėjimo darbus. Kaip ir kasmet, bendradarbiauta su medikais ir policija, laužtos namų durys, kad įleisti specialiąsias tarnybas, po autoįvykio gelbėti žmonės ir rinkti išsilieję tepalai, suteikta pagalba skęstantiems, šalinta užgriuvę medžiai nuo važiuojamosios kelio dalies ir atlikti kiti gelbėjimo darbai. Per praėjusius metus išgelbėti 2 žmonės gaisro metu, vienas iš jų buvo nepilnametis, 1 skęstantysis ištraukas iš vandens, 3 žmonės išgelbėti buityje. Taip pat buvo 24 iškvietimai nepagrįsti ir 18 iškvietimų – melagingi.
Palangos PGT valstybinės priešgaisrinės priežiūros poskyrio pareigūnai aktyviai vykdė prevencinį darbą, bendradarbiavo su įstaigomis ir organizacijomis. Palangos PGT VPPP pareigūnai kartu su Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento Palangos miesto agentūra, Palangos ir Šventosios girininkija, vykdė pavojingų teritorijų stebėjimą pagal Palangos miesto miškų ir laukų gaisrų prevencijos planą-stebėjimą grafiką.


Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

Palangos miesto savivaldybėje per 2018 metus kilo 46 gaisrai, tai mažiausias kilusių gaisrų skaičius per paskutinius 10 metų, (2017 metais – 74). Palangoje kilo 36 gaisrai (53), Šventosios seniūnijoje (Šventojoje ir Būtingėje) – 10 gaisrų (21). Palangos m. savivaldybėje 2018 m. gaisruose žmonių aukų išvengta, tačiau du gyventojai gaisruose buvo traumuoti.


2017 m. Lietuvoje kilo 9394 gaisrai. Palyginti su 2016 m., jų sumažėjo 6,4 proc. Pernai gaisruose žuvo 103 žmonės (2016 m. – 101), iš jų – 3 vaikai (5), o 181 gyventojas (204) patyrė traumų. Gaisrų metu ugniagesiai išgelbėjo 152 žmones, iš jų 15 vaikų gyvybes, 721 pastatą, 117 transporto priemonių, 499 gyvūnus.


Palangos miesto savivaldybėje per 2016 metus kilo 48 gaisrai, 2015 metais – 51. Tai vienas iš mažiausių gaisrų skaičius per paskutinius 10 metų ir mažiausias per paskutinius penkerius metus. Palangoje kilo 38 gaisrai (41), Šventosios seniūnijoje (Šventojoje ir Būtingėje) – 10 gaisrų (10). Palangos m. savivaldybėje žuvusių žmonių gaisruose išvengėme...


Paspaudus šaltukui mieste suskubta rengti čiuožyklas. Kaip ir pernai, pramogautojai jau laukiami Birutės parke, o savaitgalį norinčiuosius planuojama pakviesti ir į Taikos gatvėje esančią čiuožyklą, įrengtą prieš prekybos centrą „Iki“ esančios automobilių stovėjimo aikštelės vietoje.


Palangiškiai žiemą apsnūdusiame mieste pasigenda pramogų. Šaltuoju metų laiku jau bene šeštus metus iš eilės vis žadama išpilti čiuožyklą, tačiau pažadai taip ir liko pažadais. Norima mažinti sezoniškumą, tačiau galimybių kurorto svečius ir gyventojus sukviesti ant ledo niekaip niekas neranda? Miesto politikai žada, jog čiuožykla greičiausiai...


Aš nebijau išgirsti: „Nutilk, filosofe“. Ne. Ir kalbėsiu, ir rašysiu, nors buvo gyvenimo keliuos ir tokių „TSKP pareiškėjų“, dar 1964–1969 metais „raudonpelkės“ Kelmės rajone: „Mes tau uždrausim rašyti“. Kas taip geidė – jau numirę. Rašysiu bent iki Algio Čekuolio metų. Mintys, kojos...


2012 metais Palangos mieste kilo 67 gaisrai (2011 m. – 51). Palyginus duomenis su 2011 metais, gaisrų Palangos mieste padaugėjo 23 proc., tačiau Palangos mieste pavyko išvengti skaudžiausių nelaimių, gaisruose nežuvo nė vienas gyventojas.


Vasaros metu Palangoje darbo netrūko – buvo gausu darbo skelbimų, siūlančių darbą įvairių specialybių darbuotojams: viešbučio administratorėms, kavinių bei barų padavėjoms, virėjoms, pardavėjoms-konsultantėms, įvairaus profilio statybininkams. Darbo biržos duomenimis, vasarą nedarbas mieste sumažėjo 10 procentų, tačiau artėjanti žiema nedžiugina.


„Surinkime šunelių išmatas“, „Nereikia piktintis, reikia tvarkytis!“, „Mano šuniukas turi maišiuką“, - tokie ir panašūs šūkiai praėjusį trečiadienį nuvilnijo Palangos pagrindine gatve. Šią akciją sumanė ir ją sėkmingai įgyvendino Palangos lopšelio-darželio „Nykštukas“ bendruomenė. Sutikti mieste palangiškiai pagyrų iniciatyviam darželio kolektyvui negailėjo.


Prieš keletą dienų visi išlydėjo dar vienerius metus. Kiek gi šiemet palangiškių pasitiko naujuosius metus, galbūt miestelėnų sumažėjo? Palangos Civilinės metrikacijos skyriaus vedėja Vida Buivydienė pradžiugino, nes praėjusiais metais gimė daugiau kūdikių nei 2009 metais, deja, ir mirė daugiau. „Palangoje gyventojų skaičius išlieka daugmaž panašus – jis nesikeičia metai iš metų“, -...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius